Článek

Slováci hlásí častější úmrtí na covid. A problém s testováním zaměstnanců

 
Po zhoršení epidemické situace zemřelo v říjnu na Slovensku nejvíce obyvatel od letošního jara, onemocnění covid-19 bylo čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí. ČTK o tom dnes informoval slovenský statistický úřad. Šíření koronavirové infekce pak zrychlilo v listopadu. Na Slovensku se dnes v plné míře nepodařilo zavést do praxe testování zaměstnanců na koronavirus, kteří se při vstupu na pracoviště neprokázali covidovým certifikátem. Proč?
29.11.2021 14:20 |

podobné články

Podobné články

Senát asi schválí návrh na častější odpočinek lodníků

 
Senát zřejmě schválí novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která má lodníkům přinést právo na častější odpočinek. Dnes to senátorům doporučil výbor pro hospodářství. Podle odhadu ministerstva dopravy se změna dotkne řádově stovek lodníků. Požadavek na častější odpočinek vyplývá z evropské směrnice. Senát se má novelou zabývat na své středeční schůzi.
15.08.2017 13:05 |

podobné články

Dva roky od prvního úmrtí na covid-19 v Česku: Čím jsme si prošli a jak nás koronavirus změnil?

 
Čtyři ministři zdravotnictví, čtyři vlny nákazy, boje s deltou a omikronem. Česko si dnes připomíná pochmurné výročí dvou let od prvního úmrtí na covid-19. Nemoc, která má podle statistik WHO celosvětově na svědomí již před 6 milionů úmrtí a téměř 472 milionů nakažených, se v Česku objevila poprvé 1. března 2020. Covid-19 mimo úmrtí do Česka natrvalo přinesl mnoho změn.
22.03.2022 05:10 |

podobné články

Mortalita na Covid-19 je v Česku velmi nízká

 
Počet úmrtí na chorobu Covid-19 je v českých poměrech velmi nízký a představuje 0,25 úmrtí na 100 000 obyvatel. Ve středu to konstatoval šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) Ladislav Dušek, který připomněl, že chřipka je každoročně přímou příčinou zhruba 400 úmrtí. A pokud by se započítala i úmrtí spojená s dalšími komplikacemi, čísla se pohybují v tisících.
01.04.2020 12:06 |

podobné články

Likvidace firem, zaměstnávání na černo: Co může způsobit vyšší minimální mzda?

 
Likvidace malých provozoven na venkově, propouštění zaměstnanců a častější najímaní lidí takzvaně na černo. Tak to vše může prý způsobit odsouhlasené navýšení minimální mzdy. Podle Asociace malých a středních podniků znamená navýšení platů všech zaměstnanců, což v době ekonomického růstu problém není. Jenže jakmile dojde k jeho poklesu, může to mít velice vážné následky. Svaz obchodu a cestovního ruchu zase vidí za nejohroženější skupinu malé provozovny na vesnicích.
17.10.2016 06:30 |

podobné články

Covid: Lékaři zanedbali, velmi vážně. Advokátka Hamplová o průšvihu, který se musí řešit

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová chce sestavit tým právníků, který se bude zabývat zanedbáním lékařské péče o pacienty s nemocí covid-19 a informacemi o tom, co vše je lživě vydáváno za úmrtí na covid. Údajně také dochází k různým motivačním platbám zdravotnickým zařízením. O statistikách, které neodpovídají realitě, hovořil sám ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v nedělních Otázkách Václava Moravce, kde připustil, že jen třetina úmrtí vykázaných na covid byla skutečně úzce spojena s koronavirem.
29.01.2021 14:35 |

podobné články

Covid je nebezpečnější pro HIV pozitivní a odborníci už ví o kolik. Doporučují očkování?

