Článek

Šest členů ruského komanda včetně velitele stojí za výbuchem ve Vrběticích

 
Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, bylo nejméně šest agentů ruské vojenské rozvědky GRU, zjistila investigativní skupina  Bellingcat .
20.04.2021 17:35 |

podobné články

Podobné články

Na útok ve Vrběticích dohlížel generál GRU! Rusové prý nasadili elitní komando

 
Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, bylo nejméně šest agentů ruské vojenské rozvědky GRU. Patří mezi ně i velitel komanda 29155, jehož členové mimo území Ruska provádějí násilné akce. Zjistila to mezinárodní investigativní skupina Bellingcat ve spolupráci s Respektem, který v úterý výsledky zveřejnil na webu. Česká vláda v sobotu oznámila, že za výbuchem stáli dva agenti GRU.
20.04.2021 16:30 |

podobné články

Akci ve Vrběticích vedl generál GRU: Agent Čepiga má k němu blízko, byl na svatbě jeho dcery

 
Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, bylo nejméně šest agentů ruské vojenské rozvědky GRU. Patří mezi ně i velitel komanda 29155, jehož členové mimo území Ruska provádějí násilné akce. Zjistila to mezinárodní investigativní skupina Bellingcat ve spolupráci s Respektem, který výsledky zveřejnil na webu. Česká vláda v sobotu oznámila, že za výbuchem stáli dva agenti GRU.
21.04.2021 22:30 |

podobné články

Tajemná role třetího ruského agenta: Před výbuchem ve Vrběticích byl v Česku, měl prsty i v otravě obchodníka se zbraněmi?

 
Po čtyřech měsících vyšetřování bylo odhaleno jméno třetího agenta ruské tajné služby GRU, který se mohl podílet na útoku novičokem na Sergeje Skripala a jeho dceru Juliju. Důstojník Denis Vjačeslavovič Sergejev se měl v Británii pohybovat právě v době, kdy k otravě bývalého ruského agenta a jeho dcery došlo. Jeho spolupracovníky byla dvojice ruských agentů, která podle českých tajných služeb stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014.
19.04.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Denis Denis (14 článků)

Ruští likvidátoři, kteří stojí za výbuchem ve Vrběticích? Časová osa smrti, pak metál od Putina

 
Ruští agenti zpravodajské služby GRU Anatolij Čepiga a Alexander Miškin jsou muži, kteří podle všeho stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Usilovně po nich pátrá policie. Podezřelí jsou i z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala a zbrojaře Emiliana Gebreva. Toto je časová osa smrti, která mapuje, co se během špionáže na našem území i po ní dělo.
17.04.2021 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (110 článků)

Zbraně pro bulharského podnikatele? Co stálo za výbuchem skladu ve Vrběticích

 
Česká republikou momentálně otřásá kauza vybuchlého skladu ve Vrběticích. Měli by za tím stát ruští agenti Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga. Web Novinky.cz informoval, že důvodem cesty těchto důstojníků organizace GRU byly v roce 2014 zbraně určené pro bulharského podnikatele Jemeljana Gebreva. Kvůli tomu tak i žádali o povolení navštívit sklad ve Vrběticích.
19.04.2021 08:25 |

podobné články

Zeman slovy o Vrběticích potěšil Rusy: Češi couvají, nemají skutečné důkazy

 
Česká republika si podle předsedy dolní komory ruského parlamentu Vjačeslava Volodina začala uvědomovat, že se kvůli obviňování Ruska zahnala do kouta a zničila vztahy budované diplomaty. Volodin se tak vyjádřil po nedělním projevu českého prezidenta Miloše Zemana k explozím ve Vrběticích, jež česká vláda připsala ruským agentům. Šéf zahraničního výboru Státní dumy Leonid Sluckij si myslí, že by se ČR měla Rusku omluvit za zhoršení vztahů. Jejich obnova může trvat roky, citovala Sluckého agentura TASS. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v televizi Rossija uvedla, že Česko musí světovému společenství objasnit, jaké zbraně byly v muničním skladu ve Vrběticích uloženy.
25.04.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25379 článků)

Špioni, kteří prý stojí za výbuchem ve Vrběticích: Otrávit měli i Skripala!

 
Česká policie podezírá dva agenty ruské tajné služby z toho, že v roce 2014 nechali vybuchnout muniční sklady ve Vrběticích. Při explozi zemřeli dva lidé. Agenti byli identifikováni jako Anatolij Čepiga a Alexander Miškin - jsou to přitom muži, kteří se v roce 2018 podle všeho pokusili v britském Salisbury otrávit bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. I tento případ dodnes hýbe mezinárodní politikou.
18.04.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (110 článků)

Státní zástupce podal žalobu na členy vymahačského komanda ČEZ

 
Státní zástupce podal žalobu na 13 členů někdejšího takzvaného komanda ČEZ, kteří jsou podezřelí, že používali k vymáhání dluhů za černý odběr elektřiny nevybíravých metod včetně vydírání.
24.09.2010 13:20 |

podobné články

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (753 článků)

Babiš: Den před výbuchem muničního skladu v něm byl šéf firmy!

