Článek

Šílení turisté se pokoušeli rozebírat povodňové stěny v centru Prahy

 
Praha zaznamenala několik případů, kdy lidé u rozvodněné Vltavy šplhali po protipovodňových zábranách nebo se bariéry dokonce pokoušeli rozebírat. Ohrožovali tak sami sebe i své okolí, řekl pověřený primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Rada proto na dnešním jednání zakázala do těchto míst vstup. Zákaz se týká Prahy 1, 7 a Troji.
04.06.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (656 článků)
Podobné články

Situace začíná být vážná. Zasedají první povodňové komise

 
Pršet nepřestalo ani v noci ze soboty na neděli - a v České republice je tak vyhlášen na dvaceti místech třetí stupeň povodňové aktivity. Nejvíce postižené jsou střední a jižní Čechy, brzo ráno zasedly první povodňové komise. V Praze je zatím vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity.
02.06.2013 06:30 |

podobné články

Protihlukové stěny se často staví zbytečně. Lidé je někdy ani nechtějí

 
Protihlukové stěny okolo železnice jsou sice zákonem nařízené, ovšem často o ně nestojí ani lidé s okny přímo u tratě. Pokud by se tyto stěny nestaly nutností, ale jen nadstandardem, o který někdo požádá, mohla by se ušetřit během tří let až miliarda korun.
20.08.2011 16:10 |

podobné články

V Ústí n.L-Střekově se voda přelila přes protipovodňové stěny

 
V Ústí nad Labem-Střekově se půl hodiny před půlnocí voda přelila přes postavené mobilní protipovodňové stěny. ČTK to řekla dispečerka městské policie. Stěny jsou stavěné na hladinu Labe o výšce 10 metrů, řeka už byla o půlnoci nejméně o 20 centimetrů výš. Lidi voda za zábranami neohrozí, velká část Střekova je totiž evakuovaná. Poškodí ale jejich domy.
05.06.2013 06:40 |

podobné články

Překrásný nový trend v bydlení: Zelené a mechové stěny zevnitř i zvenku!

 
Do českých interiérů se velmi pomalu a nejistě vkrádají zelené stěny. Zatím jsou k vidění převážně v moderních kancelářských budovách, ale sem tam nějaká vlaštovka ukazuje, že občas proběhne i realizace zelené stěny v rodinném domě.
02.12.2015 13:01 |

podobné články

Český rozhlas zařadil speciální povodňové vysílání

 
Český rozhlas obratem reaguje na aktuální povodňovou situaci v České republice, kde už na více než 40 místech platí třetí stupně povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Radiožurnál vysílá od ranních hodin speciální povodňové zpravodajství a zřídil povodňovou linku 221 555 221. Web zprávy.rozhlas.cz sleduje povodně online reportáží. O vývoji situace informují i všechny dotčené regionální stanice.
02.06.2013 14:10 |

podobné články

Chalupa: Současný stav protipovodňových opatření zůstává

 
Ministr životního prostředí a předseda Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa v pátek na společném jednání Ústřední povodňové komise a Ústředního krizového štábu informoval její členy o aktuální povodňové situaci.
07.06.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Labe se stále drží na druhém stupni povodňové aktivity

 
Labe zůstává v Ústí i Děčíně na druhém stupni povodňové aktivity. Jeho hladina stoupá v Ústeckém kraji pomaleji, než se předpokládalo. Středeční prognózy mluvily o tom, že řeka dnes ráno na obou měřicích stanicích překročí třetí povodňový stupeň. Na prvním stupni povodňové aktivity se drží Flájský potok.
27.06.2013 08:30 |

podobné články

Entropa se začne v Bruselu rozebírat v pondělí

 
Kontroverzní plastika Davida Černého Entropa, která je od ledna výtvarným doprovodem českého předsednictví EU, se začne v Bruselu rozebírat v pondělí. Řekl to její autor, který předčasným odstraněním svého díla protestuje proti podle něho násilnému ukončení vlády Mirka Topolánka (ODS).
06.05.2009 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2177 článků) , David Černý (251 článků)