 
Nemoci jako diabetes, vysoký krevní tlak a rakovina zvyšují riziko úmrtí na covid-19. Zpočátku nebylo jasné, jaký má vliv covid-19 na HIV pozitivní pacienty, hovořilo se i o tom, že že HIV pozitivní nemají horší průběh onemocnění. Studie z Penn State College of Medicine, ale ukázala, že lidé žijící s virem HIV měli o 24 procent vyšší riziko infekce a o 78 procent vyšší riziko úmrtí na covid-19 než lidé bez HIV. Odborníci proto nabádají, aby se pacienti s virem HIV nechali proti covidu-19 očkovat, i když zatím není mnoho dat, zda jim vakcíny poskytnou stejnou ochranu, jako zdravým lidem.
03.08.2021 05:10 |

podobné články

Dva národy, dvě cesty: Zatímco Češi rozvolňují, Slováci zavřou obchody a omezí hospody

 
Slovensko kvůli šíření koronaviru od 21. prosince na nejméně tři týdny uzavře většinu prodejen. Již od tohoto pátku nebudou moci restaurace podávat jídlo ani na terasách, od pondělí pak klienti hotelů a návštěvníci lyžařských středisek budou muset mít negativní výsledek testu na koronavirus. Na konci prosince by větší podniky měly začít s pravidelným testováním svých zaměstnanců. Oznámili to dnes představitelé slovenské vlády a hlavní hygienik. Otevřené budou moci zůstat prodejny nabízející zboží k zajištění základních životních potřeb.
09.12.2020 18:35 |

podobné články

Koronavirus u Městské policie v Praze: Přes 40 nakažených strážníků, další jsou v karanténě

 
Městská policie v Praze (MPP) v pondělí v první den povinného testování zaměstnanců zaznamenala šest lidí s pozitivním testem na covid-19. Celkem strážníci evidují přes čtyři desítky nakažených a dalších několik zaměstnanců je v karanténě. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí MPP Irena Seifertová. Všichni zaměstnanci MPP jsou několik měsíců pravidelně testováni a průběžně dostávají ochranné pomůcky, dodala. Povinné testování zaměstnanců dvakrát týdně nařídila vláda od letošního 17. ledna zatím na tři týdny. MPP má asi 2200 zaměstnanců.
29.09.2020 17:00 |

podobné články

Pražský DPP začne s v červenci s ročním testováním elektrobusu

 
Pražský dopravní podnik (DPP) začne s ročním testováním nového elektrobusu. Testovací provoz bez cestujících začne v červenci a s cestujícími vyjede v září. ČTK to dnes sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl. Na projektu DPP spolupracuje s firmami SOR Libchavy a Cegelec. Podnik v minulosti elektrobusy již vesměs neúspěšně testoval.
24.06.2015 17:00 |

podobné články

Kancelář ombudsmanky prošla úspěšně testováním platové rovnosti

 
Kancelář ombudsmanky úspěšně prošla jako první organizace ve veřejné správě pilotním testováním, které zjišťovalo platovou nerovnost mezi muži a ženami.
10.11.2019 22:50 |

podobné články

Kancelář ombudsmanky prošla úspěšně testováním platové rovnosti

 
Kancelář ombudsmanky úspěšně prošla jako první organizace ve veřejné správě pilotním testováním, které zjišťovalo platovou nerovnost mezi muži a ženami.
11.11.2019 03:55 |

podobné články

Nikdy v historii ČR se tolik neumíralo. Řada úmrtí oficiálně nemá příčinu

 
Česko v letošním prvním čtvrtletí eviduje 46 437 úmrtí. Jedná se o nejtragičtější čtvrtletí od vzniku samostatné ČR. Meziročně bylo úmrtí o 54 procent více. Do počtu zemřelých se ve velkém promítlo onemocnění covid-19, i když u celé řady úmrtí není známa příčina, informuje server Echo24.cz.
15.06.2021 22:15 |

podobné články

Extrémní projevy počasí budou stále častější, říká ministr

 
Ministr životního prostředí Ladislav Miko se obává, že kvůli klimatickým změnám mohou být v Česku dosud neobvyklé extrémní projevy počasí častější. Ministerstvo si proto nechá vypracovat analýzu současných záplav, řekl v pátek Miko. Typické jsou tím, že vznikají lokálně při průtržích mračen pravidelně každý den na večer a v noci. Spadne přitom v krátkém čase velké množství vody, již nezachytí půda.
04.07.2009 04:20 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (25 článků)

Připoutejte se! Klimatické změny přinesou častější turbulence

 
Turbulence na transatlantických letech budou čím dál tím častější a vážnější, jak stoupají emise oxidu uhličitého. To povede k delším dobám letu a zvýšené spotřebě paliva, varovali britští klimatologové v nově zveřejněné studii. 
10.04.2013 10:40 |

podobné články

Protidrogové hlídky německých a českých policistů budou častější

 
Motoristé mířící k severním česko-německým hranicím se musí připravit na častější policejní kontroly. Na bližší a intenzivnější spolupráci českých a německých policistů zejména v boji s drogovou přeshraniční kriminalitou se v pondělí v Liberci dohodli český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se saským ministrem vnitra Markusem Ulbigem.
30.06.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Připravme se: Splachování záchodu vodou po koupání, zachycování deště a limitovaný odběr vody...

