Článek

Šišky, jehličí, pryskyřice: Trojská Botanická zahrada představuje stovky druhů jehličnanů

 
Vedení Botanické zahrady hlavního města Prahy se odhodlalo k otevření obří expozice Jehličnany. Návštěvníci na ní mohou do 30. srpna obdivovat stovky druhů jehličnanů mírného i tropického pásma. Zároveň je naplánovaný speciální piknik nebo Vinobraní sv. Kláry.
04.07.2020 12:30 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny

 
Trojská botanická zahrada letos slaví půl století své existence. Výročí bude připomínat řadou akcí, oblíbených výstav i novinkami. Celý narozeninový rok se ponese v duchu oslavy krásy rostlinného těla.
23.01.2019 16:10 |

podobné články

Trojská botanická zahrada v roce 2020: Nové vstupy, výstava i skleník – to vše návštěvníky letos čeká

 
Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje už svou 51. sezonu. K půl kulatinám, které proběhly loni, si přitom nadělila značné množství projektů a inovací, které právě letos mají finišovat. S novinkami, které lze v botanické zahradě čekat, seznámili novináře její ředitel Bohumil Černý a náměstek primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN).
22.01.2020 18:25 |

podobné články

Pražská botanická zahrada zahájila jaro s květinovým logem

 
Pražská botanická zahrada v Troji zahájila jaro s novým vizuálním stylem a květinovým logem. Hlavním motivem je osmnáct bylin a dřevin složených do tvaru písmene B. Na dnešní tiskové konferenci jej představila ředitelka zahrady Věra Bidlová spolu s autory ze Studia Najbrt. Zahrada za novou vizuální podobu zaplatila 400.000 korun. A chystá další investice, mimo jiné i do webových stránek a navigačního systému.
24.03.2015 15:20 |

podobné články

ŠOK! Lidé rozkradli výstavu! Zahrada ji musela zrušit

 
Pražská botanická zahrada má za sebou velmi nepříjemnou událost. Návštěvníci jí rozkradli výstavu jehličnanů.
12.11.2010 11:20 |

podobné články

Nový park, lepší propojení a břehy jako před sto lety. Trojská kotlina se promění

 
V Trojské kotlině plánue hlavní město vytvořit příměstský park pro rekreaci. Na přípravě budou s hlavním městem spolupracovat čtyři okolní městské části a Koalice pro řeky, které se spojily ve spolku Příměstský park Trojská kotlina. Trojská kotlina se skládá z jednotlivých projektů, které na sebe navazují. Na jejich základě bylo odstraněno několik skládek a započala intenzivní péče o první části Císařského ostrova. Nejvíce pokročilý je pak projekt okružní naučné trasy kolem Vltavy, která by měla být otevřena již do dvou let.
25.08.2020 07:05 |

podobné články

Záplava orchidejí: Botanická zahrada vystavuje tisíc barevných rostlin

 
Botanická zahrada hlavního města Prahy zahajuje v pátek 3. března velkou výstavu orchidejí. Událost se bude věnovat úchvatným rostlinám z amerického kontinentu od severu k jihu. V tropickém prostředí dostanou lidé příležitost nasát atmosféru a vůni rostlin, které jsou součástí výroby těch nejluxusnějších parfémů. Krásy ze světa exotické flóry mohou lidé v pražské Troji obdivovat do neděle 19. března, o víkendech expozici ozvláštní doprovodný program.
02.03.2017 19:05 |

podobné články

Botanická zahrada modernizuje vstupy: Vzniknou nové restaurace, služby i maskování

 
Botanická zahrada v pražské Troji chystá rekonstrukci tří vstupů do svého areálu. Větší rozšíření se plánuje pro brány z ulice K Pazderkám a u tropického skleníku Fata Morgana. Menší úpravy, které ale přinesou velkou estetickou změnu, se chystají na třetí vstup z Trojské ulice.
23.01.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Fata Morgana (21 článků)

Botanická zahrada pořádá burzu afrických fialek. Představí se nové barvy a tvary květů

 
Pražská botanická zahrada pořádá o tomto víkendu burzu afrických fialek. Milovníci pěstování květin se tu budou moci dozvědět o novinkách této záliby, zároveň si také obohatí svou sbírku. Návštěvníkům se budou věnovat odborníci.
19.04.2018 11:05 |

podobné články

Botanická zahrada v Troji zalévá pitnou vodou. Nový vodovod má přivést užitkovou z Vltavy, město vypíše tendr

 
Botanická zahrada bude v budoucnu zalévat vodou z Vltavy, a nikoliv pitnou jako dosud. Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na výstavbu vodovodu, jenž užitkovou vodu z řeky do Troji dopraví. Zakázka by měla vyjít maximálně na 22 milionů korun.
11.12.2018 12:30 |

podobné články

VIDEO: Unikátní záběry: Botanická zahrada tak, jak ji neznáte. Jak se mění okolí Fata Morgany?

