Článek

Sládeček (SPD): Trosky Lisabonské strategie – aneb dohnat a předehnat se nepovedlo

 
Z výborně rozjetého vlaku nezávislých, kooperujících i soutěžících evropských států se stala kára tažena párem unavených volů.
10.02.2024 06:15 |

podobné články

Podobné články

Český letecký průmysl je stále úspěšnou značkou, říká poslanec Sládeček

 
Poslanec Karel Sládeček je předsedou sněmovního podvýboru pro letectví a vesmírný program. Právě z povahy své funkce se domnívá, že český letecký průmysl je zcela neprávem opomíjený, neboť navazuje na dlouhou a úspěšnou historii a zároveň má před sebou řadu atraktivních příležitostí. „Důležité je, že ve všech kategoriích dokážeme obsáhnout celý proces, tedy od konstrukce po kompletní výrobek,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Karel Sládeček (SPD).
12.04.2023 14:30 |

podobné články

Sládeček (SPO): Nečekejte ode mne kudlu do zad, vždycky budu jednat otevřeně

 
Karel Sládeček se stal novým předsedou krajské organizace SPO Moravskoslezského kraje.
25.06.2014 09:20 |

podobné články

Jirsovu stížnost ohledně platů soudců bude řešit soudce Sládeček

 
Sledovanou ústavní stížnost ohledně výpočtu soudcovských platů bude jako zpravodaj řešit Vladimír Sládeček. Kauzu dnes dostal na starost podle rozvrhu práce. Stížnost podaná v úterý předsedou Okresního soudu pro Brno-venkov Petrem Jirsou se týká jen části loňského průlomového verdiktu Nejvyššího soudu (NS).
01.04.2015 12:52 |

podobné články

Kandidát na hejtmana Sládeček (SPO): Mocní mají z prezidenta kopřivku právem

 
Karel Sládeček (SPO) je přesvědčen o tom, že neúspěch strany ve volbách ji vnitřně posílil. Kde ale vidí příčinu? Koho a proč nazývá loutkovodičem? Zamýšlí se také nad tím, kdy budou potrestáni viníci situace v OKD a prozradil nám plány na zlepšení života nejen v kraji, nýbrž i v celém Česku. Jaké konkrétní změny musí nastat, aby se podařilo zlepšit politickou kulturu? Zanechal ale i důrazný vzkaz pro všechny občany. Jaký?
31.07.2016 15:30 |

podobné články

SPO: Karel Sládeček lídrem v Moravskoslezském kraji

 
Lídrem kandidátky Strany Práv Občanů v Moravskoslezském kraji byl do následujících Parlamentních voleb členskou základnou zvolen Mgr. Karel Sládeček (54), krajský zastupitel a ředitel školicího střediska.
05.07.2017 10:30 |

podobné články

»Parády« z 60. let se vrací: Zvířátkové harmoniky poprvé spolu

 
Muzeum umění v Olomouci otevře ve čtvrtek výstavu, která konfrontuje československý a polský design 60. let. Na výstavě s názvem Dohnat a předehnat bude více než 500 exponátů. Jde vůbec o první takový projekt v České republice, expozice navazuje na výstavu Wojna i Pokój, která se vloni uskutečnila v polské Vratislavi.
14.10.2015 15:10 |

podobné články

Dohnat a předehnat USA. Podle Zbořila se nám to na cestě do propasti může podařit

 
„Dochází k závažnému omezení individuálních lidských práv,“ myslí si politolog Zdeněk Zbořil. Rozhovor s ním přinesl server PrvníZprávy.cz.
03.12.2016 17:30 |

podobné články

Sládek (SPR-RSČ): Nad Brnem vlajka Alláhova vlaje, neziskovky bohatnou a úředníci arabsky hovoří

 
Moravská metropole se snaží již dlouho dohnat a předehnat město hlavní, a to za každou cenu. Zatím se to nedaří v žádném oboru, žádném ukazateli. Prostě je Praha, potom dlouho nic a potom teprve druhé největší měst v zemi, bohužel.
09.02.2017 09:50 |

podobné články

Ladislav Jakl: Dohnat, předehnat, zakopnout, upadnout

 
Denní glosa Ladislava Jakla
05.11.2023 17:20 |

podobné články

Trosky čínské rakety vstoupí o víkendu do zemské atmosféry, mohly by zasáhnout Evropu

