Článek

Sights and Sounds hrají alternativní hard core

 
Kanadská skupina Sights and Sounds, která vystoupí tento pátek v klubu 007 na pražském Strahově, se od svého vzniku v roce 2006 věnuje post hard coru. Klasický hard core mísí s méně obvyklými postupy, kapela se inspirovala u Tool, Neurosis i Sigur Rós.
15.10.2009 11:15 |

podobné články

Podobné články

Hvězda seriálu Spartacus Andy Whitfield umřel na rakovinu

 
Hvězda populárního televizního seriálu Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Spartacus: Blood and Sand Andy Whitfield po 18 měsících bitvy prohrál svůj souboj s rakovinou. Zemřel ve svých 39 letech. Tento, původem Waleský, herec a otec dvou dětí v neděli umřel v náručí své manželky.
12.09.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andy Whitfield (5 článků)

Nekompromisní hard core Hatebreed

 
Americká hardcorová skupina Hatebreed vystoupí 30. června v pražském klubu Exit Chmelnice. O den později zahraje v Bratislavě. Kapela z Connecticutu patří k nejtvrdší na celé scéně, produkují nekompromisní přímočarý hard core, který staví na údernosti a brutalitě.
24.06.2009 07:50 |

podobné články

Na Mighty Sounds tento víkend vystoupí i syn Boba Marleyho

 
Drum and bassová skupina Asian Dub Foundation, punk-ska-hiphopová kapela Irie Révoltés nebo syn reggae legendy Boba Marleyho Julian budou hlavními hvězdami táborského hudebního festivalu Mighty Sounds. Třídenní akce se uskuteční na letišti Čápův dvůr, začne v pátek a bude přehlídkou toho nejlepšího ze žánrové hudby, řekla dnes ČTK za pořadatele Markéta Štechová. Akci budou provázet dopravní omezení.
20.07.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Bob Marley (56 článků) , Markéta Štechová (3 články)

Insania představuje klip k albu, které vyjde příští rok

 
Insania je brněnská skupina, která vznikla již v roce 1987. Za své poslední album Zapal dům, poraž strom... (2013) získala dvě žánrové Ceny Anděl, a to v kategoriích Hard & heavy a Punk & hard core. Nyní představuje videoklip k písničce, která bude součástí chystaného alba.
04.03.2016 15:40 |

podobné články

Chinaski poprvé představili novinku Rockfield. V Hard Rock Cafe křtili bílým vínem

 
Do Hard Rock Cafe dorazilo na křest  Chinaski  sedm stovek lidí. Kapela odehrála všech jedenáct songů z alba, včetně úspěšného singlu  Víno . Nakonec přidali několik starších hitů, včetně  Stížnosti  a  Hlavolamu  z poslední bestofky. Výtěžek ze vstupného putoval v rámci akce Pinktober Hard Rock Cafe na veřejnou sbírku Avon konta proti rakovině prsu.
03.11.2014 12:40 |

podobné články

Objev z Hard Rock Rising pojede do Barcelony

 
Již popáté u nás letos proběhne soutěž skupin nazvaná Hard Rock Rising. Po celém světě hledá nadějné kapely a má ambici uvést je na mezinárodní scénu. V letošním roce získají ti nejlepší jako výhru výlet do Barcelony a vystoupení na festivalu Hard Rock Rising Barcelona.
10.01.2015 16:17 |

podobné články

Praha zažije záplavu hard coru, hvězdou Rebellion 7 jsou Madball

 
Pořádný příděl hard coru nabídne v úterý 8. března pražská zastávka putovního festivalu Rebellion 7. Hlavní hvězdou jsou legendární představitelé newyorského hard coru Madball. Kromě nich ale vystoupí ještě dalších pět kapel.
02.03.2016 08:45 |

podobné články

Zakladatelé D-beatu Discharge se vracejí do Prahy

 
Jedni z nejvýznamnějších představitelů britského hard core punku Discharge vystoupí v pátek v pražském klubu 007 na Strahově. Discharge hrají tvrdý styl UK-82, který přiblížil punk metalu. Jejich osobité pojetí s rovným agresivním rytmem bicích inspirovalo mnohé následovníky a označuje se jako D-beat. Před dvěma lety skupina natočila desku Disensitise, na níž už zpívá Rat z Varukers, který také odpovídal na otázky Novinek.
10.05.2010 09:25 |

