Článek

SKANDÁL v pravoslavné církvi: Arcibiskup Kryštof má prý několik milenek a dokonce i děti!

 
Pravoslavná církev řeší skandál. Metropolita a arcibiskup Kryštof čelí podle exkluzivních informací televize Nova církevní žalobě za svůj sexuální život. Přestože mu to mnišský slib zakazuje, má podle žaloby hned několik milenek a s nimi dokonce i děti.
02.04.2013 20:10 |

podobné články

Podobné články

Celibát, nelíbat? Pravoslavný arcibiskup Kryštof má několik milenek!

 
Ačkoliv by pravoslavný arcibiskup měl dodržovat celibát a rozhodně nemít kupu milenek, pravda je jiná. Arcibiskup Kryštof, občanským jménem Radim Pulec,  jich má údajně hned několik a míří proto před církevní soud.
02.04.2013 21:25 |

podobné články

Nejvyšší představitel pravoslavné církve v ČR odstoupil, údajně kvůli milenkám

 
Nejvyšší zástupce pravoslavné církve, metropolita Kryštof, v pátek rezignoval. Podle tiskového tajemníka olomoucko-brněnské pravoslavné eparchie Romana Jurigy chce takto pomoci zachovat jednotu církve. Arcibiskup pražský a metropolita Česka a Slovenska Kryštof čelil v těchto dnech tvrzením, že porušil mnišský slib, podezření ale odmítal.
12.04.2013 17:20 |

podobné články

Špinavá hra v pravoslavné církvi pokračuje. Vladyka Kryštof čelí novým obviněním

 
Situace v pravoslavné církvi je opravdu alarmující. Přibývají další účelová obvinění vůči odstoupivšímu vladykovi Kryštofovi ve snaze zabránit jeho očištění. Tentokrát jakási komise křesťanské etiky osvětového odboru, o jejímž vytvoření nevěděl ani pověřený Kryštofův nástupce a olomoucko-brněnský arcibiskup Simeon, přišla se stížností na údajné neetické chování bývalé hlavy celé církve.
02.07.2013 17:55 |

podobné články

Pravoslavný arcibiskup Kryštof rezignoval: Kvůli milenkám a nemanželským dětem!

 
Jako hlava pravoslavné církve měl dodržovat celibát, místo toho měl metropolita Kryštof údajně několik milenek a s nimi i nemanželské děti! Přestože toto obvinění popřel, rozhodl se dnes rezignovat, aby neštěpil svou církev.
12.04.2013 16:25 |

podobné články

Vladyka Kryštof hájí sebe i pravoslavnou církev: Miliony za podepsání směnek fakt nemám

 
ROZHOVOR Metropolita Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, vladyka Kryštof, se ohradil proti nařčením, která vůči církvi před několika měsíci publikoval politik VV Tomáš Jarolím. Církev má prý peníze v pořádku, a proto vladyka Kryštof celou věc podrobně vysvětlil.
10.02.2013 15:35 |

podobné články

Biskup pravoslavné církve chtěl za rozhovor 600 tisíc korun

 
Částku 25.000 eur (620.900 korun) požadoval za rozhovor s televizní novinářkou biskup pravoslavné církve v Bulharsku, které je nejchudší zemí Evropské unie. O dalším ze série skandálů, kvůli kterým bulharské pravoslavné církvi důvěřuje stále méně lidí, informovala bulharská televize.
29.02.2012 17:50 |

podobné články

Skandál v pravoslavné církvi má zajímavé vyústění. Vedení rozdává rebelům výpovědi

 
Situace v místní pravoslavné církvi je znepokojivá. Roste nespokojenost věřících a duchovních se zastrašováním a čistkami těch, kteří se postaví na odpor současnému vedení církve. Jedním z více takových příkladů je výpověď, kterou v těchto dnech obdržel správce kostela Povýšení sv. Kříže v Teplicích. K této události vedla řada podivných okolností.
11.07.2013 21:30 |

podobné články

Boj o bývalého arcibiskupa. Mluví se o spiknutí kvůli miliardě z restitucí

 
Bývalý arcibiskup pražský a metropolita Česka a Slovenska pravoslavné církve vladyka Kryštof se zpět do čela eparchie nevrátí. Rozhodl o tom v úterý Posvátný synod (shromáždění) biskupů pravoslavné církve. A to i přesto, že obvinění o porušení celibátu, kvůli nimž sám rezignoval, se ukázala jako neplatná.
15.05.2013 16:45 |

podobné články

Metropolita Kryštof rezignoval! Neunesl obvinění z toho, že střídal jednu ženu za druhou

