Článek

Senátorka Kovářová: Na krizové situace většina z nás vůbec není připravena

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možné branné povinnosti.
03.04.2024 12:15 |

podobné články

Podobné články

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Italský ostrov opět kolabuje kvůli migraci. Senátorka Kovářová volá Pavla a Fialu k budíčku

 
Musíme začít bránit naše hranice, jde nám o život, bije na poplach senátorka Daniela Kovářová. Alarmující jsou zprávy z italského ostrova Lampedusa, kde se již nachází víc migrantů než místních obyvatel, tamní úřady zde kvůli neúnosné situaci vyhlásili stav nouze. Kovářová proto vyzývá prezidenta Petra Pavla, aby okamžitě odvolal české mezinárodní závazky ohledně „schengenských hranic“. A vyzývá premiéra Petra Fialu (ODS), aby svolal Bezpečnostní radu státu a mimořádné zasedání vlády k migrační krizi.
15.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Daniela Kovářová (309 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Tak je nevolte. Senátorka Kovářová ,,vyřešila” bídu

 
Senátorka Daniela Kovářová odpověděla na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídala mimo jiné na otázku, zda by české soudnictví nemělo projít nějakou reformou, aby soudy zrychlily svou práci. Vyjádřila se také k reformě školství. Současné české školství podle jejího názoru nepřipravuje mladou generaci správně na život. Pokud jde o sociální otázky, např. chudobu některých českých spoluobčanů či energetickou krizi, Kovářová má za to, že v těchto věcech by pomohla změna politické reprezentace.
14.04.2024 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Milí čtenáři, tato země je i vaše. Nad nikým se nemá ohrnovat nos. Senátorka Kovářová vinšuje do nového roku

 
„Jsem hluboce zklamána z české vlády. Měla být pravicová, ale není. Více zakazuje, více nařizuje, více přerozděluje. Chtěla být jiná než její předchůdkyně, ale pokračuje ve stejných krocích. Premiér, který byl kdysi tolik kritický k eurobuzeraci, jí teď sám poklonkuje,“ říká nezávislá senátorka, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. I ona pro ParlamentníListy.cz shrnula události roku 2022.
31.12.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

„Sem Brusel strkat nos nebude!“ Senátorka Kovářová alarmuje. Rodič 1 a 2? To není vše

 
„Nelze je sjednocovat ani harmonizovat na stejnou úroveň jako zásuvky nebo nabíječky do mobilních telefonů,“ hovoří o rodinných vztazích senátorka, známá advokátka, která se specializuje na právo rodiny, Daniela Kovářová v souvislosti s plánem na uznávání rodičovství určené v jednom členském státě EU ve všech ostatních. Obává se, že Evropské osvědčení o rodičovství může být povinné.
05.03.2023 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Tři v posteli? Není důvod podporovat, vzkazuje senátorka Kovářová

 
Žhavé téma manželství pro LGBT páry je v současné době projednáváno ve sněmovních výborech. Jenže o svá „práva“ se hlásí už i vyznavači tzv. polyamorie, tedy milostného vztahu mezi třemi a více lidmi. Ti si stěžují, že v ČR chybí právní zakotvení jejich komuny. „Nevidím důvod, proč by měl stát vyhovět požadavkům polyamorických skupin a poskytnout jim stejné výsady jako manželství,“ říká k tomu pro ParlamentníListy.cz senátorka Daniela Kovářová a dává na stůl své argumenty.
28.10.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kolářová (222 článků) , Daniela Kovářová (309 článků)

Tolik agrese a sprostoty kolem tak milé věci, nechápe senátorka Kovářová. Ve zvrácené době lidé potřebují pozitivní vzory

 
Senátorka Daniela Kovářová se v horní parlamentní komoře uvedla iniciativou k založení podvýboru pro rodinu. A ten hned na začátek vzbudil rozruch nápadem na oceňování manželských párů, které spolu vydrží padesát a více let. V rozhovoru vysvětluje, že každá společnost potřebuje pozitivní vzory a rovněž gesto z nejvyšších míst, které rodinu podpoří.
19.11.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Vztah, domácnost a manželství dělá žena, míní senátorka Daniela Kovářová

