Článek

Seznam možných ministrů: Koalice se dohodly na 9 členech vlády pro Spolu a 6 pro PirSTAN

 
Devět zástupců by měla mít ve vládě nynějších opozičních stran koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a šest koalice Pirátů a Starostů (PirSTAN).
12.10.2021 10:00 |

podobné články

Podobné články

Nová vláda Spolu a PirSTAN bude mít 18 členů. A Kalousek vzpomněl na Nečase a Nagyovou

 
Koalice Spolu a PirSTAN se v úterý dohodly na koaliční smlouvě i programovém prohlášení společné vlády. Kabinet bude mít 18 členů, tedy premiéra a 17 ministrů - budou v něm totiž nově i ministři pro legislativu, pro EU a pro vědu a výzkum. Jednání trvalo přes 12 hodin. ODS by měla podle informací ČTK mít ve vládě Spolu a PirSTAN premiéra a pět ministrů, lidovci tři ministry, TOP 09 dva, STAN čtyři a Piráti tři. Exšéf TOP 09 Miroslav Kalousek se přitom ozval proti názoru, že není dobře, když je premiér a ministr financí každý z jiné strany. Zmínil přitom bývalého premiéra Petra Nečase a tehdejší šéfku jeho kabinetu i pozdější manželku Janu, dříve Nagyovou, nyní Nečasovou.
02.11.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (255 článků)

Spolu a PirSTAN se dohodly na koaliční smlouvě i programu vlády. PirSTAN bude mít celkem sedm ministrů

 
Koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) a Solu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) se dnes po dvanáctihodinovém jednání dohodly na společné koaliční smlouvě i programu nové vlády. Jasno je i o počtu křesel pro jednotlivé koalice.
02.11.2021 23:00 |

podobné články

Spolu a PirSTAN se po 12 hodinách jednání dohodly na koaliční smlouvě i programu vlády

 
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) se dnes dohodly na koaliční smlouvě i programovém prohlášení společné vlády.
02.11.2021 23:35 |

podobné články

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

 
Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani v Rožnově pod Radhoštěm na vysvětlování. Přijeli se Švindlbusem i Nanukárou. Předseda STAN odpověděl i na dotaz k současné popularitě případné koalice ANO a Spolu či premiéra Andreje Babiše. „Naše nabídka je koalice PirSTAN a koalice Spolu, která v ideálním případě vytvoří samostatně většinu, v neideálním případě může hledat nějakého spojence, ale rozhodně ne v hnutí ANO, SPD a KSČM,“ připustil poněkud překvapivě pro PL.
16.09.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Přehledně: Fiala představil Zemanovi adepty do vlády. Prezident má s jedním jménem problém

 
Předseda ODS Petr Fiala a lídr koalice Spolu by měl být jmenován do funkce předsedy vlády v pátek 26. listopadu na zámku v Lánech, informoval ho o tom ve středu 17. listopadu prezident Miloš Zeman.Jisté už je rozdělení resortů mezi koalice. Křesel ve vládě bude nově 18. Tedy premiér a 17 ministrů. ODS má mít ve vládě Spolu a PirSTAN premiéra a pět ministrů, lidovci tři ministry, TOP 09 dva, STAN čtyři a Piráti tři. Kdo všechno tu má usednout? S jedném jménem má prezident problém.
03.11.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (570 článků) , Jana Jelínková (16 článků)

Bartoš resort nedostane, ve vládě bude. Nejnovější ,,boj o koryta"

 
Koalice Spolu a PirSTAN chtějí na dnešním jednání o složení vlády dořešit programové nejasnosti a posunout se dále v personálním složení vlády. „Naší ambicí je dnes dojednat strukturu vlády a koaliční smlouvu,“ prohlásil aspirant na post ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS). Koalice se předem dohodly, že by chtěly mít sestavenou vládu a podepsaný program do 8. listopadu na první ustavující schůzi Poslanecké sněmovny.
02.11.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (314 článků) , Zbyněk Bartoš (6 článků)

Vaše deb*lní kecy. 57 % proti vám, 0,35 a jste v háji. „Fialovláda“ chytla varování: Bude horko

