Článek

Seznam pomahačů Ruska, vláda už se chlubí. Ale jak to dopadlo posledně...

 
Neziskové organizace Evropské hodnoty zveřejnila analýzu, kdo z českých politiků nejvíce napomáhá ruským a čínským zájmům, žebříčku zde vévodí především ti z opozičních parlamentních stran, jsou jimi například šéf hnutí ANO Andrej Babiš, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) či předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Analýza je voda na mlýn vládním politikům, kteří ji nyní šíří na sociálních sítích s poukazem na to, jak proti vlivům cizích mocností naopak soustavně bojují.
22.11.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Tomio Okamura (2952 článků)
Podobné články

„Babiš a Zeman nás dostali na seznam největších nepřátel Ruska. Majstrštyk!“ Novináři se baví

 
USA a Česko se dostaly na aktuální seznam nepřátelských zemí Ruské federace. Její vláda jej schválila dnes. Kromě těchto dvou zemí na seznamu žádné další nejsou. České Ministerstvo zahraničních věcí v reakci na tento seznam uvedlo, že rozhodnutí Ruska a jeho dopady analyzuje. Píše to server Novinky.cz. „Uznejte, kdo by od Zemana s Babišem čekal, že nás dostanou až seznam největších nepřátel Ruska,“ rýpnul si v té souvislosti do prezidenta a premiéra komentátor Jindřich Šídlo.
14.05.2021 22:25 |

podobné články

Nezodpovědní úředníci, stěžuje si ruský velvyslanec při výročí na Česko. A ohání se Zemanem

 
O nezodpovědných krocích komunálních úředníků v České republice a oslavování nacistických pomahačů píše ve svém prohlášení k výročí konce druhé světové války ruský velvyslanec Alexander Zmejevský. Podobné jevy podle něj budí nedůvěru ve vztazích mezi národy. Připomíná zároveň zásluhy Rudé armády na osvobození Československa před 75 lety. Prohlášení dnes ČTK poskytla ruská ambasáda.
09.05.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (405 článků) , Alexander Alexander (140 článků) , Alexander Alexander (202 článků)

Nezodpovědné kroky budí nedůvěru, píše ruský velvyslanec vládě v Praze

 
O nezodpovědných krocích komunálních úředníků v České republice a oslavování nacistických pomahačů píše ve svém prohlášení k výročí konce druhé světové války ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij. Podobné jevy podle něj budí nedůvěru ve vztazích mezi národy. Připomíná zároveň zásluhy Rudé armády na osvobození Československa před 75 lety. Prohlášení dnes ČTK poskytla ruská ambasáda.
09.05.2020 15:30 |

podobné články

Klimatičtí alarmisté, sluníčkářští pomahači. Jestli se prosadí představy zastánců "divoké" Šumavy, čeká nás obrovský problém se suchem, varuje expert

 
ROZHOVOR Přes polovinu Národního parku Šumava tvoří holiny a suché stromy. Jak tato oblast může zadržovat vodu? Odborník na lesnictví, autor četných knih Petr Martan z jihočeské Čkyně uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, že jde o strategické území vzhledem k zásobování vodou. Takzvaní ochránci přírody se podle něj pouštějí do aktivit směřujících k vyhlašování dalších chráněných krajinných oblastí, dokonce národních parků, což může blokovat snahy o zadržování vody v krajině. S životně důležitou vodou je třeba zacházet jako s nejcennějším bohatstvím, a to i v případě vodárenských společností, které by podle Martana měly patřit obcím a městům. V další části rozhovoru se rovněž věnuje migrantské krizi, kde nemilosrdně tepe do „klimatických alarmistů a sluníčkářských pomahačů“.
08.07.2017 10:05 |

podobné články

Mezitím v Rusku: Nákladní loď převáží ve vysokých vlnách auta, sledujte, co se s nimi stane!

 
Ruská nákladní loď. To už samo o sobě stačí, abyste měli pochyby nad tím, zda na to vůbec vlezete. Čili ruská nákladní loď Astongate převážela na své palubě 64 japonských aut z tamní Toyamy do Vladivostoku a během cesty po moři přišla velká bouřka a ještě větší vlny. A protože je to ruská loď a Rusko je životní styl a ne země, dopadlo to přesně tak, jak to dopadlo.
30.07.2013 08:10 |

podobné články

Na trumpovce a putinovce nemůžete s daty, varují čtenáře Britské listy. Doporučují raději „morální argument“

