Článek

Skleněné plochy jako smrtonosná past. Vzácný chřástal přežil díky péči zvířecích záchranářů

 
Vzácný chřástal vodní měl veliké štěstí, narazil totiž do "skleněného bludiště" kancelářských budov v Holešovicích. Omámeného ptáka si naštěstí všimla jedna z recepčních a zavolala pražskou zvířecí záchranku. Po dramatickém odchytu se podařilo ptáka odvézt na stanici, kde byl ošetřen, a po pořádném odpočinku ho záchranáři mohli vypustit zpět do přírody.
12.10.2021 05:35 |

podobné články

Podobné články

Silně ohrožený chřástal v Přerově budil lidi ze spaní

 
V části Přerova se k překvapení ornitologů usadil silně ohrožený chřástal polní. Vybral si lokalitu na louce v místní části Penčice, zcela nezvykle u zastavěné části obce. Podle odborníků se přitom tento pták v regionu nevyskytuje. Chřástal na sebe upozornil sám – dva týdny nenechal obyvatele Penčic spát, především za soumraku a v noci totiž vydával opakující se pronikavý zvuk.
13.06.2021 15:25 |

podobné články

Bruce Willis zachrání svět jako John McClane pošesté. Chystá se další Smrtonosná past

 
Akční série Smrtonosná past o newyorském policistovi Johnu McClaneovi bude mít pokračování. V pořadí šestý díl zrežíruje Len Wiseman, informoval The Hollywood Reporter. Filmař za sebou má Smrtonosnou past 4.0 (2007) nebo sci-fi remake Total Recall (2012). Scenárista se zatím hledá. Známo je, že příběh se bude odehrávat v roce 1979 a bude prequelem k sérii. Bruce Willis se vrátí, ale ústřední roli bude mít jeho mladší verze. Pětidílná franšíza, která začala prvním dílem v roce 1988, doposud celosvětově utržila přes 1,4 miliardy dolarů. Pátý díl si v USA nevedl kasovně příliš dobře, ztrátu však vyrovnaly vysoké tržby ze zbytku světa.
16.10.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků) , Len Wiseman (11 článků) , John Willis (9 článků)

Bruce Willis natočí další Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis se vrátí k jedné ze svých nejslavnějších rolí devadesátých let. Dvaašedesátiletá hvězda si znova zahraje policistu Johan McClanea, jehož známe z filmu Smrtonosná past. Od roku 1988 do roku 2013 se v roli objevil pětkrát. Pošesté to bude ve snímku s názvem Smrtonosná past: Rok jedna.
01.10.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků)

Filmové premiéry: Smrtonosná past, Pátrání po Sugar Manovi, Mizející vlny

 
Bruce Willis se vrací již popáté jako detektiv John McClane ve filmu Smrtonosná past: Opět v akci. Dokument Pátrání po Sugar Manovi vypráví pravdivý příběh Rodrigueze, největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Sci-fi romance Mizející vlny je o příběhu mladého informatika Lukase, který se zúčastní kontroverzního mezinárodního experimentu.
14.03.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků) , John Willis (9 článků)

Smrtonosná past: popáté a doufejme, že naposledy

 
Když se na sklonku 80. let objevila na plátnech Smrtonosná past s Brucem Willisem v hlavní roli detektiva Johna McClanea, bylo to skoro jako zjevení: nápady, napětí, akce a ještě k tomu sem tam svěží humor. Po pětadvaceti letech je tu nyní už pátý díl, a když v podtitulu hlásí: Opět v akci, je to pohříchu spíše špatná zpráva.
14.03.2013 14:25 |

podobné články

TV tipy a chyby: Let číslo 93 i Smrtonosná past 2

 
Kritikou adorované animované drama Valčík s Bašírem z roku 2008 či podobně oceňované zobrazení událostí z 11. září 2001 Let číslo 93 patří k tomu nejlepšímu z víkendové televizní nabídky. K tomu ještě přičtěme odpočinkovou klasiku Smrtonosná past 2.
09.09.2011 15:10 |

