Článek

Slovenští studenti sestrojili elektronického baču

 
Zaměstnání bači jako klasického pastýře ovčích stád na Slovensku je vážně ohroženo. Studenti Střední odborné školy technické ve Zlatých Moravcích totiž sestrojili elektronického baču, který by měl ochránit stáda před útoky vlků i medvědů. Může být umístěn kdekoliv v přírodě, energii získává ze solárních panelů.
19.05.2014 10:55 |

podobné články

Podobné články

Studenti z Plzně ohromili Čínu: Sestrojili pavouka-špiona

 
Šikovné české ručičky se ve světě neztratí. Ukázali to dva studenti z Plzně, kteří sestrojili robota, šestinohého pavouka, kterého lze využívat k průzkumným akcím. Úspěch s ním slavili až v Číně.
08.05.2018 12:20 |

podobné články

Čeští vědci sestrojili světový unikát: Stíhačku za 60 milionů!

 
Světovou premiéru měla včera ultralehká stíhačka UL-39 Albi na letišti v Českých Budějovicích. Prototyp sestrojili pracovníci a studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze. Trvalo 17 let, než unikátní stroj spatřil světlo světa.
05.04.2016 12:05 |

podobné články

Japonci sestrojili dvoumetrového robotického fotbalistu

 
Je vysoký, trochu pohublý, kovový a ve tváři má podivně strnulý výraz. Nejde o nikoho z české fotbalové reprezentace, ale o unikátního robotického fotbalistu, kterého sestrojili japonští vědci. Měří dva metry a vědci mu dali vskutku robotické jméno - Hajime 33. Označení nese po japonském výzkumném ústavu Hajime, kde vznikl a zejména po svém strůjci, jehož jméno ústav nese.
05.08.2009 13:45 |

podobné články

VIDEO: V Japonsku sestrojili robotickou herečku

 
Japonští inženýři se opět blýskli a předvedli světu novou senzaci. Sestrojili robotickou herečku.
11.11.2010 21:55 |

podobné články

Čeští studenti chtějí se svým autem na vodík ujet po Evropě alespoň 900 km

 
HydrogenIX, tak se jmenuje vozidlo poháněné vodíkem, které sestrojili studenti z ostravské Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU). A už za týden se s ním vydají na letošní ročník Shell Eco-marathonu Europe, ve kterém týmy vysokoškoláků z celého světa soutěží se svými nápady v oblasti futuristických prototypů a vozidel městského typu.
28.04.2009 18:37 |

podobné články

Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří pomalu, ale jistě do Prahy

 
Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský - to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě do italské pizzerie Ciao na tiskovku konanou u příležitosti chystaného benefičního pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.
06.04.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Cmorik (11 článků) , Peter Paul (6 článků) , Adam Ďurica (5 článků) , Peter Paul (4 články) , Thomas Puskailer (43 článků) , Martin Harich (58 článků)

Slovenští muži vrací úder

 
Koncertem Slovenští muži vrací úder se v pražské Lucerně přihlásili o slovo přední slovenští zpěváci a jejich hosté. Volně tak navázali na loňský úspěšný koncert Slovenské divy v Praze a svým ženským protějškům ukázali, že i zpěváci ze Slovenska umí roztleskat Lucernu.
04.10.2017 10:35 |

podobné články

dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu

 
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
08.06.2018 16:20 |

podobné články

Hokejistu Petra Nedvěda v úterý sešroubovali, včera už šel domů: »Bača Méďa«!

 
Černá chlupatá papacha naražená hluboko do čela, na nose posazené tmavé brýle. Nebýt to na dvoře Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze, člověk by řekl, že potkal baču někde na salaši.
01.12.2011 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nedvěd (143 článků)

Reflex propírá údajného baču kmotrů Rittiga: Hele vole, já jsem host

 
Údajný politický kmotr Ivo Rittig si koupil tryskáč, aby byl z Prahy rychleji doma v Monaku. Trumfl tak i padlého volebního mága ČSSD Jaroslava Tvrdíka, jemuž se „Tryskáč“ jen přezdívalo. Kde vzal bývalý pražský prodavač takové peníze? Tak přesně těmito slovy Reflex začal svůj nejnovější článek o Rittigovi, který si údajně napakoval kapsy na jízdenkách pro MHD.
02.02.2012 10:05 |

podobné články

Bolt jako Marley: Nafasoval marihuanu?

