Článek

Slovenský úřad chce podle opozice ovládnout novým zákonem veřejnoprávní médium

 
Slovenské ministerstvo kultury připravilo návrh zákona, kterým chce dosáhnout výměny současného ředitele veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) a posílit vliv státu na RTVS. Opozice v reakci předlohu kritizovala a označila ji za snahu vládní koalice RTVS ovládnout. Dvě opoziční strany v reakci na politiku kabinetu premiéra Roberta Fica dnes oznámily pokračování protivládních protestů, které byly dříve zaměřené proti změnám ve trestním právu.
12.03.2024 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1188 článků)
Podobné články

Černý den pro obce. Vláda je chce vyhladovět a ovládnout, tepe opozice

 
Vláda navrhuje, aby kompenzační bonus podnikatelům ze třetiny vyplácely obce a kraje. Podle části opozice jde ale kabinetu jen o to obce finančně „vyhladovět”, ovládnout a vybrané potom dotovat. Část opozice tak chce v úterý ve Sněmovně podpořit senátní změnu u kompenzačního bonusu pro s.r.o, aby se peníze vyplácely pouze ze státního rozpočtu.
26.05.2020 13:25 |

podobné články

Mezi světem děsivého hororu a realitou. Recenze The Medium

 
Videoherní horory se těší obrovské popularitě, protože dokážou do dění vtáhnout více než jejich filmové nebo knižní obdoby. Strašidelný titul The Medium, který nyní vyšel i pro next-gen konzoli PlayStation 5, pojednává o mladé ženě Marianne. Jak název hry napovídá, je médium. Mezi jednu z jejích schopností patří možnost existovat v materiálním světě, který považujeme za realitu, i ve světě spirituálním, kterému vládnou duchové. Podle jednoho názoru je to dar, podle druhého prokletí.
09.10.2021 18:10 |

podobné články

Ovládnout Donbas už Rusům nestačí. Nové plány jsou tu

 
Když před pár dny začala druhá fáze ruského vpádu na Ukrajinu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a další představitelé ruské státní moci hlásili, že chtějí ovládnout celý Donbas. Údajně ho chtějí „osvobodit“, ale teď už z Ruska zaznívá, že ovládnutí Donbasu okupantům stačit nebude. Chtějí navíc ovládnout i jih Ukrajiny a zcela tak tuto zemi odříznout od moře.
22.04.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (256 článků)

„Pětikoalice se snaží ovládnout veřejnoprávní média!“ Foldyna varuje koncesionáře

 
Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) se na tiskové konferenci vyjádřil k volbám do kontrolních rad České televize a Českého rozhlasu. „Pětikoalice se pokouší ovládnout veřejnoprávní média,“ míní Foldyna.
12.07.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Vláda chce obce vyhladovět! Opozice se bouří

 
Opozice se staví proti vládnímu návrhu, aby kompenzační bonus podnikatelům (OSVČ) ze třetiny vyplácely obce a kraje. Podle ní chce vláda obce „vyhladovět, ovládnout a pak dotovat“. Opozice proto chce podpořit senátní změnu, v níž se navrhuje, aby stát hradil sto procent kompenzací pro živnostníky a další OSVČ.
26.05.2020 17:25 |

podobné články

Opozice se bouří: ANO chce prý ovládnout imunitní výbor kvůli Babišovi s Faltýnkem

 
Hnutí ANO Andreje Babiše podle serveru Echo24.cz chce ovládnout mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny. A to například tím, že by se snížil počet členů výboru, jenž je klíčový ve vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo.
18.11.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků)

Médium veřejné služby nemusí být nutně veřejnoprávní médium, myslí si analytik Šlerka

 
Když je premiér trestně stíhaný, tak řešit opisování je trochu zvláštní, myslí si Josef Šlerka, analytik a vedoucí oboru Studia nových médií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve středečním rozhovoru na Českém rozhlasu – Dvojce. Lidé jsou podle něj dost chytří na to, aby si informace dokázali ověřit, ale nestojí jim to za to. A obul se i do českých novinářů.
21.07.2018 09:30 |

podobné články

Je to prostě k smíchu. Flek pro skupinu aktivistů? Docent z Masarykovy univerzity rozmetal Chovancův „úřad pro pravdu“ a sdělil, o co ve skutečnosti jde

 
ROZHOVOR Činnost Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra a jeho označení nějaké zprávy za dezinformaci může mít opačný než zamýšlený efekt a fungovat jako poutač na takové médium. Upozorňuje na to sociální antropolog Giuseppe Maiello, který na Masarykově univerzitě přednáší teorii komunikace a etiku a zároveň je expertem Pirátské strany na média. Této podivné instituci půjde prý nejspíš o to zavést nějakou formu autocenzury uživatelů internetu, aby si jako dobří občané západní civilizace takové médium sami zakázali.
09.01.2017 08:30 |

podobné články

Máte z policie strach a chcete ji ovládnout, zuří opozice po konci Lessyho

 
Rychlý konec policejního prezidenta Petra Lessyho ostře odsoudila opoziční ČSSD. Stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc tvrdí, že se koalice snaží ovládnout policii. Předseda bezpečnostního výboru Sněmovny Jan Vidím (ODS) má ale za to, že postup je dle zákona. Také ostatní politici se na věc dívají podle stranické příslušnosti.
29.08.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Vidím (76 článků) , Jeroným Tejc (664 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Petr Rychlý (451 článků)

Rusko se snaží ovládnout Českou republiku, stojí na webu Majdanu. V článku se píše o Babišovi a dokonce i o...

