Článek

Sever Moravy sevřel smog! Prachu je v ovzduší až pětkrát více, lidé nemohou dýchat

 
V celém Moravskoslezském kraji jsou výrazně zhoršené rozptylové podmínky. Na Ostravsku, Karvinsku, Frýdecko-Místecku i Třinecku je kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší vyhlášen stav regulace. Limit je překročen až pětinásobně! Podniky musí omezovat výrobu.
21.01.2019 15:35 |

podobné články

Podobné články

Sever Moravy sevřel smog. Experti: Omezte pohyb venku a nejezděte autem

 
Meteorologové v neděli po 14. hodině v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti Třinecka) vyhlásili regulaci. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Už dopoledne tam meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Obojí platí až do odvolání. Ve 21:23 vyhlásili meteorologové smogovou situaci také pro oblast Třinecka. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší, oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.01.2019 22:30 |

podobné články

Sever Moravy dusí smog

 
Obyvatele severní Moravy opět trápí smog. Po Třinecku nastala smogová situace i na Ostravsko-Karvinsku. Meteorologové tam v sobotu krátce po půlnoci kvůli zvýšenému množství částic polétavého prachu PM 10 v ovzduší vyhlásili signál regulace. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
28.01.2012 08:30 |

podobné články

Lidi na severu Moravy dusí smog, prachu v ovzduší stále přibývá

 
Sotva zima ukázala svou pravou tvář a teploty klesly hlouběji pod bod mrazu, ovzduší v Moravskoslezském kraji se rapidně zhoršilo. Meteorologové proto z pátku na sobotu vyhlásili smogovou regulaci pro Třinecko, Ostravsko a Karvinsko. Regulaci vyhlásilo samostatně i město Český Těšín. Znamená to, že průmyslové podniky znečišťující ovzduší musí začít dodržovat regulační řády a omezit vypouštění škodlivin do ovzduší. Lidé by neměli vycházet ven.
28.01.2012 17:40 |

podobné články

Smog se vrátil do Prahy. Špatné ovzduší dusí lidi i v dalších krajích Česka

 
Meteorologové vyhlásili v Praze kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší smogovou situaci. Smog trápí i Moravskoslezský, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Jihomoravský kraj. Regulace kvůli znečištěném ovzduší platí na Ostravsku, Zlínsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku.
14.02.2017 09:45 |

podobné články

Piráti: Ostravsko opět pod smogem. Bojujeme za zlepšení ovzduší

 
Ostravsko se již několik dnů opět potýká se zhoršenou kvalitou ovzduší. Limity polétavého prachu, který má na svědomí až 11 tisíc předčasných úmrtí ročně i vysoce dráždivého oxidu siřičitého byly několikrát překročeny. Na špatné ovzduší a smog si zvyknout nelze. Piráti již minulý týden předložili novelu zákona o ochraně ovzduší.
19.02.2018 18:30 |

podobné články

Sever Moravy se dusí, byl vyhlášen signál regulace

 
Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v Moravskoslezském kraji dvě hodiny po půlnoci signál regulace. Především vlivem zhoršených rozptylových podmínek se totiž výrazně zhoršila kvalita ovzduší. Sever Moravy, hlavně pak Bohumínsko, zalil smog.
01.11.2011 07:40 |

podobné články

Smog opět dusí sever Moravy, situace se dále zhoršuje. Tady přestává legrace

 
Už více než týden musí obyvatelé Moravskoslezského kraje dýchat výrazně znečištěný vzduch. I dnes limity polétavého prachu na většině měřících stanic překračují povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. Nejhorší situace je stále na Karvinsku.
09.11.2011 07:55 |

podobné články

Sever Moravy stále trápí smog, limit byl překročen už šestinásobně

 
Ostravsko, Karvinsko a Třinecko nadále trápí smog. Ve Věřňovicích na Karvinsku průměrné denní koncentrace polétavého prachu (PM10) ráno překročily denní limit 50 mikrogramů na metr krychlový už šestinásobně. Signál regulace platí pro Ostravsko a Karvinsko od pátečního večera, v noci na sobotu ho meteorologové rozšířili pro Třinecko.
05.12.2010 09:30 |

podobné články

Kraje sevřel smog: Pro zdraví Čechů může mít i tragické důsledky

 
Meteorologové sice odvolali ve Zlínském a Moravskoslezském kraji vyhlášený signál regulace, který pro některé průmyslové podniky kvůli zhoršení ovzduší znamená omezení výroby. Smogová situace ale nadále zůstává v platnosti. Smog má na naše zdraví různé dopady, pro někoho jsou nepatrné, ale pro někoho může být fatální.
10.01.2017 18:55 |

