Článek

Školy rebelují proti zákazu roušek. Texas drtí vlna delty, špitály staví stany

 
Texaské školy se rozhodly porušit zákaz guvernéra nařizovat nošení roušek a zavedly povinná bezpečnostní opatření v areálech. Stát zápasí s další vlnou koronaviru, počty nově nakažených jsou každým dnem vyšší. Nemocnice narychlo staví stany. Pacienti s covidem, které odmítly přeplněné covidové jednotky, tak budou moci získat zdravotnickou péči právě tam. Informoval o tom server DailyMail.
11.08.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)
Podobné články

Stop Putinovi. Na Václavském náměstí si postavili stany aktivisté

 
Aktivisté ze skupiny Kaputin (Demokraté - zastavme Putina) dnes večer na Václavském náměstí vyzvali českého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby více podpořil Ukrajinu v boji proti Rusku. Přímo pod sochou svatého Václava postavili tři stany, na nichž byly ukrajinské vlajky a nápisy jako Stop Putinovi, Chraňme demokracii či Putin - masový vrah. Ze stanů se ozývala reprodukovaná hudba. Akci přihlíželo zhruba 30 lidí. Policie protest sledovala, stany u sv. Václava ponechala.
17.08.2014 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Praha zruší stany pro bezdomovce, oteplilo se

 
AKTUALIZOVÁNO. Praha ve středu kvůli oteplení zboří provizorní stany na Rohanském ostrově, které v minulých mrazivých týdnech sloužily pro přenocování bezdomovců. V dalších dnech bude zrušen i stan u denního centra Naděje pod magistrálou. Informovalo o tom dnes tiskové oddělení pražského magistrátu. Celkem město vystavělo čtyři stany, které zvýšily kapacitu ubytování pro bezdomovce zhruba o dvě stovky lůžek.
14.02.2012 14:20 |

podobné články

Teploty stouply k nule, stany pro bezdomovce skončí

 
Praha ve středu kvůli oteplení zboří provizorní stany na Rohanském ostrově, které v minulých mrazivých týdnech sloužily pro přenocování bezdomovců. V dalších dnech bude zrušen i stan u denního centra Naděje pod magistrálou. Informovalo o tom dnes tiskové oddělení pražského magistrátu. Celkem město vystavělo čtyři stany, které zvýšily kapacitu ubytování pro bezdomovce zhruba o dvě stovky lůžek.
14.02.2012 15:35 |

podobné články

Zkáza, lidé uvízlí na střechách a tisíce volání o pomoc. Bouře Harvey zatopila Texas

 
Americký Texas zasáhl hurikán Harvey. A i když zeslábl na tropickou bouři, potíže tím neskončily. Právě naopak. Texas se totiž nyní potýká s rozsáhlými záplavami, které jen tak neodezní. Národní meteorologická služba (NWS) vydala v noci na pondělí upozornění na další záplavy. Prezident Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy a hodlá oblast v nejbližším možném termínu navštívit.
28.08.2017 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5812 článků) , Texas Texas (189 článků)

Drsná slova záchranáře: Špitály jedou na zisk, z věci ve skladu nic nemáte. Takže se teď divíme, že nemáme roušky

 
ROZHOVOR „Zažil jsem několikrát, že pro některé manažery, ředitele nemocnic byla nějaká civilní obrana, krizové řízení vyhozené peníze. Špitály jedou na zisk, a když vám něco leží ve skladu, tak z toho nic nemáte. Touto logikou jsme se dopracovali k tomu, že teď křičíme, že nemáme roušky,“ vysvětluje exposlanec a bývalý šéf krajské záchranky Stanislav Mackovík. „Myslím si, že Evropská unie naprosto zklamala. Když z nich náhodou něco vypadne, tak je to naprosto kontraproduktivní. EU je zkostnatělá, nefunkční, úplně k ničemu. Zásoby si musíme dělat. Neznamená to, že když nám pomine Covid -19, že se na to zase vykašleme,“ dodává.
19.03.2020 18:20 |

podobné články

V Česku dál převládá delta, roste i počet případů delty+. A experti přidali dobrou zprávu

