Článek

Sloní máma Vishesh přijala mládě k sobě

 
Samé dobré zprávy začínají konečně přicházet ze sloního pavilónů v Ostravě. Nezkušená sloní máma Vishesh už na své mládě neutočí a dokonce už sloního samečka nechá sama pít. O život slůněte, které je prvním, co se kdy v České republice narodilo, však přesto panují obavy. Přežije oslabené slůně období, kdy čelilo hladu a útokům ze strany mámy i babičky?
18.03.2011 17:40 |

podobné články

Podobné články

V ostravské zoo čekají další slůně, slonice Vishesh je březí

 
V ostravské zoologické zahradě, která loni získala československý primát a zdárně odchovala sloní mládě, už čekají další sloní přírůstek. Testy potvrdily březost u slonice Vishesh. Březost u slonů trvá necelé dva roky, takže pokud se nic zásadního nestane, další slůně by se v Ostravě mělo narodit na jaře roku 2014.
06.09.2012 13:55 |

podobné články

Sloní samec Calvin z ostravské zoo se stane otcem po své smrti

 
Po smutných zprávách z ostravské zoo týkajících se dvou ztrát ve sloní rodině přišla radostná informace. Ostravská slonice Vishesh, které v lednu uhynulo téměř dvouleté mládě, samička Sumitra, je opět březí. Otcem je sloní samec Calvin, kterého zoo musela před několika měsíci nechat utratit kvůli jeho těžké nemoci. Mládě se má narodit příští rok na přelomu léta a podzimu. Slonice jsou totiž březí zhruba dva roky. Právo o tom v pondělí informovala mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.
08.02.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Nováková (6 článků)

Zoo Ostrava: Slonice Vishesh porodila již třetí mládě

 
V ostravské zoologické zahradě porodila slonice Vishesh své již třetí mládě. Porod proběhl bez komplikací. Sloní sameček je vitální a krátce po porodu se postavil na nohy. Matka slůněte je klidná a o mládě pečuje. Aby matka s čerstvě narozeným mládětem měla klid, zůstane pavilon slonů pro veřejnost dočasně uzavřen.
10.07.2017 12:30 |

podobné články

Dojemné video: Sloní mládě se ukrývá pod maminkou!

 
Přes sloní ochranku nikdo neprojde. Mládě, které se v pražské zoo narodilo před dvěma týdny, máma Janita a teta Tamara ostře hlídají. Neustále se ho snaží držet mezi sebou nebo pod sebou. Nejbezpečnější místo pro sloní mládě je pod matčiným břichem.
22.04.2016 12:15 |

podobné články

Sloní sameček se v ostravské zoo pere o život

 
Stále v ohrožení života zůstává první živě narozené české slůně. Sloní sameček z ostravské zoologické zahrady, kterého čtrnáctiletá slonice Vishesh porodila letos 11. března, se doslova pere o život. Jeho první krůčky totiž doprovází komplikace, kterým sloní kluk i jeho ošetřovatelé zatím odolávají.
04.05.2011 18:20 |

podobné články

Slůňata v Ostravě: Sameček chřadne!

 
Obě sloní mámy Johti a Vishesh s jejich potomky ošetřovatelé v ostravské zoo pustili do společných výběhů. A zatím se jim daří! „Trochu jsme měli obavy z rozepře mezi slonicemi, ale vše probíhá klidně. Naopak prvorodička Vishesh sleduje, jak zkušená Johti o mládě pečuje,“ řekla včera Aha! mluvčí zoo Šárka Kalousková.
30.04.2011 12:15 |

podobné články

Ostravská slonice Vishesh dnes ráno porodila své druhé mládě

 
Slonice Vishesh dnes brzy ráno porodila v ostravské zoologické zahradě své druhé mládě. Porod začal kolem 03:00 a trval přibližně hodinu, vše se obešlo bez komplikací. Matka se o mládě stará, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Kalousková.
04.02.2014 09:00 |

podobné články

Sloní kluk dobře pije, pak dlouho spí

 
První slůně narozené v domácích zoologických zahradách se má čile k světu! V ostravské zoo, kde přišlo na svět, panuje mírný optimismus. Sloní sameček za den už vypije osm litrů mléčné náhražky, mezitím ho jeho máma Vishesh (14) kojí. I přes občasnou nervozitu se chová ke slůněti opatrně a citlivě.
30.03.2011 16:45 |

podobné články

Sloní kluk chřadne a lezou mu žebra

 
Vypadají jako úžasná sloní rodinka. Každé z mláďat se drží u své mámy a snaží se si s ní i hrát. Přesto mají ošetřovatelé sloního pavilonu v ostravské zoo velké starosti. Sloní kluk nepřibírá na váze, a dokonce mu začínají lézt žebra. O měsíc mladší sloní holka roste jako z vody.
30.04.2011 12:35 |

podobné články

Je libo sloní masáž? V Thajsku není problém: Odvážlivec se nechává poplácávat choboty dvěma slůňaty!

