Článek

Šetřete. Požádejte. Nestyďte se. Fiala vyzval národ k akci

 
Nutnost zastropovat ceny energií je přímým důsledkem Putinovy ekonomické války proti Západu. Situace EU šokovala, ale hlavně spojila, řekl ve svém nedělním projevu k občanům premiér Petr Fiala (ODS). Na financování cenového stropu chce vláda kromě daně z mimořádných zisků využít dividendy ze státem vlastněných společností včetně ČEZ, řekl.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)
Podobné články

Šetřete. Požádejte. Nestyďte se. Fiala vyzval národ k akci

 
Nutnost zastropovat ceny energií je přímým důsledkem Putinovy ekonomické války proti Západu. Situace EU šokovala, ale hlavně spojila, řekl ve svém nedělním projevu k občanům premiér Petr Fiala (ODS). Na financování cenového stropu chce vláda kromě daně z mimořádných zisků využít dividendy ze státem vlastněných společností včetně ČEZ, řekl.
18.09.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Zastavit rudnutí. Lídryně Trikolóry se inspiruje u Margaret Thatcherové

 
„Jestli chcete, aby bylo v politice něco řečeno, požádejte muže. Jestli chcete, aby bylo něčeho dosaženo, požádejte ženu,“ řekla na zahájení kampaně strany Trikolóra Svobodní Soukromníci poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková. Citovala tím někdejší britskou premiérku Margaret Thatcherovou, která je pro Majerovou inspirací i v dalších věcech. Podobně jako ona by chtěla zastavit rudnutí této země, byť k rudé je aktuálně třeba přidat také zelenou a černou.
21.06.2021 16:45 |

podobné články

Jste až po uši v dluzích? Nestyďte se a okamžitě požádejte o pomoc

 
Na 15. listopad připadá Den bez dluhů. Mezinárodní iniciativa se snaží připomenout Čechům, že žít na dluh není řešením, stejně jako před dluhy utíkat. Pokud jste se ocitli v dluhové pasti a nevíte, jak z ní ven, příští týden máte možnost svou situaci zcela změnit. Většina Čechů se ale za své dluhy stydí a nechtějí vyhledat pomoc.
05.11.2015 14:45 |

podobné články

Šetřete vodu i kapsu: Požádejte o státní příspěvek na zachytávání dešťovky!

 
Druhá vlna dotačního programu Dešťovka bude spuštěna 7. září 2017. Stavebníci i majitelé rodinných domků mohou dostat příspěvek na systém zachytávání dešťové vody. V první vlně byly finance vyčerpány během 28 hodin od zahájení výzvy, takže se nevyplatí váhat.
08.08.2017 12:10 |

podobné články

Feťácké státy americké. „Nestyďte se, že berete drogy,“ visí v New Yorku všem na očích

 
Spojené státy se v posledních letech potýkají s rekordním růstem úmrtí v důsledku předávkování se drogami a jen za minulý rok takto zemřelo více než sto tisíc Američanů. Za rekordními počty úmrtí způsobených předávkováním, které dosahují až o čtvrtinu větších hodnot než kolik bylo za loňský rok v Americe obětí covidu-19, může především užívání opioidů spolu s dalšími nebezpečnými látkami. Kvůli neutěšené drogové situaci se v New Yorku rozjela kampaň. „Nestyďte se za to… Začínejte s malými dávkami,“ radí lidem.
27.05.2022 11:35 |

podobné články

Fiala v předvolebním agitačním projevu vyzval k rozumnému hospodaření s energiemi

 
K rozumnému hospodaření s plynem a elektřinou vyzval v dnešním mimořádném projevu premiér Petr Fiala (ODS). Vláda, státní organizace, firmy i domácnosti podle něj mají zvážit, zda s energiemi zacházejí správně a jak jimi neplýtvat. Rozumné hospodaření s energiemi uspoří každému vlastní peníze, ale také sníží výdaje státního rozpočtu, řekl. Pomůže to podle něj také průmyslu i celé české ekonomice. Fiala bude důsledně trvat na tom, aby stát se svými institucemi šel v šetření příkladem.
18.09.2022 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Nestyďte se za Paroubka a dovolte mu debatu, vzkázal Nečas Tvrdíkovi

