Článek

Signatář Charty 77 Václav Vlk: Havel nám nechal hada na prsou. Teď nám vládne

 
Z komunistické bídy jsme se po roce 89 dostali mezi špičku nejbohatších, nejklidnějších a také nejbezpečnějších států světa. Ovšem Fialova vláda, jejímž jediným programem je „Antibabiš“, prakticky likviduje to, co se za předchozí desetiletí povedlo. „Ačkoliv Václav Havel, obdivovaný celým Západem, dokázal zapojit postkomunistickou východní Evropu jak do EU, tak do NATO, zanechal nám tady ‚hada na prsou‘. Kvůli jeho ideji nepolitické politiky u nás už od poloviny 90. let vládnou tzv. ‚neziskovky‘, které bychom měli tak, jak je to v USA, správně nazývat ‚agenty cizí mocnosti‘. A označit je jako fanatiky a pijavice na naší společnosti,“ říká pro ParlamentníListy.cz signatář Charty 77 Václav Vlk.
18.11.2023 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků)
Podobné články

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

 
Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v tuto chvíli prý nemáme nikoho, kdo by bojoval s koronavirem. Opoziční politici jako Miroslav Kalousek (TOP 09) nebo Petr Fiala (ODS) sice naznačují, že by to dělali lépe, ale ve skutečnosti jen sedí pečlivě schovaní. Vlk tepal i tajemný hrad zvaný Brusello a rytířku (eurokomisařku) Věru Jourovou.
04.04.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků) , Petr Fiala (5959 článků) , Miroslav Kalousek (7818 článků) , Miroslav Vlk (29 článků) , Václav Fiala (196 článků)

Kdo vybral Pavla. Pravda o Babišovi. Václav Vlk, signatář Charty 77, zcela jinak

 
Kdo a proč vybral za prezidentského kandidáta bývalého generála a komunistického rozvědčíka Petra Pavla, není jasné. „Protože generál Pavel už několikrát změnil vlajku, když chtěl nejprve nastavovat hruď za vítězství socialismu na celém světě, aby pak rychle mával vlajkou Západu, tak není jasné, jakou vlajkou bude mávat v nastupující krizi,“ říká Václav Vlk, signatář Charty 77. Od Andreje Babiše nečeká, že by se z něj stal bojovník proti Green Dealu. Je to byznysmen a politik, jistěže egocentrista, a televizně nepřitažlivá figura. Ale rozhodně to není figurka, která bude ovládána špagáty odněkud odjinud.
12.01.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků) , Petr Pavel (2639 článků) , Al Green (26 článků) , Al Green (26 článků)

Jak na domácí samovyšetření prsou

 
Samovyšetření prsou je jednoduchá prevence, která vám může zachránit život. Určitě vám neunikl pojem „rakovina prsu“, která poslední dobou postihuje stále větší počet žen bez ohledu na věk. Rakovina je sama o sobě dost velkým strašákem, kterého se bojí nejen ženy, ale i muži. Rakovina prsu je ale o to horší, že jakmile ženy vlivem pokročilého stádia přijdou o prsa, najednou si začnou připadat méně ženské. Samovyšetření prsou má v diagnostice rakoviny prsu své čestné místo. Nejedná se o nic složitého a hravě to zvládnete i vy doma, proto rozhodně tento úkol nepodceňujte a samovyšetření prsou provádějte pravidelně. V dnešním článku vám poradíme, jak na to krok za krokem.  Samovyšetření prsou krok za krokem – 1: pozorování Samovyšetření prsou započněte tak, že se svlečená do půl těla postavte před zrcadlo a paže spusťte volně podél těla. Pozorně a s pečlivostí si prohlédněte tvar, symetrii a všechny změny na vašich ňadrech. Následně pomalu zvedejte paže nad hlavu a prsa si prohlížejte ze všech stran – nikam nespěchejte a sledujte veškeré odlišnosti a pochybnosti. Co se změn týče, některé mohou být nápadné – krvácení z bradavek, zarudnutí kůže – jiné naopak musíte najít pohyby paží. Tento samý postup proveďte s rukama v bok, kdy svěšíte ramena a lokty vysunete mírně dopředu. I v tomto případě sledujte symetrii a tvar obou ňader. Pozornost věnujte případnému dolíčkování či vztažení kůže. Jakákoli změna, kterou objevíte jen na jednom prsu může být podezřelé a důvodem k návštěvě lékaře. Samovyšetření prsou krok za krokem – 2: prozkoumání Nyní zvedněte například levou ruku a bříšky prstů druhé ruky si pečlivě prohmatejte levé prso. Opět nespěchejte a věnujte pozornost každému centimetru, zatímco budete postupovat jemnými krouživými pohyby – a to od dolního zevního okraje až k jeho vnitřní části. Stejný postup opakujte i s druhým prsem, opět se stejnou pečlivostí a... Čtěte více Příspěvek Jak na domácí samovyšetření prsou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Havel měl chyby, ale byl gigantem. Ty pijavice okolo něj, „havlisté“... Chartista Vlk o 17. listopadu bez příkras

