Článek

Slovácko sa nesúdí: Humorný seriál, při jehož natáčení museli filmaři herce na plac nahánět s brokovnicí v ruce

 
Seriál plný folklóru a humoru má kořeny až v roce 1975, kdy vzniklo prvních šest epizod. Pro velkou diváckou oblibu bylo natočeno se stejnými hlavními hrdiny dalších šest epizod v roce 1984.
05.08.2022 14:00 |

podobné články

Podobné články

Musíte vidět: Jura Klásek ze Slovácko sa nesúdí se v devadesáti zase vrhnul na herectví

 
Většina herců ze slavného seriálu Slovácko sa nesúdí již dávno není mezi námi. Platí to i o Jozefu Krónerovi, představiteli svérázného stařečka Matúše Pagáče. Jeho věrný kamarád z oblíbeného povídkového cyklu Oldřich Velen  (89) stále ještě natáčí! Podívejte se ve fotogalerii na fotky představitele Jury Kláska, který je i ve svém věku pořád úžasně vitální.
11.08.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Zemřel herec Oldřich Velen (†91) z Arabely i Slovácko sa nesúdí: Rodina jeho smrt tají!

 
Přestože byl jedním z nejobsazovanějších českých herců, o jeho smrti se dodnes mlčelo. Oldřich Velen (†91) alias Jura Klásek ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel letos 4. května. Nikdo z rodiny to však nedal ve známost! Všichni mlčí jako hrob.
27.06.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Herec Oldřich Velen zkolaboval!

 
Oldřich Velen (87) známý hlavně ze seriálů Slovácko sa súdi a Slovácko sa nesúdi zkolaboval. „Můžeme potvrdit, že Oldřich Velen měl o víkendu točit, ale omluvil se kvůli hospitalizaci,“ sdělili Blesku lidé z produkce nového českého filmu Pamětnice.
16.04.2009 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Zemřel herec Miroslav Středa (†76), zahrál si ve Zdivočelé zemi i Četnických humoreskách

 
Česká televize nedávno opakovala seriál Slovácko sa nesúdí, ale on už o tom nevěděl. Herce Miroslava Středu (†76), který v sobotu zemřel, připravila o vzpomínky Alzheimerova choroba. Trpěl jí už několik let.
30.10.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Středa (8 článků)

Slovácko sa nesúdí je něco jako večerníček pro dospělé

 
Přiměřeně dlouhý přísun humoru na obrazovky přinesl v roce 1975 režisér Petr Tuček, který odvážně sáhl po knižní předloze Zdeňka Galušky. A je nezbytné přiznat, že kniha je kvůli nářečí pekelná výzva. Seriál je naopak díky nářečí zábavný a půlhodinové epizody představují vlídnou a nenáročnou zábavu.
15.07.2023 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tuček (8 článků)

Ryan Gosling točí v Praze trhák za 4 miliardy: Velká omezení v centru a kolik peněz dostane město?

 
Nejdražší film z produkce Netflixu, The Gray Man s hvězdami Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, se začíná natáčet v Praze! Filmaři si vybrali za kulisy historické centrum Prahy. To ale znamená, že od 2. do 18. července musí Pražané počítat s výraznými omezeními v centru města. Natáčení je rozděleno do několika etap a postupně se dotkne ulice Dukelských hrdinů, Mánesova mostu, okolí Rudolfina včetně Kaprovy ulice a dále pak Dvořákova nábřeží i s Pařížskou ulicí. Ke konci natáčení pak filmaři obsadí i náměstí Republiky. Blesk.cz přináší přehled všech uzavírek, zjistil také, kolik peněz filmaři zaplatí městským částem i magistrátu.
03.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Chris Evans (106 článků) , Ryan Gosling (179 článků) , Chris Evans (106 článků) , Chris Evans (106 článků) , Chris Evans (20 článků) , Chris Evans (20 článků) , Man Man (291 článků)

Jsem zvyklá na velké jeviště a publikum, říká maminka Jana Dolanského, herečka Mária Dolanská

 
Maminka herce Jana Dolanského  (42) si stejně jako její syn zahrála v seriálu Slunečná. A hned pěkně zostra. S brokovnicí v ruce vlétla do hospody, aby si přišla pro štěňátka, která si bez dovolení vypůjčila její sousedka. S brokovnicí to nebylo úplně jednoduché.
10.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dolanský (201 článků)

Jablonec přehrál Slovácko 4:1 a posunul se na třetí místo

 
Fotbalisté Jablonce se probojovali na třetí místo prvoligové tabulky, zajišťující účast v pohárové Evropě. Ve 22. kole využili zaváhání Sigmy Olomouc a sami na svém hřišti porazili Slovácko jednoznačně 4:1 po gólech Vaňka, Kopice, Pitáka a vlastní brance Košúta, který pak za hosty v závěru alespoň snížil. Severočeši tak utnuli sérii tří remíz a připsali si druhé jarní vítězství. Naopak Slovácko potřetí za sebou prohrálo. 
07.04.2013 17:40 |

podobné články

České kluby Slovácko a Slavia v zápasech Konferenční ligy pouze remizovaly

 
Fotbalisté Slovácka a Slavie dnes vstoupili do skupinové fáze Evropské konferenční ligy remízami. Slovácko hrálo doma s Partizanem Bělehrad 3:3, Slavia na hřišti Sivassporu 1:1. Slovácko přitom vedlo od 19. minuty 2:0 a slávista  Lukáš Provod  nedal v nastavení penaltu.
08.09.2022 05:35 |

podobné články

Honba na atentátníka Carnajeva jen tak neskončí. Jak dlouho bude nahánět hrůzu?

