Článek

Šílený lukostřelec zaútočil v Norsku na lidi: Několik jich zabil!

 
Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí a další zranil. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. Útoky se odehrály na několika místech v centru města, které leží jihozápadně od norské metropole Osla. O možném motivu činu nechtěl policejní šéf Öyvind Aas spekulovat, uvedla agentura DPA.
13.10.2021 21:45 |

podobné články

Podobné články

Lukostřelec Im Tong-hjon: Slepý rekordman!

 
Jihokorejský lukostřelec Im Tong-hjon (26) je neskutečný borec. V kvalifikaci olympijského závodu nastřílel 699 bodů, což je světový rekord.
28.07.2012 12:15 |

podobné články

Stříbrný lukostřelec se koná pod záštitou prezidenta České republiky

 
Dne 14. března ředitelství ceny “Stříbrný lukostřelec ČR” obdrželo od prezidenta České republiky Miloše Zemana certifikát, kterým oficiálně uděluje záštitu druhému ročníku ceny, jež proběhne v roce 2017.
17.03.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26379 článků)

Nezávislá média: Stříbrný lukostřelec v roce druhém

 
Instituce Stříbrný Lukostřelec, která je zaměřena na prohlubování vztahů mezi Ruskou federací a ostatními zeměmi, vznikl už před dvaceti lety. V České republice působí teprve od loňska, kdy byly poprvé uděleny ceny jak organizacím, tak i jednotlivcům za úspěšné projekty v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, obchodu, průmyslu, vědy a turistiky. V roce 2016 hodnotila komise 26 přihlášených účastníků a slavnostní předávání cen se pod záštitou prezidenta Miloše Zemana konalo v Reprezentačním domě v Praze.
27.04.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26379 článků)

V Praze proběhlo druhé slavnostní předávání cen vítězům soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR

 
2. listopadu 2017 se v jedné z nejkrásnějších historických budov v České republice, v Národním domě na Vinohradech na náměstí Míru, konalo druhé předávání cen vítězům soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR. Do sálu Majakovského bylo pozváno více než 200 hostů, mezi nimiž byli účastníci soutěže, čeští politici, podnikatelé a diplomati.
03.11.2017 11:05 |

podobné články

Ve druhém ročníku soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR se představilo 33 projektů

 
Předávání cen soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR letos proběhlo podruhé a konalo se v Národním domě na Vinohradech.
03.11.2017 15:00 |

podobné články

Byla zahájena soutěž Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018. Ceremoniál proběhne v Zrcadlové kapli

 
Dne 16. dubna se v Národní knihovně České republiky v Klementinu konala tisková konference k zahájení soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018.
18.04.2018 08:50 |

podobné články

V Praze proběhlo třetí předávání cen Stříbrný Lukostřelec – ČR

 
Ve čtvrtek 1. listopadu byli na slavnostním ceremoniálu v Klementinu oceněni laureáti ceny Stříbrný Lukostřelec – ČR. Večera se zúčastnili politici, osobnosti kulturního života, podnikatelé i diplomaté akreditovaní v České republice.
04.11.2018 18:06 |

podobné články

Petr Brandtner: Stříbrný lukostřelec počtvrté

 
V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se konalo slavnostní předání cen Stříbrný lukostřelec - Česká republika. Osobností roku se stal 88letý český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl.
01.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Stingl (68 článků)

Petr Brandtner: Stříbrný lukostřelec počtvrté

 
V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se konalo slavnostní předání cen Stříbrný lukostřelec - Česká republika. Osobností roku se stal 88letý český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl.
01.12.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Stingl (68 článků)

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zabil 5 lidí: Přítel z dětství na něj policii upozorňoval už před lety!

 
Norskem ve středu otřásl útok, k němuž došlo ve městě Kongsberg na jihu země. Dánský občan vyzbrojen lukem a šípy tam zabil pět lidí a několik jich zranil. Strážci zákona muže po útoku zadrželi a obvinili. Podle norských médií se jedná o Espena Andresena Bråthena. Sedmatřicetiletý muž už před čtyřmi lety zveřejnil video, v němž prohlásil, že konvertoval k islámu. Přítel z dětství ho popsal jako osamělého vlka a tvrdí, že byl jako tikající bomba.
15.10.2021 17:45 |

podobné články

Zeman navrhne mezinárodní smlouvu k ochraně českých dětí v Norsku

 
Prezident Miloš Zeman má připravený návrh mezinárodní smlouvy, podle níž by děti s českým občanstvím byly v Norsku vydávány svým rodičům. Chce tak řešit případy dětí odebíraných rodičům norskou sociální službou Barnevernet. Prezident to řekl v pořadu Partie televize Prima. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si nedokáže představit, jak by Zemanův návrh mohl pomoct s řešením odebírání českých dětí v Norsku. Sjednání mezinárodních smluv v komplikovaných případech trvá minimálně několik let, upozornil.
24.01.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26379 článků)