 
Na to, co se událo před 32 lety, nebyl nikdo připraven. Až se náhle po listopadu 1989 na východě Evropy objevil „věrozvěst kapitalismu a svobody bez přívlastků “ jménem Václav Klaus, a všechno bylo jinak. Tak vzpomíná publicista Václav Vlk na přelomové události našich dějin, přičemž Václav Havel byl podle něj muž, bez kterého bychom dodnes byli my a naši sousedé jen zaostalou provincií Evropy jako třeba Ukrajina. Bez ohledu na jeho rozporuplnou poslední prezidentskou fázi ho signatář Charty 77 považuje za giganta naší politiky. Vadí mu však všichni ti „havlisté“, kteří se na jeho jméno přisáli jak pijavice.
17.11.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Václav Klaus (11035 článků)

Přirovnání Martina C. Putny k opici. Od zhnuseného signatáře Charty 77

 
Oslavy čtyřicátého výročí Charty 77 probíhají celkem klidně. Ostatně platí, že jde o minulost a ta zpravidla nebudí vášně. Jeden se signatářů charty, Václav Vlk starší, má za to, že je to i tím, že statečnost se v Česku neodpouští. Více pozornosti by tomu prý pan Vlk ani nevěnoval, kdyby nebylo článku „katolické buzny“ Martina C. Putny.
11.01.2017 20:35 |

podobné články

Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou

 
Podle údajů Americké společnosti estetické a plastické chirurgie si nechalo v loňském roce zvětšit v USA prsa přes 300 tisíc žen. Nejčastějším důvodem, který ženy uvádějí, je, kromě viditelného zlepšení vzhledu, hlavně zvýšení sebevědomí, které s tím souvisí. Zvětšení prsou neboli augmentace je operace méně náročná, která přináší výborné výsledky. Většinou už po týdnu je možné se vrátit k běžným činnostem. Když se řekne zvětšení prsou, většina žen si představí automaticky silikonové implantáty. S nimi se pojí některé nepodložené obavy, například, zda zvětšení prsou zvyšuje riziko rakoviny prsu, systémového nebo autoimunitního onemocnění. Žádné vědecké studie takovou souvislost neprokázaly, stejně jako nejsou důkazy o tom, že by implantáty nějakým způsobem ovlivňovaly těhotenství nebo kojení. Je třeba ale vědět, že prsní implantáty je vhodné sledovat. Značek implantátů je na trhu hodně, například Motiva nabízí implantáty s bezpečnostní technologií Q-chip. Ten díky unikátnímu kódu, který je registrován v databázi, umožňuje lékařům všude na světě dohledat potřebné informace o implantátu. Implantáty s čipem nabízí například luxusní klinika estetické medicíny v centru prahy Brandeis Clinic. Po určité době by měly, ale nemusejí, být implantáty vyměněny. Ze strany výrobců není omezena doba jejich použití, nicméně existuje doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA), které říká, že by měl být implantát vyměněn po 10 letech. Co vede ženy k tomu, že si nechávají prsa zvětšit? Přitažlivější postava, která má jasněji vykreslené kontury hrudníku, přání, aby jim oblečení lépe padlo, nebo potřeba řešit změnu postavy v souvislosti s těhotenstvím a kojením. Méně častým důvodem je asymetrie prsů, kdy jeden je výrazně větší než druhý. Pokud zvažujete zvětšení prsou, pak byste měla být zdravá a také byste měla mít realistická očekávání od zákroku. Zvětšení poprsí se nejčastěji provádí s použitím silikonových implantátů, protože je tělo dobře snáší. Od okamžiku rozhodnutí ke splněnému snu vás bude čekat několik fází. Nejdříve vyhledáte lékaře, případně vícero, a u nich absolvujete konzultaci. Během... Čtěte více Příspěvek Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.08.2015 08:20 |

podobné články

Václav Vlk st.: Chtěli mrtvé, aby zničili Babiše. Supi se chtějí pakovat, tak útočí na stát. Vyrvěte ČT té partě!

