Článek

Skoro polovina Němců jí věří. Wagenknechtová, která má změnit Německo

 
Průzkumy ukazují, že hvězda Sáry Wagenknechtové, levicové političky, která vede Alianci Sáry Wagenknechtové, stoupá. Stoupá ona sama i její nová strana. Zdá se, že tato politička překresluje mapu německé levice.
18.06.2024 08:00 |

podobné články

Podobné články

Jednala by s Ruskem. Německá poslankyně je i na svoji stranu moc. Už to lítá

 
Německá členka Bundestagu Sahra Wagenknechtová považuje politiku Spojených států za agresivní. Anexe Krymu je podle ní pochopitelná a jednat by se teď mělo jak s Ruskem, tak i ruskou menšinou žijící na území Ukrajiny, říká. Sankce ze strany Západu pomáhají jen ekonomickým zájmům USA. Od některých jejích výroků se distancovala i její vlastní strana Die Linke. Český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka říká, že její Manifest, ve kterém Wagenknechtová požaduje konec dovozu zbraní na Ukrajinu, jasně značí, že se Německo neponaučilo z historie minulého století.
08.03.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Kafka (20 článků)

Změny v Německu: Čtrnáct procent v průzkumu pro partaj, o které se skoro nemluví

 
Někdejší vlivná představitelka Levice Sahra Wagenknechtová založila svoji stranu Spojenectví Sahra Wagenknechtová – za rozum a spravedlnost (BSW) teprve před nedávnem. A podle posledních průzkumů by však v parlamentních volbách mohla uspět – mohla by získat až 14 procent hlasů.
15.01.2024 16:20 |

podobné články

Zeman obhajoval odsun sudetských Němců, ti jeho výroky odmítli

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro rakouskou tiskovou agenturu APA zopakoval svůj dřívější názor, že poválečný odsun sudetských Němců byl za jejich vlastizradu mírnější než trest smrti. Ocenil nicméně "deset procent" sudetských Němců, kteří se tehdy proti Hitlerově politice postavili. Nejvyšší představitel sudetských Němců v Rakousku Gerhard Zeihsel však odmítl, že by německá menšina v Československu nesla vinu na nacistickém obsazení českých zemí a ohradil se i proti Zemanovu rozdělování sudetských Němců na dobré a zlé.
23.04.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Ukrajina vyhraje – 14 %. Scholz slibuje pomoc. Ale Němci už nevěří, že to k něčemu bude

 
Před pár dny vyšel v Německu průzkum, který ukázal, že ve vítězství Ukrajiny nad ruským agresorem věří už jen 28 procent Němců. Jen o pár dní později spatřil světlo světa průzkum, podle něhož věří ve vítězství Ukrajiny už jen 14 procent Němců, zatímco 26 procent dotázaných věří ve vítězství Ruska. Znalec moderních dějin historik Frank Bösch nabídl pohled na to, jak Německo v minulosti vycházelo s nedemokratickými režimy.
18.02.2024 08:10 |

podobné články

Německo zvládne uprchlickou krizi, věří většina Němců

 
Šedesát procent Němců věří, že se jejich zemi podaří zvládnout uprchlickou krizi. Sedmdesát procent občanů Německa se domnívá, že by jejich země neměla vydávat tolik peněz na uprchlíky. Informovala o tom německá televize  ZDF Politbarometer
22.08.2015 09:46 |

podobné články

Odešla při projevu Zelenského, ohromila Německo: Možná silnější, než se zdálo

 
Sahra Wagenknechtová se svou Aliancí Sahry Wagenknechtové (BSW) zamíchala kartami ve volbách do Evropského parlamentu a naznačila, že v některých spolkových zemích by mohla být partnerkou k jednání i pro pravicovou CDU. Je to žena, která se podle německých médií nikdy nezdráhala jít proti proudu, což ukazuje i na svém postoji k Volodymyrovi Zelenskému. Tomu odmítá naslouchat.
13.06.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (388 článků)

Zatáhnete nás do 3. světové války, varovala Merkelovou tato kráska

 
Angela Merkelová se těší v Německu velké podpoře. Kritiků má málo. Patří mezi ně ale levicová politička Sahra Wagenknechtová. Napadla německou kancléřku, že kvůli krizi na Ukrajině zatáhne Německo do světové války.
23.07.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2856 článků)

