Článek

Sestřičce dávali jen 50procentní šanci na přežití. Koronavirus i přes komplikace porazila

 
Zdravotní sestra Nancy z Velké Británie se během pandemie koronaviru nakazila od svých pacientů, od lékařů si následně vyslechla zdrcující diagnózu. Vzhledem k tomu, že u ní koronavirus způsobil těžkou laryngitidu, dávali jí jen padesátiprocentní šanci na uzdravení. Sestřička si podle svých slov během boje s nemocí na jednotce intenzivní péče v Královské nemocnici v Londýně prošla peklem. Nákazu ale porazila a o svůj příběh se podělila se stanicí BBC.
14.05.2020 22:45 |

podobné články

Podobné články

Příběh českého vojáka v Afghánistánu: Lékaři mu dávali 5 procentní šanci na přežití

 
Příběh Ivana Vorla ukazuje jak odhodlání, síla a chuť bojovat dokážou překonat i beznadějnou diagnózu. Vojákovi pod autem explodovala výbušnina a lékaři mu dávali pouze 5 procentní šanci na přežití.
08.07.2013 06:25 |

podobné články

Dávali mu tříprocentní šanci na přežití, teď i se svým handicapem vozí postižené

 
Handicapovanému Martinu Břouškovi se splnil sen. Muž, kterému po pádu z třináctimetrové výšky dávali lékaři pouze tříprocentní šanci na přežití, se stal takzvaným helpdriverem, tedy přepravcem handicapovaných. Svůj byznys chce ještě rozjet, plánuje zaměstnat i další postižené.
25.02.2016 08:50 |

podobné články

Rotný Ivan Vorel: Dávali mu 5% na přežití!

 
V Afghánistánu 31. května 2011, krátce po deváté ráno místního času, najel obrněný vůz se čtyřčlennou posádkou u vesnice Salar v provincii Wardak na 120 kg trhaviny. Exploze měla ničivé následky. Talibánci odpálili nálož pod vozidlem, které řídil český voják Ivan Vorel (44). Lékaři mu dávali jen 5% naději na přežití. Mizivá procenta využil, díky silnému organismu a práci českých lékařů se dnes vrací do civilního života.
25.02.2013 10:05 |

podobné články

Rotný Ivan Vorel: Dávali mu 5% na přežití!

 
V Afghánistánu 31. května 2011, krátce po deváté ráno místního času, najel obrněný vůz se čtyřčlennou posádkou u vesnice Salar v provincii Wardak na 120 kg trhaviny. Exploze měla ničivé následky. Talibánci odpálili nálož pod vozidlem, které řídil český voják Ivan Vorel (44). Lékaři mu dávali jen 5% naději na přežití. Mizivá procenta využil, díky silnému organismu a práci českých lékařů se dnes vrací do civilního života.
27.02.2013 13:20 |

podobné články

Holčička vážila po porodu jen 35 deka a měla 1% šanci na přežití. Co se s ní stalo pak?

 
Když se Aaliyah Hart narodila, měřila pouhých 18 centimetrů a vážila cca 35 deka. Poté, co lékaři zjistili, že nemá dostatečně vyvinuté plíce, dávali jí 1% šanci na přežití.
11.07.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Aaliyah (1 článek)

Magdalénce dávali 50% šanci na život: Porazila leukémii, ale má strach z doktorů

 
Bojovala se zákeřnou leukémií, lékaři jí dávali 50% šanci a rodina se tomu musela podřídit. Až tak, že na ni bráška žárlil a chtěl být také nemocný! Po dvou letech se za Magdalénkou (3) Blesk vrátil.
23.03.2015 05:10 |

podobné články

Bojovnice Tereza: Lékaři jí dávali 1% šanci na přežití. Smrtící bakterie vzala sportovkyni nohy i prsty na rukou, přežila a ujela cyklomaraton

 
Na pokraji života a smrti se octla Tereza Bártová přibližně před rokem a půl. Poté co zkolabovala, lékaři vyřkli ortel. Studentku a vášnivou sportovkyni napadla nejtěžší forma meningokoka, agresivní bakterie, která rychle zabíjí. V nemocnici jí předvídali jedno procento na přežití, jenže Tereza všem ukázala, jaká je bojovnice.
25.09.2018 06:05 |

podobné články

Siamská dvojčata měla šanci na přežití jedna ku milionu. Teď se chystají na univerzity

 
Když se britské sestry Zainab a Jannat narodily jako siamská dvojčata, doktoři jim dávali pouze mizivé šance na přežití. Dívky však navzdory všem předpokladům v prosinci minulého roku oslavily již šestnácté narozeniny a v současné době se chystají na jedny z nejprestižnějších britských univerzit, informoval server Daily Mail.
03.01.2019 12:30 |

podobné články

Koronavirus ve Frýdku-Místku: Nakažená sestřička promluvila!