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek se s lídrem ODS Petrem Nečasem nemohou shodnout na počtu debat, které by spolu měli do voleb absolvovat. Naplánovány jsou tři. Nečas se v týdnu na Paroubka obrátil dopisem, v němž jej vyzval k dalšímu klání. Paroubek ve čtvrtek Nečasovi odepsal, že tři plánované debaty stačí. Podle Nečase by se sociální demokraté neměli za svého předsedu stydět.
13.05.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4468 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Nestyďte se za chudobu, poradil důchodkyni ruský obr, boxerský milionář a dnes poslanec

 
Ruský poslanec a bývalý profesionální mistr světa v boxu Nikolaj Valujev způsobil rozruch v médiích a na sociálních sítích, když vyzval penzistku, stěžující si na nouzi, aby se nestyděla za chudobu. Rozruch okolo poslancovy repliky zapadá do bouřlivých debat o nepopulárním zvýšení věku pro odchod do penze, kterému ruští poslanci právě dali „zelenou“ navzdory odporu většiny populace.
29.09.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Nikolaj Valujev (7 článků)

Ministr Jurečka vzkazuje: Nestyďte se žádat o dávku!

 
Už od příštího týdne by měla začít platit novela zákona, která má lidem zvednout příspěvky na bydlení. A ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (40, KDU-ČSL) vyzval ty, co mají problém s placením energií, aby se neostýchali a o peníze na úřadech práce požádali.
22.01.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

Poradkyně Fialy z ČT oslovila národ: Važte každou korunu, šetřete

 
Inflace v Česku dál stoupá, proti červnu spotřebitelské ceny vzrostly o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta. Hlavní ekonomka Reiffeisenbank a poradkyně premiéra Helena Horská v pořadu Interview ČT24 řekla, že nelze počítat s tím, že by se v dohledu zlevňovalo. „Jsme v bodě, kdy už nemůže být hůř, ale Češi si chtějí užít léto,“ varuje, že za rohem je už topná sezóna: „Važte každou korunu, dělejte si finanční rezervy,“ doporučuje důrazně lidem.
12.08.2022 07:15 |

podobné články

Fiala vyzval k jednotnosti ODS a požádal o silný mandát

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala ve svém nominačním projevu nabídl delegátům olomouckého kongresu své schopnosti. Řekl, že umí řídit instituce, nebojí se riskovat a umí lidi přesvědčit. Vyzval k jednotnosti strany, podle něj by neměla své členy dělit na staré a nové. Požádal o silný mandát, aby mohl s obnovou strany začít co nejdříve. 
18.01.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Podvod. Fiala lhal. Po „benzínové“ tiskovce odveta

 
Válka na Ukrajině se projevuje v cenách benzínu i nafty a vláda čelila kritice, že se zdražováním nic nedělá. Včera se tedy rozhodla, že zruší silniční daň, do nafty už nebude přidávána biosložka a na prodejce přijdou kontroly, zda „uměle nezvyšují ceny“. Premiér Petr Fiala také vyzval, aby si lidé nevytvářeli zásoby paliva dopředu. Podle šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla to je jako by vyzval obyvatele, aby pumpy vzali útokem. A kritizoval vládu za neschopnost. Hlasů, že opatření vlády nic nevyřeší, bylo víc. Jeden dokonce i z vlády. Ale ten už otočil.
10.03.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (386 článků) , Petr Fiala (4314 článků) , Jaroslav Fiala (131 článků)

Babiš popřál Zemanovi uzdravení, lidem radí očkovat se i soudržnost. Pochválil ho i Fiala