 
Amerika zažívá hodiny a dny hrůzy. Jeden z atentátníků z Bostonu, při kterém zemřeli tři lidé, stále uniká. Ačkoliv ho hledá až 10 tisíc policistů a příslušníků národní gardy, jakoby se po něm slehla zem. Džochar Carnajev tak bude podle policie nahánět hrůzu Američanům ještě několik dní.
19.04.2013 21:45 |

podobné články

Nová CD - Michael´s Uncle, Slovácko sa nesúdí i Baron Prášil

 
V hudebních obchodech se můžete podívat po novém albu britského dua Groove Armada, po patnáctileté pauze vydává novou desku kapela Michael´s Uncle a příznivce muzikálu může zajímat CD Baron Prášil.
03.03.2010 06:00 |

podobné články

Zemřel Oldřich Velen (†91) ze seriálu Slovácko se nesúdí: Rodina tajila jeho smrt!

 
Natočil přes tři stovky filmů a když zemřel, rodina to nedala nikomu vědět. Pozůstalí mlčí jako hrob. Nedovolili, aby se diváci se svým oblíbeným hercem, Oldřichem Velenem (†91), důstojně rozloučili.
27.06.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Zemřel herec z Arabely Oldřich Velen, rodina to tajila dva měsíce!

 
Oldřich Velen známý jako královský rádce z Arabely nebo jako rozšáfný stréc ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel už před 8 týdny, rodina o tom ale mlčí. Pozůstalí nedovolili, aby se diváci se svým oblíbeným hercem důstojně rozloučili.
27.06.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Zemřel herec Oldřich Velen z Arabely

 
Ve věku 91 let zemřel filmový a divadelní herec Oldřich Velen, známý například rolemi králova rádce v televizním seriálu Arabela nebo jednoho z kumpánů v seriálu Slovácko sa nesúdí, informovaly deníky Blesk a Aha! Velen podle deníků zemřel 4. května, před smrtí žil v Praze.
27.06.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Poslední foto před smrtí: Rádce z Arabely Oldřich Velen hrál do posledního dechu

 
Herec Oldřich Velen  (✝91) , hvězda seriálů Arabela nebo Slovácko sa nesúdí, který skonal začátkem května, točil ještě krátce před smrtí film Školní výlet. A i když už měl vážné zdravotní potíže a hůř slyšel, stále sršel aktivitou. Podívejte se do fotogalerie na jeho pravděpodobně úplně poslední pracovní fotografie!
27.06.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

Zemřel herec Oldřich Velen (†91) z Arabely

 
Ve věku 91 let zemřel filmový a divadelní herec Oldřich Velen, známý například rolemi králova rádce v televizním seriálu Arabela nebo jednoho z kumpánů v seriálu Slovácko sa nesúdí. Napsaly to dnes deníky Blesk a Aha! Velen podle deníků zemřel 4. května, před smrtí žil v Praze. 
27.06.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Velen (12 článků)

BIS, přestaň cenzurovat učebnice dějepisu a nahánět každého Rusa s kufříkem a řeš islamisty v českých mešitách. Exmuslim má tyto zprávy

 
ROZHOVOR Možná, kdyby BIS přestala cenzurovat české učebnice historie a nahánět každého Rusa s kufříkem, tak by měla čas dělat skutečnou kontrarozvědnou práci a odhalovat islámské extremisty v Česku. To říká spisovatel, exmuslim a zakladatel Česko-muslimského institutu Lukáš Lhoťan. Rozebírali jsme s ním čtvrteční verdikt soudu, od kterého si odnesli bývalý pražský imám Samer Shehadeh deset, jeho bratr Omar jedenáct a jeho manželka Fátima Hudková šest let vězení. Oba naposled zmínění byli odsouzeni v nepřítomnosti.
23.05.2020 19:55 |

podobné články

Šílenec v českých Teplicích: Na ulici střílel brokovnicí

 
Přestřelka mezi policisty a podivně se chovajícím řidičem se odehrála dnes dopoledne v centru Teplic. Šestačtyřicetiletý muž nejdřív zmateně jezdil po městě v protisměru, a když ho zastavila policejní hlídka, vytáhl brokovnici a rozpoutal přestřelku. Během ní se zřejmě sám postřelil na ruce, řekl policejní mluvčí Vojtěch Haňka.
10.07.2011 10:30 |

podobné články

Žena oslavovaného pediatra s brokovnicí skončila v Plzni: Přijela s dítětem a rodinou vlakem

 
Fotografie ukrajinského dětského lékaře s brokovnicí v ruce a malým dítětem v druhé obletěly svět. Lidé ho oslavují jako hrdinu! Nemalou pomoc ocenila i jeho žena, která s dětmi a rodinou vlakem odcestovala do Plzně, netrvalo dlouho a ubytování a pomoc jí nabídly desítky lidí!
28.02.2022 18:20 |

podobné články