Článek

Slováci drží s Českem basu: Vyhostili tři ruské diplomaty

 
Slovensko rozhodlo o vyhoštění tří pracovníků ruského velvyslanectví, řekl dnes novinářům premiér Eduard Heger, na odjezd ze země dostali týden. Krok zdůvodnil tím, že Slovensko nemůže tolerovat, když zástupci cizích diplomatických misí nerespektují dohodnutá pravidla. Předseda slovenské vlády současně vyjádřil solidaritu s Českem, které se dostalo do diplomatické roztržky s Moskvou kvůli důvodnému podezření na zapojení ruských zpravodajců do exploze muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Šéf slovenské diplomacie Ivan Korčok doplnil, že vyhoštěnými jsou diplomati.
22.04.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2105 článků)
Podobné články

Slováci vyhostili tři ruské diplomaty. Podezírají je ze špionáže, Moskva to tak nenechá

 
Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské diplomacie Juraj Tomaga. Podle serveru Aktuálne.sk pracovali pro ruské tajné služby.
10.08.2020 20:20 |

podobné články

27. květen 1989: Vyhostili jsme britské diplomaty

 
Na »kobereček« federálního ministerstva zahraničí byl přesně před 20 lety pozván britský velvyslanec Laurence O’Keeffe. A měl co vysvětlovat! Před několika dny totiž Britové vyhostili naše diplomaty a my na oplátku zase vyhodíme ty jejich!
27.05.2009 06:30 |

podobné články

Ruská odplata za podporu Česka: Úřady vyhostí diplomaty Slovenska a dalších tří zemí

 
Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě.
28.04.2021 12:05 |

podobné články

Putin nařídil cvičení. A na Západě se píše: Co jsme to udělali s těmi diplomaty? Vždyť on...

 
Včera se k Velké Británii přidaly Spojené státy, Kanada, Austrálie, Francie, Itálie a mj. Také Česká republika a vyhostili ze svého území ruské diplomaty. Americký deník The Washington Post tvrdí, že přesně na takové gesto Putin čekal.
27.03.2018 12:30 |

podobné články

Němci se drží při zdi, Česko zatím nepodpoří. Litva a Lotyšsko naopak drží basu

 
Německo o ruském pozadí výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 jedná s členy Evropské unie a Severoatlantické aliance a o případné reakci vůči Moskvě se poradí se svými spojenci. Na dotaz ČTK to na dnešní tiskové konferenci řekla mluvčí německé vlády Martina Fietz. Naopak Litva, Lotyšsko a Estonsko jsou solidární s Českem. Česko tvrdí, že za explozí stojí tajné služby, což Rusko odmítá. Obě země si kvůli incidentu vypověděly diplomaty.
23.04.2021 14:51 |

podobné články

Ukrajinci vyhostili dva české diplomaty

 
Ukrajina vyhostila dva české diplomaty. Uvedla to v pátek agentura UNIAN s odvoláním na ukrajinské ministerstvo zahraničí.
13.05.2011 14:45 |

podobné články

Sbalte si věci. Zatímco šéf diplomacie EU jedná v Moskvě, Rusové vyhostili tři diplomaty členských zemí

 
Za údajnou účast na nepovolených protestech proti uvěznění ruského opozičního politika Alexeje Navalného přistoupila Moskva k vyhoštění trojice diplomatů ze Švédska, Polska a Německa. „Diplomaté účastnící se nezákonných akcí byli v souladu s vídeňskou konvencí prohlášeni za nežádoucí osoby. Mají nařízeno v co nejkratší době opustit ruské území,“ vzkazuje ruské ministerstvo zahraničí verdikt za účast na demonstracích, při kterých bylo v Rusku zadrženo přes deset tisíc lidí. Informoval o tom server EUObserver.
05.02.2021 17:40 |

podobné články

Až příliš velká podoba: Jany Bobošíkové drží basu i v byznysu

 
Jana Bobošíková mladší nezapře, kdo je její matka. Nejen že v občance má stejné jméno jako ona, je jí i podobná a stejně tvrdě jako matka pracuje. Basu tak drží i v byznysu.
16.06.2011 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (717 článků)

Členové EU chystají velký "zátah" na ruské diplomaty. Vyhoštěni mají být už v pondělí

 
Dvacítka členských států EU včetně České republiky by mohla v reakci na otravu bývalého agenta ruské vojenské rozvědky Sergeje Skripala vypovědět ruské diplomaty už v pondělí. S odkazem na nejmenovaný diplomatický zdroj o tom napsal zpravodajský web CNN. O pondělí jako o možném datu vyhoštění ruských diplomatů píše i britský list The Times.
25.03.2018 10:15 |

podobné články

Itálie vyhostí dva ruské diplomaty podezřelé ze špionáže. Donášel jim námořní kapitán?