Deníky plné masakru v Norsku: Každý terorista už není muslim

 
Neexistuje způsob, jak slovy odsoudit vraždění nevinných lidí v Norsku. Chladnokrevný útok v klidné zemi, provedený jejím spořádaným, bezúhonným občanem, byl dosud za hranicí myslitelného, píšou Hospodářské noviny (HN) ve svém komentáři k pátečnímu masakru v Norsku. České deníky se vesměs shodují, že teroristy již nelze nábožensky či etnicky profilovat.
25.07.2011 09:50 |

podobné články

DROGY ve žlutém autobusu! Dva řidiče Student Agency zatkli v Norsku

 
K zadržení dvou řidičů společnosti Student Agency v Norsku se vyjádřil již i šéf úspěšného dopravce Radim Jančura. Podle něj řidiči použili autobus mimo pracovní dobu a zneužili tak důvěru společnosti. Český velvyslanec v Norsku pak potvrdil, že policie hledala u řidičů drogy. Patrně šlo o tvrdé.
02.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (249 článků)

Řidič autobusu Student Agency v Norsku pašoval 9 kilo marihuany!

 
U dvou Čechů zadržených v dubnu v Norsku kvůli drogám prý policie našla devět kilo marihuany. Jeden ze zadržených byl řidič autobusu Student Agency, druhým byl Čech dlouhodobě žijící právě v Norsku.
08.08.2013 20:30 |

podobné články

V Norsku je na Štědrý den nejsledovanějším pořadem česká Popelka

 
Česko-německý film Tři oříšky pro Popelku se stal neodmyslitelnou součástí Vánoc nejen v řadě zemí střední Evropy, ale také v poměrně vzdáleném Norsku. Mnoho Norů prohlašuje, že sledováním této pohádkové klasiky na Štědrý den v 11:00 dopoledne na prvním programu veřejnoprávní televize NRK pro ně začínají vánoční svátky. Loni film v pětimiliónovém Norsku na Štědrý den sledoval plný milión diváků.
24.12.2013 10:42 |

podobné články

Stop obchodům s dětmi v Norsku, žádali aktivisté při biatlonu v Novém Městě

 
Norové pravidelně obsazují stupně vítězů v běžeckém lyžování, je to jejich národní sport, biatlon nevyjímaje. Toho, že se určitě mnoho Norů přijede podívat na Světový pohár biatlonistů do arény v Novém Městě na Moravě, využili aktivisté protestující proti norskému sociálnímu systému. V pátek tu rozdávali cizojazyčné letáky s texty Stop krádežím dětí v Norsku či Stop obchodům s dětmi v Norsku.
06.02.2015 21:41 |

podobné články

Masakr v Afghánistánu! Atentátník zaútočil na Nory, zabil nejméně 12 lidí

 
Sebevražedný atentátník ve středu na severu Afghánistánu zaútočil na norské vojáky a zabil nejméně 12 lidí. Informuje o tom agentura AFP.
04.04.2012 11:10 |

podobné články

Šílený děda postřílel šest vnoučat, pak zabil dceru a spáchal sebevraždu!

 
Rodinný masakr, který nemá obdoby, se odehrál na americké Floridě. Šílený děda Don Spirit, který měl již v minulosti několikrát problémy se zákonem, tam zabil šest vnoučat a dceru. Poté obrátil zbraň proti sobě.
19.09.2014 08:35 |

podobné články

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zastřelil 5 lidí: Dánský občan podle policistů konvertoval k Islámu

 
Norská policie podezírá ze středeční vraždy pěti lidí lukem a šípy dánského občana, který žije ve městě Kongsberg, kde k útoku došlo. Muž byl ve středu večer zadržen a obviněn, uvedla DPA. Policie se rozhodla zveřejnit alespoň základní informace o podezřelém, protože po sociálních sítích se začaly šířit četné nepravdivé informace, cituje policejní prohlášení list Verdens Gang. Podle kriminalistů muž dříve konvertoval k Islámu.
14.10.2021 06:05 |

podobné články