Článek

Šlachta (Přísaha): Rakušan by měl konečně přestat řešit sám sebe a korupcí prolezlý STAN

 
Komentář na facebookovém profilu k reformě Policie ČR.
23.11.2022 17:05 |

podobné články

Podobné články

„Fízlparta?“ „Falešná Přísaha?“ „H*vno ví!“ Šlachta se neudržel. Bylo zle

 
Bývalý policista, šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta se ve svém pořadu Napřímo vyjádřil k financování své partaje, která dle něho funguje bez podpory milionářů. „Ty faktury bohužel nikdo platit nechce,“ podotkl. A došlo na článek komentátora Jiřího Sezemského, po němž Šlachta vybuchl. „Píše o mně věci, o kterých hovno ví,“ odmítl článek, kde se spekuluje o spojenectví Šlachty s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Vzpomenul osobní schůzku s novinářem. „Pan Sezemský má ruku jak leklá ryba…“ A nechyběla slova o expremiérovi Petru Nečasovi a o označení Přísahy za „fízlpartu“. Jediné, co prý na svou osobu Šlachta neuslyší, je to, že by byl „pedofil“.
05.07.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Medik radí - 6. díl - Jak přestat kouřit

 
S menším zpožděním, kvůli mému zdravotnímu stavu, je tu další díl "Medik radí". Dnešní díl měl být o tom, jak přestat kouřit, ale rozhodl jsem se, že Vám povím i o kouření obecně. To znamená, že zde uvedu i možné následky a nějakou statistiku. Doufám, že se Vám článek bude líbit. Co to vlastně kouření je? Kouření je vdechování tabákového kouře, jímž se do organismu dostává více než 2000 různých chemických látek schopných dalších reakcí, které mají mnohdy významné účinky na lidský organismus. Kouření je zařazeno jako nemoc pod diagnozou F-17(drogová závislost). Když nahlédneme do hrozivé statistiky, máme o další důvod víc, proč přestat kouřit. V České republice umírá každý rok asi 100 000 osob. Z tohoto počtu téměř 23 000 na nemoci způsobené kouřením. Kouření je příčinou úmrtí 60 lidí denně. Důsledky kouření jsou všeobecně známé a zasahují prakticky do všech odvětví medicíny. Patří sem rakovina plic, rakovina dýchacích cest a dutiny ústní a to i rtu, jazyka, hrtanu, hltanu, jícnu, žaludku, močového měchýře, slinivky, krve, prsů. Z dalších nemocí pak emfyzém plic (vymizení mezisklípkových sept), nedokrvenost srdce (ischemická choroba srdeční), častější výskyt infarktu myokardu, ateroskleróza obecně, Buergerova choroba, snížená fertilita (plodnost) a schopnost erekce, choroby trávicího ústrojí (např. vředy), zhoršený sluch, vliv na psychiku - kuřáci jsou častěji v depresi, kuřák onemocní roztroušenou sklerózou (sclerosis multiplex) 3× častěji než nekuřák a mnoho dalších nemocí. Přitom přestat kouřit je velmi obtížné. Jedná se především o drogovou závislost na nikotinu. Nejdůležitější pro začátek je rozhodnutí nekouřit, mít motiv a vůli změnit svůj „životní styl“. Pouze 3 ze 100 kuřáků dokáže s kouřením přestat bez pomoci odborníka. Neexistuje návod jak přestat s kouřením, každý kuřák reaguje na jinou léčbu, někomu pomůžou jen nikotinové náplasti, někdo musí přestat naráz. Kuřák potřebuje především vyřešit svou psychosociální závislost. Fyzickou závislost lze, alespoň dočasně, odstranit podáváním nikotinu. Ovšem jinou formou než vykouřenou cigaretou. Tuto možnost poskytují různé léky, které v současnosti může předepsat kterýkoliv lékař. Je to sice nákladné, ale když si to spočítáme, tak léčba pomocí Nicorette stojí asi 4150 Kč za 3 měsíce. Přitom by kuřák při dávce 20 cig/den za tři měsíce zaplatil 4350 Kč. V konečném důsledku tedy ušetří asi 200 Kč a po třech měsících je po závislosti. Pak už záleží na každém jednotlivci. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Petr Nečas: Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji. Může za mrtvé. Vnucoval se mé ženě. A nějakého kr*téna...