podobné články

Na vlně nostalgie. Willis se Smrtonosnou pastí vede v tržbách

 
Americký herec Bruce Willis v roli neohroženého newyorského policisty ve filmech Smrtonosná past stále přitahuje filmové diváky. Již pátý film ze série, Smrtonosná past: Opět v akci, byl během svého prvního víkendu v severoamerických kinech nejnavštěvovanějším filmem, za který diváci zaplatili na vstupném 25 miliónů dolarů (476 miliónů korun), přestože ohlasy na film jsou špatné.
18.02.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků)

Podle Indiewire je nejhorším filmem loňská pátá Smrtonosná past

 
Redakce serveru Indiewire vybrala nejhorší filmy loňského roku. Na první pozici skončil snímek Smrtonosná past: Opět v akci. Je to pátý díl série a redaktoři se shodli, že je nejhorší ze všech.
04.01.2014 13:35 |

podobné články

Střelba, výbuchy, mrtvoly: Je Smrtonosná past vánoční film?

 
Internet opět zaplavily pomalu již tradiční sváteční hádky o tom, zda je legendární osmdesátkový akční snímek Smrtonosná past s Brucem Willisem vánočním filmem, či nikoliv.
22.12.2017 10:40 |

podobné články

Egyptští balzamovači podváděli. Místo zvířecích těl cpali do mumií skořápky

 
Starověcí Egypťané uctívali své bohy zvířecími mumiemi. Ne vždycky ovšem stihli uspokojit poptávku po zvířecích obětech a občas při mumifikaci "ošulili". Zjistili to vědci z univerzity Manchestru, když při analýze 800 zvířecích mumií zjistili, že velká většina z nich obsahuje pouze látky, bahno, rákos a skořápky. Vědci se domnívají, že poptávka zkrátka převyšovala nabídku a egyptští balzamovači nestíhali včas připravovat mumie obětovaných zvířat. 
11.05.2015 11:41 |

podobné články

Podnapilý výtržník prokopl skleněné dveře, pomoc mu poskytli strážníci

 
Okamžitý trest za ničení cizí věci postihl podnapilého 40letého muže ze Zlína v pátek 18. července 2014 večer. Ten se nacházel v čekárně autobusového nádraží, kde se k nevoli ostatních cestujících uložil k tvrdému spánku. Když jej zaměstnanci provozovatele nádraží upozornili na jeho nevhodné chování a požádali ho, aby čekárnu opustil, podnapilý muž při odchodu vztekle kopnul do skleněné výplně vnitřních dveří, kterou rozbil. Jenže skleněné střepy jej přitom pořezali na holeni pravé nohy. Čtyři minuty po osmé hodině tak na místo zamířily nejbližší hlídky Městské policie Zlín.
22.07.2014 23:15 |

podobné články

Čínské skleněné mosty mají utrum. Jejich bezpečnost má své mouchy

 
Lidé si mohli připadat, že chodí ve vzduchu. Stovky metrů dlouhé skleněné mosty jim nabízely dechberoucí zážitek. Tedy těm, kdo měli odvahu a na most si troufli stoupnout, nebo ho dokonce celý přejít. Jenže nyní - tak trochu se zpožděním - čínským úřadům v provincii Che-pej došlo, že skleněné atrakce nejsou tak úplně bezpečné. A všech 32 zavřely.
03.11.2019 10:45 |

podobné články

Bruce Willis se opět vrhá do propasti! Natáčí Smrtonosnou past 5 a 6

 
Nestárnoucí Bruce Willis se opět vrátí jako John McClane. Ve věku 55 let chystá hollywoodský herec páté a šesté pokračování populární akční série Smrtonosná past.
20.10.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků) , John Willis (9 článků)

Bruce Willis natočí pátou Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis potvrdil, že s vrátí popáté do role Johna McClana a bude popáté bojovat s padouchy ve filmu Smrtonosná past.
28.07.2010 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků)

Bruce Willis natočí pátou Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis potvrdil, že s vrátí popáté do role Johna McClana a bude popáté bojovat s padouchy ve filmu Smrtonosná past. Bude to dvaadvacet let poté, co se v roli objevil poprvé. V kinech snímek uvidíme za dva roky.
29.07.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků)

Willis chystá Past 5 a 6!