Boj o plzeňský kulturák: V objektu začaly tajně demoliční práce

 
Pořádné dusno začíná být v těchto dnech kolem Domu kultury Inwest v Plzni, který tam začíná rozebírat firma Amadeus Real a místo populárního objektu chce vybudovat další nákupní centrum. I když se mělo začít bourat až koncem roku a do konce června měly být prostory přístupné veřejnosti, dělníci již začali rozebírat Divadlo Miroslava Horníčka. To se nelíbí aktivistům, kteří stále ještě usilovně bojují o záchranu objektu a z důvodu bourání DK Inwest podali na policii trestní oznámení.
27.05.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Horníček (32 článků)

Hongkongská policie začala rozebírat barikády demonstrantů

 
Stovky čínských policistů začaly rozebírat protestní tábor prodemokratických aktivistů v Hongkongu. Barikády totiž zabíraly i hlavní dopravní tepnu města, kvůli blokování dopravy se na soud obrátila autobusová společnost a uspěla.
11.12.2014 08:45 |

podobné články

Ukrajinské děti se ve skautu učí rozebírat pušky!

 
Místo lovení bobříků jiných běžných táborových aktivit se děti válkou rozštěpené Ukrajině učí rozebírat útočné pušky a umění válčit.
06.08.2017 12:15 |

podobné články

Opilí turisté odnesli auto v centru Prahy a zablokovali jím silnici

 
Podivný smysl pro humor předvedli mladí turisté v centru Prahy. Poponesli zaparkované auto a zablokovali jím ulici.
13.10.2015 09:50 |

podobné články

Šílení turisté! Z ulice sebrali dopravní značky, v kašně se s nimi chtěli vykoupat

 
Skupinka cizinců se chovala jako smyslů zbavená. V pátek v brzkých ranních hodinách zaujalo v Rytířské ulici v centru Prahy šest mužů a jednu ženu přenosné dopravní značení, plůtek a popelnice. To všechno sbalili a vyrazili směrem k Uhelnému trhu, kde dostali geniální nápad, za který si vysloužili tučnou pokutu.
12.06.2017 13:50 |

podobné články

Peklo v ulicích: Šílení sloni zabíjeli ve městě

 
Zdemolované ulice a zavřené školy. Dva šílení sloni změnili ulice indického města Mysore v peklo a zanechávali za sebou ohromnou spoušť. Jednoho člověka udupali k smrti a další desítky těžce zranili. Jeden z rozzuřených slonů napadl dokonce krávu.
08.06.2011 18:45 |

podobné články

Myslivci musí být šílení: Podívejte se, jaká zvěrstva dokáže člověk v zelené kamizolce

 
Na Facebooku funguje stránka, která se jmenuje Myslivci musí být šílení. Administrátoři toto skupiny shromažďují nejhorší bestiality myslivců. Podívejte se, co se děje v lesích.
13.09.2015 11:31 |

podobné články

Ústí nad Labem: Rozebrání mobilní stěny

 
Pracovníci ústeckých městských služeb začali rozebírat mobilní protipovodňovou stěnu.
11.02.2011 17:20 |

podobné články

U Kolína se zabil motorkář! Záchranáři se ho marně pokoušeli oživit

 
Na silnici č. 12 poblíž Kolína to v pondělí odpoledne napálil motorkář do osobního auta. Záchranáři se ho pokoušeli několik desítek minut oživit, marně. Muž na místě zemřel.
12.05.2014 18:05 |

podobné články

Lidské hyeny se v Plzni bavily smrtí seniorky (†73), překážely záchranářům a chtěly si pořizovat selfíčka

 
S těžko pochopitelným chováním se setkali záchranáři v Plzni. Když se pokoušeli oživit seniorku (†73), která zkolabovala, motali se kolem nich čumilové. Ti se dokonce pokoušeli fotit si selfíčka se zasahujícími zdravotníky v pozadí. Nakonec museli zakročit policisté.
06.10.2017 20:40 |

podobné články

Vltava nebezpečně stoupá. Byl vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity

 
Hladina řeky Vltavy v Praze by dnes měla dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. Informoval o tom pražský magistrát. Kvůli stoupající vodě jsou vyklízeny náplavky na území Prahy 1, 2 a 5. Magistrát vyzval řidiče a vlastníky zaparkovaných vozidel, aby je odvezli. Auta, která zde zůstala po 12:00, budou odtažena. 
31.01.2013 13:00 |

podobné články