Článek

Školy se začátkem března neotevřou, myslí si Babiš

 
Premiér Andrej Babiš zpochybnil návrat dětí do škol k začátku března. Podmínkou je podle něj příznivá epidemická situace, což v současné době není.
20.02.2021 14:50 |

podobné články

Podobné články

Krize až do Vánoc: Prodloužení nouzového stavu, školy se neotevřou, plošné testování

 
Vláda dnes schválila zavedení plošného testování na koronavirus v domovech pro seniory či postižené. Vláda také požádá Sněmovnu o možnost prodloužit nouzový stav o měsíc, tedy do 3. prosince. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) na tiskové konferenci oznámil, že se vzhledem k epidemiologické situaci školy 2. 11. neotevřou.
27.10.2020 14:25 |

podobné články

Vláda chystá další protipandemická opatření, školy se začátkem března neotevřou

 
Vláda se dnes večer sejde k dalšímu jednání a požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu i po sobotě, řekl novinářům po ranním zasedání kabinetu premiér Andrej Babiš.
24.02.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20930 článků)

Řecko zachvátila panika: V pondělí neotevřou banky ani burza

 
Řekové ve strachu o budoucnost začali hromadně vybírat peníze z bankomatů. Vláda proto rozhodla, že v pondělí banky neotevřou. Podle hlavního opozičního vůdce Antonise Samarase by měl řecký premiér Alexis Tsipras zrušit plány na referendum o přijetí návrhů mezinárodních věřitelů na řešení řecké dluhové krize a měl by se pokusit vytvořit vládu národní jednoty.
28.06.2015 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Maturity nebudou, pokud se školy do června neotevřou, schválili poslanci

 
Přes odpor některých opozičních stran schválili poslanci návrh zákona z pera ministra školství Roberta Plagy (ANO) na zrušení maturit, pokud by se školy neotevřely před 1. červnem. Pokud se školy do té doby otevřou, budou se maturity konat 21 dní po jejich znovuotevření. Návrh na změnu zákona musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.
24.03.2020 20:30 |

podobné články

Koronavirus řádí mezi pedagogy: Další školy se 1. září neotevřou

 
Už v úterý se děti vrátí do škol, avšak ne všude to bude možné. Další školy totiž hlásí nákazu koronavirem v jejich pedagogickém sboru a tím se pro ně mění začátek školního roku. Buď byli učitelé v bližším kontaktu s někým, kdo byl nakažen koronavirem, nebo se sami nakazili a musí být v izolaci. Jde o dvě školy, jedna v Brně a druhá v Horní Moštěnici na Přerovsku.
30.08.2020 18:45 |

podobné články

Babiš už Kliniku neřeší. „Vždy chci někomu vyhovět a dostanu po čumáku“

 
Andrej Babiš (ANO) nechce dál řešit osud iniciativy Klinika, která se musí začátkem března vystěhovat z domu v Praze 3. Ministr financí se přitom dosud v záležitosti velmi angažoval. Před rokem zařídil, aby Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) objekt Klinice vypůjčil. A letos ještě začátkem února prohlašoval, že smlouvu o výpůjčce jim prodlouží. Teď, když ÚZSVM začal tvrdit, že se dobrovolníci musí z domu vystěhovat, už se ale Babiš osudem Kliniky zabývat nebude, řekl Blesk.cz. Iniciativa ho přitom o pomoc žádá.
23.02.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20930 článků)

Prázdniny ještě neskončily a koronavirus už zavírá školy: Rodiče, poraďte si!

 
Už příští týden dětem končí prázdniny a usednou do lavic. Jenže kvůli výskytu covidu-19 se některé školy v září neotevřou a děti zůstanou doma. A podobné situace se dají čekat i v dalších týdnech… Část rodičů to bude moci vyřešit ošetřovným, zbytek si ale bude muset poradit sám.
30.08.2020 05:40 |

podobné články

Školy zůstanou zavřené i po 2. listopadu

 
V pondělí 2. listopadu se školy neotevřou, a to ani pro žáky prvního stupně základních škol. Na úterní tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ještě v polovině října přitom s nadsázkou říkal, že se by snad musela bouchnout jaderná elektrárna, aby se žáci do škol nevrátili.
27.10.2020 13:55 |

podobné články

Moravec pustil video. Covid, zákazy, školy. A vážné závěry

 
Biolog z Univerzity Palackého v Olomouci Boris Cvek se díval na Otázky Václava Moravce a všiml si několika zajímavých věcí. Souhlasí s kancléřem Kurzem, problém šíření covidu je v soukromí Čechů a je to prý podobné všude v Evropě. Zhodnotil taky Babišův projev ve Sněmovně. „Školy neotevřou možná ani za rok a rozvolňovat bude prý chtít velkou odvahu.“
28.02.2021 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (624 článků)

Konec března patří divadlům

 
Konec března se nese v duchu oslav divadla a jeho různých forem. Začneme 20. března se Světovým dnem divadla pro děti a mládež, hned další den, 21. března, následuje Mezinárodní den loutkového divadla a oslavy zakončuje 27. března Mezinárodní den divadla.
20.03.2014 00:01 |

podobné články

Epicentrum: České vs. rakouské školy. Je testování žáků zárukou bezpečné prezenční výuky?

