Článek

Sever Čech nezklamal. Opět podezření na kupčení s hlasy, opět Krupka

 
Na severu Čech se objevilo první podezření na možnou manipulaci s hlasy v nadcházejících sněmovních volbách. Týká se Krupky, kde už v minulosti docházelo ke kupčení s hlasy a kde se kvůli tomu volby musely opakovat, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes. 
20.10.2017 13:35 |

podobné články

Podobné články

Informace z doslechu: V Brně-sever se kupovali hlasy Romů

 
Policie prověřuje tři trestní oznámení kvůli údajnému kupčení s hlasy v době voleb v městské části Brno-sever. Dnes to řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Další trestní oznámení ve stejné městské části podá Janusz Konieczny z Nadačního fondu proti korupci. Jak řekl, několik lidí z vyloučené lokality mu potvrdilo, že za vstup na společenskou akci s jídlem a pitím zdarma odevzdali hlas starostovi Rostislavu Haklovi (ČSSD). Hakl jakékoli nařčení z kupčení s hlasy odmítá a považuje to za politický boj.
16.10.2014 17:45 |

podobné články

Informace z doslechu: V Brně-sever se kupovaly hlasy Romů

 
Policie prověřuje tři trestní oznámení kvůli údajnému kupčení s hlasy v době voleb v městské části Brno-sever. Dnes to řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Další trestní oznámení ve stejné městské části podá Janusz Konieczny z Nadačního fondu proti korupci. Jak řekl, několik lidí z vyloučené lokality mu potvrdilo, že za vstup na společenskou akci s jídlem a pitím zdarma odevzdali hlas starostovi Rostislavu Haklovi (ČSSD). Hakl jakékoli nařčení z kupčení s hlasy odmítá a považuje to za politický boj.
16.10.2014 18:10 |

podobné články

Volby na Brně-severu i přes údajné kupčení s hlasy platí

 
Výsledky komunálních voleb v brněnské městské části Sever jsou platné. Rozhodl tak v úterý Ústavní soud (ÚS), když shodil pod stůl verdikt brněnského Krajského soudu, který volby kvůli údajnému kupčení s hlasy zrušil. ÚS vyhověl stížnosti starosty Rostislava Hakla (ČSSD) a městské části, kterým se zneplatnění voleb nelíbilo.
17.02.2015 15:45 |

podobné články

V Krupce volí potřetí, opět s podezřením na manipulaci s hlasy

 
Už potřetí za necelý rok míří lidé k volebním urnám v Krupce na Teplicku. Pokus o řádné komunální volby už dvakrát ztroskotal, kvůli kupčení s hlasy voličů je soud zneplatnil. Podle Transparency International existuje záznam, který vypovídá o kupčení s hlasy.
10.09.2011 16:30 |

podobné články

Opakované komunální volby v Krupce zase zavánějí korupcí

 
Volby v Krupce opět provází podezření z kupčení s hlasy. Dva obyvatelé sídliště v sobotu novinářům řekli, že před hlasováním dostali stokorunu a vyplněný hlasovací lístek. Náhončí prý za ně dostal mnohem víc. Hromadného vyplácení peněz se podle nich účastnilo 200 až 300 lidí. Volby v městečku na okraji Teplic už soudy kvůli kupčení s hlasy jednou anulovaly.
07.05.2011 16:50 |

podobné články

Krupská ODS napadla kvůli kupčení s hlasy výsledek opakovaných voleb

 
Místní sdružení ODS v Krupce na Teplicku podalo v pondělí ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem návrh na rozhodnutí o neplatnosti opakovaných komunálních voleb, které se ve městě konaly na začátku května. Hlasování se totiž opět neobešlo bez podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých voličů.
16.05.2011 16:10 |

podobné články

Volby do krajů: Kupčení s hlasy?

 
Včera ve 14 hodin se otevřely volební místnosti po celé republice, v nichž voliči rozhodnou o krajských poslancích a třetině senátorů. O dalším směřování nejen v regionech mohou rozhodnout od dnešních osmi hodin do dvou odpoledne. Pak se začnou lístky sčítat. Už včera se ale začaly objevovat první stížnosti i podezření z kupčení s hlasy…
13.10.2012 12:10 |

podobné články

Policie v Ústeckém kraji řeší možné kupčení s hlasy

 
Podezření z kupčení s hlasy do komunálních voleb prověřuje policie v Litvínově, Bílině na Teplicku a Lovosicích. Nabídku peněz za hlas měli dostat především sociálně slabí, v Lovosicích z městské ubytovny, v Litvínově na sídlišti Janov.
10.10.2014 13:01 |