 
V roce 1988 udělal film Smrtonosná past z herce Bruce Willise (55) legendu. Osamělý bijec John McClane se stal symbolem drsné ruky zákona a Willis se k jeho postavě vrátil v dalších třech pokračováních, naposledy před třemi roky. A pořád nemá dost...
11.10.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (358 článků) , John Willis (9 článků)

TV tipy a chyby: atentát na Hitlera i Smrtonosná past 4

 
Víkendová nabídka televizí slibuje válečné drama Valkýra o atentátu na Hitlera, akční Smrtonosnou past 4 s Brucem Willisem nebo vynikající americký thriller Sama Raimiho Téměř dokonalý zločin.
23.09.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Sam Raimi (10 článků)

4 chyby v péči o nehty

 
Chcete-li mít krásné a reprezentující ruce, neměli byste zapomínat na péči o nehty, díky které dosáhnete upraveného vzhledu, za nějž se nebudete muset stydět. Divili byste se, kolik lidí na úpravu nehtů příliš nedbá a následně jsou překvapeni, pokud jim lidé nechtějí podat ruku nebo si o nich dokonce špitají. Ruce jsou naší vizitkou, proto bychom na ně rozhodně neměli zapomínat. I když možná péči o nehty věnujete na rozdíl od jiných dostatek času, dopouštíte se chyb, které nehtům neprospívají – ba naopak jim škodí. Třeba si to ani neuvědomujete a určitě to neděláte úmyslně. O jaké přešlapy se jedná? To se dozvíte v dnešním článku! Nejčastější chyby v péči o nehty Ačkoli si myslíte, že se o své ruce dokonale staráte, ve skutečnosti jim vlastně škodíte. Nebojte se, po přečtení následujících řádků již budete mít jasno v tom, co jste dělali špatně. Chyba první: nehty stříháte nůžtičkami Zalomený nehet či jeho dlouhá délka jsou důvody k tomu, proč sáhnete po nůžtičkách a nehty si zkrátíte. A to je právě ta nejčastější chyba, které se při péči o nehty dopouštíte. Upravovat si nehty pomocí nůžtiček totiž vůbec není dobré. Proč? Nůžky totiž nehty lámou a navíc díky nim zkracujete nehty až moc, což vůbec nesvědčí nehtové ploténce. Pokud si potřebujete nehty zkrátit nebo upravit, vždy k tomuto účelu používejte pilník. Chyba druhá: před úpravou nehty máčíte ve vodě Hodně lidí se drží té představy, že by si měli nehty namočit do vody, nežli se pustí do jejich úpravy. Často se tak do manikúry pouští po koupeli nebo dlouhé sprše, kdy jsou jejich nehty měkké a tím pádem i snadněji upravitelné. Chyba. Nikdy si nehty nemáčejte před tím, nežli se je rozhodnete ostříhat nebo jakkoli jinak upravit. Pokud je namočíte, budou sice měkké, ale zároveň i mnohem náchylnější na lámání a... Čtěte více Příspěvek 4 chyby v péči o nehty pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.03.2017 03:10 |

podobné články

Smrtonosná zbraň jako seriál? Zvláštní nápad

 
Slavný film Smrtonosná zbraň inspiroval společnost Fox k výrobě stejnojmenného seriálu, informoval server BBC.
05.10.2015 09:50 |

podobné články