Článek

Slavný komik se postavil za Borise Johnsona. Přirovnání zahalených muslimek k poštovním schránkám prý mimořádně sedlo

 
Bývalý ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson rozpoutal v tomto týdnu na politické scéně značný rozruch, když v komentáři pro deník Daily Telegraph přirovnal ženy v muslimských burkách k bankovním lupičům a dokonce i k poštovním schránkám. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala svého stranického kolegu, aby se za výrok omluvil. Ten to však odmítl. A dostalo se mu podpory z nečekané strany.
12.08.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (253 článků)
Podobné články

Ženy v burkách přirovnal exministr k poštovním schránkám. Zastal se ho Mr. Bean

 
Britský herec a komik Rowan Atkinson, známý především jako představitel Mr. Beana, se zastal bývalého ministra zahraničí Borise Johnsona kritizovaného za kontroverzní výrok o burkách. Johnson v něm takto zahalené ženy přirovnal k poštovním schránkám či bankovním lupičům. Atkinson v dopise zaslaném deníku The Times uvedl, že mu přirovnání připadá zábavné. Exministr by se podle něj neměl za své prohlášení omlouvat.
10.08.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (110 článků)

Lhář a podvodník Boris Johnson to zkouší s nenávistí k muslimům, bouří Britské listy. Přečtěte si, co britský svéráz prohlásil

 
Bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona označily Britské listy ve svém článku, v němž informují o tom, že vydal v deníku Daily Telegraph komentář, kde přirovnal muslimky nosící závoj na tváři k „poštovním schránkám“ a k teroristům, za lháře, podvodníka a manipulátora. Jeho rasistické a islamofobní výroky mu mají prý pomoct stát se po kolapsu Brexitu a rezignaci Theresy Mayové šéfem Konzervativní strany. Johnson trvá na tom, že jeho článek byl vyvážený, a požadavek předsedy Konzervativní strany na to, aby se za své výroky omluvil, důrazně odmítá.
07.08.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (253 článků)

Tenhle Bam Bam má řídit britskou diplomacii? Spousta lidí ve světě dostala v noci z Borise Johnsona hysterický záchvat. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší

 
Nová britská premiérka Theresa Mayová učinila hned v samotném úvodu svého funkčního období jeden krok, který pobouřil západní svět. Ustanovila totiž jednoho z hlavních stoupenců brexitu, Borise Johnsona, ministrem zahraničí. Reakce z domova i ze světa na sebe nenechaly dlouho čekat.
14.07.2016 16:35 |

podobné články

Desetitisíce lidí zaplní pražskou poštu kvůli datovým schránkám

 
Možná až desetitisíce majitelů a zástupců českých firem zaplní v následujících dnech ústřední poštu v pražské Jindřišské ulici. Půjde o opozdilce ze všech koutů republiky, kteří si na poště z nejrůznějších důvodů dosud nevyzvedli přístupové kódy k datovým schránkám. Ty jsou přitom pro právnické osoby stejně jako pro úřady od 1. listopadu povinné.
22.10.2009 03:40 |

podobné články

Družstvo zrušilo invalidům bezbariérový přístup ke schránkám a zvonkům

 
O bezbariérový přístup ke schránkám a zvonkům přišli po přestavbě vchodu obyvatelé paneláku v Karviné. Bouří se hlavně starší lidé.
18.09.2010 06:50 |

podobné články

Axl Rose na turné s AC/DC rozděluje fanoušky: Dokáže zastoupit Johnsona, nebo je to krok vedle?

 
Už brzy se v Praze představí fanouškům hardrocková legenda AC/DC. Rockeři přijedou 22. května do Česka počtvrté, ale poprvé v notně improvizovaném složení. Místo zpěváka Briana Johnsona, který má vážné zdravotní problémy, zpívá s kapelou zpěvák Guns N’ Roses Axl Rose. Pro spoustu fanoušků nepřijatelná náhrada. Vždyť chraptění Johnsona a pištění Rosea jsou si na míle vzdálené. Jenže první koncert evropského turné překvapil.
09.05.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Axl Rose (51 článků) , Brian Johnson (21 článků) , Brian Johnson (21 článků)

V Praze se chystá další havlovský pomníček. Tentokrát v místech, kde s Landovským ujížděli estébákům

 
Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček.
10.12.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Pavel Landovský (174 článků)

Dramatický vznik Charty 77: Na místě, kde Havel ujížděl „estébákům“, stojí pomník

 
Událost, bez které by možná nikdy nevznikla Charta 77, připomíná od středy dočasný pomníček v Gymnazijní ulici v Praze 6. Stojí v místě, kde 6. ledna 1977 zatkla Státní bezpečnost Václava Havla a Pavla Landovského poté, co před ní ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám.
05.01.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Pavel Landovský (174 článků)

Rusové prý stojí i za brexitem. Liberální média šíří fotografii ministra Johnsona, která to má dokazovat

 
Server Britské listy se velmi nepěkně vyjádřil na adresu britského ministra zahraničí Borise Johnsona. Opravdu velmi nepěkně. Dovolával se přitom informací uveřejněných britským deníkem The Guardian. Na scéně se znovu objevil ruský prezident Vladimir Putin.
12.11.2017 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků)

První vystoupení Borise Johnsona po Brexitu. A hned způsobilo celkem slušný rozruch

