Článek

Šitina (SPD): Temná strana digitalizace - vaše data v cizích rukou a hrozba spojení s eID

 
Článek "Temná strana digitalizace: Vaše data v cizích rukou a hrozba spojení s evropskou digitální identitou" kriticky zkoumá rizika, spojená s digitalizací osobních dokladů prostřednictvím projektu eDoklady.
07.06.2024 08:30 |

podobné články

Podobné články

Peksa (Piráti): Soukromí a identita je velmi vysoká hodnota, kterou nemůžeme riskovat

 
Projekt Evropské digitální identity (eID) je jednou z klíčových součástí budoucí digitální architektury EU. Takzvané eID má za cíl lidem výrazně zjednodušit situace, při kterých dochází k prokazování jejich osobních údajů. Piráti nápad oceňují, zároveň ale varují před bezpečnostními riziky pro občany.
04.03.2024 06:30 |

podobné články

Šitina (SPD): Digitální měny. Hrozba pro naši svobodu a soukromí

 
Pokračování článku, který začal popisem rozdílů mezi kryptoměnami a digitálními měnami. Přečtěte si, proč bychom měli být opatrní před zavedením těchto moderních platebních prostředků.
19.09.2023 21:10 |

podobné články

Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem

 
Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.
15.01.2019 18:35 |

podobné články

Ministryně Dostálová: Digitalizace stavebního řízení a nový zákon výrazně zrychlí povolování staveb

 
Na téma digitalizace stavebního řízení dnes na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) debatovali hosté konference Digitalizace ve stavebnictví II, kterou pořádala společnost CEEC Research.
27.04.2021 18:45 |

podobné články

O čem se mlčí? Mám obavy, kam směřuje digitalizace, přiznal šéf Svobodných

 
Libor Vondráček, předseda Svobodných, má strach z povinné digitalizace. Svůj strach odůvodňuje varováním, že digitalizace může být dobrý sluha, ale zlý pán. Obává se také, že můžeme dospět i k čipování lidí. Na vládu Petra Fialy (ODS) se proto obrátil s výzvou.
08.04.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

ČEZ: Digitalizace školství přispěje ke zvýšení úrovně vzdělávání

 
Digitalizace je nedílnou součástí modernizace českého systému vzdělávání. Významné inovace probíhají v českých školách od roku 2020, a to za pomoci evropských dotací. Digitalizace školství má zvýšit atraktivitu a efektivitu vzdělávání. Významná část finančních prostředků míří také do Ústeckého kraje, kde může přispět k přípravě potřebných odborníků pro budoucí moderní provozy, které v kraji vzniknou s probíhající transformací a nevyhnutelným odklonem od uhlí. Jedním z nejvýznamnějších odvětví v Ústeckém kraji je energetika, na přípravě budoucích zaměstnanců moderních energetických provozů spolupracuje s ministerstvem školství a krajem i Skupina ČEZ. Na Střední škole ESOZ v Chomutově se dnes za účasti ministra školství Mikuláše Beka i generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše uskutečnilo pilotní vysílání unikátních on-line prohlídek Virtuálně v elektrárně, které začínají již svůj čtvrtý ročník.
23.09.2023 16:55 |

podobné články

Digitalizace stavebního řízení v Česku stojí na místě. Proces by zkrátil povolování staveb a ušetřil lidem miliardy

 
Zavádění digitalizace stavebního řízení v České republice není dostačující a bez rychlejšího stavebního řízení přicházejí stavební firmy, investoři i drobní stavebníci každý rok o více než sedm miliard korun. Digitalizace by přitom mohla zkrátit proces povolování staveb z průměrných 5,4 roku na 1,25 roku. Vyplývá to ze studie společnosti Datarun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) se digitalizací zabývá od roku 2011 a v současné době ho má na starosti místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).
28.09.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2970 článků) , Ivan Ivan (548 článků)

Bartoš: Zavedení nového stavebního zákona a digitalizace se neobejde bez obtíží

 
Zavedení nového stavebního zákona a digitalizace stavebního řízení se pravděpodobně neobejde bez počátečních obtíží. Obavy ale nejsou na místě. Je třeba v krátké době dohnat, co se mělo udát už před lety. ČTK to dnes řekl vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Nápor na úřadech podle něj v některých případech způsobuje zdražení některých stavebních povolení, jako je tomu například u studní, u kterých se poplatky zvýší ze 300 korun na 10.000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v současnosti čelí kritice některých stavebních úřadů a stavebníků, kteří se obávají pondělního uvedení nového stavebního zákona a digitalizace v platnost.
26.06.2024 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2970 článků) , Ivan Ivan (548 článků)

Lidé mají strach a „signálům“ nerozumějí. Venkovský zastupitel za SPD tlumočí nálady

 
Venkovský politik SPD Jiří Šitina hovoří o skutečné přímé demokracii, která by měla být inspirací pro všechny politiky. Signálům vysílaným z vlády podle něj lidé často nerozumějí. Zastupitel v Bohuslavicích nad Metují v okrese Náchod zmiňuje i svéráznou představu některých o reformě České pošty, která z venkova vypadá úplně jinak.
14.05.2023 07:55 |

podobné články

MAGICKÉ NOVOLUNÍ VE STŘELCI: Temná noc přinese novou lásku i postelovou krizi!

