Článek

Šikanovaný Roman skočil ze střechy školy, spolužáci ho pobízeli. Ředitel teď žaluje zoufalého otce, který volá po spravedlnosti

 
Základní škola ve slovenské obci Parchovany, z jejíž střechy loni v listopadu skočil patnáctiletý žák Roman, se začala tvrdě bránit vůči výrokům chlapcova otce. Podle portálu Plus JEDEN DEŇ škola požádala soud, aby otci předběžným opatřením nařídil zdržet se výroků o škole a jejích představitelích. Romanův otec se však jen tak lehce nevzdá a žalobu vnímá jako snahu ho umlčet. Případem se zabývá i police. 
12.04.2024 19:45 |

podobné články

Podobné články

Šokující okolnosti sebevraždy patnáctiletého mladíka. Ke skoku ze střechy školy ho pobízeli spolužáci, jeho smrti přihlížela maminka

 
Patnáctiletý Roman se po trápení rozhodl skončit svůj život skokem ze střechy slovenské základní školy v Parchovanech. Pár dní po incidentu vyplouvají na povrch děsivé informace, co za tragédií stálo. Webu Nový čas poskytl Romanův otec video, které zachycuje poslední momenty jeho života. V pozadí je slyšet vyzývání od spolužáků ke skoku. Opět je tak na vině šikana ve školních lavicích.
24.11.2023 09:45 |

podobné články

Princ Harry zachránil zoufalého vojáka: Šikanovali ho kvůli sexuální orintaci!

 
Princ Harry zachránil před čtyřmi lety zoufalého vojáka, který byl šikanovaný kvůli své sexuální orientaci. I po letech od incidentu voják Trooper Wharton vzkazuje: "Budu vždy vděčný Harrymu."
09.06.2013 09:20 |

podobné články

Spolužačkami šikanovaný Roman: Poslední slova před sebevraždou a zneuctěná pieta

 
Na Slovensku i v Česku rezonuje otřesný případ ze ZŠ Parchovany, kde zemřel mladý Roman. Patnáctiletý chlapec, který byl obětí šikany, skočil ze střechy základky. Redakce eXtra.cz se spojila se zdrceným otcem Dominikem Michalikem, který popsal, jak k tragédii došlo a jak se škola k incidentu postavila. Mimo jiné se rozmluvil i o zneuctění pietního místa.
19.04.2024 05:10 |

podobné články

Student v Holicích skočil ze střechy školy: Kvůli známkám?!

 
Zřítil se z osmi metrů! Devatenáctiletý student gymnázia v Holicích na Pardubicku se ve čtvrtek zřejmě rozhodl spáchat sebevraždu a skočil ze střechy školy.
19.01.2017 18:55 |

podobné články

Srdcervoucí nahrávka obletěla svět: Šikanovaný chlapec naříká, že chce umřít

 
Jaké následky může mít šikana malého školáka, se dozvídá celý svět prostřednictvím šokující nahrávky, na které šikanovaný chlapec naříká, že se chce zabít. Situaci, ve které by se nechtěl ocitnout žádný rodič, natočila přímo matka devítiletého chlapce, který se stal ve škole terčem útočníků. Video otřáslo celým internetem, sdílí ho i celebrity, které vyjadřují matce a synovi svou podporu.
21.02.2020 11:31 |

podobné články

Martin (†14) se oběsil: Šikanovali ho spolužáci?!

 
Martin Lehocký (†14) ze Slovenska se ve čtvrtek večer oběsil v podkroví domu, kde bydlel. Co bylo příčinou zoufalého jednání? Byl to nový školní rok a spolužáci, kteří ho trápili?
28.08.2010 16:05 |

podobné články

Spolužáci se loučí s chlapcem, který skočil z okna: Lukáši, máme tě rádi!

 
Vždy budeš v našich srdcích! To vzkázali nešťastní spolužáci z 1.B Lukášovi S. (†16). Ten v úterý napsal sms mámě a vzápětí vyskočil z okna školy. Po pádu ze třetího patra byl na místě mrtvý.
23.10.2013 16:05 |

podobné články

Studenti si oblékli sukni, aby podpořili transsexuální spolužačku (FOTO)

 
Učitelé ze školy Colégio Pedro II v Riu de Janeiru neměli pochopení pro sedmnáctiletou studentku Marii Munizovou, která se narodila jako Mario. Ačkoli ještě oficiálně neprodělala přeměnu pohlaví, spolužáci ji dávno berou jako dívku. A tak si vzala do školy sukni. Jenže kantoři ji za to potrestali. Příštího dne však přišli do školy v sukních všichni spolužáci včetně chlapců.
23.09.2014 09:45 |

podobné články

Spolužáci.cz končí. Zlomila jim vaz nová směrnice EU a sociální sítě

 
Služba Spolužáci.cz po 14 letech končí, informace se objevila přímo na jejích stránkách. V plné verzi navštívíte web ještě do 24. května, potom už bude možné jen stahovat zde uložené dokumenty a fotografie. I to je ale časově omezené, a to do 31. srpna. Definitivně totiž Spolužáci.cz ukončí provoz 1. září. Vaz jim zlomila mimo jiné nová směrnice EU o ochraně osobních údajů.
04.04.2018 17:30 |

podobné články

Vánoční horor: Tento otec hodil syna (3) ze střechy a skočil za ním!

 
Muž nemohl přenést přes srdce, že soud svěřil chlapečka do péče bývalé ženě, tak ho hodil ze střechy. Pak skočil sám. Oba jsou mrtví.
23.12.2013 13:27 |

podobné články

Proč se pustit do rekonstrukce střechy právě na podzim?

