Článek

Sergej Lavrov a jeho pokrytecká řeč v OSN: Kyjev nazval zločineckým režimem, pak to schytal

 
Pořádný poprask vzbudil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který přiletěl na jednání Rady bezpečnosti OSN, jíž tento měsíc Rusko předsedá. Ve svém projevu nazval ukrajinskou vládu zločineckým režimem. Přitom je to právě však Rusko, které svého souseda z nepochopitelných důvodů loni napadlo a na jeho území masakruje civilisty. "Nazývejme věci pravými jmény. Nikdo nedovolil západní menšině mluvit jménem celého lidstva," řekl podle agentury Reuters Lavrov, který se následně dočkal ostrého odsouzení ze strany západních zemí.
25.04.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)
Podobné články

Lavrov vyzval Kyjev k zahájení rozhovorů s povstalci z východu Ukrajiny

 
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v úterý vybídl Kyjev k rychlému zahájení rozhovorů s povstalci o budoucím postavení východu Ukrajiny. Ukrajinské vedení a proruští separatisté se přitom nadále rozcházejí v pohledu na budoucnost povstaleckých "„idových republik", vyhlášených na východě země. Povstalci nadále požadují „nezávislost" pro celou Doněckou a Luhanskou oblast, avšak Kyjev je prý ochoten udělit „zvláštní postavení v rámci jednotné Ukrajiny" pouze území přímo ovládanému povstalci - ti mají ve své moci zhruba třetinu z obou oblastí.
09.09.2014 13:11 |

podobné články

Lavrov zrušil účast na Radě OSN. Putinova pravá ruka se nemá do Ženevy jak dostat

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se nezúčastní 49. zasedání Rady OSN pro lidská práva, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Do Ženevy se nemá jak dostat, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Uvedla to dnes agentura TASS. Lavrov měl na jednání vystoupit v úterý a čekalo se, že se vyjádří k obviněním z represí domácích aktivistů Moskvou a k situaci na Ukrajině.
28.02.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.
19.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Lavrov přišel a zase odešel. A pak na Radu bezpečnosti OSN nastoupil Lipavský

 
Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) dnes vystoupil s projevem před Radou bezpečnosti OSN jako první Čech po téměř třiceti letech. Mimo jiné vyzval ke vzniku mezinárodního tribunálu ke stíhání ruských válečných zločinů a apeloval na členy RB OSN, aby kvůli globální odpovědnosti jednali. „Ruská hrozba je největším rizikem pro globální mír,“ varoval. Promluvil i jeho ruský protějšek Sergej Lavrov, obvinil Západ z rusofobního chování a snahy o mezinárodní vyšetřování válečných zločinů označil za propagandu. Po přečtení projevu se sebral a ze sálu odešel, informují Novinky.
22.09.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků) , Jan Čech (274 článků)

Putinův šéfdiplomat Lavrov přiznal, v čem Rusko spolupracuje se vzbouřenci na Ukrajině a dodal, co může ukončit boje

 
Rusko spolupracuje s protikyjevskými vzbouřenci na východě Ukrajiny. Přiznal to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Konkrétně jde o spolupráci ve smyslu dodávek humanitární pomoci válkou postiženým lidem. Lavrov navíc uvedl, co může ukončit boje mezi separatisty a armádou. Vzbouřenci jsou prý totiž ochotni uzavřít příměří, první krok však musí udělat Kyjev.
12.06.2014 17:45 |

podobné články

Lavrov: Rusko je proti rezoluci OSN, která hrozí Damašku silou

 
Rusko je proti přijetí rezoluce OSN o Sýrii, která by obsahovala hrozbu silou vůči Damašku. Řekl to dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Kritizoval zároveň údajné snahy Západu využít rusko-americké dohody o likvidaci syrských chemických zbraní k prosazení takové rezoluce. Rusko je podle Lavrova připraveno vyslat vojenské pozorovatele do Sýrie k zajištění bezpečnosti inspektorů OSN dohlížejících na naplňování dohody o likvidaci syrského chemického arzenálu. Oznámily to dnes ruské tiskové agentury. 
22.09.2013 14:20 |

podobné články

Rusko vraždí civilisty na Ukrajině, Lavrov nyní vystoupí na Radě bezpečnosti OSN. Zrušme ji, hřmí Topolánek. Zuří i další čeští politici