 
Účast na testování jako nezbytná podmínka pro docházku k prezenčnímu vzdělávání. Ministr školství  Robert Plaga (za ANO) věří, že se do 1. března podaří zajistit vše potřebné. Zatímco v sousedním Rakousku už se výuka tímto způsobem rozjela, u nás některé školy přistoupily ke zkušebnímu testování na vlastní pěst. To bylo tématem čtvrtečního Epicentra Blesku s ředitelkou obecné školy vídeňského spolku Komenský Marcelou Ofnerovou a ředitelem 2. základní školy v Sedlčanech Jaroslavem Nádvorníkem.
18.02.2021 15:00 |

podobné články

Mrazu se nezbavíme, skončí až začátkem března

 
O víkendu nás čeká nejchladnější počasí této zimy. Teplota prý klesne i po -42 °C. Mrazivé počasí bude trápit Česko až do konce února. Oteplit by se mělo až začátkem března. Teplota poskočí proti současnému chladu až o 20 °C.
10.02.2012 14:45 |

podobné články

Mrazy ustoupí začátkem března

 
Po víkendu začnou pomalu nejtužší mrazy ustupovat, obloha se zatáhne, což už v příštím týdnu může vytáhnout teploty i nad bod mrazu. Během posledního únorového týdne mohou teploměry ukázat dokonce i sedm stupňů Celsia. Zvýšená oblačnost s sebou přinese častější sněhové srážky, v nížinách i dešťové. Začátkem března už by teploty pod hranici minus deseti stupňů padat neměly.
10.02.2012 16:00 |

podobné články

Chlapec přišel do školy v šatech a botách na podpatcích, dostal vyhazov

 
Patnáctiletý Sam Saurs se v rámci sázky se svou matkou rozhodl přijít do školy oděn do šatů a v botách na podpatku. Deváťák ze školy ve washingtonském Port Orchard zřejmě ani trochu nečekal, že bude za svůj vtípek vyhozen do konce roku ze školy. Proti rozhodnutí školy se nakonec jeho matka úspěšně odvolala, ale případ vyvolal u veřejnosti velké ohlasy.
24.06.2011 15:05 |

podobné články

Že se nebudou vydávat akreditace na nové školy, se mi zdá nespravedlivé, říká Marie Kusáková

 
„Buď dáte dítě do veřejné školy v okolí, nebo si ho necháte v domácím vzdělávání. Statistiky jasně ukazují, že kvalita a úroveň vzdělání a vzdělávání klesá. Soukromé školy nabízí nové možnosti a metody vzdělávání a motivují veřejné školy ke změně,“ řekla pro ParlamentníListy.cz Marie Kusáková, zakladatelka komunitní školy na Moravě.
16.02.2017 10:45 |

podobné články

Dnes do školy, zítra doma, v pátek do školy. Vládní podmínky komplikují návrat maturantů

 
Ve středu šli do školy, čtvrtek se budou učit z domu, v pátek zpátky do školy a od pondělí jako v září. Takový je rozvrh maturantů pražského Gymnázia Na Vítězné pláni, kteří dnes poprvé po téměř dvou měsících usedli zpátky do lavic. Jejich návrat k prezenční výuce komplikuje vládní nařízení, podle kterého se nesmí jednotlivé třídy potkávat. Maturanti jsou ale na této škole smíchaní až na polovině všech předmětů, zpátky do školy tak mohou jen částečně.
25.11.2020 19:00 |

podobné články

Začal platit zákaz otevřít obchody vyjma mj. potravin a lékáren

 
Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00.
14.03.2020 06:30 |

podobné články

Pozor! Začal platit zákaz otevřít obchody vyjma mj. potravin a lékáren

 
Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00.
14.03.2020 07:16 |

podobné články

Vláda v noci přijala tvrdá opatření proti koronaviru: Od dnešního rána se uzavřela většina obchodů

 
Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00. Informovala agentura ČTK.
14.03.2020 07:46 |

podobné články