 
Trosky čínské rakety Dlouhý pochod 5B, která nekontrolovaně sestupuje k Zemi, vstoupí do atmosféry pravděpodobně o víkendu. Vláda v Pekingu uvedla, že bude situaci pozorně sledovat, trosky ale podle ní představují jen minimální riziko. Podle Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) by trosky mohly zasáhnout vzdušný prostor nad Jižní Evropou.
28.07.2022 20:10 |

podobné články

Šéf britských konzervativců žádá Klause o odklad podpisu Lisabonské smlouvy

 
Předseda britské konzervativní strany David Cameron se za každou cenu snaží zabránit ratifikaci Lisabonské smlouvy. V červenci kvůli tomu poslal dopis českému prezidentovi Václavu Klausovi, v němž ho žádá, aby pozdržel ratifikaci, napsal ve středu list Daily Mail. Ujišťuje ho, že pokud to udělá, po očekávaném vítězství ve volbách konzervativci vypíší o Lisabonské smlouvě referendum.
23.09.2009 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11069 článků) , David Cameron (322 článků) , David Cameron (322 článků)

Jirsa: ČR ratifikovalo "Protokol o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy"

 
Zcela bez zájmu médií prošla oběma komorami českého parlamentu ratifikace "Protokolu o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy". Je to v podstatě výjimka z Lisabonské smlouvy, podobná té, kterou pro Českou republiku vyjednal Václav Klaus ve věci Benešových dekretů.
27.10.2014 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11069 článků)

MŠMT: Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020

 
U příležitosti zveřejnění externího hodnocení dosavadního naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 (Strategie 2020) se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil odborný seminář. Hlavními tématy semináře byly tři klíčové priority ?Strategie 2020: snižování nerovností ve vzdělávání, podpora kvalitní výuky a učitele jako jejího klíčového předpokladu a odpovědné a efektivní řízení vzdělávacího systému.
15.04.2018 22:30 |

podobné články

Bezpečnostní strategie ČR je adresná a přímá vůči hrozbám a rizikům, libuje si Povejšil

 
Nová Bezpečnostní strategie ČR je v mezinárodním srovnání nejotevřenější, nejadresnější a nejpřímější vůči hrozbám a rizikům. Na dnešním briefingu to řekl vrchní ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální na ministerstvu zahraničí Martin Povejšil. Jednotlivé instituce státní správy by podle něj měly vytvořit i vlastní strategie, například pro energetickou či potravinovou bezpečnost. Do dvou let by se mělo vyhodnotit, jak je bezpečnostní strategie zaváděna, o výsledku by měla být znovu informována vláda a Bezpečnostní rada státu (BRS).
29.06.2023 13:40 |

podobné články

Německý europoslanec hrozí Praze izolací kvůli odkladu Lisabonské smlouvy

 
Vlivný německý europoslanec Jo Leinen (SPD) pohrozil ve čtvrtek České republice izolací kvůli ústavní stížnosti skupiny českých senátorů, která může odložit přijetí Lisabonské smlouvy. Senátoři, kteří návrh podali, čelí i v ČR kritice od zastánců ratifikace smlouvy. Podle nich jde o zdržovací taktiku a snahu umožnit prezidentu Václavu Klausovi odkládat rozhodnutí o podpisu smlouvy, a tím i její přijetí.
03.09.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11069 článků) , Jo Leinen (5 článků)

Letadlo s průzkumníky: Kdy najdou první mrtvá těla? Trosky už mají

 
Letadlo s průzkumníky, kteří sedí ve speciálním kokpitu, stále hledá mrtvá těla a trosky airbusu, který se zřítil v pondělí nad Atlantikem. Z moře už vytáhli první trosky.
03.06.2009 17:30 |

podobné články

Zemřel Václav TROŠKA ze SLUNCE, SENO... Otec režiséra Zdeňka Trošky

 
Letní košilaté komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno přišly o další své představitele. Po herci Pavlu Vondruškovi, který má ve čtvrtek pohřeb, zemřel i Václav Troška – představitel starého Konopníka a otec autora komedií, režiséra Zdeňka Trošky.
17.02.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Troška (33 článků)

České přízraky: Ukrývají Trosky bránu do jiného časoprostoru?

 
Zříceninu hradu Trosky už od nepaměti provázejí strašidelné historky. Podle nich se v blízkosti chlouby Českého ráje nachází vstup do pekla i brána vedoucí do 14. století, kdy Trosky pod správou šlechtice Čeňka z Vartemberka prožívaly svou největší slávu.
05.04.2011 14:05 |

podobné články

Ztracené letadlo se našlo, jeho trosky leží na svahu sopky

 
Záchranáři objevili trosky ztraceného letadla. Nehodu nikdo nepřežil. Dispečeři ztratili kontakt s ruským letadlem se 44 lidmi na palubě ve středu odpoledne. Trosky leží u sopky Salak.
10.05.2012 07:15 |

podobné články