 
Bolí vás záda? Potřebovali byste masáž? Slůňata v Thajsku vás klidně namasírují, ale je to jen pro odvážné! V Thajsku jsou sloní masáže velice oblíbené, sloni vám budou poklepávat a poťapkávat záda, aby zmírnili váš stres. Nejčastěji se tyhle masáže konají v rámci sloní show, kdy se můžete nechat namasírovat jako dobrovolník.
10.03.2014 07:30 |

podobné články

Tajuplné Sloní kameny: Navštivte s námi pověstmi opředené skály, kde se vyskytují paranormální jevy!

 
Přírodní památka Bílé kameny se nachází u osady Jítrava *(spadající pod obec Rynoltice)* na Liberecku. Kolem skalního města vede naučná stezka "Lužické a Žitavské hory". Zaoblené skály, asi 20 metrů vysoké, připomínají hřbety a hlavy "slonů":http://www.extra.cz/tema/sloni, říká se jim také Sloní kameny nebo Sloní skály.
18.05.2014 07:25 |

podobné články

Sloní mimino je kluk! Veřejnost si na novou ostravskou celebritu bude muset počkat

 
V ostravské zoo je od soboty o jednoho člena více. Po 662 dnech březosti a 8hodinovém porodu přišlo na svět sloní mládě. Podle prvních informací je slůně sameček! Krátce po narození začal sát mateřské mléko. Právě s kojením byl u předchozího potomka slonice Vishesh problém.
10.07.2017 16:05 |

podobné články

V Ostravě slaví, slonice Vishesh porodila malé slůně

 
Slonice Vishesh dnes brzy ráno porodila v ostravské zoologické zahradě své druhé mládě. Porod začal kolem 03:00 a trval přibližně hodinu, vše se obešlo bez komplikací. Matka se o mládě stará, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Kalousková.
04.02.2014 09:00 |

podobné články

Nové fotky slůněte: Punťa se má čile k světu!!

 
Sloní sameček, který se narodil 11. března 2011 brzy ráno v ostravské zoologické zahradě jako vůbec první slon v Česku, se má čile k světu. Od páteční noci již pravidelně pije mléko od sloní mámy Vishesh.
15.03.2011 12:05 |

podobné články

Odchov slůněte v Ostravě se komplikuje, matka je agresivní

 
Rodinnou idylku, která vládla v ostravském pavilónu slonů po čtyři dny od narození prvního slůněte, v úterý narušila náhlá změna v chování sloní samičky Vishesh. Ta začala své sloní dítě nečekaně napadat, takže ošetřovatelé museli obě zvířata na čas vypustit do venkovního výběhu.
15.03.2011 21:05 |

podobné články

Sloní mámy se slůňaty už jsou společně v jednom výběhu

 
Veledůležitý krok mají úspěšně za sebou ošetřovatelé slonic a prvních živě narozených českých slůňat v ostravské zoologické zahradě. V úterý dopoledne v pavilónu slonů spojili obě sloní matky Johti a Vishesh a jejich mláďata. Obývají tak už jeden společný výběh.
19.04.2011 17:30 |

podobné články

Sloní holčička stále pije náhražku mléka: Vishesh se podojit nedá!

 
Osm až deset litrů denně vypije sloní samička narozená v ostravské zoo. V neděli jí bude 50 dnů. Její osud je stále nejistý, jelikož místo mateřského mléka pije náhražku.
22.03.2014 12:05 |

podobné články

Sloní mládě Punťa v ohrožení: Bije ho vlastní matka

 
Slůně Punťa to nemá snadné. Vlastní máma Vishesh mu dává pořádně zabrat. Nejprve se s ním mazlila, ale pak ho začala napadat.
17.03.2011 12:05 |

podobné články

Radost v ostravské zoo: Vishesh porodila slůně!

 
Nadmíru radostné události se dočkali včera v ostravské zoo! Třetí mládě tam porodila slonice Vishesh (20). Porod proběhl bez komplikací.
09.07.2017 12:15 |

podobné články