Článek

Šimůnková: Opatření za pandemie u dětí byla až přehnaná

 
Nadmíru přísní byli v době pandemie koronaviru představitelé některých institucí k seniorům, vězňům i dětem. Až příliš totiž omezili jejich kontakt s nejbližšími. Zjistila to zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková kontrolou dvanácti zařízení v Česku, v nichž jsou lidé omezeni na pohybu.
02.08.2020 15:25 |

podobné články

Podobné články

Zmocněnkyni Šimunkovou sesadili. Ve Strakovce ale zůstane dál

 
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková byla dnes odvolána z pozice šéfky sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Podle mluvčí vlády Šimůnková nedodržovala pravidla. Šimůnková řekla, že do dneška žádným výtkám ke své práci nečelila, uvedené důvody svého odvolání považuje za zástupné, ve středu by měla jednat s premiérem. Ve funkci zmocněnkyně ale Šimůnková zůstane. Vedením sekce byl pověřen šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.
15.10.2013 19:40 |

podobné články

Tohle on napsal, navíc o víkendu. Bylo to jak ledová sprcha... Šimůnková znovu tvrdě zaútočila na Křečka

 
Když byla ombudsmankou Anna Šabatová a jejím zástupcem Stanislav Křeček, nejednou se mezi nimi rozhořel spor, který řešili i na veřejnosti. Teď je z Křečka ombudsman, jeho zástupkyní je Monika Šimůnková a spory v úřadu znovu plápolají jako letní požár na vyschlé louce za žhavého srpnového odpoledne. Šimůnková tvrdí, že Křeček jedná zcela v rozporu se zákonem o veřejném ochránci práv, když se nechce zabývat přítomností otců u porodu.
23.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (490 článků)

Křivé nařčení v Břeclavi poškodilo slušné Romy, zdůrazňuje Šimůnková

 
Případ smyšleného napadení v Břeclavi poškodil slušné Romy i ty, kteří se zabývají začleňováním vyloučených obyvatel. Veřejnost by proto v budoucnu měla k podobným informacím přistupovat obezřetně. V tiskovém prohlášení to uvedla zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Reagovala tak na kauzu kolem zraněného patnáctiletého hocha, který si vymyslel napadení Romy, a posléze se ukázalo, že se zranil sám. Šimůnková také ocenila omluvu všem Romům od chlapcovy matky.
25.05.2012 17:10 |

podobné články

Romské děti jsou diskriminované. Sčítáním jim pomáháme, tvrdí Šimůnková

 
Práva romských dětí jsou dlouhodobě porušována a jejich sčítání může pomoci situaci zlepšit. Myslí si to vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Romské děti podle jejího názoru nemají rovný přístup ke vzdělání. „To je stav, který je u nás mnoho let, přešel z doby socialismu, kdy romské děti byly zařazovány takřka automaticky do zvláštních škol," uvedla v rozhovoru pro server iDnes.cz.
29.09.2013 19:25 |

podobné články

Kancelář ombudsmana k době koronaviru: Cizinci neměli dostatek čerstvého vzduchu

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že v době pandemie koronaviru byli představitelé některých institucí příliš přísní k seniorům, k vězňům i k dětem – protože až příliš omezili jejich kontakt s nejbližšími. Píše to server Novinky.cz poté, co Šimůnková zkontrolovala 12 zařízení v Česku.
02.08.2020 20:45 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Monika Šimůnková pomohla rodinám, které rozdělila epidemie

 
Monika Šimůnková vyřešila se svými kolegy několik případů, ve kterých přijatá protikrizová opatření rozdělila rodiny. Jednalo se o případy, kdy manželské páry pocházely z rozdílných zemí, a hrozilo, že je uzavřené hranice od sebe oddělí.
14.04.2020 22:41 |

podobné články

Ombudsman: Monika Šimůnková se zúčastnila konference o inkluzivním vzdělávání

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se zúčastnila konference o inkluzivním vzdělávání, která se konala ve středu 11. března na kanadském velvyslanectví v Praze. Ve svém úvodním příspěvku shrnula svůj názor na aktuální situaci v oblasti inkluze, tedy vzdělávání, které zohledňuje na jedné straně individuální potřeby a jedinečnost každého dítěte a zároveň se snaží všechny děti v maximálně možné míře a kvalitě vzdělávat společně. Zmínila také výzkumy a doporučení předchozích ombudsmanů Pavla Varvařovského a Anny Šabatové, které se týkaly především kvality vzdělávání romských dětí a existence segregovaných škol.
19.03.2020 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Vláda jmenovala nástupkyni Kocába! Práva bude hájit Šimůnková

 
Monika Šimůnková, odbornice na právní ochranu dětí, se stala ve středu novou zmocněnkyní vlády pro lidská práva. Dříve tento post zastával Michael Kocáb.
16.02.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků)

Vládní zmocněnkyně Šimůnková: Pokud nebude vůle, nevyřeší se romský problém nikdy

