Článek

Senátorka Kovářová: Kritizuješ bezohledné chování některých cyklistů? Pak je to nenávist

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cyklistice, bezohlednosti a nenávisti.
17.06.2024 06:10 |

podobné články

Podobné články

Tak je nevolte. Senátorka Kovářová ,,vyřešila” bídu

 
Senátorka Daniela Kovářová odpověděla na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídala mimo jiné na otázku, zda by české soudnictví nemělo projít nějakou reformou, aby soudy zrychlily svou práci. Vyjádřila se také k reformě školství. Současné české školství podle jejího názoru nepřipravuje mladou generaci správně na život. Pokud jde o sociální otázky, např. chudobu některých českých spoluobčanů či energetickou krizi, Kovářová má za to, že v těchto věcech by pomohla změna politické reprezentace.
14.04.2024 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Italský ostrov opět kolabuje kvůli migraci. Senátorka Kovářová volá Pavla a Fialu k budíčku

 
Musíme začít bránit naše hranice, jde nám o život, bije na poplach senátorka Daniela Kovářová. Alarmující jsou zprávy z italského ostrova Lampedusa, kde se již nachází víc migrantů než místních obyvatel, tamní úřady zde kvůli neúnosné situaci vyhlásili stav nouze. Kovářová proto vyzývá prezidenta Petra Pavla, aby okamžitě odvolal české mezinárodní závazky ohledně „schengenských hranic“. A vyzývá premiéra Petra Fialu (ODS), aby svolal Bezpečnostní radu státu a mimořádné zasedání vlády k migrační krizi.
15.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Daniela Kovářová (312 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

ČT jako politická strana. Potřebujeme to, ptá se senátorka Kovářová

 
Senátorka Daniela Kovářová se rozepsala o nezávislosti České televize. V prvé řadě zdůraznila, že tato televize nemůže být z jednoduchého důvodu nezávislá na českém státě. A pak už padala rána za ranou, včetně výtky, že ČT není v žádném případě nestranná, ale už dlouho hraje v barvách jednoho politického týmu proti ostatním. A to zdaleka nebylo všechno.
21.07.2024 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

„Cykloteroristé“ v Praze? Lidé si stěžují na bezohledné sportovce, přestupků bylo loni dvakrát víc

 
Cykloteroristé v Praze 5, stěžují si obyvatelé na bezohledné cyklisty. Nejhorší je to podle nich v parku Košíře-Motol, na Cibulce. „Jdu po cestě a najednou mám cyklistu beze slova v zádech, nebo vybafne odněkud zpoza keře – rozmohla se totiž terénní kola. Cyklisté už nejsou jen na cestě,“ zlobí se jedna z obyvatelek. Cyklistika se díky covidu za uplynulý rok hodně rozmohla, potvrdil Blesku prodejce kol. S tím ale také přibývají přestupky – za rok 2020 jich podle mluvčí městské policie Ireny Seifertové bylo v Praze takřka dvakrát více než v roce 2019.
12.06.2021 06:35 |

podobné články

Hyena! Bezohledně předjížděl a srazil invalidního cyklistu, ani nezastavil a ujel

 
Bezcitnost některých lidí v dnešní době nemá mezí. Minulý čtvrtek u Žermanic srazilo auto invalidního cyklistu na speciální tříkolce. Jeho osud piráta silnic vůbec nezajímal, z místa nehody ujel. Policie ho nyní hledá.
14.06.2018 15:50 |

podobné články

Strašné. Odpudivá nenávist. Jde o promyšlenou akci, ve které je pan Brady pouhým bezohledně zneužívaným nástrojem. Klausův spolupracovník varuje

 
ROZHOVOR Podle bývalého europoslance ODS a člena správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejčka současná aféra kolem Jiřího Bradyho vypadá jako promyšlená akce, ve které je Brady bezohledně zneužívaným nástrojem, jak prostřednictvím útoku na prezidenta země zdejší politický prostor destabilizovat. Nacházíme se v prostředí kolabující politiky a politické prázdnoty vyplněné chorobnou podezíravostí a lidskou nenávistí.
28.10.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11131 článků) , Ivo Strejček (303 článků) , Jiří Brady (89 článků)