 
Sestřičce gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku začali lidé spílat. Má koronavirus. Jenže zdravotnice nic neporušila, dokonce sama odřekla svou dovolenou. Nakazil ji patrně někdo z pacientů. Sestřičky se zastal ředitel nemocnice i primátor. Nyní napsala otevřený dopis i sama nemocná sestra Eva. Š.
18.03.2020 11:45 |

podobné články

Veronika měla po nehodě 3% šanci na přežití: Kóma a poranění mozku

 
Bouračka, rozdrcená lebka, operace, kóma a takřka žádná naděje. Takový byl osud třiadvacetileté Veroniky Michlové z Náchoda, se kterou v roce 2011 havaroval kamarád ve sporťáku. Jemu se nic nestalo, dívce se obrátil ale život naruby. Navzdory lékařům, kteří ji dávali tří procentní šanci na uzdravení, dívka zabojovala a dnes stojí na vlastních nohou. A to doslova – uzdravila se a navíc pomáhá nemocným a přednáší mladým lidem.
30.11.2017 05:25 |

podobné články

Mladá učitelka málem umřela kvůli antikoncepci: Dostala otravu krve!

 
Nitroděložní tělísko si nechala zavést, když jí bylo 20 let: za pět let poté ale kvůli němu přišla o jeden vejcovod, levý vaječník a část dělohy. Učitelka působící v mateřské školce musela podstoupit operaci, při níž měla nanejvýš 50procentní šanci, že přežije!
07.03.2020 18:15 |

podobné články

Babička (104) porazila koronavirus i španělskou chřipku. Italka drží světový primát

 
Italská babička Ada Zanussová (104) v minulém století porazila španělskou chřipku, stejně tak letos „zatočila“ i s novým koronavirem způsobujícím nemoc covid-19. Stala se tak nejstarším vyléčeným pacientem na světě. V Itálii na koronavirus zemřelo již více než 15 tisíc osob, nakažených je přes 128 tisíc, nicméně podle ministerstva zdravotnictví se „blýská na lepší časy“ a vláda uvažuje o uvolnění celonárodní karantény, uvedl list Daily Mail.
06.04.2020 11:30 |

podobné články

Vláda má šanci na přežití, Nečasovi a spol. mohou pomoci Věci veřejné

 
Dva dny před klíčovým hlasováním Sněmovny o daňovém balíčku se ukazuje, že Nečasova vláda má reálnou šanci na přežití. Ve finále by totiž ODS, TOP 09 a LIDEM mohli pomoci poslanci Věcí veřejných (VV).
06.11.2012 03:10 |

podobné články

Lidé s nadváhou mají vyšší šanci přežití operace srdce

 
Ačkoli jsou nadváha a obezita škodlivé pro zdraví srdce a cév, paradoxně kardiologické pacienty můžou také chránit. Při chirurgickém zákroku totiž zvyšují šanci na přežití. Operace srdce je vždy velmi rizikový zákrok a lidé s nadváhou ho přežívají častěji než ti s normální štíhlou postavou.
25.01.2017 17:30 |

podobné články

Bětka (37) popsala, jak porazila koronavirus. Léčila se volně prodejnými léky

 
Američanka Elizabeth Schneiderová (37) ze Seattlu porazila koronavirus, žena na svém facebooku popsala, kde a kdy se nakazila, jak vypadaly její rané příznaky i způsob, jak se léčila. Upozornila, že prvními symptomy byla bolest hlavy a jemné brnění v rukou a nohou. Zdůraznila, že vůbec nekašlala ani neměla problémy s dýcháním. „Zachránil mě Sudafed a sprej do nosu,“ zmínila na sociální síti. Zprávu přinesl deník Daily Mail.
14.03.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Elizabeth Daily (3 články)

Zoufalí rodiče: Na operaci syna sehnali téměř 1,5 milionu

 
Čtyřletému chlapci z Velké Británie, kterému je dnes pět let, loni našli v bříšku rakovinu ve velmi pokročilém stádiu. Lékaři mu dávali jen třetinovou šanci na přežití. Rodiče se báli o jeho život. Převratná léčba, která dávala naději, že se uzdraví, stála hodně peněz. Rodiče vyvěsili žádost o přispění na internet a dělali téměř psí kusy, aby peníze sehnali. To se jim povedlo, jejich syn podstoupil drahou operaci a je zase zdravý jako rybička.
30.12.2010 08:15 |

podobné články

Chlapeček (3) má díky transplanacím naději na život: Jedna operace = 5 nových orgánů!

 
Život malého Adonise Ortize (3) byl v nebezpečí ještě dříve, než se narodil. Měl totiž vážnou vývojovou vadu orgánů a lékaři mu po porodu dávali jen malou šanci po přežití. Po třech letech, desítkách operací a pěti transplantacích už chlapci ale svitla naděje na normální život.
19.12.2013 12:07 |

podobné články

Handicapovaný herec Jan Potměšil: Za vozík jsem vděčný, otevřel mi oči!

 
Herec Jan Potměšil (49) je od roku 1989, kdy měl vážnou autonehodu, upoutaný na invalidní vozík. Stalo se to během revoluce, kdy herci objížděli města a debatovali s lidmi. Zpočátku mu lékaři dávali jen sedmiprocentní šanci na přežití, ale Honza s z toho vyhrabal a vrátil se k herectví.
21.04.2015 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Potměšil (97 článků)

Andrea přežila meningokok. Lékaři jí nedávali téměř žádné šance

 
Čtyřiačtyřicetiletá Andrea Brzobohatá z Brna má za sebou 60 plastik, pět týdnů v umělém spánku, amputaci dolních končetin. Lékaři jí dávali jen čtyřprocentní šanci na přežití. To vše kvůli meningokoku, jedné z nejnebezpečnějších bakterií, která ženu napadla před pěti lety. Boj nad nemocí vyhrála.
23.06.2015 20:06 |

podobné články