 
Kauza otravy bývalého agenta Sergeje Skripala se dostává do dalšího dějství. Rusové, které britské úřady obvinily z otravy bývalého agenta, promluvili, prý byli v Británii na turistickém výletě. Podle deníku Guardian, který českým čtenářům přiblížily Britské listy, drzé lži politiků a jejich pomahačů si žádají diametrálně odlišnou reakci. Důležité je jít k jádru věci a zabývat se „skrytým, hnusným názorem mluvčích – nezaměřovat se na fakta či gagy, které leží na povrchu“, uvádí server s tím, že ubránit pravdu ve světě lži je čím dál tím více naléhavějším tématem.
15.09.2018 14:45 |

podobné články

Mezi Ruskem a ČR je nedůvěra, píše velvyslanec. Viní odvázané úředníky

 
O nezodpovědných krocích komunálních úředníků v České republice a oslavování nacistických pomahačů píše ve svém prohlášení k výročí konce druhé světové války ruský velvyslanec Alexander Zmejevskij. Podobné jevy podle něj budí nedůvěru ve vztazích mezi národy. Připomíná zároveň zásluhy Rudé armády na osvobození Československa před 75 lety.
09.05.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (405 článků) , Alexander Alexander (140 článků) , Alexander Alexander (202 článků)

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

 
Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z posledně jmenovaného si moderátor Jakub Železný trochu tropil žerty. Pánové debatovali o přímé volbě prezidenta a o změně pravomocí hlavy státu, ale také o zakotvení práva bránit se se zbraní v ruce přímo do Ústavy. A tady se senátor Dienstbier pořádně rozzlobil.
21.11.2019 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků) , Jakub Železný (187 článků)

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

 
Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z posledně jmenovaného si moderátor Jakub Železný trochu tropil žerty. Pánové debatovali o přímé volbě prezidenta a o změně pravomocí hlavy státu, ale také o zakotvení práva bránit se se zbraní v ruce přímo do Ústavy. A tady se senátor Dienstbier pořádně rozzlobil.
21.11.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků) , Jakub Železný (187 článků)

Historické centrum Prahy v ohrožení?! Město i stát ho málo chrání, říká UNESCO. Zaorálek: Dá se to zvládnout

 
Historické centrum Prahy zapsané od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO se může dostat na seznam památek v ohrožení. I tento seznam památek, kterým hrozí akutní nebezpečí zániku, spravuje UNESCO (Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu). Podle komisařů organizace, kteří na jaře Prahu navštívili, město i český stát málo chrání hodnoty, pro něž byla historická část Prahy na seznam světového dědictví zapsána. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) i představitelé Prahy říkají, že stát i město s UNESCO jednají. Podle Zaorálka je předčasné mluvit o tom, že by se Praha dostala na seznam památek v ohrožení.
24.10.2019 10:30 |

podobné články

Seznam a Člověk v tísni rozjeli společně další propagandistickou hru

 
Ovládají nás manipulace, lži a fake news? Takto dramaticky klade otázku projekt „Vyznáš se v dnešním světě?“ Ten je vyprodukován portálem Seznam Zprávy na objednávku Člověka v tísni na „subportálu“ Seznam Native, což je, podle sdělení Seznam Zpráv, „obsah tvořený v Seznamu ve spolupráci se zadavatelem. Seznam Native pomáhá zadavateli vyprávět příběhy a informovat čtenáře o zajímavých tématech.“
10.11.2021 18:05 |

podobné články

Putinova msta za sankce. Schwarzenberg a další tři čeští diplomaté nesmí do Ruska

 
Na sankční seznam Ruska, který je reakcí na evropské sankce, se dostalo 89 evropských politiků a diplomatů, včetně čtyř Čechů. Do Ruska mají nyní vstup zakázán Karel Schwarzenberg, Marek Ženíšek, Jaromír Štětina a Štefan Füle. Ti své zařazení na seznam vnímají jako oceněné své práce.
30.05.2015 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4058 článků) , Jaromír Štětina (342 článků) , Štefan Füle (104 článků)

Renomovaný časopis z USA: Ruská intervence v Sýrii pomoc Sýrii jen předstírá

 
Vstup Ruska do bojů v Sýrii souvisí s děním na Ukrajině, avšak jeho hlubší příčinou je ruská doktrína. Podle ní jsou autoritářští vůdci legitimní, zatímco lidový odpor proti nim nikoli. Ruské televize už několik dnů přesedlaly ze zpráv z Ukrajiny na zpravodajství ze Sýrie. A ruská letadla vítězící v Sýrii jsou přesně to, co má ruská veřejnost v budoucích dnech sledovat, píše v komentáři k ruské intervenci Timothy Snider v časopise Time.
01.10.2015 12:16 |

podobné články

Pražané "přejmenovali" ulici Ruská ve Vršovicích: Nově je Ruská válečná lodi jdi do pr....!

