Článek

Sleva 1,7 haléře. Podle zákona naprosto v pořádku. Nová finta supermarketů

 
Některé supermarkety se uchylují nejen ke klamání při poskytování slev, které je za hranou zákona. Mnozí velcí obchodníci používají také fígle, skrze něž dokážou zákazníky „ošálit“ i zcela legálně. U zlevněného zboží tak sice správně informují o výši poskytnuté slevy, avšak při pohledu na malou původní slevu mohou nakupující lidé zjistit, že ve skutečnosti ušetří jen jednotky haléřů. Slevu 25 haléřů tak kupříkladu nalíčil Globus u čtvrtkilového kusu tuňáka, který běžně stojí 998 korun za kilo. Ani to však nebyl vrchol. „Neporazitelnou“ slevu necelých 1,7 haléře na třetinku plzně si na lidi nachystal Albert.
11.07.2024 11:00 |

podobné články

Podobné články

Pozor na triky prodejců s akčním zbožím: Není sleva jako sleva

 
Také rádi nakupujete výhodně se slevou, a to nejen dárky, ale také věci každodenní spotřeby, jako jsou potraviny, oděvy, nářadí a podobně? Není sleva jako sleva, a tak buďte obezřetní, zejména nyní před vánočními svátky, kdy je méně času na srovnávání cen či hledání té nejvýhodnější nabídky. Ne vždy se pod nápisem „sleva“ nebo „akce“ musí nutně skrývat ta nejnižší cena. Poradíme, jak opravdu ušetřit.
16.12.2015 14:15 |

podobné články

Koruna mírně oslabila k euru, vůči dolaru posílila o dva haléře

 
Česká měna dnes mírně oslabila vůči euru a dostala se nad psychologickou hranici 26 korun za euro. V 17:00 se obchodovala za 26,02 Kč/EUR, byla tedy proti čtvrtečnímu závěru o čtyři haléře slabší. Proti dolaru naopak koruna mírně posílila o dva haléře na 19,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. 
01.07.2013 17:35 |

podobné články

Nástup Trumpa: Smrtící finta USA. Mlčí se o tom. Šílené, přichází s novinkami profesor Oskar Krejčí a ví, co bude dál

 
ROZHOVOR „Když prohlásí, že je potřeba snížit jaderné arzenály, má stoprocentně pravdu, ale nesmí za tím být schovaná finta, která za Obamy byla.“ Profesor Oskar Krejčí v souvislosti s Trumpovou nabídkou zrušení protiruských sankcí za snížení počtu jaderných zbraní nejen vysvětluje, v čem je ona „finta“, ale analyzuje i další silná prohlášení budoucího amerického prezidenta. Politolog Krejčí se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnuje možnostem prosazení změny kurzu zahraniční i domácí politiky, migraci, EU i pětatřicetiprocentnímu clu. V závěru hodnotí Obamovu éru. Pozastavil se také nad aktuálním vyjádřením mluvčího českého prezidenta, které označil za „poněkud scestný výklad dějin“.
17.01.2017 15:20 |

podobné články

Supermarket Lidl, tam je panečku sleva. Ze 126 Kč na 125,90 Kč. A tržby? Šly nahoru

 
Mnozí nakupující si v posledních týdnech všimli, že do českých supermarketů se vrátily již mnoho let nevídané cenovky, vyčíslující ceny zboží na jednotlivé haléře. Tento krok, který měl dle obchodníků ukázat, že obchody reagovaly na snižování DPH u potravin, se již někde dokonce přenesl i na „akce“. K vidění jsou tak „slevy“, jež by možná před několika desítkami let někoho ještě potěšily, ale v dnešních cenách již dle mínění některých nakupujících jsou spíše jen výsměchem zákazníkům. Mnozí přitom ukazují zejména na Lidl, který například nektarinky zlevnil z 96 Kč na 95,90 Kč. A blumy? Namísto 126 Kč již „jen“ za 125,90 Kč. Pozornost budí též tržby supermarketu. Ty šly nahoru.
18.02.2024 21:30 |

podobné články

Nakupování? Radost a zábava!