 
Výhled do budoucna není optimistický, Češi a Česko ale zvládli mnohem horší období, řekl v projevu k dnešnímu státnímu svátku premiér Andrej Babiš (ANO), který jsme ve 20:15 odvysílali i na Blesk.cz. V nejtemnějších dobách podle něj národ vždy držel při sobě. Doufá, že nová vláda bude bojovat za české zájmy. Opětovně lidi vyzval, aby se nechali očkovat. Poděkoval zároveň za důvěru v době, kdy byl premiérem. Projev premiéra hodnotí politologové jako vstřícný, věcný a stručný. Odložení konfrontačního stylu ocenil i lídr koalice Spolu a uchazeč o premiérskou funkci Petr Fiala (ODS).
28.10.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24855 článků) , Miloš Zeman (27444 článků)

Přijdeme o stát. Blbý národ? Jiří Mikeš přesně ví, co bude

 
Poslušný Petr Fiala bude loajální k Bruselu a Kalouskové v pozadí nastupující vládě jistě poradí, že „blbý národ“ přijme rozpočtové škrty, myslí si mediální analytik Jiří Mikeš. Národ podle něj ale není blbý, jen „trošku podlehl agitaci a síle České televize. Pan Babiš nedocenil, že mainstream má takovou moc.“ Mikeš též ParlamentnímListům.cz vyjevil plán na ukončení existence národních států v rámci Evropské unie. Vyjádřil znechucení nad tím, jak političtí soupeři zacházejí s nemocným prezidentem Zemanem.
11.10.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků) , Jiří Fiala (328 článků) , Jiří Fiala (328 článků) , Jiří Zeman (1376 článků)

Kauza Čapí hnízdo by se mohla týkat i náměstka ČSSD Novotného, podotkl Fiala

 
Šéf ODS Petr Fiala znovu vyzval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby udělal nějaký krok v kauze Čapí hnízdo. „Ve standardních poměrech je totiž těžko představitelné, aby premiér mlčel k takto závažné kauze,“ uvedl Fiala. Prohlásil, že vysvětlením premiérova mlčení může být, že se aféra dotýká i současného náměstka ministra průmyslu Tomáše Novotného, který je členem sociální demokracie. Ten nařčení popírá.
10.03.2016 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Tomáš Novotný (90 článků) , Tomáš Novotný (90 článků) , Tomáš Novotný (86 článků)

ODS půjde do voleb sama. Fiala odmítl Kalouskovu výzvu k utvoření koalice

 
ODS nepůjde do voleb v bloku pravicových stran, jak k tomu dříve vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Serveru Novinky.cz to řekl předseda ODS Petr Fiala. Po Kalouskově výzvě ODS uvedla, že o bloku pravicových stran je připravena diskutovat. Nyní Fiala připustil, že ODS nabídne místa na kandidátkách menším pravicovým stranám.
25.12.2016 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků) , Miroslav Kalousek (7637 článků)

Fiala si vzal na pomoc „antibabiše“ a pak vyzval Sněmovnu ke schválení rozpočtu

 
Předchozí vláda Andreje Babiš sestavovala rozpočet podle hesla, že chce dát všechno všem. Ale to si čeští daňoví poplatníci nemohou dovolit. Premiér Petr Fiala se ve Sněmovně pořádně rozjel, když promluvil o změnách v rozpočtu. Zdůraznil, že za rok vzrostou peníze seniorům nejrychleji v historii samostatného Česka. Ale to nebylo zdaleka všechno. Fiala toho řekl mnohem víc.
18.02.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24855 článků) , Petr Fiala (4314 článků)

Jednoduché řešení? Taková neposlouchejte, vzkázal Fiala. Obvinil autory, že tu chtějí Rusko

 
Stát vyhlásí od 5. září stav předcházení nouze v teplárenství, řekl po jednání vlády premiér Petr Fiala (ODS). Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) pak dodal, že stát pomůže firmám s cenami energií. Vláda také schválila zvýšení tarifní složky státních zaměstnanců. Tiskovou konferenci přenášela ČT24. A Fiala vyzval, aby lidé neposlouchali „populisty“, kteří nabízejí jednoduchá řešení.
31.08.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)