 
Slováci budou s prapodivnou vizáží bačů všem pro smích, ani Češi se svou avantgardní kolekcí žádnou díru do světa módy neudělají. Kdo naopak při zahajovacím ceremoniálu Her v Londýně oslní? Jamajčané!
19.07.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marley (10 článků)

Australská firma využívá v reklamě motiv slovenského bači

 
Slovensko se stalo hvězdou reklamy v Austrálii. Poskytovatel internetového připojení v ní ukazuje slovenského baču, ježky, ovce na pastvě. Slovensko působí jako idylický, leč zemědělský stát. Překvapením pak je, že následuje informace, že tam lidí mají mnohonásobně rychlejší připojení k internetu než v Austrálii.
26.06.2014 09:45 |

podobné články

S nejnižším autem na světě podjedete pod kamiónem jako nic

 
Pouze 45 centimetrů vysoký vůz sice vypadá jako hračka pro děti, ve skutečnosti se ale jedná o nejnižší auto, které je způsobilé pro jízdu na silnici. Žluté vozítko sestrojili studenti a učitelé z Japonska a nazvali ho Mirai, což v japonštině znamená budoucnost.
27.09.2012 17:15 |

podobné články

Čeští kluci sestrojili robota. Ve světě ho porazil jediný

 
Dva studenti pardubického gymnázia vyvinuli vlastního robota. V celosvětové konkurenci ho přemohl jen americký soupeř.
28.06.2015 12:00 |

podobné články

Zlaté české ručičky vyrobily první ultralehkou stíhačku

 
První ultralehká stíhačka na světě vzlétla dnes na letišti v Českých Budějovicích. Sestrojili ji studenti a pracovníci Fakulty strojní ČVUT v Praze. Unikátní stroj by měl být za pár let dokonce v prodeji.
04.04.2016 20:50 |

podobné články

Robot Hexapod vypadá jako šestinohý pavouk: Kluci z Plzně s ním převálcovali celý svět!

 
Šikovné české ručičky se ve světě neztratí. Ukázali to dva studenti z Plzně, kteří sestrojili robota, a slavili s ním úspěch na soutěži Beijing Youth Science Creation Competition v Číně.
23.04.2018 16:30 |

podobné články

MMR: Máme návrh řešení pro elektronizaci veřejných zakázek

 
Odborná porota dnes vybrala nejkvalitnější a nepropracovanější návrh řešení elektronického systému pro zadávání veřejných zakázek. Vítězné dílo, které do soutěže přihlásilo konsorcium dvou firem, nejlépe splnilo cíl soutěže o návrh, kterým bylo nalézt nejvhodnější a nekvalitnější řešení potřeb zadavatele. Je to první krok pro realizaci a vznik „Národního elektronického nástroje (NEN)".
25.06.2011 12:45 |

podobné články

Náměstek MS Volák zapózoval s „koulí na noze“: Moc netlačí, zvyknete si

 
Ministerstvo spravedlnosti rozjelo dlouho očekávaný projekt elektronického monitoringu. Probíhající zkušební fáze by měla ověřit provoz náramků nejprve v malém rozsahu a následné zkušenosti využít pro přípravu širšího zavedení tohoto elektronického kontrolního nástroje do praxe trestní justice. Náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák (ODS) se v této souvislosti nebál zapózovat fotografům s touto novodobou "koulí na noze".
04.08.2012 07:25 |

podobné články

Vláda odsouhlasila vznik elektronického registru zbraní

 
Vláda ve středu souhlasila se vznikem centrálního elektronického registru zbraní, když schválila příslušnou novelu zákona o zbraních a střelivu.
21.11.2012 11:30 |

podobné články