 
Právnička, spisovatelka a senátorka Daniela Kovářová zavítala do primácké Show Jana Krause. Již potřetí. Promluvila o nové knize a svém vztahu k pivu, samozřejmě zmínila navrhované ceny za věrnost pro manžele a promluvila také o rozvodech a pocitech viny.
08.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (584 článků) , Jan Kraus (1300 článků)

Atmosféra teroru, popisuje senátorka Kovářová, co se děje po hlasování. Ale na ni to nefunguje

 
Senát v minulém týdnu diskutoval nad smlouvou mezi ČR a USA o spolupráci v oblasti obrany. V té souvislosti na síti promluvila senátorka Daniela Kovářová, která hovořila o atmosféře teroru. „V takové atmosféře najednou nejde o přirozenou pluralitu názorů, ale o prosazování toho jediného správného," uvedla.
16.07.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Prohráli a nejsou schopni to vydýchat... Senátorka Kovářová k Istanbulu

 
Ratifikace Istanbulské úmluvy je u konce – a pozice České republiky k ní je odmítavá. „Tak prostě a jednoduše funguje demokracie,“ řekla k hlasování o ratifikaci Úmluvy Rady Evropy nezávislá senátorka, bývalá ministryně spravedlnosti a advokátka se specializací na rodinnou problematiku Daniela Kovářová. Dění po neschválení ratifikace však s demokracií podle Kovářové nemá nic společného.
03.02.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

„Redefinice znásilnění? Jen pokrytectví!“ Senátorka Kovářová si ťuká na čelo

 
Poslanecká sněmovna ve středu schválila změnu definice znásilnění. Senátorka Daniela Kovářová, opakovaně upozorňovala, že redefinici znásilnění založenou na tezi „ne znamená ne“ Česko nepotřebuje, uvádí, že jde pouze o „hru se slovíčky a pokrytectví“. Naopak připomíná nutnost věnovat se prevenci, potřebujeme posílit efektivitu a účinek trestů a zlepšit pomoc obětem, zdůraznila na sociální síti X.
11.04.2024 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Paní Nerudová není nějaká hej, počkej. Je to vzdělaná dáma, rektorka, poučila Kovářová

 
Kvůli výrokům lídryně kandidátky STAN do Evropského parlamentu Danuše Nerudové se v pořadu 360° na CNN Prima News střetly místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová a poslankyně Věra Kovářová (STAN). Schillerová slova Nerudové o tom, že budou vystupovat jako „ambasadoři EU“, označila za prázdné fráze. „Není nějaká hej, počkej,“ hájila kandidátku svého hnutí Kovářová.
16.02.2024 06:50 |

podobné články

Introverti jásají, zatímco extraverti šílí. Nerozumné restrikce lidé dodržovat nebudou. Advokátka Kovářová otevřela velké tabu

 
ROZHOVOR Bývalá ministryně spravedlnost Daniela Kovářová je dnes nejen advokátkou a prezidentkou Unie rodinných advokátů, ale také vede Koroporadnu, v níž několik desítek odborníků zdarma pomáhá potřebným. I díky tomu připouští, že veřejnost je na pokraji svých sil. „Kdo požaduje po občanech, aby vydrželi omezení další měsíce, ba ještě požaduje zpřísnění, ten toho o jejich duši moc neví. Introvertní části společnosti možná home office vyhovuje, ale minimálně polovině mých spoluobčanů nikoliv,“ říká Daniela Kovářová a dodává: „Přece nás Příroda nebo Pánbůh nestvořili proto, abychom se z domova připojovali k počítači a po telefonu si objednávali krabičky s jídlem. Člověk je příslušník živočišné říše, jejímž jediným smyslem je rozmnožování. Lockdown tento smysl na rok potlačil.“
09.02.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Introverti jásají, zatímco extroverti šílí. Nerozumné restrikce lidé dodržovat nebudou. Advokátka Kovářová otevřela velké tabu

