Článek

Skandál: Nácka Larse von Triera vykopli z festivalu v Cannes

 
Organizátoři festivalu v Cannes sáhli k bezprecedentnímu kroku - přikázali dánskému režisérovi Larsovi von Trierovi (55), aby akci opustil. Důvodem byly režisérovy středeční výroky, kdy se označil za nacistu a vyjádřil sympatie k Hitlerovi.
19.05.2011 16:10 |

podobné články

Podobné články

Tanec v temnotách od Larse von Triera čeká operní premiéra

 
Muzikálový melodram Tanec v temnotách dánského režiséra Larse von Triera, který byl v roce 2000 oceněn Zlatou palmou na filmovém festivalu v Cannes, bude mít v září operní premiéru. Královské divadlo v Kodani tímto představením zahájí 5. září svou podzimní sezonu.
24.08.2010 08:35 |

podobné články

Zlínské divadlo uvedlo komedii Larse von Triera

 
Komedie Dána Larse von Triera jsou zvláštní, jako je zvláštní provokativní, hlavně filmový „von“ sám. Do Zlína si na režii „komedie velmi současné“ Kdo je tady ředitel? pozvali čiperného mladíka Pavla Kheka.
08.01.2010 08:05 |

podobné články

Zánik světa podle Larse von Triera

 
Šokující, provokativní, depresivní, ale také mimořádně stylový umělec. Magor. To všechno jsou přízviska dánského režiséra Larse von Triera, jehož cesta do výšin filmařského nebe vedla od slavného programu Dogma 95 hodně přes canneský festival.
26.05.2011 11:35 |

podobné články

Kritici Nymfomanku režiséra Larse Von Triera chválí

 
První část nového filmu dánského režiséra Larse Von Triera Nymfomanka vstoupí do českých kin ve čtvrtek 26. prosince. První kritické reakce ze zahraničí jsou zatím nadějně pozitivní.
25.12.2013 13:12 |

podobné články

OBRAZEM: Modelky v Cannes sází na hluboké výstřihy a vysoké rozparky

 
Na filmovém festivalu v Cannes nemohou chybět ani slavné modelky. Přestože většina se v žádném filmu neobjeví, zvou si je zástupci kosmetických nebo šperkařských firem a krásky jim dělají reklamu. Zatímco Adriana Sklenaříková odhalila své superdlouhé nohy v šatech s třásněmi, čerstvě zamilovaná Petra Němcová nešetřila úsměvy a přítelkyně Cristiana Ronalda Irina Šaiková okouzlila výstřihem. Další články k tématu: Na filmovém festivalu v Cannes se střílí, loupí i žasne OBRAZEM: Úlety v Cannes. Úl a větve ve vlasech a odhalené vetřelkyně Keanu Reeves pořádně přibral a v Cannes ukázal dvojitou bradu V Cannes ukradli šperky pro filmové hvězdy za miliony OBRAZEM: Spielberg, DiCaprio. Festival v Cannes tleskal prvním hostům ANKETA: Česká krása v Cannes. Líbí se vám Karolína, Eva, nebo Petra? Polanského žena ukázala v Cannes obří dekolt i kalhotky
23.05.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Keanu Reeves (59 článků) , Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků) , Petra Němcová (561 článků) , Adriana Sklenaříková (155 článků)

Francouzi na domácí festivalové půdě

 
Festivalová účast francouzských filmů a herců v zahraničních filmech bývá v Cannes tradičně bohatá. Letos hraje například jedna z nejlepších francouzských hereček, Isabelle Huppertová, v norském soutěžním snímku čtyřicetiletého norského scenáristy a režiséra Joachima Triera (vzdálený příbuzný Larse von Triera) Plus fort que les bombs (Silnější než bomby). Trier, který si napsal i scénář, v něm zkoumá rodinné vztahy.
18.05.2015 15:16 |

podobné články

Mučí se tam děti! Stovka diváků znechuceně utekla z nového filmu Larse von Triera

 
Dánský režisér Lars von Trier (62) to opět jednou dokázal. Docílil toho, o co mu jde ve většině jeho nadmíru kontroverzních filmů – pozdvižení a znechucení diváků na prestižním Filmovém festivalu v Cannes. Stovka jich utekla ze sálu, když se zrovna promítal jeho nový snímek The House That Jack Built (Dům, který postavil Jack).
15.05.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jack House (1 článek)

Nebezpečný rozparek: manželka Umělce Dujardina ukázala v Cannes prádlo

 
Manželka herce Jeana Dujardina Alexandra Lamy přišla na červený koberec filmového festivalu v Cannes v originálních modrých šatech. Rozparek vpředu ale sahal tak vysoko, že herečka fotografům předvedla i své prádlo. Další články k tématu: ANKETA: Která česká topmodelka v Cannes se vám líbí víc? Cannes: Fondová zastínila mladší herečky, Herzigová by mohla přibrat OBRAZEM: V Cannes to žije. Na červeném koberci i v Baldwinově náruči Červený koberec je připraven, Cannes zahajuje Bruce Willis Diktátor dorazil do Cannes: Baron Cohen sehrál pro paparazzi vraždu V Cannes frčí odhalená záda, předvedly je Kidmanová, Klumová i Kurková
23.05.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (320 článků) , Jean Dujardin (5 článků) , Alexandra Lamy (3 články) , Alexandra Cohen (2 články)

