Článek

Slavný rockový muzikál Rent v Brně: Zpívá o AIDS i různých podobách lásky

 
Začátkem listopadu uvede Městské divadlo Brno další pozoruhodnou novinku. Legendární rockovou operu, která má na svém kontě čtyři Ceny Tony, šest cen Drama Desk Award, dvojí Theatre World Award a dokonce i Pulitzerovu cenu. Navrch pak neuvěřitelných pět tisíc repríz na Broadwayi. Muzikál Rent Jonathana Larsona, to je geniální hudba, niterní příběh a kontroverzní témata.
26.10.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jonathan Larson (3 články)
Podobné články

Divadlo Na Prádle uvede slavný americký muzikál Rent

 
Provokativní americký muzikál Rent uvede v srpnu pražské Divadlo Na Prádle. Limitované uvedení šesti představení bude hráno v angličtině s českými titulky, premiéra díla v režii Steva Josephsona a v hudebním nastudování Aleše Hávy se uskuteční 8. srpna, informovala Michaela Nosková.
12.07.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Nosková (212 článků)

Muzikál Rent míří do Divadla Kalich

 
Na scénu pražského Divadla Kalich míří kultovní muzikál Rent Jonathana Larsona. S mladým hereckým obsazením ho připravuje americký režisér Steve Josephson. Premiéru bude mít 15. března.
24.01.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jonathan Larson (3 články)

Komunisická Kuba uvede po 55 letech muzikál o HIV pozitivních

 
Čeští fanoušci muzikálu Rent se mohou těšit na 14. prosinec. Pražské Divadlo Na Prádle uvede muzikál premiérově v češtině a diváky čeká řada dalších překvapení. Ještě větší senzací však je fakt, že stejný muzikál pocházející z Broadwaye bude uveden v Havaně. Na Kubě bude mít premiéru 24. prosince tohoto roku a bude to po více než padesáti letech první americký muzikál.
28.11.2014 13:00 |

podobné články

VIDEO: Kraus přiznal nechráněný sex, Balzerová skryté testy na HIV

 
Čtvrtý ročník projektu Art for Life slavnostně zahájil křest a dražba charitativního kalendáře, jehož tvářemi jsou nově i muzikant David Kraus či herečka Eliška Balzerová. Oba na kameru iDNES.cz uvedli, jak moc v oblasti sexu riskovali. Další články k tématu: Potrat, úraz, AIDS. Stát bude vědět všechno o nemocech lidí Překvapení: AIDS je v Česku nemoc spořádaných občanů David Kraus spojil tvář s bojem proti AIDS, ztvárnil lásku rizikovou Hanychová je tváří testů na AIDS, sama se nechává testovat pravidelně Osvěta o AIDS přivedla Ester Kočičkovou až na hřbitov
16.06.2009 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (452 článků) , David Kraus (289 článků) , Eliška Balzerová (174 článků) , Ester Kočičková (41 článků)

V téhle rodině se nic netají: Desetiletá dvojčata Mirjam Landy už vědí, jak se chránit proti AIDS

 
Byli jsme se podívat na muzikál Rent, který režírovala Mirjam Landa. Ten pojednává o partě mladých lidí, z nichž je většina HIV pozitivní, občas někdo zemře na AIDS, sexuální orientaci tam má snad každý jinou, ale hlavně pojednává o snech, o lásce a o tom, že žít se má teď a tady.
19.03.2014 16:50 |

podobné články

RECENZE: Muzikál Rent k nám přinesl svět

 
Opravdu mimořádnou událostí v nejlepším slova smyslu se v sobotu večer stala premiéra současného amerického muzikálu Rent v pražském Divadle Kalich. V anglickém originále ji tu nastudoval americký režisér Steve Josephson.
17.03.2014 11:35 |

podobné články

Rocková opera Rent zaujme příběhem a skvělou muzikou

 
Smrt nelze obelstít a náš život je vlastně jen cosi jako nájemní smlouva s osudem. Někdo ji má delší, jinému vyprší až bolestně rychle. I proto bychom měli naplno žít a milovat. I takový vzkaz může divadelním návštěvníkům poslat světově úspěšný muzikál či spíše rocková opera Rent (nájem), která bude mít v sobotu premiéru v Městském divadle Brno.
31.10.2018 09:00 |

podobné články

Jediný Čech, který osouložil nadrženou Polku Lisewskou, má strach z AIDS. Co teď bude vyděšený Petr dělat?

 
Nedávno se na facebookovém profilu Polky "Anii Lisewské":http://www.extra.cz/tema/ania-lisewska objevila informace o tom, "že má AIDS":http://www.extra.cz/z-toho-se-vam-udela-zle-polska-sexualni-predatorka-ania-oznamila-na-svem-facebooku-ze-ma-aids. Sexuální mašina ale okamžitě zareagovala tím, že se jí "někdo neznámý naboural do profilu":http://www.extra.cz/sexuchtiva-polka-se-brani-nemam-aids-nekdo-se-mi-naboural-do-profilu a chtěl jí uškodit.
24.08.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1102 článků)

