Článek

Sezona koťat je tu a útulky jsou už plné koček: Pomůže jen kastrace zvířat

 
Obrovský problém řeší útulky na jižní Moravě. Jsou v nich stovky koček. Je to přitom jen špička ledovce. Na ulicích jich mohou být až tisíce. Důvodem je jejich přemnožení kvůli nedostatečné kastraci.
01.05.2021 12:40 |

podobné články

Podobné články

Zrůdná pomocnice útulku: V bytě měla haldy mrtvých koček, cpala je i do mrazáku

 
Otřesný pohled se naskytl ústeckým policistům, kteří vešli do panelového bytu ve čtvrti Krásné Březno. Našli tam totiž 38 koček, z toho 16 mrtvých. Z 16 mrtvých koček bylo 6 koťat a některé kočky byly dokonce nacpané v mrazáku. O zvířata se měla starat spolupracovnice spolku na záchranu opuštěných koček. Policie v současné době případ řeší jako týrání zvířat.
18.11.2019 17:25 |

podobné články

Přeplněné útulky po Silvestru fungují jako detektivní kanceláře

 
V průběhu celého roku přijímají útulky po celé republice tisíce psů a koček, nicméně největší nápor mívají hlavně v období Vánoc, kdy lidé odkládají nechtěné dárky, a pak na Silvestra, kdy se mnoho zvířat ve strachu z ohňostrojů zaběhne. V tu chvíli fungují útulky spíše jako detektivní kanceláře a snaží se dohledat majitele zvířete. Mnoho lidí také přichází udělat dobrý skutek a nechtěnému mazlíčkovi nabídnout nový domov.
02.01.2020 18:40 |

podobné články

Nelegální množírna v 70metrovém bytě: 41 týraných koček a mrtvá koťata! Chovatelce hrozí půlmilionová pokuta

 
V naprosto otřesných podmínkách živořily kočky v bytě v pražských Horních Počernicích. 41 zvířat, z toho 9 koťat, chovala žena v bytě o velikosti 70 metrů čtverečních, kočky byly navíc v žalostném zdravotním stavu. Státní veterinární správa (SVS) jí je odebrala. Na balkoně se navíc našla těla dalších dvou mrtvých koťat, ta byla odeslána na pitvu. Chovatelce nyní podle zákona na ochranu zvířat proti týrání hrozí až půlmilionová pokuta, uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.
17.02.2021 17:00 |

podobné články

Je vám smutno? Přivezeme vám koťátko, nabízel americký Uber

 
Americká alternativní taxislužba Uber během dnešního Národního dne koček nabízela ve Spojených státech a v Kanadě netradiční službu. Milovníkům koček nebo lidem, kteří se cítili smutně, osaměle či ve stresu přivezla skupinku koťat, se kterou si mohli na chvíli pohrát. Poněkud kontroverzní akce ale měla i charitativní podtext - "mazlící poplatek" šel na konto útulků, navíc několik koťat našlo nové majitele, píše britský server Telegraph.
29.10.2015 18:55 |

podobné články

Čeští pedofilové řekli deníku Sun, že jim kastrace pomohla

 
Britský bulvární deník Sun v úterním vydání otiskl zpovědi českých pedofilů a sexuálních násilníků, kteří jsou na uzavřeném psychiatrickém oddělení v Havlíčkově Brodě. Říkají, že jim kastrace pomohla. Česká republika je jedinou zemí v EU, kde se provádí chirurgická kastrace,za což si Praha vysloužila kritiku. V posledních deseti letech bylo v České republice kastrováno 94 lidí.
19.05.2009 12:20 |

podobné články

Svět se směje izraelskému ministrovi: Chtěl deportovat tisíce koček do zahraničí

 
Kastrace je v rozporu s židovskými pravidly, a proto deportujeme tisíce koček do zahraničí. Tak s tímto nápadem přišel izraelský ministr zemědělství Uri Ariel, který chce izraelská města zbavit toulavých koček. Informovala o tom v pondělí agentura AFP.
03.11.2015 02:05 |

podobné články

Osm desítek kocourů, koček a koťat čeká dnes na nové rodiny

 
Lidé si dnes mohou přijít na výstavu do Modřan vybrat kočku. Své chlupaté svěřence tam dnes od 10:00 do 17:00 představí 12 útulků a občanských sdružení. Všechna zvířata jsou očkovaná, odčervená a kromě nejmenších koťat také kastrovaná, sdělila to Jana Kohoutová z pořádajícího občanského sdružení Šanta kočičí.
19.02.2012 10:50 |

podobné články

Kolie z Čech se ujala osiřelých koťat. Kojí je, aniž by sama měla štěňata

 
Síla mateřských pudů nepřestává překvapovat ani v říši zvířat. Tentokrát je hlavní hrdinkou celého příběhu kolie Sára, která se ujala novorozených koťat, jako kdyby to byla její vlastní mláďata. Jejich opravdová máma totiž po porodu zemřela. A ačkoli Sára nemá štěňata, mateřské mléko se jí spustilo a nyní tak může desetidenní koťátka i kojit.
05.11.2010 07:22 |

podobné články

Kolie se ujala osiřelých koťat. Kojí je, aniž by sama měla štěňata

 
Síla mateřských pudů nepřestává překvapovat ani v říši zvířat. Tentokrát je hlavní hrdinkou celého příběhu kolie Sára, která se ujala novorozených koťat, jako kdyby to byla její vlastní mláďata. Jejich opravdová máma totiž po porodu zemřela. A ačkoli Sára nemá štěňata, mateřské mléko se jí spustilo a nyní tak může desetidenní koťátka i kojit.
05.11.2010 07:22 |

podobné články

Koťata někdo vyhodil v zavázané krabici u supermarketu v Děčíně: H*vado! vzkazují mu místní

