Článek

Skončil letitý spor o Pražskou tržnici: Zůstane ve správě hlavního města. Bývalý nájemce musí platit!

 
Pražská tržnice po letech sporů definitivně zůstane ve správě hlavního města. Původně ji měla na 50 let pronajatou soukromá společnost Delta Center, které ale město kvůli neplnění povinností smlouvu vypovědělo. Soud celou věc řešil už od roku 2012 a konečný rozsudek padl až u Nejvyššího soudu, kam se dnes již bývalý nájemce dovolával. Magistrát ještě před tím, než soud rozhodl, začal s opravami některých budov a vyhlásil i architektonickou soutěž na rekonstrukci.
07.01.2022 13:35 |

podobné články

Podobné články

Hala 22 v pražské tržnici hledá nové nájemce. Přihlásit se mohou prodejci potravin a provozovatelé gastra

 
Vedení tržnice v Praze-Holešovicích hledá nájemce prodejních míst ve známe hale 22, kde funguje zejména zeleninové tržiště. Nájemci budou prodávat potraviny i nápoje. ČTK to dnes sdělila mluvčí tržnice Kateřina Písačková. Hala funguje v tržnici od 80. let 20. století a lidé zde najdou až 50 prodejců, farmářů a pěstitelů. Vedení Prahy v pondělí schválilo smlouvy s dvěma novými prodejci, první bude provozovat stánky a druhý gastronomické provozovny.
24.09.2021 14:50 |

podobné články

MHMP: Nejvyšší soud ČR rozhodl, že Pražská tržnice zůstane ve správě hlavního města

 
Dovolání bývalého nájemce areálu Pražské tržnice v Holešovicích proti předchozímu rozsudku Městského soudu v Praze ve prospěch hlavního města odmítl Nejvyšší soud České republiky v plném rozsahu. Toto usnesení obdržela Praha na přelomu roku, tržnice tak zůstává v její správě a může pokračovat další rozvoj areálu.
06.01.2022 18:10 |

podobné články

dTest: Nájem bytu na dobu určitou – víte, kdy jej lze ukončit předčasně?

 
Smlouva o nájmu bytu na dobu určitou může být výhodná jak pro pronajímatele, tak pro nájemce. V průběhu nájmu však může nastat situace, kdy nájemce nebo pronajímatel chce nájem bytu ukončit před uplynutím sjednané doby. Za jakých podmínek je to možné? Věděli jste, že jedním ze zákonných důvodů je i „podstatná změna okolností“ v životě nájemce?
01.02.2018 14:10 |

podobné články

Osud dvora karlínských kasáren je zpečetěn: Nový nájemce! Společenské centrum skončí, co ho nahradí?

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vybral nového nájemce dvora prázdných kasáren v pražském Karlíně, kde nyní funguje společenské a kulturní centrum. To zřejmě skončí, nový nájemce nicméně prostory plánuje využívat obdobným způsobem. Informoval o tom Deník N. Areál vlastní stát, premiér Andrej Babiš (ANO) však nedávno řekl, že jej převede na hlavní město, které by tam mohlo vybudovat byty či vysokoškolské koleje.
24.07.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26247 článků)

Oživení Smíchovské tržnice: Praha 5 hledá nového nájemce, Pražanům nabídne potraviny i restaurace

 
Radnice Prahy 5 hledá nového nájemce přízemí historické Smíchovské tržnice na náměstí 14. října, kde byl donedávna supermarket Tesco. Sdělil to mluvčí městské části Stanislav Brunclík. V tržnici by se podle představ vedení radnice měly opět prodávat potraviny, mají tam být také restaurace v podobě food courtu. V prvním patře je pobočka Městské knihovny.
10.05.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Brunclík (27 článků)

Rekonstrukce, zelináři a Showpark: Magistrát odtajnil své plány s Pražskou tržnicí v Holešovicích

 
V následujících letech čekají rozsáhlou Pražskou tržnici v Holešovicích velké změny. Ideálně ještě letos by měla být zahájená rekonstrukce haly číslo 4, zároveň město připravuje změny v celém areálu. V brzké době by se také měly nově uzavřít smlouvy s provozovateli stánků se zeleninou. Město zároveň čeká na rozhodnutí soudu ohledně vystěhování nevěstince Showpark z jedné z hal.
19.02.2020 16:30 |

podobné články

RAZIE v asijské tržnici! Byl tam i ministr Kalousek...

 
V holešovické tržnici a v tržnici SAPA v Praze celníci provádějí rozsáhlé kontroly prodejců. U zátahu dohlížel i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
09.10.2010 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7843 článků)

NECHUTNÉ! V pražské tržnici SAPA nalezla kontrola v teple skladované maso a krev!