 
V dnešním světě je všechno jinak, než tomu bývalo za dob našich babiček. Ty chodily za nákupem s taškou nebo ještě lépe s dvoukolákem, v ruce dlouhatánský seznam, co je všechno potřeba a co už dochází. Dnešní žena to má úplně jednoduché. Nakupovat může z pohodlí domova a klidně si přitom popíjet odpolední kávičku… Výlet do shopping centra Rodinné výlety do nákupních center, kde najdete na jednom místě aneb doslova pod jednou střechou veškerý poptávkový sortiment, včetně kaváren, restaurací, cukráren, dětských koutků, čistíren a dalších, nejsou již nic nového pod sluncem. Velké procento populace využívá byť jen část víkendu k tzv. propojení příjemného s užitečným a zároveň s nákupem dokáže zorganizovat návštěvu kina, galerie, kadeřnictví, wellnes. Nakonec proč ne, rodina se nebrání, rodina si to užívá. Prodloužená ruka kupcova Díky moderní době, pokroku, ale hlavně internetu však můžete jednoduše nakoupit, i když venku prší, vám se nechce, nemáte čas nebo jste nemocní. E-shopů na trhu vyrostlo jako hub po dešti a on line nakupování zvládne i malé dítě. Lákavá úspora času, který lze využít k relaxaci, a mnohdy také úspora finanční. Peněženka nemusí zaplakat kvůli vyčerpanosti finančního limitu, berličkou značící plus jsou nejrůznější slevy, akce, top nabídky, akční ceny a nákupy ve výprodeji. Chytit příležitost za pačesy Sleva, slevový voucher, action, sale, akční ceny a jiné zaručené „vychytávky“ nás bombardují dnes a denně, zprava, zleva. Jenomže není sleva jako sleva. Slevové kupony v konkrétních obchodech, kde se zrovna chystáte nakoupit, přicházejí jako na zavolanou. Výhodný nákup s jejich využitím znamená úsporu nejenom finanční – například velký nákup se slevou v Tescu se zrovna hodí. Nemluvě o tom, že ušetřit takto lze např. i v Tescoma, Tchibo, Mall.cz, Alza.cz, Astratex, Bonprix, Baťa a mnoha dalších obchodech s kvalitní i dostupnou nabídkou nejrozšířenějšího sortimentu, ať už se jedná o oblečení, obuv, nábytek,... Čtěte více Příspěvek Nakupování? Radost a zábava! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.06.2015 09:01 |

podobné články

400 Kč vysolit za mouku z Lidlu. Nekulova sleva má háček

 
Sleva na mouku v Lidlu, na kterou láká sám ministr Nekula. Nekulova sleva má však háček. Zákazník musí za nákup „vysolit“ alespoň 400 Kč a musí mít mobilní aplikaci řetězce Lidl. Tak pokračuje příběh ministra zemědělství, kterému během středy začal národ posměšně přezdívat „markeťák“. Sám Nekula by ale na svém tweetu, který vše spustil, nic neměnil.
10.05.2023 11:55 |

podobné články

„Vychca*á sleva“. Zeptali jsme se v Albertu, jak se z dvojky stala sedmička. Na odpověď stále čekáme

 
Sleva, která ve skutečnosti žádnou slevou není – přesně takové praxe si všímají zákazníci v českých supermarketech, v nichž se je obchodníci snaží ošálit slevovými akcemi, v nichž však prodávají zboží za stejnou či dokonce i vyšší cenu než před „zlevněním“. Pozornost na sociálních sítích strhl příklad v podobě „akce“ supermarketu Albert na prací kapsle Persil, jež obchod prodával za 299 Kč s tím, že jde o akci a původní cena byla 799 Kč. Skutečná původní cena však byla 279 korun a namísto zlevnění o 62 % Albert toto zboží v rámci „akce“ zákazníkům o 8 % zdražil. Dle České obchodní inspekce (ČOI) jde v Česku o dosti běžnou věc. Radí, jak se podobnými „falešnými slevami“ nenapálit.
08.12.2023 18:40 |

podobné články

Koruna se mírně přibližuje k euru i dolaru

 
Česká měna dnes dále mírně posílila k evropské měně a nepatrně i k americké. Podle údajů serveru Patria Online byla koruna v 17:00 proti čtvrtečnímu závěru výše k euru o tři haléře na 25,24 Kč/EUR a k dolaru o dva haléře na 18,86 Kč/USD. 
08.02.2013 18:15 |

podobné články

Koruna na Velký pátek stagnovala k euru i dolaru

 
Česká měna na Velký pátek, který je v západních zemích oficiálním svátkem, stagnovala kolem předchozího závěru. Podle údajů Patria Online byla koruna v 17:00 proti čtvrtku k euru silnější o dva haléře na 25,74 Kč/EUR a k dolaru o dva haléře slabší na 20,09 Kč/USD.
29.03.2013 18:20 |

podobné články

Koruna mírně oslabila nad 26 korun za euro

 
Česká měna korigovala odpolední zisky k euru a vrátila se zpět nad psychologickou úroveň 26 korun za euro. Podle údajů serveru Patria Online byla koruna v 17:00 proti úternímu závěru slabší o čtyři haléře na 26,10 Kč/EUR. Čtyři haléře ztratila i vůči dolaru, a to na 20,28 Kč/USD. 
22.05.2013 18:30 |