 
Ani temná obloha nezastaví magický vliv novoluní, které nás čeká v pátek. Novoluní ovlivňuje i psychiku, citliví jedinci tak mohou zaznamenat výrazné změny nálady nebo úzkost. Pokud se chceme zbavit nějakého zlozvyku, začněme s tím právě při novoluní! Slunce se bude pohybovat Střelcem do 21. prosince. Jakou milostnou transformaci novoluní přinese? A probudí ve vás temná noc sexuální predátory?
07.12.2018 11:25 |

podobné články

Šitina (SPD): Rozhodnutí pro budoucnost - Je čas na nový směr pro středoevropské státy

 
Článek zkoumá návrh na vznik Středoevropské unie jako alternativy k stávající Evropské unii. Přináší kritický pohled na současnou situaci, historické odlišnosti a možné výhody nového uskupení.
31.08.2023 18:15 |

podobné články

Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

 
Jenom Královéhradecký kraj tak přijde o svá územní pracoviště v Broumově, Dobrušce, Dvoře Králové nad Labem, Hořicích, Jaroměři, Kostelci nad Orlicí, Nové Pace, Novém Bydžově a Vrchlabí.
25.09.2023 21:15 |

podobné články

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (15 článků)

ČR nesmí být vazalem cizích mocností. Pravice chce komisi kvůli vlivu cizích režimů

 
Vyšetřovací komisi pro vyhodnocení vlivu autoritářských režimů na české vnitřní záležitosti chtějí ve Sněmovně zřídit TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti. Čtyřicet podpisů potřebných pro projednání na plénu komory už nasbírali. Komise, pokud vznikne, by měla navrhnout legislativní opatření, které by zásahům cizích mocností bránilo.
04.12.2018 10:30 |

podobné články

Univerzity dostanou manuál, jak poznat vliv cizích mocností. Pozor na alkohol a sexuální zážitky. Sepsalo vnitrácké centrum proti terorismu

 
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra nedávno vydalo po žádosti rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy manuál na obranu vysokých škol proti vlivu cizích mocností. V manuále se čeští akademici mohou například poučit, jak se mají chovat na společenských akcích. „Mohou být místem, kde budete čelit nevědomému vytěžování či pokusům o zverbování Vaší osoby,“ varuje je ministerstvo a pokračuje s upozorněním před „alkoholem, sázkami či gamblerstvím a sexuálními dobrodružstvími“ – podobné „hříchy“ prý může „cizí mocnost“ lehce zneužít. Projekt Sinopsis však upozorňuje, že přestože manuál před nebezpečím od agentů cizích mocností Zima inicioval, měl to být právě on, kdo navazoval kontakt s Čínou.
14.08.2021 22:05 |

podobné články

GTS ukázala, jak na Big Data

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) připravil na konci září pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.
30.09.2014 19:10 |

podobné články

Ta data nejsou moje, říká profesor Dušek. Rodiče na něj ale dávají trestní oznámení

 
Nad šéfem ÚZIS Ladislavem Duškem se stahují mračna. Iniciativa brojící za návrat dětí do škol na něho podala trestní oznámení. Důvodem prý byla „zkreslená a nadsazená data“ týkající se testování dětí ve školách, které měl Dušek přednést v dolní komoře Parlamentu. Podle iniciativy data tak mohla přispět k chybnému rozhodnutí poslanců o prodloužení testování ve školách. Šéf statistiků pochybení ale odmítá. „Ta data nejsou moje,“ hájí se s tím, že šlo pouze o primární neočištěná data. Sám je totiž podle svých slov zastáncem návratu dětí do škol, i po prázdninách.
08.07.2021 09:20 |

podobné články

Masakr Okamurovy SPD: Ze strany zní silná slova. Migrace, ČT a vážná výzva lidem

 
Komunální volby mají mnoho vítězů, pro hnutí SPD ale měly v řadě případů hořký konec. Jde zejména o krajská města, kde kandidátky okamurovců oscilovaly okolo pěti procent. V několika případech se SPD do zastupitelstva nedostala jen o desítky hlasů – například v Plzni a v Karlových Varech. Přitom v loňských parlamentních volbách dosahovala strana v krajských městech daleko lepších výsledků. Propad je v některých případech opravdu dramatický. Poslanci za SPD, kteří se pro ParlamentníListy.cz k výsledkům vyjádřili, ale výsledek nepovažují za špatný. Nižší čísla jsou údajně důsledkem specifik komunálních voleb. Nosná témata SPD budou prý rezonovat až v eurovolbách, které budou příští rok. Voliči si v nich budou muset vybrat mezi Prahou a Bruselem, jak řekl kandidát SPD na starostu na Praze 10 Jan Čížek. Pro hnutí je problematický i vztah s médii, namátkou jmenujme Českou televizi a nejčtenější deník Blesk.
09.10.2018 04:55 |

podobné články

Hrubeš (SZ): Nerušme jednu z mála věcí, která dává našemu regionu pozitivní ráz

 
Strana zelených v Mostě s neklidem sleduje záměr několika politiků, kteří si pohrávají s myšlenkou, že by bylo zrušeno tramvajové spojení mezi Mostem a Litvínovem. Toto jedinečné spojení, které kdysi mělo navazovat na spojení se Žatcem a průmyslovou zónou Triangle, se nyní stává pro některé politiky Sdružení Mostečané Mostu (SMM) trnem v oku, zejména z ekonomických důvodů. Bohužel navrhovatelé zapomínají na ekologičnost provozu, jeho plynulost a v neposlední řadě i symboliku, kterou si Most jako jediné město v Ústeckém kraji díky tramvajovému spojení udržuje.
04.05.2016 14:40 |

podobné články