Článek

Sestřička (†29) před smrtí nakazila virem tátu. Ten teď daruje plazmu s protilátkami

 
Alan Mack (62) přišel kvůli pandemii koronaviru o milovanou dceru, ale místo aby se zhroutil, stal se z něj hrdina. Jelikož se od dcery také nakazil a neměl nejlehčí průběh nemoci, má teď ještě stále dost protilátek. Už poosmé byl darovat krevní plazmu, která může pomoci ostatním. Tak „štědrých“ dárců napočítal anglický zdravotnický systém NHS jen kolem dvaceti.
18.10.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Alan Alan (15 článků) , Alan Alan (15 článků) , Alan Alan (22 článků) , Alan Alan (15 článků)
Podobné články

Nový český lék na koronavirus? V Thomayerově nemocnici podávají plazmu s protilátkami

 
K odvážnému kroku se rozhodli v Thomayerově nemocnici v Praze, kde nově léčí osoby s onemocněním covid-19 plazmou s protilátkami proti koronaviru. K dnešnímu dni byla plazma podána dvěma pacientům s těžkým průběhem onemocnění. Jestli však bude metoda úspěšná, to se zatím neví, jde totiž o experimentální metodu.
22.04.2020 15:45 |

podobné články

Dárce plazmy pro léčbu covidu: Neváhal jsem ani minutu

 
Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) začala ve čtvrtek odebírat od prvních dárců krevní plazmu, která by mohla pomoci těžce nemocným s covidem-19. Podle lékařů z ÚVN je o darování velký zájem a prvnímu pacientovi by plazmu s protilátkami mohli nasadit už příští týden.
27.04.2020 05:35 |

podobné články

Sám prodělal covid-19, nyní daroval Tom Hanks plazmu na výzkum koronaviru

 
Tom Hanks (63) onemocněl v polovině března nemocí covid-19. Oscarovému herci je už lépe a na Twitteru zveřejnil záběry, na kterých je vidět, jak daruje svou plazmu na výzkum koronaviru.
06.12.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Chester Bennington (35 článků)

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

Zhýralá Lindsay Lohan se nakazila neléčitelnou chorobou!

 
Herečka Lindsay Lohan před koncem roku přiznala, že se nakazila neléčitelným onemocněním chikungunya, které je vyvoláno virem. Ten se do těla dostává nejčastěji po píchnutí nakaženým komárem. Hollywoodská hvězda se nakazila ve Francouzské Polynésii, kde trávila Vánoce.
07.01.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (704 článků)

Prodělal koronavirus. Neváhal ani chvíli a šel darovat plazmu

 
Tomáš Vacek si prošel dle svých slov doslova peklem, když bojoval s novým typem koronaviru. Když nad virem zvítězil, touží pomoci i ostatním nakaženým. Proto na výzvu lékařů neváhal ani vteřinu a šel darovat svou plazmu.
02.05.2020 04:30 |

podobné články

Plazma pro nejtěžší případy už za dva týdny

 
Čeští lékaři už nebudou při léčbě pacientů s těžkou podobou nemoci covid-19 závislí pouze na zahraničních lécích. Do čtrnácti dnů by první lidé zápasící se zápalem plic na ventilačních přístrojích mohli dostat krevní plazmu s protilátkami, kterou darují ti, kteří už koronavirovou nákazu prodělali.
15.04.2020 18:25 |

podobné články

Plazma pro nejtěžší případy už za dva týdny

 
Čeští lékaři už nebudou při léčbě pacientů s těžkou podobou nemoci covid-19 závislí pouze na zahraničních lécích. Do čtrnácti dnů by první lidé zápasící se zápalem plic na ventilačních přístrojích mohli dostat krevní plazmu s protilátkami, kterou darují ti, kteří už koronavirovou nákazu prodělali.
20.04.2020 10:46 |

podobné články

Další lék proti koronaviru: První pacient v Thomayerově nemocnici dostal japonský favipiravir

 
Na českém trhu pro pacienty nakažené covid-19 ve vážném stavu je další experimentální lék. Po remdesiviru, který pomohl v léčbě například třiapadesátiletému taxikáři hospitalizovanému ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, začali v Thomayerově nemocnici aplikovat japonský lék favipiravir. Lékaři v nemocnici v Krči k léčbě také například použili například plazmu s vytvořenými protilátkami proti covidové infekci či lék Plaquenil.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Zpěvačka No Angels nakažená virem HIV přiznala nechráněný sex

 
Nadja Benaissová, členka jedné z nejúspěšnějších německých kapel No Angels, se dnes před soudem v Darmstadtu přiznala, že provozovala nechráněný sex, ač věděla, že je nakažena virem HIV. Osmadvacetiletá Benaissová je souzena, že o své nemoci neřekla třem svým sexuálním partnerům; jednoho virem HIV nakazila. Hrozí jí až deset let vězení.
25.08.2010 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Nadja Benaissa (16 článků)

Zdravotní sestřička zabila 38 pacientů a s jejich mrtvolami si dělala selfie!