podobné články

Cena benzinu šplhá ke 34 korunám za litr. Před rokem byl o šest korun levnější

 
Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu nepatrně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,78 koruny, před týdnem byl o dva haléře levnější. Také nafta zdražila o dva haléře na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 31,60 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je nyní benzin téměř o šest korun dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,30 koruny na litru méně.
09.09.2021 09:30 |

podobné články

Řízky, kýta, ovoce. Fialovo „zlevnění potravin“ odhaleno

 
Uveřejněné hodnoty inflace, která byla v lednu nejnižší od března roku 2021, jsou podle ekonoma a premiérova poradce Štěpána Křečka důvodem k oslavě. Kromě toho, že data ukázala, že se již inflace přibližuje 2 procentům, poskytla rovněž odpověď na otázku, jak se vyvíjely ceny potravin po lednovém snížení DPH na 12 %. A pokud se ptáte, zdali je v tomto ohledu vážně co slavit, pak velmi záleží na tom, co nakupujete. Zatímco u některých výrobků ušetříte jen haléře, výrazněji zlevnily párky, šunkový salám, kuřata či vepřová plec. Naopak u řízků, sýrů, vajec, másla, vepřové krkovice i množství ovoce a zeleniny si lidé v lednu i přes nižší DPH připlatili. A častokrát šlo o víc než jen o haléře.
22.02.2024 15:45 |

podobné články

„To je sleva?!“ Kaufland chtěl potěšit. Tatarka, lentilky... Bohužel

 
Nemalé pobouření u uživatelů na sociálních sítích vzbuzuje aktuální růst cen v obchodních řetězcích. Rozsáhlou diskusi ve facebookové skupině lidí poukazujících na odlišné ceny u nás a v obchodech v sousedním Polsku vzbudilo například povšimnutí jedné z žen, že je v reklamním letáku řetězce Kaufland v ČR uváděna běžná cena velkého balení Lentilek za 54,90 Kč a u „tatarky“ za téměř 70 Kč. „To snad není možný v ČR, to si z lidí dělají srandu,“ podivila se. „To jste si ještě nezvykla, že slevy přes 50 % vycházejí z naprosto nesmyslných původních cen? Skutečná sleva bývá tak max. 20 %,“ padlo nakonec.
11.01.2023 13:10 |

podobné články

Finanční úřad vymáhal daň ve výši 3,5 haléře

 
Chorvatský žurnalista Zoran Oljača nemohl uvěřit svým očím, když ho tamější finanční úřad dopisem vyzval uhradit daň z příjmu ve výši jedné lipy (asi 3,5 haléře). Informoval o tom list Croatian Times. Chorvatská kuna se dělí na 100 lipa.
22.07.2009 09:35 |

podobné články

Cena benzínu i nafty dál klesá

 
Ceny pohonných hmot pokračují už druhý týden za sebou ve zlevňování. Cena Naturalu 95 se během uplynulého týdne snížila o čtyři haléře a cena motorové nafty za stejnou dobu poklesla o dva haléře. Vyplývá to z údajů kartové společnosti CCS.
15.12.2009 21:45 |

podobné články

Benzín přestal zdražovat, jak se vyvíjí ceny phm?

 
Ceny pohonných hmot během uplynulého týdne po měsíčním zdražování poprvé zlevnily. I když jen o haléře. Benzín zlevnil o dva haléře a včera jeho cena dosahovala hodnoty 31,30 koruny za litr. Cena nafty poklesla o sedm haléřů na 29,41 koruny za litr.
30.03.2010 08:35 |

podobné články

Za kolik natankujete? SEM radši nejezděte! SEZNAM BENZÍNEK

 
Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu velmi nepatrně klesly, benzin Natural 95 zlevnil v průměru o tři haléře na 33,16 Kč, nafta o čtyři haléře na 32,39 Kč.
17.01.2011 12:40 |

podobné články

Cena benzínu i nafty opět mírně klesla, kam pro nejlevnější paliva?

 
Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu velmi nepatrně klesly, benzin Natural 95 zlevnil v průměru o tři haléře na 33,16 Kč, nafta o čtyři haléře na 32,39 Kč. Vyplývá to z pondělních informací společnosti CCS.
17.01.2011 22:20 |

podobné články

Koruna mírně posílila proti euru i dolaru

 
Česká měna dnes dopoledne nepatrně posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Krátce po 10:00 se koruna k euru proti středě obchodovala o tři haléře výše na 24,66 Kč/EUR. Vůči dolaru posílila také o tři haléře na 17,87 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.
13.10.2011 10:50 |

podobné články