 
V České republice i nadále přetrvává mutace delta. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Zároveň narůstá podíl subvariant delty, které se označují jako delta+. Podle SZÚ je ale v Česku epidemiologická situace příznivá, narozdíl od okolních států, kde počty pozitvně testovaných rostou.
30.08.2021 14:00 |

podobné články

Hybridní mutace omikronu a delty zneklidnila i experty. Vědci už mají o „deltakronu“ jasno

 
Vědci z Kypru během víkendu vyvolali horlivé diskuse na internetu poté, co ohlásili hybridní mutaci koronaviru vzniklou z údajné kombinace delty a omikronu. Tedy mutací, které si nyní v Česku vyměňují vládu. Uživatelé sociálních sítí mutaci přiřkli jméno deltakron a nespočet příspěvků na toto téma začal postupně vyvolávat paniku. Světoví odborníci se ale shodují na jednom: „Deltakron neexistuje.“ Podle nich jde o kontaminaci vzorků v laboratoři.
11.01.2022 05:05 |

podobné články

Podle příznaků se varianta koronaviru omikron od delty nepozná, upozorňují lékaři

 
Jen podle příznaků se podle lékařů varianta koronaviru omikron od delty rozeznat nedá, méně častá je ale ztráta chuti nebo čichu.
17.01.2022 18:10 |

podobné články

„Tsunami je tady.“ Texas boří denní rekordy v počtu nakažených, guvernér zmínil karanténu

 
Druhý nejlidnatější americký stát Texas nyní téměř denně překonává dosavadní denní rekordy počtu nově nakažených a zemřelých s koronavirem. Tamní úřady začaly před několika měsíci jako první uvolňovat restriktivní opatření po prvotním vzedmutí viru v zemi, nyní však některá omezení zavádí znovu. A hrozí další karanténou. Řada nemocnic již dosahuje vrcholu své kapacity, lidé čekají hodiny ve frontách na testování a samoobsluhy požadují povinné nošení roušek, píše agentura AP.
11.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

České přípravy na vlnu běženců: 300 míst v tělocvičnách, v záloze stany

 
Na jihu Moravy je připraveno 300 provizorních míst pro uprchlíky. Pokud by nestačila, pomůžou i stany. To je výsledek páteční koordinační porady na ministerstvu vnitra v souvislosti s hrozícím zvýšením přílivu uprchlíků do Česka, kde byl i ministr Milan Chovanec (ČSSD). Podle aktuálních informací se nicméně aktuální migrační vlna z Maďarska zřejmě České republice vyhne.
28.08.2015 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1426 článků)

OBJEV VĚDCŮ: K Americe se blíží obrovský ostrov z odpadků velký jako Texas!

 
Gigantický ostrov se vytvořil z trosek, které smetla do oceánu vlna tsunami v Japonsku před třemi lety. Je velký jako Texas a má namířeno k americkým břehům.
05.11.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Psycholog zmínil potíže s návratem roušek v Česku: Strach z nemocí i nepříjemné pocity

 
Od 1. září si Češi opět nasadí ve vnitřních prostorách a v dopravě roušky. Proti rozhodnutí se zvedla zejména na sociálních sítích vlna nevole, rozhodnutí ministra Adama Vojtěcha (za ANO) kritizují i někteří opoziční politici. V Česku začalo platit povinné nošení roušek 19. března, první rozvolnění přišlo 25. května. Pak se nošení roušek vracelo či rušilo v závislosti na aktuální situaci v daném regionu. Blesk Zprávy oslovily psychologa Tomáše Morávka s dotazem, proč vnímáme roušky negativně a jak bychom k nim měli přistoupit.
18.08.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1768 článků)

Mutace delta drtí neočkované: Riziko hospitalizace je u ní až dvojnásobné, ukázala studie