 
Zvířecí útulky jsou tu od toho, aby pomáhaly opuštěným nebo ztraceným zvířatům. Poslední dobou ale velice často narážejí na nový úkaz – papírové krabice plné koťat nebo štěňat.
10.10.2017 22:10 |

podobné články

Na Vsetínsku řádí travič koček: Zabil již desítky zvířat

 
V Poličné na Vsetínsku řádí travič koček. Obcí tak obchází strach. Podle místních lidí pachatel zabil desítky koček a pátrá po něm policie. Travič totiž používá smrtelně jedovatý pesticid karbofuran. Půlka lžíce tohoto jedu je smrtelná i pro člověka.
24.04.2018 21:50 |

podobné články

Fenku v tašce pověsili na popelnici. Útulky čekají velkou vlnu odvržených „dárků“

 
Odvrácená strana Vánoc, kterou řada lidí nevidí - zvířata odložená v útulcích. Jejich „sezona“ bohužel začala. Králíček Šklíba byl jenom koule chlupů jako bambule na kulichu, přesto skončil u popelnic. Jinde rodinka dala darem štěně retrívra babičce - jenže ta ho nechtěla. Rozum ale zůstává stát nad případem z Děčína. Fenku někdo v tašce pověsil na popelnici. Na hlavní nápor se útulky teprve chystají. Do měsíce totiž zvířátka přestanou děti bavit. A letos může být i hůř - někdo se psa zbaví třeba kvůli nově povinnému čipování.
02.01.2020 06:15 |

podobné články

V jihlavské zoo už znají pohlaví koťat levharta perského

 
Už je to jisté. Dvojice koťat vzácného levharta perského, o které se nyní starají ošetřovatelé jihlavské zoo, jsou kluk a holka.
11.06.2009 05:05 |

podobné články

Majitelka 56 koček z mučírny v Neratovicích: Budu je chtít vrátit!

 
Podlaha pokrytá výkaly a zvířata žijící v otřesných podmínkách! Kšeftařce se zvířaty Dagmar P. v pátek v Neratovicích odebrali 56 koček. Rozebraly si je útulky v Žimu a v Teplicích. Jaký osud je nyní čeká?
23.10.2018 13:10 |

podobné články

Fenka se stará o pět gepardích koťat

 
Hned o pět gepardích mláďat se v zoologické zahradě v Cincinnati stará fenka australského ovčáka. Matka koťat totiž uhynula krátce po jejich narození.
25.03.2016 10:05 |

podobné články

Hyenismus. 10 koťat někdo zavázal do pytle a vhodil kontejneru: Zachránil je kolemjdoucí

 
Lidská krutost nemá vůči zvířatům hranice. Přesvědčil se o tom i pozorný řidič, který chtěl pouze vyhodit plastovou lahev a místo toho v kontejneru na plast objevil nečekaný nález, a to deset koťat v zauzlované igelitce.
24.06.2016 12:15 |

podobné články

Za prodej zvířat na parkovištích by mohly padat statisícové pokuty, navrhují poslanci

 
Darování či prodeji koťat a štěňat na benzínových pumpách či jinde ve veřejném prostoru, což je první varovný signál, že zvíře pochází z ilegální množírny, by mohlo být odzvoněno. Poslankyně ANO Monika Červíčková se chystá předložit pozměňovací návrh k novele zákona o ochraně zvířat, který by zakazoval prodej či darování domácích zvířat na veřejném prostranství, a to pod statisícovou pokutou.
25.02.2020 11:01 |

podobné články

Psí útulky jsou téměř plné. Z množíren se stal byznys a platí za to nevinná zvířata

 
Psí útulky po celé České republice se blíží k maximům svých kapacit. Téměř 80 procent psů v útulcích pochází od drobných množitelů, kteří jsou mnohdy nezodpovědní a rozšiřují chov psů a ještě na tom vydělávají peníze. Česká republika patří mezi státy, kde se velmi daří nelegálnímu obchodu s domácími mazlíčky.
25.08.2014 17:10 |

podobné články

Kočka Edita je kojná: Zachránila pět cizích koťat!

 
Překočkováno mají v útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně. Starají se o 70 koček, kapacita je přitom 40 zvířat. Nejde jen o nalezence. Bezohlední lidé přes plot útulku přehazují i slepá koťátka. Pět jich již zachránila »kojná«, kočka Edita (1,5).
06.09.2016 12:05 |

podobné články