podobné články

Pražany opět dusí smog! Situace se má zlepšit v druhé polovině týdne

 
Meteorologové už zase vyhlásili v Praze kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší smogovou situaci. Signál regulace, kdy by podniky musely omezit výrobu, ale zatím vyhlášen nebyl. Velké množství polétavého prachu v ovzduší se zlepší až na konci tohoto týdne.
14.02.2017 10:00 |

podobné články

Smog dál dusí sever Moravy, situace se horší

 
Částice polétavého prachu (PM10) dál výrazně zhoršují stav ovzduší v Moravskoslezském kraji. Rozptylové podmínky jsou zřejmě nejhorší od počátku listopadu, kdy byl kvůli smogu poprvé vyhlášen signál regulace. Průměrné denní hodnoty se v neděli ráno místy vyšplhaly až na více než pětinásobek povoleného limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, uváděly stránky Českého hydrometeorologického ústavu.
13.11.2011 08:25 |

podobné články

V Ústeckém kraji byl kvůli prachu vyhlášen stav regulace

 
Meteorologové vyhlásili kvůli prachu v ovzduší v Ústeckém kraji signál regulace. Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překročily limit 150 mikrogramů na metr krychlový, nejhorší situace je na Mostecku, v Lomu bylo naměřeno i přes 500 mikrogramů na metr krychlový.
03.12.2010 19:55 |

podobné články

V Ústeckém kraji a na Ostravsku byl kvůli prachu vyhlášen stav regulace

 
Meteorologové vyhlásili kvůli prachu v ovzduší v Ústeckém kraji a na Ostravsku signál regulace. Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překročily limit 150 mikrogramů na metr krychlový, nejhorší situace je na Mostecku, v Lomu bylo naměřeno i přes 500 mikrogramů na metr krychlový.
03.12.2010 21:00 |

podobné články

Sever Moravy opět dusí smog

 
Obyvatele Moravskoslezského kraje znovu dusí prach. Meteorologové proto vyhlásili v úterý večer signál regulace. Smog zalil celý region, nejhorší situace je na Ostravsku a Karvinsku. Velcí průmysloví znečišťovatelé musí začít dodržovat ekologická opatření a snížit vypouštění škodlivin do ovzduší.
21.12.2011 09:40 |

podobné články

Sever Moravy se dusí. Hodnoty prachu překračují limity trojnásobně

 
Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji jsou stále nepříznivé. Hodnoty průměrných denních koncentrací polétavého prachu v ovzduší už místy dosahují více než trojnásobku imisního limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. V celém regionu je v platnosti smogová situace a hrozí, že bude vyhlášen znovu i stav regulace. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ).
05.02.2017 08:40 |

podobné články

Sever Moravy a Čech stále trápí smog

 
Ovzduší v Moravskoslezském kraji se během noci na sobotu výrazně zhoršilo. Kvůli smogové situaci rozšířili meteorologové signál regulace platící od pátku pro Ostravsko a Karvinsko i na Třinecko. Vlivem počasí překročily průměrné denní koncentrace polétavého prachu už čtyřnásobně denní limit 50 mikrogramů na metr krychlový.
04.12.2010 11:20 |

podobné články

Sever Moravy a Slezsko dusí smog

 
Katastrofální situace, co do kvality ovzduší, panuje dál v Moravskoslezském kraji. Nejvíce denní překročené hodnoty polétavého prachu naměřily v Bohumíně a ve Věřňovicích, kde vykázaly až osminásobné překročení povoleného limitu. Ten je 50 mikrogramů na metr krychlový.
23.12.2010 10:45 |

podobné články

Smog na severu Moravy trvá: Sousední Polsko je totiž v klidu, má daleko volnější limity

 
Smog stále svírá sever Moravy a Slezsko. Podle odborníků je problém i v tom, že sousední Polsko je daleko benevolentnější. Má dvojnásobné limity pro polétavý prach než my! Vyhlášení smogové situace je u nás při dosažení hranice 100 mikrogramů na m3.
23.01.2019 13:25 |

podobné články

Českou republiku trápí prach, na severu Moravy dosáhl až pětinásobku limitu

 
Na více než pětinásobek povoleného limitu dnes vzrostla denní koncentrace prachu v ovzduší na severu Moravy. Smog ale trápí celou zemi. Limit 50 mikrogramů prachových částic na metr krychlový byl překročen na všech měřicích stanicích Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), na většině z nich až dvojnásobně. V několika krajích je vyhlášena smogová situace, podmínky se zlepší asi až příští týden.
25.01.2013 11:17 |

podobné články