 
ROZHOVOR Po Michaelu Kocábovi, který se rád ukazoval jako bojovník za práva Romů, nastoupila v únoru 2011 do funkce vládního zmocněnce pro lidská práva žena – Monika Šimůnková, která se chtěla především zaměřit na děti. Jenže - člověk míní, život mění. S ParlamentnímiListy.cz si popovídala o tom, jak se její původní předsevzetí musela změnit.
28.08.2013 21:05 |

podobné články

Byty by měla Romům z ghetta pořídit Ostrava, myslí si Šimůnková

 
V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu se diskutovalo o ostravském romském ghettu. Hostem byla zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková. Podle ní je vzniklá situace vinou všech zúčastněných a nejméně se snaží pomáhat magistrát města Ostrava.
09.08.2012 18:05 |

podobné články

Z vládního zmocněnce udělali funkci bez obsahu, napadla Šimůnková vládu

 
Monika Šimůnková, která ve čtvrtek rezignovala na post vládní zmocněnkyně pro lidská práva, v pátek osvětlila důvody, které ji vedly k odchodu. Podle ní se s nástupem úřednického kabinetu premiéra v demisi Jiřího Rusnoka stala z postu funkce bez obsahu a pravomocí a role vládního zmocněnce byla celkově marginalizována.
18.10.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1882 článků)

Šimůnková šla v ČT do podrobností: Nagyová mi komplikovala život

 
Monika Šimůnková považuje důvody, pro které byla ředitelem Úřadu vlády Radkem Augustinem odvolána z funkce ředitelky Sekce pro lidská práva Úřadu vlády, za směšné. Uvedla to v pořadu České televize Hyde park.
21.10.2013 22:30 |

podobné články

Šimůnková v rádiu napráskala Šabatovou. Příručka o nevhodných slovech je prý její pomníček

 
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla Monika Šimůnková, zástupkyně veřejného ochránce práv. Jak bychom správně měli říkat lidem s postižením, a proč?
25.06.2020 18:40 |

podobné články

Po Kocábovi se o LP bude starat zřejmě Šimůnková

 
Poté, co se ministr vnitra Radek John v České televizi podřekl, že hlavou lidských práv bude zřejmě žena, vychází najevo, o koho půjde konkrétně. Funkci má zastávat Monika Šimůnková. Ta se problematice dlouhodobě věnuje.
13.02.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Místo Nobela Kocába ochrání lidská práva Šimůnková

 
Poté co se premiér Petr Nečas po trapných tahanicích zbavil v září 2010 Michaela Kocába, zůstával post vládního zmocněnce pro lidská práva neobsazen. Pro Kocába mezitím začali jeho příznivci shánět podporu pro nominaci na Nobelovu cenu míru. Po půl roce se rozhoupal i premiér Nečas a na Kocábovo místo našel nástupce. Tedy nástupkyni. Vládní zmocněnkyní pro lidská práva se stala Monika Šimůnková.
16.02.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků) , Petr Nečas (9335 článků)

Zmocněnkyně Šimůnková šokovala poslance: Nekastrujme zločince

 
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková navrhla, aby lidé umístění do léčebných zřízení nemohli být kastrováni. Přestože je podmínkou souhlas kastrovaného, podle ní to svobodné rozhodnutí není.
25.08.2011 13:40 |

podobné články

Zmocněnkyně viděla Rumburk a hlásá: Trestat přísně, ale všechny stejně

 
Zmocněnkyně vlády pro lidská práva a vrchní ředitelka Sekce pro lidská práva Úřadu vlády Monika Šimůnková pracuje nyní ve dne v noci. Dnes ráno se vrátila z Rumburku, kde doprovázela ministra vnitra a policejního prezidenta na setkání starostů. Probírali rozbouřenou situaci poté, co zde došlo ke krvavému násilí. ParlamentnímListům.cz k tomu Šimůnková řekla, že situace v této oblasti je sice velmi napjatá, ale v noci na dnešek byl ve městě klid. Nyní se prý vynasnaží dát podněty k tomu, aby došlo k úpravám některých zákonů, které se týkají sociálně nepřizpůsobivých lidí.
26.08.2011 14:30 |

podobné články

Romové si musí chtít pomoci sami, říká zmocněnkyně Šimůnková

 
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková se ve svém komentáři pro Lidové noviny věnuje problematice Romů na severu Čech. Nechce dávat plané sliby, odmítá plošné odsuzování a přesto si myslí, že by se Romové měli více snažit pomoci si sami.
01.09.2011 12:00 |

podobné články

Tady se nedotýkej! Startuje kampaň proti sexuálnímu zneužívání

 
Představením ilustrované knížky neobvyklého názvu Kiko a Ruka včera odstartovala vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková kampaň proti sexuálnímu násilí na dětech. „Je to cesta, jak dětem ukázat, co je vhodné a co ne. Jaké dotyky na jakých místech jsou dobré a jaké ne,“ sdělila Šimůnková.
04.11.2011 16:25 |

podobné články