podobné články

Paneláky hrůzy, kde bydlí Romové. Sem opravdu nejezděte

 
REPORTÁŽ, UVNITŘ FOTO Krupka na Teplicku se nedávno „proslavila" svými volbami do zastupitelstva, které se tu kvůli kupčení s hlasy konaly hned třikrát. Zkrátka nakupovayi se tu hlasy sociálně slabých - zejména Romů. A ti jsou černou můrou Okresního stavebního družstva Teplice. To zde totiž vlastní sídliště, z něhož asi 15 procent (cca 400 osob) obyvatel tvoří Romové. Ceny bytů v této lokalitě zaznamenaly strmý pád. Důvod? Nepořádek, hluk, devastace domů a.....
19.10.2011 04:50 |

podobné články

Paneláky hrůzy! Klíč? Proč, dveře se vykopnou

 
Krupka na Teplicku se nedávno „proslavila" svými volbami do zastupitelstva, které se tu kvůli kupčení s hlasy konaly třikrát. Zkrátka nakupovali se tu hlasy sociálně slabých - zejména Romů. A ti jsou černou můrou Okresního stavebního družstva Teplice.
19.10.2011 07:40 |

podobné články

Zneplatnění voleb v Krupce žádá po ODS i ČSSD, další strany se přidají

 
Návrh na neplatnost voleb v Krupce na Teplicku podala ve středu po ODS, která tak učinila v pondělí, i ČSSD. O stížnosti uvažují také Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a sdružení Zdravá Krupka, které již iniciovalo opakování řádných voleb. Nové hlasování proběhlo na začátku května, stejně jako loni v říjnu ho však provázela podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých voličů.
18.05.2011 16:05 |

podobné články

Výsledky voleb v Krupce jsou podobné jako v říjnu

 
Výsledky sobotních komunálních voleb v problémové části Krupky v zásadě kopírují loňský říjen, což nepřímo potvrzuje, že opět docházelo ke kupčení s hlasy. Vyplývá to z výsledků sčítání hlasů, zveřejněných Českým statistickým úřadem. Kupčení s hlasy dosvědčilo v sobotu několik svědků.
08.05.2011 08:45 |

podobné články

Vyjednávání o slovenské vládě provází aféra kupčení s hlasy

 
Povolební vyjednávání o nové slovenské vládě zasáhla aféra o údajném kupčení s hlasy.
25.06.2010 21:15 |

podobné články

V části Krupky se musí opakovat volby, soud potvrdil kupčení s hlasy

 
Ve třech okrscích v Krupce na Teplicku se musí zopakovat nedávné komunální volby. V pondělí o tom rozhodl Ústecký krajský soud. Důvodem opakovaného hlasování je kupčení s hlasy voličů. Oznámila to mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková
09.11.2010 14:38 |

podobné články

Ústavní soud odložil volby v Krupce. O kupčení s hlasy nerozhodl

 
Ústavní soud odložil opakované obecní volby v Krupce na Teplicku. Měly se konat v sobotu ve třech okrscích, lidé ale volit zatím nepůjdou. Ústavní soud bude dál zkoumat situaci kolem kupčení s hlasy v obci.
05.01.2011 13:55 |

podobné články

Volby v Krupce se budou opakovat, ÚS netoleroval kupčení s hlasy

 
Ústavní soud (ÚS)v úterý zrušil předchozí rozsudek krajského soudu v Ústí nad Labem a umožnil opakování voleb v Krupce na Teplicku. Ústavní stížnost podala skupina zastupitelů a neúspěšných kandidátů, kteří upozorňovali na kupčení s hlasy. Tuto praktiku označil ÚS za nepřípustnou.
25.01.2011 14:30 |

podobné články

Kupčení s hlasy je nezákonné, rozhodl Ústavní soud

 
Kupčení s hlasy v komunálních volbách je nepřípustné. Ústavní soud (ÚS) proto zrušil rozhodnutí ústeckého krajského soudu o volbách v Krupce na Teplicku. Volby se tak budou zřejmě muset opakovat v celé Krupce.
25.01.2011 14:45 |

podobné články

John zahájil boj: Kupčení s hlasy? To budeme trestat

 
Sobotní komunální volby v Krupce na Teplicku by měly hlídat desítky policistů i úředníci ze státní volební komise, uvedla ČTK. Při své návštěvě ve městě to ve čtvrtek novinářům řekl vicepremiér a předseda Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí Radek John (VV). Volby v šestnáctitisícovém městě se opakují kvůli hromadnému kupčení s hlasy sociálně slabých.
05.05.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Ministr Pospíšil: Změna trestního zákoníku kupčení s hlasy výslovně postihne

 
Ministerstvo spravedlnosti připravilo změnu trestního zákoníku, která postihne tzv. „kupčení s hlasy".
03.09.2011 20:50 |

podobné články