 
ROZHOVOR Andrej Babiš je sebestředný a špatně komunikující, nechápající mnoho sociálních vztahů a vazeb, fanatik dohledu nad vším. Ale jeho vláda, porovnáme-li výsledky v boji proti covidu-19, je jednou z nejúspěšnějších vlád na celém světě. Tak hodnotí uplynulé dva měsíce v Česku publicista, bývalý manažer mezinárodní firmy a v minulosti signatář Charty 77 Václav Vlk starší. Naopak kritiku ze strany opozičních občanských demokratů považuje za naprosto irelevantní. Dnešní ODS je totiž vedena vykastrovanými samci, nemá plán, nemá ideu, pouze touhu po moci, na niž za tohoto stavu strany rozhodně nedosáhne.
05.05.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Když političtí šílenci rozhazují vypůjčené miliardy, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Zkušený Václav Vlk má vzkaz i pro rozežranou mládež

 
HŮŘ UŽ BYLO? Znační část mladé generace dává najevo pocit, že přichází do zkaženého a zničehého světa, a vyčítá svými rodičům, kam to dopracovali. Václav Vlk, zkušený publicista, spisovatel, pamětník a signatář Charty 77, se pokusil uvést tyto dojmy mladé generace na pravou míru. Podivuje se i některým názorům na opatření současné vlády proti koronaviru. Andreje Babiše si nijak neidealizuje, ale ve srovnání se současnou opozicí i řadou politiků ve světě je pro nás stále výhrou.
12.06.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Poroste nenávist k Německu. Václav Vlk ví, jak to lidé vezmou do ruky

 
Už potřetí za sto let dovedlo Německo Evropu do krize, uvádí publicista a signatář Charty Václav Vlk. Tituluje Pekarovou Adamovou a Síkelu jako novou šlechtu. Čeká jediné: Statisícové demonstrace. A davy lidí, kteří už budou kašlat na demokracii a lidská práva.
12.09.2022 04:50 |

podobné články

Horší, než jen Fremr. Celá pravda o Pavlovi. Václav Vlk st. nemohl mlčet

 
Brát aféru spojenou se soudcem Robertem Fremrem jako pošramocení renomé prezidenta Petra Pavla je příliš jemným vyjádřením. V nejvyšší ústavní funkci se totiž ocitl někdo, kdo evidentně politice naprosto nerozumí a je „naprosto mimo“ v chápání myšlenek a nálad většiny národa. „Místo prezidenta vojáka, u něhož se jeho loutkovodiči snaží, aby vypadal jako reinkarnace Tomáše Garrigua Masaryka a zároveň ‚skvělý chlapík‘, se na Pražském hradě objevil někdo, kdo je spíše podepisovatel toho, co mu kdo předloží,“ hodnotí pro ParlamentníListy.cz publicista Václav Vlk, signatář Charty 77.
15.08.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků) , Václav Masaryk (162 článků)

Václav Vlk: Výbuchy, o nichž se mlčí. Český křik kvůli Rusku a Číně? Pravé důvody

 
Širší souvislosti „kauzy Vrbětice” nachází publicista Václav Vlk: Ve shodné či podobné době došlo k řadě výbuchů muničních skladů na území Ruska i jinde. Pokud jde o důkazy o zapojení agentů GRU, věnuje se Vlk organizaci, která je přináší. Nachází v ní zcela nový typ zpravodajské práce. A proč tolik vadí Zeman a Klaus, prosazující přímý obchodní styk s Ruskem a Čínou? Abychom byli dále jen chudá kolonie, to, čím pro Británii byla Indie, uvádí Václav Vlk, častý přispěvatel Neviditelného psa, pro ParlamentníListy.cz.
27.04.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků) , Václav Český (633 článků)