Tolik agrese a sprostoty kolem tak milé věci, nechápe senátorka Kovářová. Ve zvrácené době lidé potřebují pozitivní vzory

 
Senátorka Daniela Kovářová se v horní parlamentní komoře uvedla iniciativou k založení podvýboru pro rodinu. A ten hned na začátek vzbudil rozruch nápadem na oceňování manželských párů, které spolu vydrží padesát a více let. V rozhovoru vysvětluje, že každá společnost potřebuje pozitivní vzory a rovněž gesto z nejvyšších míst, které rodinu podpoří.
19.11.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Vztah, domácnost a manželství dělá žena, míní senátorka Daniela Kovářová

 
Právnička, spisovatelka a senátorka Daniela Kovářová zavítala do primácké Show Jana Krause. Již potřetí. Promluvila o nové knize a svém vztahu k pivu, samozřejmě zmínila navrhované ceny za věrnost pro manžele a promluvila také o rozvodech a pocitech viny.
08.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (590 článků) , Jan Kraus (1304 článků)

Milí čtenáři, tato země je i vaše. Nad nikým se nemá ohrnovat nos. Senátorka Kovářová vinšuje do nového roku

 
„Jsem hluboce zklamána z české vlády. Měla být pravicová, ale není. Více zakazuje, více nařizuje, více přerozděluje. Chtěla být jiná než její předchůdkyně, ale pokračuje ve stejných krocích. Premiér, který byl kdysi tolik kritický k eurobuzeraci, jí teď sám poklonkuje,“ říká nezávislá senátorka, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. I ona pro ParlamentníListy.cz shrnula události roku 2022.
31.12.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

„Sem Brusel strkat nos nebude!“ Senátorka Kovářová alarmuje. Rodič 1 a 2? To není vše

 
„Nelze je sjednocovat ani harmonizovat na stejnou úroveň jako zásuvky nebo nabíječky do mobilních telefonů,“ hovoří o rodinných vztazích senátorka, známá advokátka, která se specializuje na právo rodiny, Daniela Kovářová v souvislosti s plánem na uznávání rodičovství určené v jednom členském státě EU ve všech ostatních. Obává se, že Evropské osvědčení o rodičovství může být povinné.
05.03.2023 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Atmosféra teroru, popisuje senátorka Kovářová, co se děje po hlasování. Ale na ni to nefunguje

 
Senát v minulém týdnu diskutoval nad smlouvou mezi ČR a USA o spolupráci v oblasti obrany. V té souvislosti na síti promluvila senátorka Daniela Kovářová, která hovořila o atmosféře teroru. „V takové atmosféře najednou nejde o přirozenou pluralitu názorů, ale o prosazování toho jediného správného," uvedla.
16.07.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Tři v posteli? Není důvod podporovat, vzkazuje senátorka Kovářová

 
Žhavé téma manželství pro LGBT páry je v současné době projednáváno ve sněmovních výborech. Jenže o svá „práva“ se hlásí už i vyznavači tzv. polyamorie, tedy milostného vztahu mezi třemi a více lidmi. Ti si stěžují, že v ČR chybí právní zakotvení jejich komuny. „Nevidím důvod, proč by měl stát vyhovět požadavkům polyamorických skupin a poskytnout jim stejné výsady jako manželství,“ říká k tomu pro ParlamentníListy.cz senátorka Daniela Kovářová a dává na stůl své argumenty.
28.10.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kolářová (222 článků) , Daniela Kovářová (312 článků)

Prohráli a nejsou schopni to vydýchat... Senátorka Kovářová k Istanbulu

 
Ratifikace Istanbulské úmluvy je u konce – a pozice České republiky k ní je odmítavá. „Tak prostě a jednoduše funguje demokracie,“ řekla k hlasování o ratifikaci Úmluvy Rady Evropy nezávislá senátorka, bývalá ministryně spravedlnosti a advokátka se specializací na rodinnou problematiku Daniela Kovářová. Dění po neschválení ratifikace však s demokracií podle Kovářové nemá nic společného.
03.02.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