 
Nejvyšší zástupce pravoslavné církve, metropolita Kryštof dnes rezignoval. Učinil tak ze svého rozhodnutí, chtěl prý zachovat jednotu církve. Byl obviněn, že měl spoustu milenek!
12.04.2013 16:20 |

podobné články

Kdo se ozve, musí z kola ven. Čistky v pravoslavné církvi pokračují

 
Jediná pravda je ta naše a ty, kteří se nám postaví na odpor, tvrdě potrestáme. Tak by se dalo shrnout nynější chování současného vedení Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku k věřícím. V církvi dochází k zastrašování a čistkám nepohodlných duchovních ve snaze zajistit si jejich poslušnost.
10.07.2013 20:45 |

podobné články

Pravoslavné církvi hrozí zánik. Porušuje svou ústavu i zákony ČR, varují věřící

 
Sbírání podpisů pod petici za návrat vladyky Kryštofa je u konce. Ve čtvrtek byly petiční archy předány odboru církví Ministerstva kultury České republiky. Pod petici se podepsalo celkem 3 065 lidí. Ve stejný den byl ministerstvu předán také návrh na zrušení registrace Pravoslavné církve v českých zemích.
12.07.2013 19:05 |

podobné články

Noviny: Ministerstvo přerušilo vyplácení náhrad pravoslavné církvi

 
Ministerstvo kultury pozastavilo pravoslavné církvi vyplácení restitučních náhrad. Důvodem jsou spory uvnitř církve, píší dnešní Lidové noviny (LN). Asi 40 milionů korun, které má církev z restitucí v lednu získat, by proto mohlo skončit v soudní či notářské úschově. „Udělal jsem, co bylo nutné, abych předešel riziku zneužití peněz," řekl LN ministr Daniel Herman (KDU-ČSL).
20.11.2014 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1082 článků)

Mnich a milenky? Církevní skandál zřejmě srazí vaz metropolitovi Kryštofovi

 
Nejvyšší zástupce Pravoslavné církve, metropolita Kryštof musí do půlky května vyvrátit podezření z porušení mnišského slibu. Toho se měl dopustit poměry s několika ženami, s ni miž má údajně i několik dětí. Zatím jeho úřad přebral olomoucko-brněnský arcibiskup Simeon.
04.04.2013 22:05 |

podobné články

Vojtěch Merunka: Budoucnost pravoslaví v Česku

 
Vloni se zdálo, že krize v Pravoslavné církvi v českých zemích a na Slovensku je už vyřešena. Horká část této krize začala již v dubnu 2013, kdy musel odstoupit metropolita (primas) této církve arcibiskup pražský Kryštof (Pulec) po medializovaném sexuálním skandálu.
22.02.2017 12:30 |

podobné články

Arcibiskup politikům: Snižte si plat na úroveň farářů. Pak mluvte o chudé církvi

 
ROZHOVOR Olomoucký arcibiskup Jan Graubner v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jednoznačně odmítl slova Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o tom, že jde česká katolická církev proti poselství nového papeže, když přijala bohatý dar v podobě restitucí. „Až si poslanci sníží platy na úroveň platů duchovních, pak budou mít morální právo nás poučovat o chudobě,“ prohlásil arcibiskup.
18.04.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2462 článků) , Jan Graubner (42 článků)

Kryštof chystá letní Kryštof kempy. Poté si dá pauzu

 
Kryštof se od vydání alba Inzerát v loňském roce prakticky nezastavil. Od příštího srpna si tak sestava kolem Richarda Krajča naordinuje minimálně roční volno. Ještě předtím však odjedou zimní klubové turné a v létě několik venkovních akcí pod titulem Kryštof kempy.
12.12.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (293 článků)

Kryštof zahájili turné k albu Srdcebeat. Většina koncertů je již vyprodaná

 
Před téměř vyprodanou Ostrava Arénou zahájila kapela Kryštof své podzimní halové turné k albu Srdcebeat. Vyprodané jsou i další koncerty. Zbývá na ně jen několik stovek vstupenek. Show skupina zahájila skladbou Cesta, v minulosti se Kryštof touto písní s publikem spíše loučil. Součástí koncertu byla i nákladná výprava. Její součástí byly například dva přelety zpěváka Richarda Krajča nad publikem. Kryštof na turné připravil obří scénu s více než 300 světly, vizuální dojem umocnila projekce na celkové ploše 100 metrů čtverečních, řadu prvků si muzikanti přivezli ze zahraničí. O turné je mezi fanoušky velký zájem. Kapela postupně přidávala koncerty v Praze, Brně a Ostravě.
20.10.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (293 článků)

Pražský pravoslavný arcibiskup hovořil v Oděse o Hurvínkovi. Myslel tím svůj protějšek. Věřící jen žasnou

 
ParlamentníListy.cz byly v pátek upozorněny několika čtenáři, kteří patří mezi pravoslavné věřící, na zajímavý okamžik. Jedná se o listopadovou návštěvu pravoslavného arcibiskupa pražského Michala Dandára na Ukrajině. Tam podle všeho navštívil proruskou část tamější pravoslavné církve.
07.12.2018 12:40 |

podobné články

Vladyka Kryštof objasnil svůj případ a řekl: Chci dál sloužit církvi

 
EXKLUZIVNĚ Bývalý pravoslavný pražský arcibiskup a metropolita českých zemí a Slovenska Kryštof odpovídal na žádost ParlamentníchListů.cz na dotazy týkající se jeho případu, kdy byl křivě obviněn z porušení celibátu zřejmě kvůli mocenským bojům uvnitř církve. V exkluzivním rozhovoru mimo jiné zmínil, že je připraven vrátit se zpět do úřadu, požádá-li ho o to církev. Nejde mu však o funkci, chce sloužit Bohu a lidem.
03.06.2013 08:55 |

podobné články