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

Prezidentovi věří polovina občanů, ukázal průzkum

 
Průzkum společnosti CVVM ukázal, že prezidentu Miloši Zemanovi věří polovina občanů. Toto číslo se proti květnovému šetření nijak výrazně nezměnilo. Hlavě státu věří především voliči levice a občané starší šedesáti let.
26.06.2013 16:50 |

podobné články

Jeden z pěti Němců věří, že na Ukrajině je to jinak. Úplně jinak

 
Ruská státní média v souladu se státní politikou hovoří o ruském vpádu na Ukrajinu jako o „speciální vojenské operaci“ a hovoří o nutnosti denacifikovat Ukrajinu a o nutnosti bránit ruské zájmy. Průzkum Centra pro monitorování, analýzu a strategii (Cemas) ukázal, že tomuto narativu věří také až 20 procent Němců.
06.05.2022 14:10 |

podobné články

Téměř polovina Američanů věří, že dinosauři stále existují, uvádí průzkum

 
Podle nedávného průzkumu skoro polovina Američanů věří, že dinosauři stále žijí v odlehlých částech světa.
08.06.2021 11:15 |

podobné články

Prezidentovi věří půl národa, ukázal průzkum. Poslanci jsou na tom zle

 
Lidé v Česku nadále věří z ústavních institucí nejvíce obecním zastupitelům a starostům. Vyplývá to z říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Představitelům obcí věří kolem 60 procent Čechů. Druhou největší míru důvěry má prezident, kterému věří přesně polovina dotázaných. Důvěra v prezidenta po zářijovém mírném růstu v říjnu stagnovala, napsala ČTK.
04.11.2017 06:05 |

podobné články

Hašek: Nečas měl v Bavorsku trvat na omluvě od sudetských Němců

 
Premiér Petr Nečas (ODS) měl podle místopředsedy ČSSD Michala Haška při návštěvě Bavorska požadovat také omluvu od Sudetoněmeckého krajanského sdružení za podíl na předválečných událostech. Na odezvě od sudetských Němců by trval i první místopředseda ODS Martin Kuba. Řekli to dnes v diskusním pořadu televize Prima Family Partie. Nečas v bavorském parlamentu ve čtvrtek zopakoval část česko-německé deklarace z roku 1997, že Česko lituje křivd způsobených poválečným vysídlením sudetských Němců. 
24.02.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků) , Michal Hašek (2500 článků) , Martin Kuba (560 článků)

Zeman ve Vídni: Odsun sudetských Němců byl mírnějším trestem než smrt

 
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor rakouské agentuře APA, v němž prohlásil, že odsun sudetských Němců po druhé světové válce byl pro ně mírnějším trestem než smrt. Ze strany sudetských Němců v Rakousku si vysloužil ostrou kritiku. Interview, které vzniklo už 17. dubna v Praze, uveřejnila APA v úterý, kdy je prezident na návštěvě Vídně.
23.04.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Omluvte se za odsun, ozval se šéf slezských Němců ze sjezdu landsmanšaftu

 
Šéf slezských Němců Rudi Pawelka údajně vyzval Polsko a Českou republiku k omluvě a odškodnění za vysídlení po 2. světové válce. Agentura DPA tvrdí, že Pawelka dnes požadavek vznesl na sjezdu landsmanšaftu vysídlených slezských Němců v Hannoveru.
23.06.2013 18:10 |

podobné články

Posselt má už u sudetských Němců obě nejvyšší funkce

 
Bavorský politik Bernd Posselt zaujímá nově obě nejvyšší funkce v organizaci sudetských Němců, vysídlených po druhé světové válce z tehdejšího Československa. Vedle své dosavadní funkce mluvčího sudetských Němců ho o víkendu zvolilo Spolkové shromáždění Sudetoněmeckého krajanského sdružení také předsedou sdružení.
31.03.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bernd Posselt (120 článků)

Benešovy dekrety patří na smetiště dějin, řekl vůdce sudetských Němců

 
Benešovy dekrety patří na smetiště dějin a jejich další existence jen zbytečně zatěžuje společnou budoucnost Čechů a Němců. V projevu na závěrečném dni 65. sudetoněmeckého sjezdu to dnes řekl nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.
08.06.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Bernd Posselt (120 článků)

Luboš Palata: Češi, přestaňte se bát sudetských Němců, těch stařečků a stařenek

 
Novinář Luboš Palata zveřejnil na serveru iDnes.cz zamyšlení, ke kterému jej zřejmě inspiroval sjezd sudetských Němců, který o uplynulém víkendu proběhl v bavorském Augsburgu. Podle Palaty hlavní otázkou sudetských Němců už nejsou Benešovy dekrety, ale záchrana tohoto národa. A na ní by se podle něj měli Češi podílet.
09.06.2014 12:15 |

podobné články

Útlak a napadání: Před 70 lety vláda kývla na odsun Němců ze Sudet

 
Česká republika si připomíná odsun Němců po skončení druhé světové války. Přesně před 70 lety odsouhlasila vláda odsun Němců z Československa. Zemí tehdy cloumala nenávist a odpor. Výsledek? Někteří Němci nepřežili, další přišli o české státní občanství, majetek a najednou se v zemi, kde žili, stali cizinci.
03.07.2015 19:55 |

podobné články