Článek

Síkela po jednání ministrů v Bruselu. Von der Leyenová dostala tyto úkoly

 
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) po jednání evropských ministrů pro energetiku uvedl, že Evropská komise dostala od ministrů za úkol do konce září přinést konkrétní opatření na zmírnění dopadů vysokých cen energií na občany EU. Síkela a ostatní mimo jiné navrhují zastropování příjmů a zavedení solidárních příspěvků výrobců elektřiny a firem z oblasti fosilních paliv.
09.09.2022 17:30 |

podobné články

Podobné články

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Von der Leyenová na summitu G20 navrhla globální systém emisních povolenek

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky, jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X.
09.09.2023 15:35 |

podobné články

EU chystá dvanáctý balík protiruských sankcí, uvedla po summitu von der Leyenová

 
Evropská unie připravuje dvanáctý balík sankcí na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedla dnes po summitu EU předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EU chce zejména postihnout zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Podle von der Leyenové o tom jedná s jednotlivými členskými zeměmi i partnery ze skupiny G7. EU se též na summitu shodla na další pomoci Ukrajině. Dalším významným tématem vrcholné dvoudenní schůzky, která dnes skončila, byla podpora legální migrace, zamezení té nelegální nebo rozvoj konkurenceschopnosti.
27.10.2023 18:05 |

podobné články

EU je od toho, aby vám pomohla, řekla Česku von der Leyenová. A poslala ventilátory

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na twitteru informovala, že do České republiky zasílá 30 ventilátorů z evropských rezerv a další pomoc již EU připravuje. „EU je tu proto, aby pomáhala,“ prohlásila Leyenová, která je v kontaktu s premiérem Andrejem Babišem.
22.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26328 článků)

Brusel zná „největší hrozbu“. Už ne klima, ani války. Leyenová ji odhalila v Davosu

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací. Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací jako v případě války na Ukrajině, a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.
16.01.2024 18:50 |

podobné články

Zachránit si kůži za každou cenu? Leyenová zvažuje totální změnu

 
V debatě o budoucnosti Evropské unie v pondělí večer naznačila Ursula von der Leyenová, současná předsedkyně Evropské komise, otevřenost k dohodě se skupinou Evropských konzervativců a reformistů (ECR). Možná aliance mezi ECR a EPP by mohla posunout politiku EU doprava. Spojení s pravicovou frakcí Identita a demokracie von der Leyenová odmítla a varovala nebezpečí ze strany zmocněnců Vladimira Putina, kteří usilují o podkopání demokracie v Evropské unii.
30.04.2024 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5368 článků)

V Bruselu prý jedou naplno politické boje. Na Leyenovou tahají i stíhání za vakcíny

 
Ursula von der Leyenová čelí nejisté budoucnosti kvůli těsné většině v Evropském parlamentu po nedávných volbách. Leyenová zkouší získat podporu od různých politických skupin včetně možné spolupráce se Zelenými, což ale může rozdělit její vlastní stranu EPP, nebo s krajně pravicovými skupinami, což může odradit centristy. Charles Michel, předseda Evropské rady, navrhuje řešení, jak von der Leyenovou sesadit a místo ní prosadit řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise, což podle úředníků Evropské komise destabilizuje situaci a komplikuje jednání o obsazení klíčových funkcí v EK.
15.06.2024 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)

Hnízdil přesně ví, o co jde v průšvihu von der Leyenové

 
Dva měsíce před volbami do Evropského parlamentu čelí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyšetřování kvůli možné korupci v souvislosti s nákupem vakcín proti covidu od firmy Pfizer. „Zavání to megakorupcí a největším tunelem v evropském zdravotnictví všech dob,“ říká pro ParlamentníListy.cz lékař Vladimír Čížek. „Dnes už málokdo pochybuje o tom, že se od počátku jednalo o plánovaný, sofistikovaný podvod,“ přidává se Jan Hnízdil. „Nedělám si iluze, že by vyšetřování mohlo stát paní von der Leyenovou svobodu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen.
03.04.2024 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nielsen (2 články)

Von der Leyenová: Rusko neprojde! Chystáme tento krok

 
V Bruselu promluvila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Odsoudila ruský útok na Ukrajinu a označila ruského prezidenta Vladimira Putina za osobně zodpovědného za narušení světového bezpečnostního řádu.
24.02.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5368 článků)

Leyenová zkoušela námluvy s Meloniovou. Levičáci jí to stopli

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se rok dvořila pravicové italské premiérce Giorgii Meloniové jako potenciální hlavní spojenkyni na evropské scéně. Necelé dva týdny před volbami do Evropského parlamentu jí tyto snahy zmenšují šanci na opětovné zvolení do čela Komise. Sbližování s pravicí se totiž nelíbí dosavadním partnerům von der Leyenové ze středolevicových evropských kruhů.
30.05.2024 16:25 |

podobné články

EU chystá nový migrační pakt. S Merkelovou ho piluje budoucí šéfka Evropské komise