 
Středeční kontrola veterinární správy v pražské tržnici SAPA, která odhalila nevhodně skladované maso, bude mít pokračování. Protože už je to druhá letošní kontrola, která v tržnici odhalila stejný problém, veterináři se do ní brzo vrátí, potvrdil v pátek mluvčí veterinární správy Josef Duben.
15.07.2011 15:50 |

podobné články

MHMP: Šatník Nory Fridrichové nově funguje v Pražské tržnici

 
ymbolicky na Den dětí zahájil provoz v Pražské tržnici Šatník pro rodiny samoživitelů. Za úspěšným projektem stojí reportérka České televize Nora Fridrichová. Ve veřejné sbírce, která je v provozu již rok, se jí dosud podařilo vybrat přes 10 milionů korun a aktuálně projekt pomáhá více než 400 rodinám. Šatník měl dříve útočiště v Kasárnách Karlín nebo v Divadle pod Palmovkou. V Pražské tržnici bude fungovat minimálně do konce tohoto roku v Hale 13.
02.06.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (465 článků)

Vyhnánek: V Pražské tržnici startuje letošní kulturní sezóna výstavou Světy české animace

 
I přes všechna omezení navštívilo v loňském roce kulturní akce v Pražské tržnici více než 150 000 návštěvníků, posluchačů a diváků. Letošní program bude v Tržnici ale ještě obsáhlejší. Odehrají se tu desítky akcí a festivalů včetně Mercede-Benz Prague Fashion Week nebo koncertu Tomáše Kluse, reprízy Neviditelné tržnice pak uvede divadelní projekt Pomezí.
04.02.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1223 článků)

Strážci pražské přírody se dočkají důstojného zázemí. Opraví se hájenky v Krči, Běchovicích nebo Chuchli

 
Magistrát nechá příští rok opravit hájovny na území hlavního města. Rekonstrukce se dočkají ty v Běchovicích, Krči, Čimicích a ve Velké Chuchli. Náklady na opravu všech hájoven jsou stanoveny předběžně na 23,6 milionu korun. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu hlavního města na příští rok. Na území Prahy je zhruba 3 000 hektarů lesa ve správě Lesů hlavního města, největší je Kunratický les
28.12.2021 17:00 |

podobné články

dTest: Jaké služby platí nájemce bytu

 
Nájemce je povinen platit pronajímateli za služby, které v bytě či domě bezprostředně spotřebovává a má z nich okamžitý prospěch. Ne všechny poplatky, které pronajímatelé požadují po nájemcích zaplatit, se dají zahrnout mezi služby spojené s užíváním bytu, a nelze tedy požadovat jejich úhradu.
05.06.2020 09:20 |

podobné články

MHMP: Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům

 
Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Radní Milena Johnová a Jan Chabr proto smlouvu vypověděli a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a vzdělávacími aktivitami v něm otevřela známá organizace Elpida, jejíž kurzy navštívilo přes 60 tisíc seniorů.
20.09.2021 12:50 |

podobné články

ČOI: Padělky bot v Holešovické tržnici

 
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila v první polovině měsíce srpna mimořádnou kontrolní akci v Pražské tržnici. Zajistila 31 párů sportovní obuvi v hodnotě originálů téměř 100 000 korun.
15.09.2017 10:30 |

podobné články

Odpadky, které ještě půjdou využít: Praha pro ně v holešovické tržnici zřídí Re-Use centrum

 
V Pražské tržnici v Holešovicích vznikne Re-Use centrum. Rozhodla o tom Rada hl. m. Prahy. Po přibližně půlročním projednávání projektu se Rada usnesla, že vhodným místem ke zbudování sběrného centra, které má napomoci redukovat odpad hlavního města i umožnit jeho znovupoužití, se stane holešovická hala č. 23, která není aktuálně využívaná.
18.01.2018 19:45 |

podobné články

Existence holešovického nevěstince visí na vlásku: Zastupitelé »výkonné umělkyně« v tržnici nechtějí

 
Už léta se řeší existence nevěstince, který v holešovické tržnici funguje od roku 1998 pod názvem Showpark. Nyní by však měl prostory podle soudů vyklidit a uvolnit je magistrátu. Majitelům a zástupcům nevěstince se nastalá situace nelíbí a hodlají ji ještě zvrátit - třeba i peticí. Ta ovšem podle zástupců hlavního města nic neřeší, jak se nechali slyšet při jednání zastupitelstva.
12.12.2019 20:40 |

podobné články

Osvětlení v Praze nově ovládá Technologie hlavního města: Zapíná je podle aktuální potřeby

 
Veřejné osvětlení v hlavním městě je nově zapínáno podle aktuální potřeby. Řídit jej bude ze své holešovické centrály městská společnost Technologie hlavního města (THMP), které jej má ve správě. Sdělil to pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Dosud musela THMP zapínat osvětlení ve spolupráci s dodavatelem, tedy Pražskou energetikou (PRE). Rozsvícení tak nově nevyžaduje komunikaci s dispečinkem PRE.
04.11.2021 18:50 |

podobné články

Ranní komplikace v Holešovicích. Kvůli poruše nejezdily přes tržnici tramvaje

 
Dopravní komplikace zažili Pražané, kteří v úterní ráno cestovali do práce skrze Pražskou tržnici. V úseku mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami totiž zhruba dvě hodiny nejezdily tramvaje. Na vině byla porucha trakčního vedení. Provoz se podařilo obnovit okolo 7:30.
24.07.2018 07:05 |

podobné články

Pražskou tržnici čeká proměna: Praha chce zlepšit podobu a zvýšit bezpečnost areálu

 
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na proměnu prostor mezi budovami v Pražské tržnici v Holešovicích. Vítěz pro město mimo jiné vypracuje projekt a bude na proměny dohlížet. Cílem je nejen zlepšit podobu tržnice, ale rovněž zvýšit bezpečnost v areálu. Tendr by měl být vypsán letos v květnu a metropoli vyjde na 52,07 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně opravuje.
11.04.2022 17:10 |

podobné články