podobné články

Festival Mighty Sounds zve na sladké reggae i punk

 
V malé vesničce Olší u Tábora vypukne ve dnech 17. až 19. července další ročník největšího reggae-ska-punkového festivalu ve Střední Evropě Mighty Sounds. Na sedmi scénách vystoupí více než 150 interpretů. Jamajská klasika jako Dave Barker se bude střídat s punkem.
09.07.2009 16:30 |

podobné články

Festivalu Mighty Sounds nové místo prospělo

 
Po deštivě bahnité zkušenosti z loňska změnili pořadatelé největší tuzemské punk a ska přehlídky Mighty Sounds působiště. Namísto Olší u Tábora přesídlili do husitské metropole, konkrétně na letiště zdejšího aeroklubu.
19.07.2010 09:55 |

podobné články

Festival Mighty Sounds se rozjede v plné parádě

 
V pátek začíná festival Mighty Sounds na letišti Čápův dvůr v Táboře. Je zaměřen na ska, punk a reggae.
15.07.2011 09:35 |

podobné články

Festival Mighty Sounds nabídl lahůdkový program

 
Sedmý ročník festivalu Mighty Sounds, zaměřeného především na punk, ska a reggae, se uskutečnil na táborském letišti místního aeroklubu. Areál se dvěma hlavními scénami byl přehledný, prostorný a především snadno dosažitelný. Pořadatelé navíc tento rok připravili opravdu lahůdkový program.
18.07.2011 09:50 |

podobné články

The Sounds: V České republice jsme ještě nehráli, už se moc těšíme

 
Švédská skupina The Sounds vystoupí ve středu v Praze. "Jsme moc rádi, že se podíváme na některá místa, kde jsme ještě nehráli. Mezi ně patří i Česká republika. Už se moc těšíme," řekl v rozhovoru pro Právo kytarista Félix Rodríguez.
21.02.2012 10:15 |

podobné články

Na festival Mighty Sounds míří legenda reggae Inner Circle

 
Největší hudební festival punku, ska, reggae nebo indie rocku ve střední Evropě Mighty Sounds 2012 připravil tři živé scény, čtyři pódia pro dýdžeje a jeden divadelní stan. Koná se v Táboře od 13. do 15. července a organizátoři očekávají návštěvu 12 000 lidí, řekla mluvčí akce Markéta Štechová. Na festivalu vystoupí i jamajská legenda reggae skupina Inner Circle.
02.07.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Štechová (3 články)

Mighty Sounds představil drsnější odnože punku, ska psychobilly i hardcore

 
Letošnímu festivalovému létu se zatím déšť nevyhýbá. Osmý ročník přehlídky Mighty Sounds, která je zaměřena na reggae, ska, punk či psychobilly, však naštěstí nijak výrazně nepoškodil. Je vidět, že vhodně zvolený prostor, kterým udržované táborské plachtařské letiště Čápův dvůr v Táboře bezpochyby je, se i s vodou, pokud nepadá v nadstandardním množství, dokáže vypořádat.
16.07.2012 10:25 |

podobné články

Začínají Mighty Sounds s Ky-Mani Marleym, Subways či Skindred

 
Festival Mighty Sounds, který se zaměřuje hlavně na punk, ska a reggae, začíná v pátek na letišti Čápův dvůr v Táboře. Uvítá přes 130 skupin.
17.07.2013 17:05 |

podobné články

mBank na Mighty Sounds a Fingers Up

 
Čeká nás další víkend plný festivalů a my u toho nemůžeme chybět. Potkat nás můžete na od pátku na Mighty Sounds v Táboře a od soboty na Fingers Up v Mohelnici.
20.07.2013 11:25 |

podobné články

Festival Mighty Sounds s pódiem navíc

 
Devátý ročník festivalu Mighty Sounds, který je věnovaný především hudebním stylům ska music, reggae, punk, rockabilly či hardcore, proběhl tradičně v prostoru táborského letiště Čápův dvůr.
22.07.2013 15:15 |

podobné články

Festival Mighty Sounds dostal od hygieny pokutu 420 tisíc korun

 
Jeden z největších hudebních festivalů v Evropě, táborský Mighty Sounds, dostal od českobudějovické krajské hygienické stanice pokutu 420 tisíc korun. Během loňského ročníku mělo dojít k překročení povolené hladiny hluku. Podle Markéty Štěchové, členky organizačního týmu festivalu, je pokuta nepřiměřeně vysoká a pořadatelé se proti rozhodnutí hodlají odvolat.
02.04.2014 16:00 |

podobné články