 
Lidé napříč Českem vyjadřují svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině všelijak. Krátce po vpádu Ruska na Ukrajinu sociální sítě zaplnily fotky v ulice Moskevská v pražských Vršovicích. Na ceduli pojmenovou po hlavním městě Ruska někdo nalepil modro-žlutou ukrajinskou vlajku. Teď si do parády pro změnu vzal někdo ceduli s názvem Ruská.
06.03.2022 11:15 |

podobné články

Fiala zuří: Ruská armáda umožní odchod ukrajinským civilistům jen do Ruska? Nepřijatelné

 
Premiér Petr Fiala (ODS) považuje za naprosto nepřijatelné zprávy o tom, že koridory na Ukrajině mohou civilisté odejít pouze do Ruska. Na twitteru to označil za další nemorální a odsouzeníhodný akt ze strany Ruska. Podle map zveřejněných ruskými médii některé koridory vedou jen do Ruska a Běloruska, což dnes podle agentury Reuters také ukrajinský prezidentský mluvčí označil za „naprosto nemorální“.
07.03.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4715 článků)

Bohuš Matuš odpočítává dny do svatby: Veselka s Lucinkou se neobejde bez ochranky

 
Už za pár dní vleze Bohuš Matuš  (47) poprvé v životě do chomoutu. Přípravy na svatbu s Lucinkou vrcholí a jako u každého páru se neobejdou bez nervozity. Zpěvák hlavně chce, aby veselka proběhla bez komplikací. „Jsem hrozně nervózní. Už se to blíží a nenapadlo mě, že budu takhle na nervy. Je to poprvé v životě, tak hlavně chceme, aby vše dobře dopadlo,“ svěřil se Super.cz zpěvák, který si svou partnerku, se kterou má dceru Natálku, vezme 12. května v zábavním parku Krtkův svět, kde už několikrát i sám vystupoval. Na svatbě chce vypadat mladší: Bohuš Matuš si nechal na hlavě vytetovat vlasy. Jak se vám líbí? „Už máme vše připravené, hlavní je, aby nám dopadlo počasí,“ doufá Bohuš Matuš, který má raději připravené dvě varianty obřadu. Na seznamu hostů je nejbližší rodina a přátelé a nikdo další se na svatbu nedostane. „Ozývá se hodně lidí, že by tam chtěli přijít, ale to kvůli pandemii prostě nejde, takže tam budeme mít ochranku, která pohlídá i seznam hostů, aby bylo vše bez problémů,“ svěřil se Bohuš Matuš s tím, že už mají vše nachystané. „Lucka už má vybrané šaty a já budu mít smoking, který jsem dostal od Janise Sidovského, neztloustnul jsem a vejdu se do něho, takže jsem moc rád,“ dodal závěrem budoucí ženich. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
06.05.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuš Matuš (468 článků) , Janis Sidovský (88 článků)

Ruská propaganda? Máme detaily k Česko-ruskému diskuznímu fóru. Pozváni: Schwarzenberg, Romancov, Petr Kolář...

 
Žádná propaganda, ale uznávaní akademici! Odmítavé postoje ke konání Česko-ruského diskusního fóra v Praze, které má zasednout příští týden, rázně odmítli zástupci Hradu i ministerstva zahraničí. Pozvánku na akci dostal i exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg, politolog Michael Romancov či publicista Martin C. Putna. Posledně jmenovaný ale přijít diskutovat odmítl.
28.05.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků) , Karel Schwarzenberg (4058 článků) , Michael Martin (47 článků) , Michael Michael (1830 článků) , Martin Michael (39 článků)

Plyn: Chlubí se ODS, chlubí se Orbánova vláda. Ale je v tom rozdíl

 
Energetická krize trápí v Česku mnoho lidí. Vláda Petra Fialy (ODS) se snaží občany uklidnit opakováním informace, která má ukázat, že Česko i tuto složitou situaci zvládne. Dle předsedy spolku Konec uhlí - Nová energie je však český plyn spalován pro potřeby německé výroby elektřiny. A do toho přichází zpráva z Maďarska, že Rusko navyšuje dodávky plynu do této země.
14.08.2022 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4715 článků)

Pro vakcínu do Ruska. Cestovní kanceláře připravují očkovací zájezdy za Sputnikem V

 
Některé turecké cestovní kanceláře připravují zájezdy do Ruska, spojené s očkováním ruskou vakcínou Sputnik V proti covidu-19. Informoval o tom ve čtvrtek turecký deník Hürriyet s tím, že organizátoři takových zájezdů mají dohodu přímo s jednou z moskevských klinik. Německá Deutsche Welle (DW) ve středu napsala, že turistické cesty za očkováním do Ruska chystá také cestovní kancelář z Norska. DW ale doplnila, že ruské úřady takové zájezdy nepovolují. Nicméně mluvčí Kremlu před několika dny připustil, že vláda by tento typ cest mohla zvážit, dodal ale, že „absolutní prioritou“ je nyní očkování obyvatel Ruska.
01.04.2021 18:50 |

podobné články