Vy to nechápete. Signatář Charty 77 o Putinovi a válce: Velmi vážné

 
Po konfliktu na Ukrajině, který už teď změnil politickou situaci v Evropě, máme možnost buď před Rusy, ale stejně tak před agresivním muslimy a všemi možnými agresivními a přitom hloupými dobrosery, ustupovat tak dlouho, až už nebude kam. Tvrdí to publicista Václav Vlk starší, který ač byl signatářem Charty 77, považoval od počátku myšlenky propagované hlavními figurami disentu, například Václavem Havlem, že je nutno se odzbrojit, zničit továrny na zbraně a s mírovými ratolestmi v rukou se jít bratřit s celým světem, za neuvěřitelnou pitomost.
01.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků)

Zemřel Jaroslav Šabata, disident, politolog a signatář Charty 77

 
Disident a politolog, signatář i mluvčí Charty 77 Jaroslav Šabata zemřel v Brně po těžké nemoci ve věku 84 let.
14.06.2012 08:00 |

podobné články

Anticharta? Pilarovou chápu, Gotta ne! řekl signatář Charty 77 Eugen Brikcius

 
Zpěvačka Eva Pilarová našla sílu se omluvit, Karel Gott to nedokázal. To si myslí o miláčcích národa v souvislosti s podpisem Anticharty Eugen Brikcius (74), básník, spisovatel, filozof a signatář Charty 77.
31.01.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6821 článků) , Eva Pilarová (525 článků)

Nátlak, jak demokratické! Média tomu dají prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT. Disident Černý promluvil o těch, co chtějí odstřelit Babiše, silné

 
ROZHOVOR Disident a někdejší signatář Charty 77 Otto Černý, který se po nátlaku komunistů za minulého režimu musel vystěhovat do Švédska, se vyjádřil k aktuálnímu tlaku na premiéra Andreje Babiše. "Sešli se lidé, kteří emočně nemají rádi Babiše. Chtěli to asi říci veřejně, nota bene, když jistě správně tušili, že mainstreamová média tomu všemu dají široký prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT1," komentuje signatář Charty 77 Černý průběh letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu. Na demonstracích podle něj zaznívaly nebezpečné výroky, včetně otevřených výzev ke změně vlády neústavním způsobem.
23.11.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Zemřel novinář a signatář Charty 77 Jiří Hanák

 
Ve věku 82 let zemřel v noci na pátek novinář a signatář Charty 77 Jiří Hanák. Informovala o tom jeho rodina. Hanák bývá označován za doyena českých sloupkařů. V roce 2005 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky, před pěti lety pak i novinářskou cenu Opus Vitae.
05.06.2020 09:15 |

podobné články

Zemřel Jaroslav Šedivý (†93): Bývalý ministr zahraničí, velvyslanec a signatář Charty 77

 
Ve věku 93 let zemřel v sobotu někdejší český ministr zahraničí, diplomat, spisovatel a historik, signatář Charty 77 Jaroslav Šedivý. Celý život se věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, zasloužil se o odchod sovětských vojsk z Československa či vstup České republiky do NATO. Byl držitelem vysokých českých i francouzských vyznamenání. O jeho úmrtí dnes ČTK informoval jeho syn Jiří Šedivý.
30.01.2023 12:25 |

podobné články

Ha*zlíci chtějí rozvolňovat, odsoudil publicista opozici

 
V České republice zemřelo ve spojitosti s koronavirem již více než 25 tisíc lidí. Signatář Charty 77 Václav Vlk má dojem, jako by to dnešním opozičním stranám bylo málo. Jinak by podle jeho názoru nevolaly po ukončení nouzového stavu. Zatímco ve Francii a v Německu se uzávěry zpřísňují, česká opozice volá po konci nouzového stavu. Vlk je kvůli tomu označuje za „neskutečné hajzlíky“.
25.03.2021 13:25 |

podobné články

Jak TV v lednu 89. ČT z Václaváku. Pamětník Vlk odhalil víc

 
„Na druhou demonstraci pod heslem Česká republika na 1. místě se Fialova vláda, kterou ta první svou mohutností zaskočila, už připravila a vydala pokyny. Ty se promítly i do téměř debilního oznámení policie, že se demonstrace ,zúčastnily nižší desítky tisíc demonstrantů'. I Česká televize kolem reportáže začala dělat kejkle podobné kejklím Československé televize v roce 1989 při Palachově týdnu, a nakonec při listopadu,“ říká signatář Charty 77 a publicista Václav Vlk starší. Kouzelné bylo opakování šotu z času, kdy se lidé teprve scházeli, nebo opomíjení záběrů na stovky českých vlajek nad hlavami účastníků.
03.10.2022 14:50 |

podobné články