Češi se AIDS nebojí, lékaři je prý zachrání. Počet nakažených je rekordní

 
Většina lidí v Česku nebere nemoc AIDS už jako nebezpečí a hrozbu pro život. Domnívají se, že lékaři dokážou chorobu vyléčit a smrt jim nehrozí. Uvedl to Miroslav Hlavatý z organizace Red Ribbon, který v minulosti vedl Domov světla pro pacienty s AIDS. Podle expertů se lidé po opadnutí strachu přestávají před chorobou chránit. Národní referenční laboratoř pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu uvedla, že přitom 95 procent z nových loňských pacientů se nakazilo při sexu.
02.02.2016 16:55 |

podobné články

Landův muzikál v ohrožení

 
Rockový muzikál Klíč Králů možná nestihne svou premiéru. Ta je naplánována už na říjen, ale Daniel Landa (43) prý ještě nemá celý muzikál ani napsaný! Podle jeho manželky Miriam je proto nyní pořád zavřený ve studiu a píše, aby se projekt stihl dokončit v termínu.  
01.08.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (492 článků) , Miriam Landa (12 článků)

Drsná Mirjam Landa si navlékla třpytky na kolena a vyhodila z muzikálu Míšu Noskovou: Co proti ní má?

 
Režisérka Mirjam Landa se po působení v Divadle Broadway, kde režírovala rockovou operu svého manžela Dana Landy  (45) Klíč králů, vrací do Divadla Kalich, kde bude mít na starosti hned dvě inscenace. Vrací se muzikál Touha a z původní workshopové verze se profesionalizuje muzikál Rent.
24.01.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (492 článků)

Obří výletní loď zahoukala slavný rockový song

 
Minulý pátek se v Hamburku konala oslava 825. výročí založení tamního přístavu a výletní loď MSC Magnifica se při ní předvedla opravdu stylově. Její kapitán totiž nechal zahoukat slavný rockový song Seven Nation Army.
14.05.2014 14:30 |

podobné články

Nic než pravda – Kolik podob může mít láska?

 
První květnový díl soutěže Nic než pravda je velice přiléhavě ve znamení těch nejrůznějších podob lásky – lásky manželské, lásky rodičovské, lásky první, lásky nenaplněné… Rozhodně ale nemůžeme citovat klasika, ve studiu totiž nepůjde vždy jen o „lásky čas“.
04.05.2009 13:25 |

podobné články

Divadelním cenám Tony kraloval hiphopový muzikál, převládal ale smutek nad tragédií v Orlandu

 
Letošnímu udílení prestižních amerických divadelních cen Tony dominovala podle očekávání muzikálová adaptace životopisu jednoho z amerických „otců zakladatelů“ Alexandera Hamiltona ve stylu hiphopu. Muzikál nazvaný Hamilton proměnil v cenu 11 z rekordních 16 nominací. Dostal například cenu za nejlepší nový muzikál, nejlepší muzikálovou režii, scénář i nejlepší mužský herecký výkon. Hamilton nicméně nepřekonal rekordní počet 12 cen Tony, které v roce 2001 dostal muzikál The Producers (Producenti).
13.06.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Hamilton (1 článek)

Kanadské Imaginární lásky ukáží netradiční souboj o milence

 
Nezvyklý milostný trojúhelník je námětem filmu Imaginární lásky kanadského režiséra Xaviera Dolana. Poeticky, ale zároveň i ironicky laděný snímek jednadvacetiletého filmaře o soudobých podobách lásky sklidil velké úspěchy na mezinárodních filmových festivalech.
16.10.2010 17:55 |

podobné články

AIDS je masový vrah stejně jako... Hitler, Stalin, Hussajn

 
Hodně velkou vlnu emocí vyvolala nová kampaň upozorňující na problematiku smrtící choroby AIDS, která už na světě zabila přes 30 milionů lidí. Na transparentech totiž souloží světoví tyrani Adolf Hitler, Josef Stalin a Saddám Hussajn doplnění sloganem: AIDS je masový vrah!
22.09.2009 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (696 článků)

Kdyby Freddie Mercury žil o rok déle, mohl ho pokrok v léčbě AIDS zachránit

 
Pěvecká legenda Freddie Mercury mohla podle výpovědi jeho důvěrného přítele Davida Wigga pro britský deník Daily Mail možná žít mnohem déle. Lékaři totiž potvrdili, že kdyby frontman skupiny Queen, který zemřel v pouhých 45 letech na následky onemocnění AIDS, žil o rok déle, pokroky v medicíně a především pak v léčbě viru HIV a AIDS jej mohly zachránit.
18.02.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Freddie Mercury (246 článků)

Za 30 let zabil AIDS 30 milionů lidí!

 
Přes 30 milionů mrtvých, dalších 33 milionů je v současné době nakažených. Taková je statistika lidí s AIDS či s virem HIV, který tuto smrtelnou epidemii způsobuje.  Včera uplynulo 30 let od doby, kdy se AIDS dostalo do širšího povědomí. Vedla k němu nezvyklá série úmrtí mezi mladými homosexuály v roce 1981 v Kalifornii a New Yorku.
05.06.2011 19:25 |

podobné články

Hrůzná statistika: 8 z 10 lidí se nebojí AIDS!

 
Lékaři a odborníci se snaží lidi stále varovat před následky nebezpečné nemoci AIDS, ale jen málokdo se jejich radami k prevenci řídí. Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjistilo, že 8 z 10 dotazovaných se AIDS vůbec nebojí!
01.08.2011 14:50 |

podobné články