Článek

Škatulata kolem Putina: Parťák Šojgu končí na postu ministra. Analytik řekl, proč k výměně došlo

 
Ruský prezident Vladimir Putin se odhodlal k nečekanému kroku, když odvolal dlouholetého ministra obrany Sergeje Šojgua. Místo něj jmenuje bývalého prvního místopředsedu vlády Andreje Bělousova. Stejně jako jeho předchůdce nemá Bělousov armádní zkušenosti. "Ta výměna byla na spadnutí už nějakou dobu, byla tam celá řada velkých problémů. Například vzpoura Prigožina, selhávání ruské armády v plnění úkolů nebo odvolání jeho náměstka Ivanova. Nekompetence a kritika Šojgua se vršila," okomentoval pro eXtra.cz analytik Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky.
13.05.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků) , Pavel Ivanov (1 článek)
Podobné články

„Zmizelý“ ministr Šojgu: Po Putinově kritice dostal infarkt? Kreml to popírá a ukázal fotku

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se neobjevuje na veřejnosti, protože utrpěl infarkt. Uvedl to poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko na facebooku. Dodal, že Šojgu dostal infarkt poté, co ho ruský prezident Vladimir Putin tvrdě kritizoval za fiasko invaze na Ukrajinu. Nyní podle něj Šojgu absolvuje rehabilitaci ve vojenské nemocnici. Ruský ministr se ale podle informace zveřejněné na facebooku jeho úřadu ráno objevil na poradě.
26.03.2022 03:00 |

podobné články

Ruský ministr obrany Šojgu prý dostal infarkt po kritice za zpackanou invazi

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se neobjevuje na veřejnosti, protože utrpěl infarkt. Uvedl to poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko na facebooku. Dodal, že Šojgu dostal infarkt poté, co ho prezident Vladimir Putin tvrdě kritizoval za fiasko invaze na Ukrajinu. Nyní podle Heraščenka absolvuje Šojgu rehabilitaci ve vojenské nemocnici. Ruský ministr se ale podle informace zveřejněné na facebooku jeho úřadu ráno objevil na poradě.
26.03.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků)

Rusko má hlavní cíl - Donbas, potvrdil Šojgu. Putinův ministr se vrátil do veřejného života

 
Pokles bojového potenciálu ukrajinských ozbrojených sil umožňuje soustředit pozornost a úsilí na hlavní cíl: osvobození Donbasu, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu během úterní porady s ruskou generalitou. Ruské ministerstvo obrany následně podle BBC ohlásilo, že zásadně omezí bojové aktivity v Kyjevské a Černihivské oblasti v centrální, resp. severní části země. Tento krok má vytvořit podmínky pro dialog mezi oběma stranami. Vedoucí ruských vyjednávačů Vladimir Medinskij podle TASS prohlásil, že Rusko dělá vstřícné kroky ke snížení eskalace. Šojgu minulý týden vzbudil zájem západního tisku, když se 12 dní neobjevil na veřejnosti.
29.03.2022 14:55 |

podobné články

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.
19.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (257 článků)

Ruský ministr obrany nařídil vojákům návrat do kasáren

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu nařídil vojenským jednotkám na manévrech u hranic s Ukrajinou návrat do kasáren. V noci na dnešek o tom informovala agentura Interfax. Šojgu rozkaz vydal v reakci na pondělní pokyn prezidenta Vladimira Putina. V pondělí Severoatlantická aliance a také Spojené státy oznámily, že žádné stahování vojsk z pohraničních oblastí prozatím nezaznamenaly.
20.05.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků)

Chtěl se Ambramovič distancovat od Putina? Na Ukrajině může sledovat své zájmy, míní expert

 
Jaký je vztah Romana Abramoviče a Vladimira Putina? „Nemyslím si, že mezi nimi byla blízká vazba,“ řekl Blesk Zprávám analytik Pavel Havlíček. Podle BBC byl Abramovič jedním z mála oligarchů, kteří se i za Putina udrželi na výsluní. Proč se stal guvernérem na odlehlé Čukotce? Sledoval cestou do Británie zájmy Ruska, nebo se chtěl distancovat od Putina? A stal se nyní prostředníkem při mírových rozhovorech kvůli vlastním zájmům?
03.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků) , Roman Abramovič (93 článků)

Může to být mnohem víc, až milion. Ruská mobilizace v „tajném dokumentu“

 
Ruská federace by podle ministra obrany Sergeje Šojgu mohla povolat do zbraně až 25 milionů lidí, ale fakticky povolává pro válku na Ukrajině jen 1 procento z tohoto lidského rezervoáru. Šojgu hovořil o 300 tisících mobilizovaných. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a vedle něj také ruský opoziční list Novaja Gazeta upozorňují, že do zbraně bude povoláno mnohem víc lidí.
23.09.2022 10:45 |

podobné články

Může to být mnohem víc, až milion. Ruská mobilizace v „tajném dokumentu“

 
Ruská federace by podle ministra obrany Sergeje Šojgu mohla povolat do zbraně až 25 milionů lidí, ale fakticky povolává pro válku na Ukrajině jen 1 procento z tohoto lidského rezervoáru. Šojgu hovořil o 300 tisících mobilizovaných. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a vedle něj také ruský opoziční list Novaja Gazeta upozorňují, že do zbraně bude povoláno mnohem víc lidí.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Ukrajinský šéf námořnictva, vlastizrádce, se stal velitelem ruské flotily