 
Itálie okamžitě vyhostí dva ruské diplomaty v souvislosti s podezřením ze špionáže, oznámil ministr zahraničí Luigi di Maio. Policie v úterý večer zadržela kapitána italského námořnictva při tajné schůzce s jedním z vojenských diplomatů ruského velvyslanectví. Zatčení se uskutečnilo v momentě, kdy italský důstojník předával ruskému diplomatovi tajné informace, informovaly dnes světové agentury. Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nad událostí politování.
31.03.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Maio Maio (4 články)

Píší o nás v Rusku: O tom, jak jsme jim vyhostili špiony a o utrpení, které tu zažívá Miloš Zeman. Přicházejí s velmi peprnou teorií

 
Internetové vydání ruských novin Vzgljad se obsáhleji věnovalo „špionážní“ diplomatické roztržce mezi Českou republikou a Ruskem. Česká strana neprodloužila povolení k pobytu pro tři ruské diplomaty, ruská strana na to zareagovala podobně. Obě strany, jak konstatují noviny, jsou skoupé na slovo a věc nijak nekomentují. O něco později zdroj z ruského Ministerstva zahraničí sdělil, že ti, kdo podobné informace (o špionážním skandálu) šíří v médiích, chápou stav rusko-českých vztahů nesprávně.
16.03.2015 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Němci bojují se špionáží. Vyhostili šéfa americké tajné služby

 
Žádná cizí špionáž v Německu. Štěnice v telefonu Merkelové byl pouze začátek. Němci vyhostili ze země hlavního zástupce amerických tajných služeb. Úřady navíc odhalily dva občany, kteří údajně pracovali pro rozvědku USA. O jednom špionovi jsme informovali ve středu . Ministr vnitra přesto uklidňuje, že se zahraničním agentům do rukou žádné důležité informace nedostaly.
10.07.2014 18:40 |

podobné články

Další skandál Top Gearu. Moderátory vyhostili z Argentiny

 
Štáb britského motoristického pořadu vyhostili z Argentiny kvůli sporné poznávací značce. Moderátoři tvrdí, že se málem stali oběťmi lynčování.
06.10.2014 11:35 |

podobné články

Džihádista John byl namol opilý: Vyhostili ho proto z Tanzanie!

 
„Vydejte mi povolení ke vstupu do téhle země. Jste nuly a neřádi,“ křičel Džihádista John alias Mohamed Emwazi na úředníky na letišti v roce 2009. Byl tehdy v dost podnapilém stavu, a proto ho ze země vyhostili.
08.03.2015 22:05 |

podobné články

Američana věznili v Číně 7 let: Teď ho vyhostili!

 
Sedm let seděl americký občan Süe Feng v čínském vězení kvůli obvinění, že ohrozil státní bezpečnost Číny. Nyní byl konečně propuštěn na svobodu, ale sotva vyšel z věznice, Číňané ho vyhostili!
04.04.2015 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (39 článků)

Rusové vmetli třem českým diplomatům: Jste nežádoucí, odjeďte do čtvrtka

 
Moskva označila tři české diplomaty v Rusku za nežádoucí, do čtvrtka 5. dubna musí opustit zemi. České ministerstvo zahraničí vzalo ruský krok na vědomí. V Moskvě si v pátek předvolávají velvyslance států, které v rámci solidarity s Británií kvůli případu otravy Sergeje Skripala vyhostily tento týden ruské diplomaty. Ruské ministerstvo zahraničí jim předává protestní nóty a oznamuje reciproční vypovězení jejich diplomatů.
30.03.2018 13:35 |

podobné články

Putinův špion. Slováci vyhostili ruského diplomata, Češi chtějí speciální komisi

 
Slovensko na konci listopadu vyhostilo ze země kvůli špionáži ruského diplomata, který působil proti zájmům Slovenska i NATO, uvedl dnes v Bratislavě premiér Peter Pellegrini. Slováci k tomuto kroku přistoupili nedlouho předtím, co česká zpravodajská služba BIS varovala před narůstající aktivitou špionů z Ruska a také Číny na území ČR. Právě kvůli tomu volají čeští poslanci po speciální vyšetřovací komisi, která by měla zhodnotit vliv cizích zemí v Česku.
05.12.2018 11:30 |

podobné články

Otravu špióna vyšetřují čeští chemici. Vyhostěte z ČR ruské diplomaty, žádá prý Británie

 
Případ ruského exagenta Sergeje Skripala, který byl se svojí dcerou nalezen otrávený v Británii, má i český přesah. Použitou látku zkoumali mimo jiné experti z jihomoravského Vyškova, kteří se specializují na ochranu proti zbraním hromadného ničení. Informuje o tom server časopisu Respekt. Vyškovští chemici vypracovali pro NATO analýzu, jaká látka a jak byla asi použita. Británie prý také neformálně požádala Česko, ať ji následuje a také vyhostí ruské diplomaty. Podle britské vlády za útokem stojí Kreml.
15.03.2018 12:35 |

podobné články

Vyhostěte diplomaty, přitvrďte v sankcích: Europoslanci vyslali kvůli Vrběticím ostrý vzkaz

 
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali členské země Evropské unie, aby koordinovaně vyhostily ruské diplomaty v reakci na zjištění českých tajných služeb o ruském podílu na explozích muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. V usnesení schváleném výraznou většinou 569 ze 682 hlasů europoslanci rovněž odsoudili ruské výhrůžky adresované Česku v následné diplomatické při.
29.04.2021 17:55 |

podobné články