„Redefinice znásilnění? Jen pokrytectví!“ Senátorka Kovářová si ťuká na čelo

 
Poslanecká sněmovna ve středu schválila změnu definice znásilnění. Senátorka Daniela Kovářová, opakovaně upozorňovala, že redefinici znásilnění založenou na tezi „ne znamená ne“ Česko nepotřebuje, uvádí, že jde pouze o „hru se slovíčky a pokrytectví“. Naopak připomíná nutnost věnovat se prevenci, potřebujeme posílit efektivitu a účinek trestů a zlepšit pomoc obětem, zdůraznila na sociální síti X.
11.04.2024 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Experti vidí „nenávist“ všude, varuje senátorka Kovářová. Ale od toho trestní právo není

 
Trestní právo tu není od toho, aby šikanovalo lidi za nápady nebo teoretické zvažování různých možností, píše bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. V článku na internetovém deníku Neviditelný pes se zaobírá potlačováním názorů a svobodných diskusí. Připomíná pravou úlohu trestního práva.
15.03.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Pracující občan má méně práv než cizorodý agresivní živel! Exministryně Kovářová zcela bez politické korektnosti o imigrantech, neziskovkách i dobroserech

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Největší problém v souvislosti s migrací vidím v neochotě státu plnit si své odvěké základní povinnosti a bránit své území a své občany,“ konstatuje bývalá ministryně spravedlnosti, vysokoškolská pedagožka a publicistka Daniela Kovářová. Svůj názor ještě dál rozvíjí: „Korozi funkcí státu napomáhá zbytnění lidských práv. Tento koncept, původně tak libozvučný a humanitární, během posledních padesáti let za vydatného, leč tichého přispění Evropské unie, transformoval do paradoxního stavu, v němž má pracující občan plnící si své povinnosti méně práv než cizorodý agresivní živel, který bez pokory a vděku bezohledně překračuje právní normy a vynucuje si ohledy, toleranci, finance a náš životní prostor.“
17.09.2017 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (312 článků)

Peake místo Pospíšila? Klidně. Toho justice nezajímá, útočí Kovářová

 
Karolína Peake na ministerstvu spravedlnosti. Takovým způsobem by podle některých úvah mohl pokračovat boj proti korupci ze strany Věcí veřejných. Exministryně Daniela Kovářová z úřednické vlády Jana Fischera, novináři přezdívaná sexuální dračice, má ve věci jasno. Současného šéfa spravedlnosti Jiřího Pospíšila justice stejně nezajímá a pečuje jen o svůj mediální obraz. Ten ale soudí, že Kovářová nemá žádné morální právo ho hodnotit.
13.05.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jan Fischer (1771 článků) , Daniela Kovářová (312 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Za slova o „normálním světě“ jí sprostě nadávali. Jenže pak dodala zdroj: Řekl Petr Fiala! Kovářová napálila odpůrce

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Co to je dezinformace? Jiné přesvědčení? Fáma? Omyl? Zkreslení? Jen část pravdy? Budeme posílat do vězení kartářky, věštce, numerology? Nebo pozavíráme všechny katolíky za přesvědčení, že svět stvořil Bůh za šest dní?“ ptá se nezávislá senátorka a advokátka Daniela Kovářová. Bývalá ministryně spravedlnosti navíc udělala test na sociálních sítích. Zveřejnila slova premiéra o normálním světě, jako by byla její vlastní. A začaly se dít věci.
05.02.2023 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Daniela Kovářová (312 článků)

Kovářová vrátila Křivancovi funkci šéfa ústeckých žalobců

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová v pondělí vrátila Jiřího Křivance do funkce ústeckého krajského státního zástupce. Křivance z pozice v únoru odvolal exministr Jiří Pospíšil, kterému se nelíbilo, že Křivanec zbavil funkce šéfa liberecké pobočky státního zastupitelství Adama Bašného. Kovářová návrat zdůvodnila tím, že funkci je potřeba obsadit a nikdo jiný neměl zájem.
15.06.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Daniela Kovářová (312 článků) , Jiří Adam (66 článků)