 
Pravděpodobný budoucí premiér a šéf britských konzervativců Boris Johnson vyvrací na stránkách konzervativního deníku The Telegraph některá tvrzení příznivců EU na adresu voličů, kteří hlasovali pro brexit. Británie podle Johnsona i nadále zůstává součástí Evropy a o svoji budoucnost se nemusí obávat.
27.06.2016 20:20 |

podobné články

Mayová do funkcí dosazuje „brexitovce“. Kritiku schytala za Johnsona

 
Nová britská premiérka Theresa Mayová ve čtvrtek rozšířila svůj kabinet mimo jiné o Elizabeth Trussovou, která bude první ženou v čele ministerstva spravedlnosti. Rozloučit s vládní funkcí se ale musel dosavadní ministr spravedlnosti Michael Gove. Média si povšimla, že Mayová na klíčové funkce povolává zastánce brexitu, čímž na ně přenáší břímě odchodu Británie z EU. Rozporuplné reakce vyvolává jmenování Borise Johnsona ministrem zahraničí.
14.07.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Gove (8 článků) , Michael Johnson (11 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Elizabeth Johnson (1 článek) , Michael Johnson (11 článků) , Michael Johnson (5 článků) , Michael Johnson (5 článků) , Michael Michael (1362 článků) , Elizabeth Johnson (1 článek)

Atkinson brání Johnsona kvůli výrokům o burkách. Byl to dobrý vtip, říká

 
Do kauzy bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona kvůli jeho výrokům o burkách se zapojil herec Rowan Atkinson (63). Podle něj by se Johnson za svá slova neměl omlouvat, k čemuž ho vyzvala například premiérka Theresa Mayová.
10.08.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (110 článků) , Theresa Mayová (253 článků)

Může tahle blondýnka za rozvod exministra? Po boku Johnsona se objevovala už dřív

 
Slovo rozvod není pro Borise Johnsona úplnou novinkou. Se svou druhou ženou však vydržel dlouhých 25 let. Nyní ho však vyhnala z domu a dle jejich dcery definitivně. Podle Daily Mailu je možné, že za to může Johnsonova nevěra - a britský tisk se nyní zaměřil na to, s kým. Do spekulací se dostala mladá blondýnka Carrie Symondsová, která se po boku svérázného a vlivného politika objevila již v minulosti.
09.09.2018 15:30 |

podobné články

Bojíte se zahalených muslimek? 8 věcí, které jste o tajemném šátku určitě nevěděli

 
Hidžáb neboli závoj přes obličej, který si dnes spojujeme hlavně s islámem, nás, Evropany, děsí, ani nevíme proč. Poodhalili jsme proto tajemství jeho historie.
23.11.2015 15:31 |

podobné články

Zahalené muslimky v akvaparku rozzuřily část návštěvníků. Čestlice se brání

 
Lavinovitě se v uplynulých hodinách šíří na sociálních sítích fotka z akvaparku v Čestlicích u Prahy, kde jeden z návštěvníků vyfotil dvojici zahalených muslimek v bazénu s dětmi. Snímky mezi Čechy vyvolaly řadu otázek. Jak je to s hygienou? Jsou to burkini nebo venkovní oděv? Porušují ženy pravidla aquaparku? A proč vůbec někdo fotí v bazénu děti a jejich necenzurované fotografie zveřejňuje na internetu?
09.07.2017 20:30 |

podobné články

Klára Samková vynesla nový argument, proč se bojí zahalených muslimek

 
Advokátka Klára Samková a novinář Ivan Brezina se na serveru Seznam Zprávy pustili do diskuse ohledně dvou žen v údajných burkinách, které se přišly vykoupat do akvaparku v pražských Čestlicích. Po zveřejnění snímků na sociálních sítích se totiž rozjely debaty mezi občany, zda akvapark bojkotovat nebo zda je to v pořádku.
18.07.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1153 článků)

Vítězslav Jandák: Já v seriálu Velké sedlo? Toho člověka už ani neznám!

 
Na ČT právě běží seriál Velké sedlo, kde ztvárnil roli záletníka. Tenkrát byl ještě mladý a štíhlý, dnes je při těle a vídat ho můžeme leda v parlamentu. Řeč je o současném poslanci Vítězslavu Jandákovi, který dnes naopak hodnotí herecké projevy svých kolegů ve Sněmovně.
01.08.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (388 článků)

Muž žaluje výrobce motorek: Sedlo mu způsobilo nepřetržitou erekci!

 
Američan Henry Wolf (52) trpěl 24 hodin nechtěnou nepřetržitou a velmi bolestivou erekcí. Dříve náruživý motorkář se na silném stroji proháněl denně alespoň dvě hodiny po dobu sedmi let, teď ale milovanou mašinu viní ze svého problému. Je přesvědčen o tom, že za vše může špatně vyrobené sedlo!
03.05.2012 12:05 |

podobné články

Američan se dívá na svět ze sedla kola z výšky pěti metrů

 
Tak tomu se říká mít sedlo proklatě vysoko. Američan Richie Trimble si sestrojil jízdní kolo, které vypadá jako pojízdný žebřík. Sedlo má totiž v neuvěřitelné výšce téměř pět metrů, informoval server mirror.co.uk.
27.04.2013 10:15 |

podobné články