 
Už v těchto dnech díky druhé vlně stavební sezóny většina prodejců umožňuje výhodný nákup materiálů pro stavbu střechy včetně samotné střešní krytiny. Právě tradiční pálenou tašku TONDACH je tak možné získat v rámci podzimních slev za opravdu příznivé ceny. Ještě před příchodem zimy tak můžete vyřešit rekonstrukci vaší střechy a za studených měsíců už jen užívat nového komfortu. A co se říká mezi profesionály z oboru? – že nejvhodnější měsíc pro rekonstrukci střechy je díky příznivému klimatu měsíc září.
14.09.2015 00:05 |

podobné články

Česko volá SOS. Zvedá se vztek. Soukup, Pospíšil, Topolánek, Pehe a další v útoku

 
Česko volá o pomoc. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v rozhovoru pro server iDNES.cz prozradil, že Česko jedná o tom, zda by němečtí zdravotníci mohli podat ruku těm českým. O pomoc volá také Hasičský záchranný sbor ČR. A premiér Babiš spolu s dalšími kolegy vlády dostává od osobností na frak za to, jak to v Česku vypadá. Někdejší ředitel Národní galerie v Praze má za to, že ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula se chová hůř než totalitní vládci.
18.10.2020 16:55 |

podobné články

"Správňácký" ředitel školy čelí výtkám od rodičů, prý překročil míru

 
Ředitel základní školy, který je mezi dětmi oblíbený, je vždy trnem v oku. Nepříjemnosti na sebe nenechaly dlouho čekat ani v případě čtyřicetiletého ředitele základní školy a DJ v jedné osobě Pavla Koláře z obce Ptení na Prostějovsku. Sympatický ředitel má se svými žáky kamarádský vztah, rodiče dětí však stojí za přesvědčením, že „takhle se tedy ředitel školy nechová“.
17.01.2012 16:45 |

podobné články

Student (15) zastřelil čtyři spolužáky: Šikanovali ho? Rodiče pár hodin před masakrem mluvili s učiteli

 
Jen tři hodiny předtím, než se na střední škole v Oxfordu v americkém Michiganu rozpoutalo peklo, mluvili rodiče střelce Ethana Crumbleyho s jeho učiteli. Vyučující byli totiž znepokojeni jeho chováním. Nedlouho po toto rozhovoru patnáctiletý žák chladnokrevně zastřelil své čtyři nevinné spolužáky a sedm dalších včetně učitelky zranil. Spolužáci tvrdí, že byl Ethan na škole šikanovaný. Jelikož ale mladý střelec odmítá vypovídat, policisté šikanu jako motiv nemohou potvrdit, ani vyloučit. Nevlastní bratr Eli (18) Ethana popisuje jako průměrné dítě, které mělo šťastné dětství a dobré známky ve škole.
03.12.2021 16:00 |

podobné články

Spolužáci sexuálně šikanovali dívky z deváté třídy

 
Sexuální šikaně byly vystaveny dívky deváté třídy ze soukromé základní školy Lingua Universal v Litoměřicích. Tři jejich spolužáci se před nimi obnažovali, otírali se o ně svými penisy a vypláceli je na holou. Rodiče jsou šokováni nejen tím, čemu jejich dcery čelily, ale i postojem vedení školy, které podle nich řešení problému zanedbalo.
08.06.2011 15:10 |

podobné články

Žáci pomohli handicapovanému kamarádovi, škola ve Stodůlkách je bezbariérová

 
Dvanáctiletý žák základní školy v pražských Stodůlkách Martin Navrátil před časem náhle ochrnul, ale jeho škola a spolužáci se zasadili, aby mohl pokračovat s nimi ve studiu. Díky snaze ředitele školy a spolupráci se sdružením Peppermint se podařilo sehnat půl miliónu korun na výstavbu pojízdné plošiny. Přispěla také Městská část Praha 13 a pomohli spolužáci a jejich rodičů.
30.08.2011 13:35 |

podobné články

Prvnáčka v Mostě zmlátili 3 spolužáci: Škola to věděla, rodičům nic neoznámila

 
Otřesný zážitek má za sebou žák první třídy mostecké základní školy. Tři spolužáci ho fyzicky napadli a ačkoliv o tom vedení školy vědělo, nikomu se nic nenahlásilo - dokonce ani rodičům!
20.05.2016 09:55 |

podobné články

Dron mu omylem zabil otce, teď žaluje USA. Armáda to zametla pod koberec

 
Somálec žaluje Spojené státy a Německo. Viní je za to, že mu americký dron v roce 2012 údajně omylem zabil otce. Stalo se tak během útoku na člena teroristické islamistické skupiny Aš-Šabáb. Dron měl bohužel zasáhnout i poblíž stojícího Somálce, který neměl s akcí nic společného. Případ nikdy nebyl vyšetřován.
22.09.2015 20:45 |

podobné články

„Poctiví a pracující občané budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých," varuje Okamura

 
Tomio Okamura ve svém pravidelném videu na Youtube zopakoval, že hnutí SPD podalo minulý týden správní žalobu na nová vládní koronavirová opatření ve školách. Opatření vlády jsou podle SPD nesmyslná a zbytečná. Vyjádřil se i k romskému předákovi, který na videonahrávce vyzývá k napadení a likvidaci jeho osoby. „Je zcela nepřijatelné, aby romští předáci pobízeli k násilí ze strany romských spoluobčanů. Toto musí skončit,“ uvedl Okamura.
07.09.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3146 článků)