Článek

Skopeček (ODS): Dost dluhům Aleny Schillerové, šíleným nápadům Jany Maláčové a skandálům premiéra Babiše

 
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny
08.10.2021 22:55 |

podobné články

Podobné články

Dost bylo dluhů Schillerové a šílených nápadů Maláčové. Skopeček z ODS vidí změnu nadosah

 
ODS je na koni! Volby jsou zde a ekonomický expert ODS z kandidátky koalice SPOLU Jan Skopeček cítí, že změna je na dosah. Jde prý o každý hlas, budoucnost i šílené nápady Jany Maláčové. A Schillerová? Astronomické...
09.10.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (363 článků)

Dcera Schillerové: Máma zažila 12 ministrů, manžel s Babišem nikdy nemluvil

 
Odmítnutí Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové coby nové ministryně financí přitáhlo pozornost k rodině Schillerové. A to nyní i kvůli kauze údajného úniku informací od policie, ve které figuruje i podnikatel David Rusňák, nyní již býalý člen ANO a zeť Schillerové. Její dcera Petra Rusňáková je radní za ANO v Brně, zvažuje i kandidaturu do Sněmovny. Svou matku brání, že s podnikáním jejího muže nemá nic společného. A ani ten neudělal prý nic špatného.
22.05.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rusňák (10 článků)

Děsí mě to, co je za Bidenem. Trump byl záruka. To skončí, zesílí útok na řád. Do Česka korespondenční volbu ne! varuje Skopeček

 
ROZHOVOR Do Bílého domu má zřejmě blíže demokratický kandidát Joe Biden. Poslanec Jan Skopeček (ODS) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje i právě probíhající tahanice kolem korespondenčních hlasů. „Jsem rád, že žiji v zemi, kde se výsledky voleb v drtivé většině dozvím ve stejný den, kdy se uzavřou volební místnosti,“ říká Skopeček. A připomíná prezidentské volby v Rakousku v roce 2016, které se musely opakovat a kde vítězství Van der Bellena nad Hoferem výrazně dopomohla právě vlna korespondenčních hlasů. Skopeček zavedení podobné věci v Česku přirovnává ke hře se sirkami. A zřejmý vítěz voleb v USA Biden? Skopeček vidí velké nebezpečí v tom, co se skrývá za ním.
06.11.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (363 článků) , Joe Biden (602 článků)

Babiše se sprostou Schillerovou konfrontovaly i jeho děti. Maláčové uštědřil další políček

 
Po ostrých slovech Aleny Schillerové (za ANO) směrem ke koaliční ČSSD, kdy si ministryně ulevila, že se na ně příště „vys*rou“,  začínají na povrch vyplouvat další neshody ve vládním tandemu. Andrej Babiš (ANO) si opět rýpl do sociálních demokratů a Schillerovou brání. Premiér se přitom opětovně navezl do ministryně Jany Maláčové (ČSSD). S tou podle něj nevychází ani ministři z její strany. On sám by ji za šéfku některého z resortů mít nechtěl.
01.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Jan Skopeček pro eXtra.cz: Návrh rozpočtu je nemyslitelný, Schillerová se chová jako účetní, říká

 
Návrh rozpočtu na příští rok je trnem v oku snad všem politickým stranám kromě hnutí ANO. Velkým kritikem je i ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Jak uvedl v rozhovoru pro eXtra.cz, vláda se podle něj akorát snaží uplatit voliče. "Svoji roli hraje také neschopnost či nechuť Aleny Schillerové (ANO) s tím rozpočtem systémově cokoli dělat. Ona se k němu nechová jako ministryně financí, která rozpočet řídí, ale jako účetní," kritizuje politik.
06.10.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (363 článků) , Ona Ona (198 článků)

Jako když po hokeji hodíš vlajku na kredenc: Lidé se smějí kostýmku Aleny Schillerové

 
Lidé na sociálních sítích žijí fotkou Aleny Schillerové v kostýmu, který je ušitý do tvaru české vlajky. Některé snímek pobavil, jiní ale na ministryni nadávají s tím, že jde o hanobení vlajky. Řada lidí přitom neví, že jde o fotomontáž neznámého vtipálka.
04.02.2021 18:55 |

podobné články

40 let šťastně spolu: Kdo je tajemný manžel Aleny Schillerové, pan Jaroslav

 
O manželovi Aleny Schillerové (57) se toho ví jen velmi málo. Co pan Jaroslav Schiller dělá a jak zvládá časově náročné zaměstnání manželky? Ministryně financí prozradila také to, jaká je babička, jak zvládá stárnutí a kdo doma drží rodinnou kasu.
08.06.2021 11:40 |

podobné články

Ser*me na sirotky! Dominik Hašek a Pekarová Adamová střílejí po Maláčové ostrými

 
Hokejový brankář Dominik Hašek se obul do ministryně práce a sociální věcí Jany Maláčové (ČSSD). Ta upozorňovala na nutnost ohradit se proti dětské práci, což se Hašek rozhodl razantně okomentovat a připomenul jí kauzu řeckých sirotků. „Sere.e na sirotky,“ vmetl Maláčové. Přidala se i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).
13.06.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (448 článků)

Za „d*bila“ Babiše to schytala po Maláčové i Fridrichová. Neprofesionální podraz, zní z Rady ČT