 
Botanická zahrada hl. města Prahy prochází řadou podstatných změn. Kvůli pandemii koronaviru musely být zrušeny dvě výjimečné výstavy, zrovna tak došlo ke komplikacím v rámci stavebních projektů. Ten největší počítá ve výstavbě objektu ve svažitém vstupním prostoru skleníku Fata Morgana. Na to, jak práce pokračují, i jak nádherně v botanické zahradě nyní je, jsme se podívali nevšedně - doslova z ptačí perspektivy.
28.04.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Fata Morgana (21 článků)

Botanická zahrada na pražském Albertově: Původně sídlila na Smíchově. Proč ji přestěhovali?

 
Skrytá oáza klidu se nachází jen pár kroků od rušného Karlova náměstí. Botanická zahrada na Albertově je méně známá než její sestra v Troji. Historie zahrady sahá až do roku  1775, kdy byla založena na pražském Smíchově. Kvůli četným povodním se však v roce 1898 přestěhovala na Albertov a od konce 2. světové války působí pod hlavičkou Univerzity Karlovy. Chloubou exteriéru Botanické zahrady na Albertově je vzrostlý jinan dvoulaločný s odhadovaným stářím přes 130 let a kolekce Středoevropské květeny z roku 1904 udržovaná dodnes.
14.07.2020 05:25 |

podobné články

Provoněná Troja: Botanická zahrada láká na vůně exotických rostlin, koření i bylinek

 
Kde to kvete, tam to voní. A kde jinde je Praha více rozkvetlá, než na trojských svazích, kde se nachází Botanická zahrada hl. m. Prahy. Díky jejímu ojedinělému projektu Vonná stezka to přitom nejsou jen rozkvetlé květiny, ke kterým si lze přivonět, ale také i koření nebo dokonce zdejší parfém.
11.08.2020 10:50 |

podobné články

Botanická zahrada bez bariér. Nový vstup umožní navštívit zahradu i vozíčkářům

 
Ve středu Botanická zahrada slavnostně otevřela nový bezbariérový vstup pro své návštěvníky. Nový vstup se nachází na jižní straně botanické zahrady, přímo pod vinicí sv. Kláry a díky němu mají do areálu snadnější přístup nejen vozíčkáři, ale i maminky s kočárky. Původně se plánovalo, že nový vstup bude otevřen už v únoru, pandemie koronaviru ale zdržela dodávky materiálu, a tak slavnostní otevření mohlo proběhnout až o více jak půl roku později.
23.09.2020 18:10 |

podobné články

Miniaturní zeleň uprostřed odkvétající přírody: Botanická zahrada na podzim uvádí výstavu bonsají

 
Ještě na jaře se zdálo, že bude muset Botanická zahrada hl. m. Prahy kvůli koronavirové pandemii odřeknout program většiny svých výstav. Zrušeny byly například výstavy orchidejí či motýlů. Mračna se stahovala také nad oblíbenou výstavou bonsají, která se zjara neuskutečnila. Až teprve nyní „atypicky“ začátkem října se zájemci dočkali. A vyplatilo se, uvidí i třeba netradičně „plodící“ bonsaje.
01.10.2020 19:50 |

podobné články

Toxická pryskyřice unikala na benzínce na D1. Kašel zákazníků

 
Hasiči evakuovali čerpací stanici Agip na D1 nedaleko Troubska na Brněnsku. Ze sudu na kamionu tam uniká silně hořlavá a toxická pryskyřice.
16.06.2010 10:25 |

podobné články

Nedostatek pryskyřice může ohrozit automobilový průmysl

 
Nedostatek pryskyřice, která se používá k výrobě brzdových a palivových součástek, může zasáhnout do celosvětové výroby automobilů během několika týdnů. V sobotu o tom informovala agentura Reuters.
14.04.2012 13:55 |

podobné články

Pozemkový fond oplotí skládku pryskyřice

 
Pozemkový fond zajistil v Bělé nad Radbuzou oplocení pozemku, na kterém se nachází skládka zbytku vyhořelé pryskyřice.
31.07.2012 13:25 |

podobné články

Vědci objevili motýla, který si tvoří kokon z krystalů pryskyřice

 
Velšští entomologové vedení profesorem Williamem Symondsonem učinili unikátní objev na třetím největším ostrově světa. Borneo ukrývá dosud neznámý druh motýla, jehož housenka si tvoří na kůře stromů kokony připomínající drahokam. Larvální stádium motýla totiž staví tento kokon z drobných krystalků pryskyřice.
29.01.2015 08:56 |

podobné články

Kokain ukryli do umělých banánů z pryskyřice. Policie si je vychutnala

 
Kokain ve falešných banánech objevila španělská policie, podobně jako před dvěma lety v Lidlu v Praze. V neděli zadržela dva muže, kteří údajně přepravovali velké množství kokainu v banánech vyrobených z pryskyřice. K zadržení přikročila na základě vyšetřování, které začalo v listopadu. Tehdy agenti drogu objevili právě v zásilce banánů, informovala agentura AP.
27.03.2017 07:50 |

podobné články