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes jmenoval někdejšího šéfa ukrajinského námořnictva Denyse Berezovského zástupcem velitele ruské černomořské flotily. Informovala o tom agentura Interfax. Berezovského, jehož Kyjev stíhá jako vlastizrádce, uvedl Šojgu do funkce během inspekční cesty na anektovaný Krym.
24.03.2014 14:05 |

podobné články

Jan Urbach: Situace hrozí výbuchem, je třeba zmírnit napětí

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve středu ve svém projevu na Moskevské mezinárodní bezpečnostní konferenci uvedl, že situace v Evropě hrozí výbuchem, a že je třeba učinit kroky ke zmírnění napětí. Šojgu obvinil NATO, že se změnilo v „globální alianci“ s cílem zadržet Rusko a Čínu.
25.06.2021 09:10 |

podobné články

Šojgu: USA nacvičovaly jaderný útok na Rusko

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu tvrdí, že Spojené státy nacvičovaly jaderný útok na Rusko. Informuje o tom server Euractiv.
24.11.2021 11:50 |

podobné články

Putin a Šojgu se zřejmě ukrývají v tajných krytech na Sibiři! Bojí se jaderného útoku?

 
Ruský prezident Vladimir Putin by se měl podle některých tvrzení skrývat v přísně tajném jaderném bunkru východně od Moskvy, konkrétně poblíž Surgutu na západní Sibiři. V dalších krytech by se měl skrývat i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a další vedení Kremlu.
03.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků)

Ruský ministr obrany Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině, uvedla Moskva

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes navštívil velitelská stanoviště ruské armády na okupované Ukrajině a vyslechl hlášení o situaci.
26.06.2022 12:25 |

podobné články

Lavrov, Putin a Šojgu. Do Běloruska dorazily ruské špičky

 
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí odcestoval do Minsku za svým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem. Nečekaně ho do Běloruska doprovodil i ministr zahraničí Sergej Lavrov a hovoří se také o tom, že na jednání dorazí ministr obrany Sergej Šojgu. To vše podle ukrajinských pozorovatelů značí, že se Bělorusko brzy může zapojit do války.
19.12.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků) , Sergej Lavrov (257 článků) , Alexandr Lukašenko (291 článků)

„Kdy skončí válka na Ukrajině?“ A Šojgu odešel ze studia

 
Nizozemská skupina vycházející z otevřených zdrojů Oryx spočítala, kolik Rusové ztratili na Ukrajině tanků. Jde o velké počty. A když měl ruský ministr obrany Sergej Šojgu říct ruské armádní televizi Zvezda, kdy přesně válka skončí, utekl ze studia. Armádní televize tento moment krátce poté z vysílání vystřihla. V době, kdy čínský prezident Si Ťin-pching odjížděl z Ruska, rozpoutala armáda novou vlnu smrtících útoků proti ukrajinským civilistům.
23.03.2023 10:05 |

podobné články

Zklamání z výkonu Ukrajinců. Po Avdijivce další problém

 
Poté, co se Ukrajinci stáhli z Avdijivky, budují nová obranná postavení. Vojenští pozorovatelé však popisují nové ukrajinské opěrné body „jako zklamání“. Institut pro studium války též upozornil, že od 1. ledna 2024 Rusové nově okupují asi 205 kilometrů ukrajinského území. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu tvrdí, že Rusové ovládli od 1. ledna 2024 dalších 327 kilometrů ukrajinské půdy. Ale podle institutu Šojgu z propagandistických důvodů přehání. A prý bude ještě hůř…
28.02.2024 10:55 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Zelený přímo z Šumavy: Táhnou nás pryč. Nic pro slabé povahy

 
Hra škatulata, škatulata hejbejte se v mnohem drsnější podobě v současnosti děje v lokalitě Na Ztraceném nedaleko Modravy na Šumavě. Ekologičtí aktivisté brání lesníkům v kácení stromů, přičemž proti nim zasahuje policie. Podle mluvčího blokády Mojmíra Vlašína jsou aktivisté odnášeni na policejní stanici a některé to od protestu odrazuje. Zítra by však měly dorazit další posily.
25.07.2011 16:30 |

podobné články

Škatulata, škatulata v České televizi: Nové Události? Spíš šetření!

 
Už brzy se zpravodajství České televize objeví v nové podobě a se změnami. Ty se dotknou i moderátorů. Původně prý měla křeslo hlavní zpravodajské relace opustit také Jolana Voldánová (43).
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Jolana Voldánová (171 článků)