 
ROZHOVOR Bývalá ministryně spravedlnost Daniela Kovářová je dnes nejen advokátkou a prezidentkou Unie rodinných advokátů, ale také vede Koroporadnu, v níž několik desítek odborníků zdarma pomáhá potřebným. I díky tomu připouští, že veřejnost je na pokraji svých sil. „Kdo požaduje po občanech, aby vydrželi omezení další měsíce, ba ještě požaduje zpřísnění, ten toho o jejich duši moc neví. Introvertní části společnosti možná home office vyhovuje, ale minimálně polovině mých spoluobčanů nikoliv,“ říká Daniela Kovářová a dodává: „Přece nás Příroda nebo Pánbůh nestvořili proto, abychom se z domova připojovali k počítači a po telefonu si objednávali krabičky s jídlem. Člověk je příslušník živočišné říše, jejímž jediným smyslem je rozmnožování. Lockdown tento smysl na rok potlačil.“
09.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

Moderní svět. Musíme jít s dobou, řekl muž z TOP 09. Kovářová mu řekla, co slyšela na vsi

 
Velmi těsný souboj plzeňských senátních kandidátů pokračoval i nadále. Zatímco advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová (NK) by do Senátu chtěla, aby odmítla nadbytečnou byrokracii a hájila „normální svět“, přeštický starosta Karel Naxera (TOP 09) chce „jít kupředu“. „Svět na nás nepočká a my musíme jít,“ řekl voličům skrze vysílání CNN Prima News. Oba dva mají také odlišný pohled na zelenou politiku EU a práci ministra Síkely. Mezitím co Naxera shrnoval, že vláda prý „dělá maximum možného“, Kovářová našla problémů hned několik.
27.09.2022 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)

GLOSA: Ministr Lipavský nás žene do války, bije na poplach senátorka Hamplová. Akorát že vůbec

 
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová má s dezinformacemi bohatou zkušenost. Podle kauz, které svým sdílením rozpoutala, nemá zjevně problém dezinformacím ani uvěřit, ani je bez jakéhokoli ověření šířit dál. Tentokrát senátorka přes sociální sítě bije na poplach kvůli nové bezpečnostní politice ministerstva zahraničí, kterou nás údajně ministr Lipavský žene do války. Jak ale u Hamplové bývá zvykem, všechno je tak trochu jinak.
21.06.2023 05:10 |

podobné články

Žádný „lhář“ nebo „zloděj“. Kovářová ze STAN chce vychovávat poslance seznamem zakázaných slov

 
Poslankyně STAN Věra Kovářová projevila touhu vychovávat poslance. Z pozice místopředsedkyně dolní parlamentní komory dala najevo, že se jí nelíbí, že se ve Sněmovně používají vulgární výrazy a ráda by své kolegy umravnila. Sprostá slova padají na půdě Sněmovny celé roky a podle dnešní opozice není vhodné takto poslance umravňovat. Kovářová si však trvá na svém.
13.08.2023 11:25 |

podobné články

EU zaspala. Pryč! Nyní je dočasné omezení svobod namístě! Lékař s dlouholetou praxí varuje

 
ROZHOVOR „Epidemie teprve začíná,“ podotýká lékař a politik Vladimír Zlínský s dlouholetou praxí ORL. Zdůrazňuje, že vláda je odpovědná za připravenost na pandemie a jiné krizové události ve společnosti. „Nyní je třeba změnit priority.“ Konstatuje, že v krizové situaci musí dojít k dočasnému omezení demokracie. „Demokracie by přála pandemii.“ Přidává informace od kolegů lékařů a vzkazuje: „Chtěl bych jim moc poděkovat. Jsou odvážní!“ Do budoucna varuje, že Covid-19 není poslední infekce, která nás může zasáhnout. „Přijdou další epidemie a pandemie. Je třeba, aby na to byla společnost připravená a vzala si z toho poučení.“
18.03.2020 18:06 |

podobné články

Experti vidí „nenávist“ všude, varuje senátorka Kovářová. Ale od toho trestní právo není

 
Trestní právo tu není od toho, aby šikanovalo lidi za nápady nebo teoretické zvažování různých možností, píše bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. V článku na internetovém deníku Neviditelný pes se zaobírá potlačováním názorů a svobodných diskusí. Připomíná pravou úlohu trestního práva.
15.03.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (309 článků)