 
Petr Fiala už se chystá na roli premiéra a tzv. pětikoalice si rozděluje posty. Ovšem herní vývojář Daniel Vávra vyzývá k pokoře. Upozorňuje, že proti SPOLU a PirSTAN volilo 57 % voličů a pouhých 0,35 % chybělo do toho, aby vládu mohl sestavit Andrej Babiš. Jinými slovy, koalice nereprezentují většinu společnosti. „Nenastala žádná společenská změna. Jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily svoje hlasy,“ říká. Pokud bude vláda dělat nevratné změny, tak občany naštve a další vláda se bude mstít, varuje směrem ke SPOLU a PirSTAN.
13.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Petr Fiala (2336 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (389 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (703 článků) , Daniel Daniel (703 článků)

Radost? Schwarzenberg krotí radost SPOLU. Bude to úplně jinak

 
Podle dosavadních dostupných výsledků sčítání volebních hlasů ve volbách vítězí ANO, koalice SPOLU a PirSTAN získají pravděpodobně většinu. Bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volebním štábu koalice SPOLU živě komentoval pro novináře politický vývoj. Je podle něj jasné, že Andrej Babiš bude premiérem, dokud bude na Hradě sedět Miloš Zeman. Zároveň se přihlásil k podpoře vzniku povolební koalice SPOLU s Piráty a hnutí STAN. „Čeká nás ohýbání představitelného i nepředstavitelného,“ dodává k tomu moderátor Filip Horký.
09.10.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Karel Schwarzenberg (4033 článků) , Miloš Zeman (26642 článků)

Spolu a PirSTAN chtějí podepsat koaliční smlouvu do 8. listopadu. Fiala zmínil první návrh

 
Koalice Spolu a PirStan opětovně jednaly ve Sněmovně o programových otázkách, smlouvu chtějí mít připravenou příští týden a podepsanou 8. listopadu. Uvedl to kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS). Fiala připustil, že vyjednavači už řešili i rozdělení křesel, ale tady hotovo ještě není.
26.10.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2336 článků)

PirStan není nepřítel, ujišťuje Černochová z ODS. Zkušenost s Piráty má tristní, tak bude držet palce STAN

 
Poslankyně Jana Černochová (ODS) tvrdí, že bude v nadcházejících volbách z potenciálních partnerů pro vládní koalici nejvíce držet palce hnutí STAN. „Koalice PirStan je pro nás spojencem, ale já budu držet palce zejména STAN, aby lidé v rámci té koalice volili je a měli tak v Poslanecké sněmovně nad Piráty převahu,“ řekla Černochová, která prý má jako starostka Prahy 2 s Piráty na komunální úrovni tristní zkušenost.
07.09.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (570 článků)

Rakušan: „Žádný podvod!“ Do vlády chce STAN i bez Pirátů a má jména ministrů

 
Předseda STAN Vít Rakušan odmítl, že by odhodlání STAN jít do vlády s koalicí Spolu mohlo porušovat koaliční dohodu s Piráty. Pokud by Piráti v aktuálním hlasování nepodpořili vládní koaliční smlouvu Spolu a PirSTAN, Piráti a Starostové by museli vyvolat koaliční jednání a pokusit se najít východisko, uvedl v neděli Rakušan. Hnutí STAN přitom má již schválená i jména ministrů.
14.11.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (255 článků)

Strany budoucí koalice se dohodly na obsazení vedení Sněmovny

 
ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dohodly na vzájemné podpoře kandidátů do vedení Sněmovny. ČSSD by měla mít post předsedy, obě menší strany po jednom místopředsedovi. Sněmovna by měla mít celkem čtyři místopředsedy. Strany se dohodly i na podpoře zákonných opatření schválených Senátem, oznámil ve čtvrtek předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
25.11.2013 19:07 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Měsíc po volbách lídři SPOLU a PirSTAN: Podepsali koaliční smlouvu!

 
Nová vláda je na spadnutí. Předsedové uskupení SPOLU a PirSTAN včera podepsali koaliční smlouvu A co slibují? Návrat k »havlovské« diplomacii nebo důchodovou reformu.
09.11.2021 05:10 |

podobné články

Epicentrum: Prezidentův stav se stabilizoval. Odkládá se hlasování o článku 66?