 
Již dlouhé roky se táhne kauza bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženy, Jany Nečasové. Klíčovým člověkem v této kauze je bývalý ředitel ÚOOZ, Robert Šlachta. A právě o něm měl co říci bývalý premiér. V rozhovoru pro Českou justici odhalil, proč si myslí, že po něm Šlachta jde, i své myšlenky o jeho schopnostech. Šlo prý o post policejního prezidenta. A vzpomenuta byla i metanolová aféra. Tu měl dle Nečase Šlachta způsobit tím, že ÚOOZ honil jeho a Nagyovou, zatímco lihová mafie vesele hospodařila. A na co Šlachta podle expremiéra měl? "Možná tak na vedoucí obvodního oddělení v Pohořelicích."
03.06.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků) , Jana Nagyová (1700 článků) , Jana Nagyová (1693 článků)

Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

 
Hnutí Přísaha v průzkumech stále posiluje a Robert Šlachta začíná dostávat prostor v médiích, aby ukázal svůj program. V pondělí s ním hovořil moderátor Vladimír Vokál z iDnesu. Šlachta řekl, že hnutí je spíš konzervativní a jedná se o „spravedlivý střed“. Jedním z témat budou např. dávky a sociální stát. Šlachtovi záleží na tom, aby je nedostávali ti, kdo by je dostávat neměli. „Sociálně nepřizpůsobiví, nemusí to být jenom Romové. Můžou to být i ti, kdo žijí na úkor druhých, když to řeknu takovýmhle způsobem,“ uvedl. A vysvětlil také, jak to má Přísaha se vztahem k EU a k NATO.
16.06.2021 11:35 |

podobné články

Rakušan? Přes čáru. Nerozumí tomu. Šlachta udeřil. Už jen čekám, až zpět vplují i kmotři

 
„Scházet se tajně s policejním prezidentem a politicky na něj tlačit je přes čáru,“ míní Robert Šlachta, lídr hnutí Přísaha a dlouholetý elitní policista, o schůzce ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) s dnes již končícím policejním prezidentem Janem Švejdarem. Rakušan podle Šlachty už stihl ukázat, že svému resortu nerozumí. „Jsou to pořád politici, takže nečekám, že budou dělat něco poctivě,“ říká o nastupující vládě a obává se, že na scénu opět vplují „kmotři“ z dob minulých.
23.12.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rakušan (53 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1209 článků) , Vít Rakušan (574 článků) , Petr Václav (1015 článků) , Petr Gazdík (1206 článků) , Petr Gazdík (1195 článků)

Šlachta vrací úder chvilkařům. Pane Rolle...

 
Lídr hnutí Přísaha Robert Šlachta se vyhradil proti kritice, která na něj míří ze strany spolku Milionu chvilek pro demokracii. Ten se však následně ozval s tím, že tvrzení v e-mailu má podložená. Šlachta však dál pokračuje „ve výsměchu“. „Seriózní a vyvážené,“ napsal mimo jiné Šlachta.
08.07.2021 18:20 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Šlachta přijal nabídku na post náměstka celníků

 
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Šlachta to dnes řekl agentuře ČTK. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání. Šlachta nedávno odešel od policie, jelikož nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.
08.08.2016 09:55 |

podobné články

Šlachta jde dělat pod Babiše. Kývl na post náměstka ředitele u celníků

 
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Uvedl to v pondělí Šlachta. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání. Šlachta nedávno odešel od policie, jelikož nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.
08.08.2016 09:50 |

podobné články

Sládek, Bárta, Okamura, Babiš... teď Šlachta. Jiří Pehe koulí očima nad českou demokracií

 
Jiří Pehe má za to, že vzestup hnutí Přísaha má mnoho společného s Republikány Miroslava Sládka. „Nyní přichází další spasitel, Robert Šlachta. Chce, jak jinak, bojovat s korupcí a nastolit spravedlnost. Hnutí Přísaha je budováno okolo něj, i ono může přežít, jen dokud stojí v jeho čele. Vznik jeho a dalších protestních hnutí založených na vůdcovském principu vyjevuje nevyzrálost české demokracie,“ domnívá se.
11.06.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (464 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Robert Bárta (21 článků) , Jiří Bárta (265 článků) , Jiří Bárta (265 článků)

