Článek

Silničáři na Barrandovském mostě vyznačí omezení vynucená jeho opravou

 
Silničáři dnes začnou na pražském Barrandovském mostě vyznačovat dopravní omezení, která vyžaduje oprava mostu. Ta naplno začne v pondělí. Na mostě se bude po dobu oprav jezdit v každém směru třemi jízdními pruhy namísto čtyř. Dělníci opraví nejdříve jižní část mostu a současně s tím nájezdovou rampu ze Strakonické ulice. Rekonstrukce je rozložena do několika roků. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu Kč. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu a denně jej přejede na 140.000 aut. Dosud nebyl opravován
14.05.2022 06:25 |

podobné články

Podobné články

Praha chce zrušit semafory na Barrandovském mostě. Čeká plynulejší provoz

 
Po otevření jižní části Pražského okruhu chce vedení Prahy zrušit semafory na Barrandovském mostě, aby byl provoz plynulejší. Ve zkušebním provozu zhasne světelná signalizace o úterní půlnoci, potvrdil Mediafaxu zdroj z vedení pražské ODS.
21.09.2010 16:55 |

podobné články

Nehoda kamionu a auta zkomplikovala provoz na Barrandovském mostě

 
Nehoda osobního auta a kamionu zkomplikovala dnes ráno provoz na Barrandovském mostě. Vozidla se srazila v ulici K Barrandovu ve směru do centra, nikdo nebyl zraněn. V místě se tvoří dlouhé kolony. ČTK to řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.
31.07.2015 08:00 |

podobné články

Nehoda autobusu a pěti aut na Barrandovském mostě: Mezi zraněnými bylo i dítě

 
Kolem 19. hodiny došlo na Barrandovském mostě u odbočky na Modřany k dopravní nehodě atobusu a pěti automobilů. Nikomu z řidičů se nic nestalo, pražští záchranáři ale ošetřili tři cestující z autobusu MHD.
28.01.2017 21:05 |

podobné články

Pražany čeká léto velkých rekonstrukcí: Týkat se budou silnic, metra i tramvají

 
Praha připravuje na prázdniny celkem desítku oprav významných silnic, připravte se například na omezení ve Wilsonově ulici nebo Barrandovském mostě. Rekonstrukce se ale budou týkat i tramvajových tratí – opravou projde například Albertov nebo Strossmayerovo náměstí. Týden bude mimo provoz dokonce část trasy metra C mezi Florencí a Pražského povstání. Co ještě Pražany čeká?
21.06.2017 14:30 |

podobné články

Drbárna z ULICE: Vynucená žádost o ruku! Kdo řekne ANO?

 
V Ulici proběhly další dvě žádosti o ruku. Ovšem jedna z nich byla tak trochu vynucená. Kdo koho donutil? U svateb ještě chvilku zůstaneme. To, že Magda je zakoukaná do Prokopa, není novinka. Ovšem chodí s jeho kamarádem Mirkem, který se rozhodl, že Magdu požádá o ruku. Ale Prokop to moc nezkousl.
21.02.2022 12:15 |

podobné články

Opravy ještě pořádně nezačaly a auta už stojí: V okolí Barrandovského mostu se tvoří kolony

 
Silničáři dnes začali na pražském Barrandovském mostě a v jeho okolí vyznačovat dopravní omezení nutná pro opravu mostu. Kratší kolony zhruba na 15 minut se dopoledne tvořily na Jižní spojce ve směru na Smíchov. Řidiči se zdrželi také na Strakonické z centra, kde je zúžen provoz do jednoho pruhu. Oprava mostu začne v pondělí a je rozložena do několika let. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu Kč. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu a denně přes něj přejede na 140 000 aut. Dosud nebyl opravován.
14.05.2022 13:20 |

podobné články

Silničáři v Česku díky mírné zimě ušetřili stovky milionů korun

 
Silničáři v Česku díky nynější mírné zimě ušetřili proti loňsku na nákladech za odklízení sněhu a solení či posyp silnic dohromady stovky milionů korun. U silnic prvních tříd a dálnic je úspora 280 milionů korun, silničáři v krajích hlásí snížení nákladů o desítky milionů. Ušetřené peníze by se měly vrátit zpět do dopravní sítě například při opravách výtluků. Silničáři ale upozorňují, že hodnotit nyní celou zimu je předčasné. 
14.02.2014 19:05 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Modernizované úseky D1 jsou bez omezení, v neděli zmizí dočasná svodidla i na mostě u Hvězdonic

 
Modernizované úseky brněnské D1 jsou opět plně průjezdné. Poslední dopravní omezení mezi 190. a 194. kilometrem silničáři odstranili na začátku tohoto týdne. S dočasnými svodidly musí řidiči počítat už jen na mostě u Hvězdonic na 27. kilometru dálnice, k jejich demontáži dojde nejpozději v neděli 1. prosince.
27.11.2019 16:30 |

podobné články

Až do neděle budou uzavřeny tunely na Pražském okruhu

 
Silničáři kvůli kontrole zabezpečovacích zařízení uzavřou Lochkovský a Komořanský tunel na Pražském okruhu. Uzavírka potrvá od sobotních 14 hodin do nedělního poledne. Objízdná trasa povede po Jižní spojce a Barrandovském mostě, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
23.08.2014 09:00 |

podobné články

Aktivisté brzdí opravu dálnice D1 u Brna, silničáři podle nich nerespektují přírodu