 
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že druhý sklad munice ve Vrběticích na Zlínsku nevybuchl náhodou. Den před prvním výbuchem se podle něj navíc ve skladech firmy Imex Group pohyboval její jednatel Petr Bernatík. Řekl to dnes v České televizi (ČT).
10.12.2014 13:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21711 článků)

Hamáček o Vrběticích: Když jsem to viděl poprvé, koukal jsem jako blázen

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je také pověřený řízením Ministerstva zahraničí, se dnes na sněmovním plénu podělil o to, jaké byly jeho bezprostřední reakce poté, co byl seznámen se zjištěním BIS, že za výbuchem ve Vrběticích stojí příslušníci ruské vojenské tajné služby GRU. „Když jsem to poprvé viděl, koukal jsem jako blázen,“ uvedl.
20.04.2021 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3001 článků)

Americký dron zabil významného velitele pákistánského Tálibánu!

 
Americký bezpilotní letoun zabil na afghánsko-pákistánském pomezí významného velitele pákistánské odnože Tálibánu (TTP). V Kábulu mezitím sebevražedný atentátník převlečený za ženu usmrtil policejního velitele provincie Uruzgán.
19.03.2015 23:55 |

podobné články

Jmenování velitele Hradní stráže

 
Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky genmjr. Jan Kaše jmenoval ke dni 10. března 2017 do funkce velitele Hradní stráže plukovníka Ing. Jiřího Kývalu, dosavadního zástupce velitele 13. dělostřeleckého pluku.
13.03.2017 12:05 |

podobné články

Milan Syruček: Jak se stal generál Vlasov ze Stalinova miláčka jeho nepřítelem

 
Generál Andrej Andrejevič Vlasov byl odkojen sovětským režimem. Původně sice studoval agronomii, ale při mobilizaci se dal do služeb Rudé armády a postupně stoupal po žebříčku vojenské hierarchie, až to dotáhl do funkce generála: zástupce velitele 37. armády při obraně Kyjeva, velitele 20. armády při obraně Moskvy a nakonec velitele 2. úderné armády na volchovském frontu, kdy měl za úkol prorazit německé obklíčení Leningradu.
25.12.2019 16:35 |

podobné články

Milan Syruček: Jak se stal generál Vlasov ze Stalinova miláčka jeho nepřítelem

 
Generál Andrej Andrejevič Vlasov byl odkojen sovětským režimem. Původně sice studoval agronomii, ale při mobilizaci se dal do služeb Rudé armády a postupně stoupal po žebříčku vojenské hierarchie, až to dotáhl do funkce generála: zástupce velitele 37. armády při obraně Kyjeva, velitele 20. armády při obraně Moskvy a nakonec velitele 2. úderné armády na volchovském frontu, kdy měl za úkol prorazit německé obklíčení Leningradu.
25.12.2019 21:40 |

podobné články

Jízda smrti: U muničních skladů ve Vrběticích se závodilo!

 
Hazard s lidskými životy! Tak by se dalo bez jakékoliv nadsázky nazvat závodění v areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, ke kterému prý před výbuchem běžně docházelo. Místní tuto informaci předali premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.
10.12.2014 13:13 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9560 článků)

Babišovi prozradil detaily o Vrběticích náměstek Stropnického

 
Podrobnosti o tom, co se dělo v muničním skladu ve Vrběticích těsně před výbuchem, prozradil ministru financí Andreji Babišovi náměstek ministra obrany Martina Stropnického (ANO).
10.12.2014 13:22 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1796 článků)

Za výbuchem ve Vrběticích stáli ruští agenti, bude vyhoštěno 18 pracovníků ruské ambasády

 
Do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli podle zjištění českých bezpečnostních složek zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU.
17.04.2021 21:35 |

podobné články

„Zahlazování stop!“ 2014: Moravec a Babiš o Vrběticích. Záznam překvapí

 
Večer před výbuchem muničního skladu ve Vrběticích byl na místě majitel firmy Imex Group, stát nikdy neměl této firmě prostory pronajmout, má problematickou historii. Tyto informace zazněly před téměř sedmi lety na ČT. V Otázkách Václava Moravce to tehdy uvedl Andrej Babiš. Moravec tehdy dramaticky naznačil, že tajné služby dávno vznášely varování. „Myslíte, že může jít o zahlazování stop po nelegálních obchodech s municí?“ zajímalo Moravce.
18.04.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21711 článků) , Václav Moravec (638 článků)