 
Koalice SPOLU a PirSTAN se dohodly na koaliční smlouvě i programovém prohlášení společné vlády. To, kdy se s budoucím premiérem Petrem Fialou sejde prezident Miloš Zeman, není ale ani po přesunutí hlavy státu z JIP na běžný pokoj zatím jasné. Piráti navíc přišli s analýzou volebního neúspěchu, ze které mimo jiné viní právě své partnery – Starosty a nezávislé. Je tato vládní spolupráce v ohrožení? A kdy se dozvíme o prezidentovi víc? Tomu se věnovalo čtvrteční Epicentrum Blesku se senátorem a předsedou komise pro Ústavu Zdeňkem Hrabou (STAN). Rozhovor byl natočen ještě před přesunem Miloše Zemana na rehabilitační oddělení ÚVN.
04.11.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2336 článků) , Miloš Zeman (26642 článků)

Umíte počítat? Witowská zkoušela Vondráčka z matematiky. Zazněla slova o souboji se SPOLU a PirSTAN

 
U koalice SPOLU je v plném proudu povolební jednání o sestavení vlády. Společně s Piráty a Starosty chtějí do 8. listopadu podepsat koaliční smlouvu. Hnutí ANO chce s koalicemi vyjednávat o obsazení postu ve Sněmovně. „Připravujeme se na souboj,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 místopředseda hnutí ANO a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Zaskočená Světlana Witowská jej ihned začala zkoušet z matematiky. Řeč byla i o tom, zda by přijal Andrej Babiš pověření prezidenta k sestavení vlády. Záležet prý bude na tom, jak se ve Sněmovně zachová koalice.
13.10.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Světlana Witowská (365 článků)

Hamáček sází na koalici ANO a ODS. Komické, vmetl mu Jurečka a zmínil boj ČSSD o přežití

 
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček čeká po volbách koalici složenou z hnutí ANO a ODS. Řekl to v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News s tím, že si klidně vsadí na to, že volební koalice Spolu a PirSTAN se po volbách rozpadnou. „V zákulisí už je to hotová věc,“ tvrdí vicepremiér, přestože zástupci koalice Spolu jakoukoli vládu s Andrejem Babišem (ANO) opakovaně odmítli už předem. Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky koalice sice bude mít rozdělené poslanecké kluby ve Sněmovně, vyjednávat o případném podílu na vládě ale bude jednotně.
05.09.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků) , Jan Hamáček (3307 článků)

Jak říkávaly babičky: „Z h*vna bič neupleteš.“ Tři důvody, proč je na tom opozice bledě

 
Andrej Babiš a ČSSD jsou u moci 8 let. To je douhá doba, ani jedna z opozičních stran se však v průzkumech nedokázala přiblížit ani na dohled hnutí ANO. A právě proto vznikly předvolební koalice SPOLU a PirSTAN. Ale ani ony si nevedou nikterak zázračně lépe. Proč to tak je? Kde se stala chyba? Nad těmito otázkami se dnes zamýšlí politolog Michal Bok. Z hodnocení vychází lépe koalice SPOLU. Jenže, opozice prý udělala zásadní „botu“ už ve chvíli, kdy se skládaly koalice...
22.09.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Volby vyhrála koalice Spolu, s PirSTAN mají většinu, KSČM a ČSSD pod 5 procent

 
  Koalice Spolu, která zahrnuje ODS, lidovce a TOP 09, a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) dnes podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu.
09.10.2021 15:55 |

podobné články

Já jsem žena! Pekarová se ohradila proti novináři. Fiala překvapil Zemana

 
Koalice Spolu a Pirátů se Starosty chtějí jednat o vládě tak, aby mohly do 8. listopadu podepsat koaliční smlouvu. Jednat o vládě budou koalice v šesti týmech podle jednotlivých programových oblastí. Předseda ODS Petr Fiala požádal také kancléře prezidenta o schůzku s hlavou státu. Má se uskutečnit, až bude hospitalizovaný prezident Zeman mimo jednotku intenzivní péče. Prý teď není kam spěchat. Na tiskové konferenci koalice Spolu a PirSTAN došlo také k momentu, kdy se Pekarová Adamová ohradila vůči redaktorovi ČT24.
13.10.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2336 článků)