 
Politoložka Nicole Galinnová upozorňuje na snahy ruské propagandy ovládnout ve svůj prospěch veřejné mínění v České republice. Rusku prý v jeho záměrech pomáhá celá řada českých politiků, ale i internetových zpravodajských serverů. Galinnová, která přednáší na švýcarských a východoevropských univerzitách, to uvádí na serveru EuromaidanPress.com, který v průběhu povstání na Majdanu sloužil jako informační kanál tehdejší opozice a ve své činnosti pokračuje i nyní.
30.03.2015 13:06 |

podobné články

Je dobré vědět, kterému kandidátovi dané médium straní, expert na propagandu rozčísl vyjádření paní Drahošové o ČT a jejím manželovi

 
ROZHOVOR Vyostřená, emocionální kampaň, ve které zanikají fakta a prostor dostávají dezinformace, tak popisuje historik a odborník na propagandu Pavel Suk v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz atmosféru před blížícím se finišem prezidentských voleb. „Je dobré v současné rozjitřené situaci vědět, kterému kandidátovi konkrétní médium straní,“ okomentoval expert na propagandu nedávná slova paní Drahošové o České televizi, která jejímu manželovi prý drží palce. Informace ohledně prezidentských kandidátů pocházející z takových kanálů tak podle Suka můžeme vědomě relativizovat. V souvislosti s prezidentskými volbami zmínil akademik i jednu manipulativní, rafinovanou techniku, která by se v kampani ještě mohla objevit. A došlo i na tzv. ruskou kartu.
23.01.2018 16:35 |

podobné články

Český miliardář Kellner touží ovládnout řecký plyn

 
Petr Kellner chce ovládnout řeckou státní plynárenskou a olejářskou společnost. V soutěži, jejímž hlavním favoritem je ruský Gazprom, se mu však příliš šancí nedává. Zároveň se však spekuluje, že Kellnerova účast v soutěži je s Gazpomem přímo koordinována. Podle serveru Česká pozice je možné, že Kellner zde vystupuje jako „záloha“ pro ruskou společnost, která by mohla být vyřazena kvůli politice.
07.05.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (571 článků)

Babiš chce prý ovládnout miliardy ze zdravotnictví. Tomáš Cikrt upozornil na zajímavé nákupy jeho firem

 
Hostem úterního vydání Interview ČT24 byl bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví a šéfredaktor internetového serveru Zdravotnickydenik.cz Tomáš Cikrt. Pohovořil o auditu čerpání unijních peněz českými nemocnicemi v režii Ministerstva financí. Podle Cikrta jsme svědky snahy Andreje Babiše ovládnout rezort zdravotnictví a získat tak kontrolu nad penězi, které přes něj proudí.
30.09.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků)

Šéf ODS v ráži: Babiš získal mediální, politickou i ekonomickou moc. Teď chce ovládnout justici

 
Opoziční ODS podezírá předsedu hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše z toho, že se snaží ovládnout justici. Nedůvěryhodná je podle občanských demokratů kritika odcházející ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) za pomalou přípravu zákonů. Odpovídá za ni její pravděpodobný nástupce, nynější první náměstek Robert Pelikán, řekl dnes novinářům předseda ODS Petr Fiala.
17.02.2015 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Petr Fiala (6333 článků)

Pelikán bránil Babiše. Kvůli údajné touze „ovládnout vytunelované OKD“

 
„Babiš chce ovládnout Bakalou vytunelované OKD.“ Když tuto zprávu přinesl web echo24.cz, mířil na novelu insolvenčního zákona, podle které by nad černouhelnou OKD převzal kontrolu ministr financí. A tedy Andrej Babiš (ANO). Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) však insolvenční zákon hájí. Jeho rezort navíc upozorňuje, že by insolvenčního správce nemusel jmenovat právě ministr financí, ale rovnou celá vláda.
26.04.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Robert Pelikán (439 článků)

Rath o grilování konkurence: Klaus, to bude vždycky medium steak

 
Umění grilovat ovládají na výbornou média a pak už jen několik málo politiků. Mezi mistry patří například David Rath - ten už z kdekterého politického "rare" steaku udělal "medium". Koho ale nikdy nic nespálí? Václava Klause.
23.06.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , David Rath (4631 článků)

Siemens: Finanční ředitelkou divize Low and Medium Voltage se stala Dáša Fialová

 
S účinností od 1. prosince 2012 byla finanční ředitelkou divize Low and Medium Voltage společnosti Siemens jmenována Dáša Fialová. Ve funkci je zodpovědná za finanční řízení divize, plánování, controlling a reporting, za řízení obchodních případů po obchodně-ekonomické stránce, za správu pohledávek a závazků a za nákup.
27.02.2013 15:55 |

podobné články

Petr Hampl: Řetězové e-maily - nástroj obnovy demokratické diskuze

 
Nedávno proběhlá prezidentská volba ukázala o české společnosti mnohé. Potvrdila také, že se etablovalo nové médium a že toto médium má nezanedbatelnou politickou sílu. Pravděpodobně větší než některé tradiční noviny.
15.02.2018 07:35 |

podobné články

Putin má rakovinu, vypustilo ruské médium. Stehlíková prozradila ještě víc

 
Exministryně pro lidská práva, psychiatrička Džamila Stehlíková se na svém twitterovém profilu vyjádřila ke spekulacím, že ruský prezident Vladimir Putin má rakovinu štítné žlázy. Informaci vypustilo zakázané ruské médium Project Media, které přidalo, že ruského vládce doprovází na cestách tým lékařů.
02.04.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků) , Džamila Stehlíková (197 článků)