Filmové Vary uvidí to nejlepší z Cannes, včetně šokujícího Antikrista

 
MFF Karlovy Vary představí ty nejlepší i nejkontroverznější filmy z letošního festivalu v Cannes. V sekci Otevřené oči se bude promítat Antikrist Larse von Triera, nový snímek Pedra Almodóvara a téměř jistě i vítěz Zlaté palmy, film Michaela Hanekeho Bílá stuha.
16.06.2009 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Haneke (27 článků)

Jsem nacista, šokoval v Cannes Lars von Trier

 
Ještě před středeční premiérou soutěžního filmu Larse von Triera Melancholia šokoval jeho režisér skandálním výrokem na tiskové konferenci. „Jsem nacista,“ řekl, když se předtím zapletl do nehorázných výroků o „jistém pochopení Hitlera“ a urazil Izrael.
19.05.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Jsem nacista, šokoval v Cannes Lars von Trier, pak se omlouval

 
Ještě před středeční premiérou soutěžního filmu Larse von Triera Melancholia šokoval jeho režisér skandálním výrokem na tiskové konferenci. „Jsem nacista,“ řekl, když se předtím zapletl do nehorázných výroků o „jistém pochopení Hitlera“. Následně se ale za své výroky omluvil.
19.05.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Nebezpečný rozparek: manželka Umělce Dujardina ukázala v Cannes prádlo

 
Manželka herce Jeana Dujardina Alexandra Lamy přišla na červený koberec filmového festivalu v Cannes v originálních modrých šatech. Rozparek vpředu ale sahal tak vysoko, že herečka fotografům předvedla i své prádlo. Další články k tématu: ANKETA: Která česká topmodelka v Cannes se vám líbí víc? Cannes: Fondová zastínila mladší herečky, Herzigová by mohla přibrat OBRAZEM: V Cannes to žije. Na červeném koberci i v Baldwinově náruči Červený koberec je připraven, Cannes zahajuje Bruce Willis Diktátor dorazil do Cannes: Baron Cohen sehrál pro paparazzi vraždu
23.05.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (320 článků) , Jean Dujardin (5 článků) , Alexandra Lamy (3 články) , Alexandra Cohen (2 články)

Polanského žena ukázala v Cannes obří dekolt i kalhotky

 
Hvězdou mezinárodního filmového festivalu v Cannes se v závěru stala manželka režiséra Romana Polanského Emmanuelle Seignerová. Předvedla nejen nejhlubší dekolt, ale ještě se pochlubila spodním prádlem. Další články k tématu: ANKETA: Česká krása v Cannes. Líbí se vám Karolína, Eva, nebo Petra? V Cannes řádil falešný rapper PSY, užíval si život celebrit OBRAZEM: Modelky v Cannes sází na hluboké výstřihy a vysoké rozparky Keanu Reeves pořádně přibral a v Cannes ukázal dvojitou bradu OBRAZEM: Úlety v Cannes. Úl a větve ve vlasech a odhalené vetřelkyně
26.05.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Keanu Reeves (59 článků) , Emmanuelle Seigner (8 článků)

Kvůli sympatiím k Hitlerovi vykázali režiséra von Triera z Cannes

 
Nejslavnější dánský režisér Lars von Trier byl na filmovém festivalu v Cannes kvůli středečnímu projevu určitého pochopení pro Hitlera prohlášen za nežádoucí osobu. Jeho film v soutěži o Zlatou palmu zůstává.
19.05.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Režiséra von Triera vyhodili z Cannes: Zastával se Hitlera

 
Hitler není zrovna prý ten správný typ, ale docela mu rozumí a tak trochu s ním sympatizuje. Slavný režisér Lars von Trier šokoval Cannes. Vedení festivalůu reagovalo okamžitě. Prohlásilo režiséra filmů Prolomit vlny, Dogville či Antikrist, za nežádoucí osobu a z festivalu ho vyhodilo.
19.05.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Kiefer Sutherland a Kirsten Dunst budou s von Trierem šířit melancholii

 
Další depresivní psychologický snímek z dílny severského podivína Larse von Triera se bude jmenovat Melancholia a hlavních rolí se ujmou Kirsten Dunst a Kiefer Sutherland.
16.04.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Kirsten Dunst (47 článků) , Kiefer Sutherland (32 článků)

"Evropské Oscary" získali von Trier či Bierová

 
Melancholia Larse von Triera byla vyhlášena v Berlíně nejlepším evropským filmem. Dánský režisér byl favoritem večera, měl osm nominací.
04.12.2011 00:30 |

podobné články

Shia LaBeouf: von Trierova erotika bude naostro, něco musíme rozmazat

 
Herec Shia LaBeouf se svěřil serveru The Hollywood Reporter, že erotické scény v připravovaném filmu Larse von Triera Nymphomaniac budou "reálné" a že ho natáčení "děsí".
20.08.2012 09:40 |

podobné články

Von Trierova Nymfomanka míří do ČR. Bez cenzury

 
Dlouho ohlašovaná a provokativní Nymfomanka, nový film dánského režiséra Larse von Triera, vstoupí do českých kin ve dvou dílech. První přijde netradičně 26. prosince.
22.10.2013 14:15 |

podobné články