 
Ursula von der Leyenová chce, aby příští Evropská komise (EK) pod jejím vedením v první polovině příštího roku předložila nový plán k řešení migrace. Chce jím překonat současnou patovou situaci, kdy se členské země nejsou schopny shodnout na jednotné migrační politice. Von der Leyenová to v pátek řekla v Berlíně po jednání se svou bývalou vládní šéfkou a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
08.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2854 článků)

Rusko je přímým ohrožením pro uspořádání světa, řekla von der Leyenová

 
Rusko je přímým ohrožením pro uspořádání světa, uvedla dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání s japonským premiérem Fumiem Kišidou o dopadech války na Ukrajině.
12.05.2022 10:00 |

podobné články

Evropa nebude tolerovat agresi na Ukrajině ani v Indo-Pacifiku, řekla šéfka EK. A jinde ano?

 
Evropa nebude tolerovat agresi na Ukrajině ani v Indo-Pacifiku, prohlásila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která je na návštěvě Filipín. Von der Leyenová vystoupila na společné tiskové konferenci s filipínským prezidentem Ferdinandem Marcosem mladším po jednání v Manile, jehož cílem bylo posílit obchodní, hospodářské a bezpečnostní vztahy.
31.07.2023 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Marcos Marcos (5 článků) , Marcos Marcos (5 článků) , Marcos Marcos (5 článků)

Peníze pro Ukrajinu určitě schválí příští summit, slibuje von der Leyenová

 
Summit zemí Evropské unie se kvůli maďarskému vetu neshodl na další finanční podpoře Ukrajině, Evropská komise však chce do příští mimořádné vrcholné schůzky připravit řešení, které dalšímu krachu jednání zabrání. Po dvoudenním setkání lídrů unijních zemí to dnes prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Podle šéfa Evropské rady Charlese Michela se summit sejde brzy po začátku nového roku.
15.12.2023 19:00 |

podobné články

Von der Leyenová při představení nové Evropské komise citovala Havla

 
Připomínkou dvouhodinové generální stávky v někdejším Československu v roce 1989, od které dnes uplynula přesně tři desetiletí, začala nastupující šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová svůj projev na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku. Zdůraznila, že v nadcházejících letech projde Evropská unie změnami, které bude nutné prosazovat, protože jsou správné, nikoli snadné. Německá šéfka budoucí EK, jejíž tým by měl dnes europarlament jako celek potvrdit, přitom citovala prvního československého porevolučního prezidenta a někdejšího disidenta Václava Havla a jeho slova o tom, že o věci je třeba usilovat, protože jsou dobré, nikoliv jen proto, že mají šanci na úspěch.
27.11.2019 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků)

„Máme odpovědnost za silnější unii.“ Do čela Evropské komise usedla „tvrdá“ Němka

 
Němka Ursula von der Leyenová a Belgičan Charles Michel v neděli oficiálně stanuli v čele dvou nejvýznamnějších orgánů Evropské unie. Von der Leyenová vystřídala ve vedení Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera, zatímco Michel se chopil role předsedy Evropské rady (ER) po Donaldu Tuskovi. Oba za své priority označují především boj s klimatickými změnami.
01.12.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (214 článků) , Jean Michel (24 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Jean Michel (8 článků)

Rudolf Mládek: Uršula von der Leyenová má strach. Aby ne

 
Předsedkyně Evropské komise, von der Leyenová, má strach o soudržnost EU a o schengen. Podle jejího vyjádření EK připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu.
29.03.2020 11:10 |

podobné články

EK schválí český plán obnovy, von der Leyenová v pondělí dorazí do Prahy

 
Evropská komise nejpozději v pondělí dokončí hodnocení českého plánu obnovy, na jehož základě dostane Česko z mimořádného pandemického fondu přibližně 180 miliard korun. ČTK to sdělily zdroje z unijní exekutivy, podle nichž se předsedkyně komise Ursula von der Leyenová chystá v pondělí do Prahy, kde bude prezentovat schválený plán.
17.07.2021 07:25 |

podobné články

Von der Leyenová: Za tornádo na Moravě mohou klimatické změny

 
Šéfka Evropské komise Ursula Von der Leyenová zavítala do České republiky v rámci schválení českého národního plánu obnovy po covidu. Na brífinku spolu s premiérem Andrejem Babišem toho měla hodně co říct. Prioritou je podle ní boj s klimatem, digitalizace a zdravotnictví. Za tornádo na Moravě prý může oteplování, české firmy potřebují podpořit, aby byly inovativnější a české školy budou digitalizovány.
19.07.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26328 článků)