 
Řekla o šéfovi, že je „d*bil a udělal v tom bordel“. Jenže šlo o premiéra a ministryni práce, kterou při tom pravděpodobně bez jejího vědomí natočili a pak i odvysílali na veřejnoprávní stanici. Skandál, který způsobilo několik vteřin z pořadu 168 hodin, tak v Česku v pondělí téměř zastínil i koronavirová témata. Veřejnost i odborníci se kromě samotného výroku ministryně Jany Maláčové (ČSSD) na adresu Andreje Babiše (ANO) přou o to, jestli bylo správné záběry pořídit a odvysílat. Neshodují se ani členové Rady ČT. Pro některé je to podraz, jiní v tom vidí veřejný zájem. Pochybnosti jsou i na Kavčích horách. Proč po závěrech sáhli, vysvětlila pro Blesk Zprávy dramaturgyně a moderátorka pořadu Nora Fridrichová.
20.10.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Nora Fridrichová (394 článků)

Rodinná pouta: Do vlády míří žena „pana Evropy“ z ČSSD, v politice jsou i potomci špiček ANO

 
Českou politikou hýbají odjakživa rodinné klany. V rodině ministryně financí za ANO Aleny Schillerové jsou političkami ženy. Schillerová hlídá státní kasu a její dcera Petra Rusňáková je brněnskou radní. Politické řemeslo se nejspíš dědí také u Faltýnků. Otec Jaroslav je místopředseda hnutí ANO a předseda jeho poslaneckého klubu, syn Jiří pak zastupitel v Brně. V rodině Martina Stropnického jsou v politice dokonce tři členové tohoto „klanu“. Blesk Zprávy zmapovaly i další vazby. Jedna z nich se týká i pravděpodobné nové ministryně Jany Maláčové. A pro změnu druhého z vládních partnerů - ČSSD.
29.07.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1821 článků)

STEM: Popularita stranických osobností v říjnu 2019

 
Andrej Babiš je stále nejlépe hodnoceným českým politikem, jeho popularita se oproti předchozím výzkumům zvýšila. V porovnání s minulým šetřením z června 2019 se mírně zvýšil podíl pozitivních hodnocení u Aleny Schillerové, Jany Maláčové a Marie Benešové, kterým tedy patří přední místa pomyslného žebříčku.
11.11.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Marie Benešová (435 článků)

STEM: Popularita stranických osobností v říjnu 2019

 
Andrej Babiš je stále nejlépe hodnoceným českým politikem, jeho popularita se oproti předchozím výzkumům zvýšila. V porovnání s minulým šetřením z června 2019 se mírně zvýšil podíl pozitivních hodnocení u Aleny Schillerové, Jany Maláčové a Marie Benešové, kterým tedy patří přední místa pomyslného žebříčku.
11.11.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Marie Benešová (435 článků)

Schillerová ohlásila podporu pro živnostníky. A usnadní odložení splátek

 
Ministři schvalují návrh ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) vyplácet osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které jsou postiženy nařízeními vlády, 15 000 korun měsíčně po dobu trvání opatření kvůli koronaviru. Předmětem dnešního jednání je také návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, zda uvolní šest miliard korun na kurzarbeit, aby firmy nemusely propouštět zaměstnance, informuje iDNES.cz.
30.03.2020 19:01 |

podobné články

Schillerová: Důchody se nad rámec zákona zvedat nebudou

 
Důchody v České republice by se od ledna měly zvýšit o víc než 800 Kč na průměrných 15 270 korun. Vyplývá to z vyjádření ministryní financí Aleny Schillerové (za ANO) a práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pro Českou televizi (ČT). Schillerová při sestavování státního rozpočtu na příští rok nepočítá s vyšším růstem důchodů, než stanovuje zákon. Poukazuje na dopady epidemie koronaviru.
10.05.2020 20:05 |

podobné články

Alena Schillerová o důchodech: Od ledna by se měly zvýšit o zhruba 800 korun

 
V České republice by se důchody měly od ledna zvýšit o zhruba 800 korun. Celkově by byl průměr 15 270 korun. Vyplývá to z vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové a také z vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové pro Českou televizi. Ministryně financí prý nepočítá s vyšším růstem důchodů na příští rok a poukazuje na dopady epidemie koronaviru. Upozornil na to web iDnes.
11.05.2020 17:05 |

podobné články

Zeman bez přípitků na Zemi živitelce: Odložili ji a hrozí nižší prodej zvířat. A propouštění?

 
Jde o velkou akci, kterou si nenechávají ujít ani politici. Ani loni nechyběli Miloš Zeman a členové Babišovy vlády včetně vicepremiérky Aleny Schillerové (za ANO) či ministrů z ČSSD Jany Maláčové a samozřejmě i Miroslava Tomana, šéfa resortu zemědělství. Jenže letos má Země živitelka smůlu. Výstaviště České Budějovice odložilo kvůli omezením spjatým s koronavirem mezinárodní agrosalon na příští rok. Ztráta v tržbách bude přes 50 milionů korun. A hrozí i další dopady – zrušení akce může snížit i prodej zvířat a techniky, varují zástupci zemědělců a Jihočeské agrární komory.
14.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Zaorálek přísně o náhradnici Babiše: Z Schillerové nejsem nadšený

 
Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek není nadšený z nominace náměstkyně Andreje Babiše (ANO) Aleny Schillerové na post ministryně financí. Řekl to v rozhovoru pro Blesk.cz. Hnutí ANO ji mělo ve středu navrhnout na jednání koaliční rady. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) čeká, až návrh pošle Babišovo hnutí písemně.
11.05.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Ištvan spustil další zátah, tentokrát hodně nečekaný. Má jít o detektivy od Šlachty a zetě Babišovy náměstkyně Schillerové

 
Policie se točí kolem Andreje Babiše a jeho náměstkyně pro oblast daní Aleny Schillerové, která mohla Babiše nahradit, kdyby Sobotka akceptoval původní návrh hnutí ANO. Podle informací deníku Právo se policie zajímá o úniky informací ze spisů.
19.05.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)