 
V souvislosti s probíhající klimatickou změnou se musíme připravit na častější povodně, ale také na častější a déle trvající období sucha. Do poloviny tohoto století vzroste na území naší republiky průměrná teplota asi o 1,5 stupně, srážky zůstanou na stejné úrovni nebo budou o něco menší. Kvůli zvýšenému odpařování vody to způsobí, že vody bude na našem území nedostatek. Tyto i mnohé další informace zazněly v dnešním speciálu Radiožurnálu, který byl věnován suchu, jež letos sužuje celé území Česka.
12.08.2015 19:51 |

podobné články

Chemické těhotenství: co jste o něm možná nevěděla

 
Chemické těhotenství je noční můra všech těhotných žen. Jakmile se žena snaží o miminko, toužebně očekává ovulaci a následně si těsně před menstruací nebo neprodleně po ní udělá těhotenský test. K jejímu nadšení a obrovskému překvapení se na něm objeví vytoužené dvě čárky signalizující, že se početí skutečně povedlo. S radostí v hlase se objedná k doktorovi, kde ale po negativních testech z krve propadne zoufalství a neskutečnému zklamání. Ano, přesně tak se projevuje chemické těhotenství. Jestliže jste o tomto slovním spojení doposud neslyšela, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém se tomuto strašáku všech těhotných podíváme blíže na zoubek. Co je to chemické těhotenství? Chemické těhotenství je stav, kdy dojde k oplodnění vajíčka, které se ale neuhnízdí a dále se nevyvíjí. Obecně je to tak, že drtivá většina žen chemické těhotenství vůbec nezpozoruje, neboť se u nich projeví jako zpožděná menstruace, která je sice o něco silnější nežli obvykle, ale stále nijak zvlášť neznepokojující. Chemické těhotenství a těhotenský test Těhotenské testy fungují na principu těhotenského hormonu HCG, který už chemického těhotenství začne stoupat. Ženy snažící se o miminko, které testují již několik dní po ovulaci, proto na testu skutečně objeví chtěné dvě čárky, ovšem pokud jej o několik dní později zopakují, zjistí, že čárky nesílí. A to je první varovný příznak. Co způsobuje chemické těhotenství? Pídit se po příčinách chemického těhotenství by byl běh na hodně dlouhou trať a pravděpodobně s nejistým či dokonce vůbec žádným výsledkem. Odborníci se shodují, že se jedná o chromozomální abnormality plodu, či nedostatečnou kvalitu vajíčka nebo spermie. Jsou chemická těhotenství častější nežli dříve? Možná vás napadá otázka, že je chemické těhotenství výmyslem současné moderně pokročilé doby. Zvláště pak starší ročníky, které se s tímto pojmem za svých mladších let vůbec nesetkaly, zastávají názor, že jsou chemická těhotenství častější, nežli jak tomu bývalo dříve. Není to pravda.... Čtěte více Příspěvek Chemické těhotenství: co jste o něm možná nevěděla pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.12.2015 22:05 |

podobné články

Antisemitské útoky jsou stále častější, říká Scarlett Johanssonová

 
Scarlett Johanssonová (35) je přesvědčená o tom, že antisemitské útoky jsou v posledních letech stále častější. Podle herečky je židovská komunita mnohdy terčem verbálních, ale i fyzických napadení. Židé mají prý v současnosti strach hlavně o bezpečnost svých dětí.
29.01.2020 11:20 |

podobné články

Častější kontroly karantén odloženy. Hygiena nemá lidi

 
Vládou avizované intenzivní kontroly lidí, kterým byla nařízena karanténa či kvůli nakažení covidem izolace, se zatím nekonají a v nejbližších dnech se ani konat nebudou. V pondělí přitom ministr vnitra Jan Hamáček a šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ohlašovali, že častější kontroly začnou už tento týden.
28.03.2021 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3327 článků)