 
Za jednu z největší hrozeb v současné fázi pandemie covidu-19 jsou považovány mutace viru, dominantní je nyní varianta delta. Ta byla původně nazývána indická mutace, právě v Indii totiž na jaře způsobila smrtící druhou vlnu nákazy. Varianta delta je předmětem mnoha výzkumů, ten poslední ukázal, že oproti variantě alfa je u delty až dvakrát větší riziko, že nakažený skončí v nemocnici, informoval list Daily Mail.
31.08.2021 13:00 |

podobné články

Vojtěch zásadně změnil pravidla pro nošení roušek. Ve školách a obchodech jenom podle semaforu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na mimořádné tiskové konferenci ohlásil další změny v povinnosti nošení roušek, která má nastat od 1. září. Debata prošla nějakým vývojem od pondělí. Je to poměrně zásadní změna, a proto jsme se k tomu dnes opět vrátili a došli jsme k úpravě toho mimořádného opatření,“ prohlásil Vojtěch. Po vlně kritiky zmírnil plošné nošení roušek ve školách nebo v obchodech, kde se bude situace řídit podle epidemiologické situace v regionu. Zůstává povinnost roušek v hromadné dopravě nebo na úřadech.
20.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1768 článků) , Adam Vojtěch (1369 článků)

Narvané pláže i bary a pálení roušek. Takhle „slaví“ pokrok v boji s koronavirem v USA

 
První březnový víkend si hned v několika amerických státech lidé užívali bez roušek a dalších restrikcí, s přihlédnutím ke zlepšení situace a úbytku případů koronaviru se státy jako třeba Mississippi rozhodly zrušit povinné nošení roušek. Živo bylo i na Floridě, plno bylo v místních barech i na plážích. V Idahu se zase Američané sešli a po roce nošení roušek, je „rituálně“ spálili. Prezident Joe Biden i experti z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) varovali před unáhleným uvolňování opatření, uvedl list Daily Mail.
07.03.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (656 článků)

Pražští poslanci ODS rebelují proti koaličnímu zákonu o penězích pro obce

 
VÍME PRVNÍ Větší část pražských poslanců ODS se postavila proti návrhu na rozpočtové určení daní, na kterém se dohodla ODS s TOP 09 a Starosty. Ta by měla sebrat finance velkým městům ve prospěch menších měst a obcí. Do čela odporu proti tomuto zákonu se postavil pražský poslanec ODS Jan Florián. Pražští poslanci ODS se kvůli svým výhradám obrátili s dopisem na pražského primátora Bohuslava Svobodu.
22.05.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Florián (64 článků)

Zoufalství uprchlíků: Před náklaďáky postavili děti i stany, blokují dálnici

 
Protesty proti uzavření řecko-makedonských hranic v uprchlickém táboře Idomeni se stupňují. Poté co se tam na protest zapálili dva muži, tentokrát lidé zablokovali dálnici ze Soluně zhruba 25 kilometrů od tábora. Na cestu postavili stany, dokonce si tam polehaly malé děti.
24.03.2016 14:40 |

podobné články

Zákaz potratů od 6. týdne v Texasu pozastavil soud. Výjimku ze zákona nemělo ani znásilnění

 
Federální soudce Robert Pitman ve středu nařídil americkému státu Texas pozastavit platnost přísného zákona zakazujícího většinu potratů, který vešel v platnost v září. Ve 113 stran dlouhém odůvodnění verdiktu soudce uvedl, že republikánští zákonodárci v Texasu sestrojili bezprecedentní schéma, které pacientům upírá jejich ústavní právo na potrat. O rozhodnutí soudu informovala agentura AP. Stát Texas se proti verdiktu může odvolat.
07.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Rodiče se bouří proti nošení roušek ve školách: Do škol posílají různé dokumenty. Má to smysl?

 
Někteří lidé nesouhlasí s vládními opatřeními a obzvlášť pak s nošením roušek. Velký problém s nošením roušek má i řada rodičů. Nelíbí se jim, že jejich děti musí v prostorách školy nosit roušky, ale i další věci. Začali se proto bránit. Ohánějí se Listinou základních práv a svobod. Jenže má takový dokument vůbec nějakou váhu?
09.09.2020 11:10 |

podobné články