 
Zácpy na dálnici D1 u Brna jen tak brzy nezmizí. Děti Země totiž nesouhlasí s opravou úseku Devět křížů – Ostrovačice a podali rozklad proti vydanému stavebnímu povolení. Silničáři se obávají, že se práce kvůli tomu prodlouží o rok, do roku 2021.
28.12.2017 13:15 |

podobné články

Lesy ČR: Na Soutoku stát nově vymezí hranice pozemků a vyjasní vlastnické vztahy

 
Během několika let stát nově vyznačí hranice pozemků na třech tisících hektarech v katastrálním území Lanžhot v Jihomoravském kraji. Vyřeší tak dnes často nejasné majetkové vztahy. Státní pozemkový úřad vyhověl žádosti Lesů České republiky.
29.10.2020 19:15 |

podobné články

"Skoč, to dáš!" Třísku hecovali puberťáci na Karlově mostě!

 
Podle očitých svědků se Třískovi snažili jeho balancování na mostě rozmluvit lidé, kteří se na mostě pohybovali. Parta mladíků herce, který na mostě prováděl svůj "rituál," naopak povzbuzovala ke skoku.
25.09.2017 19:35 |

podobné články

Dopravní omezení na Jižním Městě i na D1: Most přes dálnici čeká rekonstrukce

 
Řidiče čekají dopravní omezení na mostě v Chilské ulici na pražském Jižním Městě. Důvodem je oprava mostu vedoucího přes D1. Dopravní omezení se uskuteční postupně na mostě i na dálnici. Práce začnou 4. května a skončí do září, sdělila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. TSK nyní rovněž podepírá kvůli špatnému stavu most přes dálnici D10 v ulici Bystrá a oprava čeká most přes železniční trať v ulici Za Černým mostem v Praze 14.
27.04.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (60 článků)

Silničáři neposypali dálnici: Půjdou za mříže na 15 let?

 
Až patnáct let ve vězení mohou strávit chorvatští silničáři, které policie podezírá z toho, že zavinili dopravní nehodu se čtyřmi mrtvými. Podle vyšetřovatelů totiž poslední listopadový den havarovalo na zledovatělé dálnici nedaleko tunelu Sveti Rok osmnáct vozidel včetně autobusu jen kvůli tomu, že nebyla včas posypaná. Na sousedním úseku dálnice přitom silničáři ve stejný den a za stejných podmínek preventivně zasáhli.
12.12.2013 07:55 |

podobné články

Sněžení komplikuje dopravu napříč Českem. Silničáři varují před námrazou

 
V noci na úterý v Libereckém kraji připadlo až deset centimetrů sněhu. Silničáři proto pro nákladní dopravu uzavřeli úsek silnice I/10 od Tanvaldu k hraničnímu přechodu s Polskem v Harrachově na Semilsku. V Moravskoslezském kraji se pro kamiony opět uzavřel hlavní tah na Slovensko. Sněžení komplikuje dopravu i na Vysočině. Silničáři varují řidiče před námrazou na vozovkách.
15.03.2016 08:20 |

podobné články

Silničáři začali s opravou D1 mezi Chodovem a Průhonicemi

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý začalo s rekonstrukcí počátečního úseku dálnice D1 mezi Chodovem a Průhonicemi. Jednotlivá omezení skončí až v polovině října. Stavebníci vymění stávající povrch a nahradí jej asfaltovým kobercem tlumícím hluk.
08.07.2014 12:55 |

podobné články

MHMP: Informace o dopravním opatření na Nuselském mostě

 
Od 1. července do 31. srpna 2018 bude v souvislosti s opravou mostu a tubusu stanice metra Vyšehradská částečně omezen provoz na Nuselském mostě.
29.06.2018 07:45 |

podobné články

Praha chce ještě letos začít s opravou Střeleckého ostrova

 
Praha 1 chce ještě letos začít s dlouho plánovanou opravou Střeleckého ostrova, řekl dnes na dotaz ČTK starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Radnice na konci srpna vybrala dodavatele. Zakázku za 79,9 milionu korun bez DPH získala firma Swietelsky stavební.
05.09.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (104 článků)

ÚZSVM začal s opravou budovy v Českém Těšíně

 
Ostravské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uzavřelo smlouvu na opravy s firmou, která byla vybrána v rámci výběrového řízení. Opravou bude umožněno dokončit dislokační záměr na přemístění Úřadu práce ČR, který v současnosti sídlí ve dvou budovách.
22.11.2019 20:40 |

podobné články