 
Italská zdravotní sestřička Daniela Poggiali není "ten druh sestřiček, které byste chtěli potkat v nemocnici":http://www.extra.cz/sestricky-hraly-s-doktory-flasku-prerostlo-to-v-sexualni-orgie-a-ted-je-ceka-vyhazov. Neměla totiž ráda pacienty. Když ale sestřička nemá ráda pacienty, je obvykle prostě jenom nepříjemná. Tahle sestra ty nejvíce "otravné pacienty rovnou zabíjela":http://www.extra.cz/tady-byste-urcite-bydlet-nechteli-misto-kde-kazdy-den-zavrazdi-tri-a-kousek-cloveka.
16.10.2014 09:40 |

podobné články

Až 63 tisíc za plazmu pacienta vyléčeného z covid-19. Černý trh s „lékem“ pohoršuje úřady

 
Pákistánci, kteří se zotavili z nemoci covid-19, prodávají svou krevní plazmu na černém trhu k experimentální terapii infikovaných. Dárci dostávají až 200 tisíc rupií (asi 63 100 korun) za vzorek, což představuje průměrnou roční mzdu dělníka v oblasti. Příbuzní nemocných vyhledávají vyléčené přes sociální sítě. Tento postup je v rozporu s pokyny vlády a Světové zdravotnické organizace (WHO), neboť může ohrozit systém bezplatných darů plazmy vládním nemocnicím a oficiální léčebné postupy. Informoval o tom web deníku The Telegraph.
28.06.2020 21:05 |

podobné články

„Nebojte se chodit do nemocnic.“ Potřebují krev i plazmu od lidí, kteří měli covid-19 s příznaky

 
Některé nemocnice se v současných dnech potýkají s nedostatkem krve – některé krevní skupiny chybějí ve Všeobecné fakultní nemocnici, dárce uvítá i Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Právě tam se ve středu ráno sjela zhruba šedesátka příslušníků i zaměstnanců Vězeňské služby, kteří krev v rámci svého nového projektu bezplatně darovali. Chtějí tak upozornit na to, že krev je právě v této nelehké době potřeba. Pražské nemocnice také uvítají hlavně plazmu od dárců, kteří prodělali covid-19, právě tou totiž léčí nakažené pacienty.
14.10.2020 15:40 |

podobné články

Vyléčení politici darují krevní plazmu, nemocnicím dochází

 
Čeští politici, kteří se zotavili z onemocnění covid-19, se rozhodli darovat krevní plazmu, která se využívá k léčbě nakažených v těžkém stavu. Reagovali tak na prosbu nemocnic, které uvedly, že jí mají nedostatek.
27.10.2020 08:50 |

podobné články

Smrt sanitářky (†59) z Thomayerky. Koronavirem se nakazila v nemocnici, tvrdí známý!

 
Jako o obětavé a pracovité kolegyni hovořil o nedávno zesnulé sanitářce (†59) Thomayerovy nemocnice její ředitel Zdeněk Beneš. Žena trpěla těžkým zápalem plic, jemuž neprospěla ani nákaza covid-19. Ačkoliv o tom, kde se žena nakazila, lze jen spekulovat a nemocnice tvrdí, že udělala vše pro to, aby šíření viru zamezila, známý sanitářky má jasno: „Kde by se nakazila jinde, než v nemocnici?“ řekl pro Blesk.cz.
04.05.2020 05:05 |

podobné články

Goriláček Tatu (†5): Poslední foto před smrtí! Baštil meloun a zbývalo mu už jen pár hodin...

 
Tatu (†5) si pochutnává na melounu. To je jedna z posledních existujících fotek milovaného gorilátka. Připomíná, jaký to byl rozjívený divoch plný energie a radosti. Je pořízena ve čtvrtek odpoledne, kdy do nešťastné smrti miláčka celé zoologické zahrady scházelo jen pár hodin. V pátek ráno se při hře Tatu uškrtil na laně…
30.07.2012 12:15 |

podobné články

Zdravotní sestřička Daniela (†34) se nakazila koronavirem: Když to zjistila, spáchala sebevraždu!

 
Italka Daniela Trezziová (†34) donedávna pracovala jako zdravotní sestra v jedné z nemocnic v severoitalském regionu Lombardie těžce zasaženém nemocí COVID-19. Bohužel si vzala život poté, co také u ní byla testem zjištěna přítomnost koronaviru. Mladá žena se údajně zabila kvůli výčitkám z toho, kolik lidí sama nakazila.
27.03.2020 08:50 |

podobné články

Nadja (26) z No Angels: Nakazila tři muže HIV?!

 
Divoká zpěvačka Nadja Benaisse (26), která je členkou německé popové skupiny No Angels v sobotu večer byla zatčena kvůli napadení. A aby toho nebylo málo, německá média spekulují dokonce i o tom, že v minulosti nakazila tři muže virem HIV...
15.04.2009 15:01 |

podobné články

Kanada: Prasata se nakazila od člověka!

 
Kanadské úřady tvrdí, že v provincii Alberta se nakazila prasata virem nové chřipky H1N1. Zvířata jsou nyní v karanténě. Napsala to agentura AP s tím, že jde o první nahlášený případ, kdy nový virus nakazil prasata.
03.05.2009 15:10 |

podobné články