Polčák nemá klid. Teď to rozmázl Šlachta. Pořádně

 
Někdejší dlouholetý policista Robert Šlachta (Přísaha) upozorňuje, že aféra kolem europoslance a advokáta Stanislava Polčáka (STAN) nabývá dalších rozměrů. Jde o smlouvu, podle které si měl za tři dny své práce naúčtovat 2,9 milionu korun. „Cílem není zastávat zájmy občanů, ale malá domů,“ dodává k tomu Šlachta. „Vytírají si s lidmi zadky v přímém přenosu,“ bouří se lidé.
26.03.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (336 článků)

Nečas: Přísaha je fízlpartaj. Šlachta zaváděl běloruské metody

 
Konečně! Expremiér Petr Nečas zhodnotil vstup někdejšího plukovníka Roberta Šlachty do politiky. Pro někoho možná překvapivě Šlachtův vstup do politiky uvítal. Šlachta prý teď už aspoň nemůže lhát, že politiku neovlivňuje. Podle Nečase Šlachta ovlivňuje politiku už přes deset let. Poté Šlachtu obvinil, že do Česka zatáhl běloruské policejní metody.
08.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků)

Tohle má být nový policejní prezident. Zlé. Šlachta setřel Rakušana

 
Předseda hnutí Přísaha a bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta ve svém facebookovém příspěvku zkritizoval nového ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Důvodem je jeho schůzka s policejním prezidentem Janem Švejdarem, který se následně rozhodl opustit řady policie. Rakušan však odmítá, že by na něj nějak tlačil, zpětně však schůzku hodnotí jako nevhodnou.
19.12.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rakušan (53 článků)

20 firem, Rakušane? Šlachta sledoval Partii a nebyl spokojen

 
Šéf hnutí Přísaha a bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se zaměřil na ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), jenž byl dnes hostem Partie na CNN Prima NEWS. Podle Šlachtových slov nebyl Rakušan opět schopen vysvětlit kyperské dary. K Rakušanovi se však na sociální síti nevyjadřoval poprvé.
09.01.2022 22:15 |

podobné články

Rakušan zase dělá něco, o čem nemá ani ponětí, poukazuje Šlachta

 
Šéf občanského hnutí Přísaha Robert Šlachta se na svém facebookovém profilu obul do současného ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Poukázal totiž mimo jiné na to, že se vytváří nový úřad, kde „narvou kyberzločin a terorismus“.
08.06.2022 17:30 |

podobné články

„Rakušana u toho vodí jak slepého koně.“ Šlachta nevěří, že zásah na Hlubučka byl ten poslední

 
„O pražském dopravním podniku a jeho financování se nesou legendy a já věřím, že to neskončí jen tímto jedním zásahem,“ říká Robert Šlachta k obvinění dalšího politika STAN z trestného činu. Předseda hnutí Přísaha a bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zároveň nevěří, že šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan si vyslouží důvěru policistů s kauzami, které se kolem strany dějí. Vyzval ho proto k rezignaci.
15.06.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

Zase Syřané. Zavést hraniční kontroly! Šlachta bije na poplach

 
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta požaduje po Ministerstvu vnitra, aby rozhodlo o znovuzavedení kontrol na českých hranicích. V souvislosti se sílící migrační vlnou by dle něj pomohlo, aby mohli policisté například namátkově kontrolovat vozidla přejíždějící hranice. Policie sice informuje, že čelí většímu tlaku jak za migrační krize v roce 2015, dle Šlachty má však ministr Rakušan spíše práci s tím, aby „uřídil svou mafiánskou skořápku STAN“.
16.08.2022 08:00 |

podobné články

„Jste mimo parlament.“ A Konečná utnula Pekarovou, až se přidal i Šlachta

 
Komunální a senátní volby se blíží. Inflace přitom negativně ovlivňuje většinu domácností, je ve výši 17,5 %. Ovlivní to výsledek voleb? V předvolební superdebatě CNN Prima News se utkali Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Vít Rakušan (STAN), Michal Šmarda (ČSSD), Kateřina Konečná (KSČM) a Robert Šlachta (Přísaha). Po více než hodině pořadu Konečná stále drtivě vede v diváckém SMS hlasování.
11.09.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (417 článků) , Marian Jurečka (1023 článků) , Vít Rakušan (574 článků)