 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov (73) je v New Yorku. Tam nejenže se setká s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem, ale povede i jednání Rady bezpečnosti OSN. A to i přesto, že Rusko právě okupuje Ukrajinu, kterou loni zcela bezdůvodně napadlo a na jejímž území již zmasakrovalo tisíce civilistů. K Lavrovově cestě se na svých sociálních sítích vyjádřili třeba expremiér Mirek Topolánek nebo senátorka Miroslava Němcová (ODS), kteří šéfa ruské demokracie nemilosrdně zkritizovali.
24.04.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2446 článků) , Miroslava Němcová (1753 článků) , Sergej Lavrov (243 článků)

Humanitární situace na Ukrajině se nadále zhoršuje. Hodláme vyslat další konvoj s pomocí, oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov

 
Rusko hodlá tento týden vypravit další konvoj s humanitární pomocí na Ukrajinu. Na pondělní tiskové konferenci to oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Kyjev už podle něj dostal seznam materiálu, který Moskva plánuje rozdat potřebným.
25.08.2014 12:20 |

podobné články

Naděje rychlé na příměří zhasla: Moskva odmítá zastavit palbu a klade drsné podmínky

 
V turecké Antalyi se dnes na prvním jednání od začátku ruské invaze na Ukrajinu sešli ministři zahraničí Ruska Sergej Lavrov a Ukrajiny Dmytro Kuleba. Jednání ale průlom v krizi nepřinesla. V otázce příměří nenastal  žádný pokrok, řekl Kuleba. Moskva prý ani neslíbila humanitární koridor do zdevastovaného Mariupolu. Lavrov se drží dlouhodobé rétoriky Moskvy a trval na tom, že Rusko svůj útok ukončí až ve chvíli, kdy Kyjev splní jeho požadavky. Mezi těmito požadavky je podle Kuleby i ukrajinská kapitulace, což je pro Kyjev nepřijatelné.
10.03.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4989 článků) , Sergej Lavrov (243 článků)

Lavrov: Přestřelka v Slavjansku je důkaz, že Kyjev se radikálů zbavit nechce

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si dnes postěžoval, že Kyjev nechce zakročit proti radikálům a není schopen vytlačit demonstranty z centrálního náměstí v metropoli. Odsudil také přestřelku ve městě Slavjansk, při které zahynuli tři lidé. Podle Mosky za ní stojí právě ukrajinští radikálové.
21.04.2014 18:40 |

podobné články

Lavrov vyzval Kyjev, aby ukončil blokádu Donbasu

 
Ruský ministr zahraniční Sergej Lavrov na zasedání Rady bezpečnosti OSN vyzval Ukrajinu, aby zrušila blokádu Donbasu a začala respektovat práva obyvatel žijících na východě země.
02.03.2015 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Lavrov: Rusko odmítá nezávislost Kosova bez ohledu na Krym

 
Moskva hodlá dál podporovat Srbsko v jeho odmítání nezávislosti Kosova, a to bez ohledu na situaci kolem Krymu, jejž Rusko loni anektovalo. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov srbskému listu Politika v souvislosti se svou dnešní návštěvou Bělehradu. Z odpovědnosti za válku na východě Ukrajiny Lavrov znovu obvinil Západ a "ultranacionalisty, kteří loni provedli v Kyjevě převrat".
15.05.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Porošenko zakázal válčit kolem spadlého letadla, ale vojáci na to kašlou. Ruský ministr Lavrov promluvil o absurditě a pozvání ruských jednotek

 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov odpověděl ruským médiím 30. července v Dušanbe na otázky ohledně krize na Ukrajině. Lavrov zdůraznil potřebu jednání všech zúčastněných stran konfliktu na Ukrajině a zastavení používání síly. Představitelé OBSE a třeba i Holanďanů se podle něj nemohou dostat na místo pádu malajsijského letounu kvůli bojovým operacím ukrajinské armády.
01.08.2014 16:50 |

podobné články

Lavrov: Ukrajinu nelze rozebírat po kusech. Musí zůstat jednotná

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pronesl pro někoho možná překvapivá slova o jednotě Ukrajiny. V zemi už celé měsíce zuří konflikt, který stál už tisíce životů. Životů, které odebírala i ruská vojenská technika v rukou separatistů. Navzdory tomu Lavrov prohlásil, že by Ukrajina měla zůstat jednotná. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
22.04.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Lavrov útočí: „Zelenskyj lhal! Umírají ženy a děti. To je moc špatné.“

 
Zástupci Ruska a Ukrajiny pokračují v jednání, spekuluje se i o tom, že by se mohlo řešit i příměří. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že Moskva jednání s Ukrajinou nepodmiňuje kapitulací, ačkoliv dosud požadovala, aby Ukrajinci složili zbraně. Relativizoval rovněž otázku „demilitarizace“ Ukrajiny, kterou Kreml dříve uváděl jako důvod pro vpád do sousední země. Na čtvrteční tiskovce Lavrov poznamenal, že umírají ženy a děti, což je špatné.
02.03.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

Putinův kumpán Sergej Lavrov a nevysvětlitelné bohatství... Milenku s dcerou hýčká špinavými penězi

 
Jsou to paradoxy. Nejbližší Putinův kumpán a stejně jako prezident jedna ze zrůdných tváří probíhající války ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (71) rád mluví o západních imperialistech, kteří chtějí zničit Rusko a Ukrajinu. Dcera jeho milenky přitom žije v Londýně a obě se topí v luxusu díky pochybně nabytému bohatství...
12.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)

VIDEO Takhle sprosté slovo! Sergej Lavrov se vyjádřil k volbám v USA, ale raději se podívejte sami

 
Americkým deníkem Washington Post zveřejněná nahrávka z roku 2005, na které se Trump chlubí tím, jak je úspěšný při osahávání ženských pohlavních orgánů, žije dál svým životem. Naposledy se nad tímto tématem pobavili ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a korespondentka CNN Christiane Amanpour.
13.10.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Christiane Amanpour (1 článek) , Sergej Lavrov (243 článků)

Putin má staronovou vládu „věrných“, zůstává i Lavrov. Kritik Čechů končí

 
Ruský prezident Vladimir Putin v úterý jmenoval členy nové ruské vlády premiéra Michaila Mišustina. V čele klíčových resortů ale ponechal dosavadní ministry. Diplomacii dál povede Sergej Lavrov, ministrem obrany zůstává Sergej Šojgu, energetiky Alexandr Novak a financí Anton Siluanov. Nicméně Situanova v roli prvního vicepremiéra vystřídal dosavadní Putinův poradce pro ekonomiku Andrej Belousov.
21.01.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4989 článků) , Sergej Lavrov (243 článků) , Novak Novak (88 článků) , Anton Belousov (1 článek)

Richard Seemann: Německá ministryně zahraničí jede v úterý do Moskvy

 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová informovala, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se 18. ledna setká tváří v tvář s německou ministryní zahraničí Annalenou Baerbockovou. Šéfka německé diplomacie za stranu Spojenectví 90/Zelení přijede tak na inaugurační návštěvu s hlavním ruským diplomatem, kterým je po dvě desetiletí Sergej Lavrov, nejdéle sloužící ministr zahraničí v Evropě.
15.01.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků)