Článek

Senátorka Chalánková: Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v České republice

 
Tisková zpráva a otevřený dopis senátorky Chalánkové premiérovi Andreji Babišovi ve věci Istanbulské úmluvy.
16.09.2020 15:15 |

podobné články

Podobné články

Chalánková (ODS): Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v ČR

 
Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková.
08.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19383 článků) , Jitka Chalánková (146 článků)

Polsko couvá od vypovězení Istanbulské úmluvy. Vstupují do toho koaliční hrátky

 
Server Euractiv přišel se zprávou, že Polsko nejspíše od Istanbulské dohody jen tak neodstoupí. Včera jsme informovali o tom, že polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro oznámil úmysl odstoupit od Istanbulské úmluvy. Vláda o tom měla jednat včera. Včera však o tom jednat odmítla. „Neexistuje žádné oficiální, jednoznačné rozhodnutí týkající se Istanbulské úmluvy,“ vzkázal vedoucí kanceláře předsedy vlády polské televizi. Prý se jednalo o předčasné a emocionální vyjádření.
28.07.2020 19:20 |

podobné články

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

 
Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (146 článků)

Křesťané a křesťanky za přijetí Istanbulské úmluvy

 
V posledních několika měsících se stáváme svědky toho, jak se představitelé různých církví snaží zmařit ratifikaci tzv. Istanbulské úmluvy (resp. Úmluvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí).
19.10.2018 20:30 |

podobné články

Nad tímhle se Dienstbier hodně vztekal. Senátorka Chalánková k Istanbulu: Nový návrh

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf na svém facebooku zveřejnil návrh usnesení k Istanbulské úmluvě z pera senátorky Jitky Chalánkové. Ten zvedl ze židle senátora Jiřího Dienstbiera bodem o definici genderu, kde se podle něj projevily „mýty, fake news, které se šíří kolem Istanbulské úmluvy, která nijak nepopírá, že biologicky jsou tady muži a ženy.“
21.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (146 článků) , Pavel Nový (445 článků) , Pavel Nový (318 článků)

Orbána hodnotím dobře, říká senátorka Chalánková, odvržená TOP 09. Visegrád, Istanbulská úmluva, Kubera, norské děti... Zapláče Kalousek?

 
ROZHOVOR „Pozitivně hodnotím Viktora Orbána za nekompromisní obhajobu základních konzervativních hodnost: obranu manželství jako svazku muže a ženy, obranu křesťanství. Jsou to postoje, které bychom měli najít u všech představitelů Evropy, pokud nechceme naši civilizaci nechat zničit. Myslím si, že současná Evropa člověka, jako je on, potřebuje,“ tvrdí v rozhovoru pro PL.cz senátorka Jitka Chalánková. Spolupráci středoevropských států vidí jako nejlepší způsob, jak účinně oponovat bruselské migrační politice a bránit vlastní kulturu, tradici, a hlavně zdravý rozum. Popisuje též, co ji šokovalo v kauze Michaláková i jaké má výhrady k Istanbulské úmluvě.
13.12.2018 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (146 článků)

„Otevřete oči!“ Klaus ml. odhalil tanečky kolem „Istanbulu“. Zlá realita

 
ROZHOVOR Voliči by měli konečně otevřít oči, říká pro ParlamentníListy.cz předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus v reakci na dění kolem (ne)schvalování Istanbulské úmluvy v českou vládou. “Lež jako věž!” Komentuje Klaus způsobem, jakým premiér Babiš schválí výsledky nedávného evropského summitu. Konkrétně též vyjmenoval, proč musíme důrazně odmítat přijetí Istanbulské úmluvy, jde prý o hodně.
29.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9988 článků)

Lidovci nesouhlasí se zavedením Istanbulské úmluvy do českého právního řádu

 
Lidovci nesouhlasí s ratifikací Istanbulské úmluvy. Podle nich je nadbytečná, násilí na ženách dostatečně postihují české zákony. Novinářům to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek.
06.11.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1617 článků)

Norové odmítají u bratrů Michalákových nové posudky, tvrdí Chalánková

 
Společnou řeč s prezidentem Milošem Zemanem našla poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková v případu odebraných dětí v Norsku. Chalánková totiž stejně jako prezident vidí ještě další možnosti, jak by Česko mělo svým občanům v boji s norskou sociálkou pomoci. Navíc prozradila novinku v případu Michaláková. Norové odmítli české matce revizní psychologické posudky. Chalánková to řekla ve Studiu Blesk.
25.01.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24241 článků) , Jitka Chalánková (146 článků)

Seberou vám děti. Namontují kamery? Významný odborník našel děsivé věci v Istanbulské úmluvě

 
Psycholog Jeroným Klimeš, jenž se zabývá převážně psychologií rodiny, se na svém webu rozepsal o Istanbulské úmluvě. Podle něj je příliš obecná a extremistická. Obává se, že výsledkem Istanbulské úmluvy by mohlo být také více rozpadlých rodin a více odcizených rodičů. Proč? Například proto, že do partnerských konfliktů úřady těžko vidí. A mohou úřady do našich bytů namontovat kamery? Jak vnímá Klimeš, není řečeno, že ne.
25.10.2018 10:10 |

podobné články

Dusno ve Sněmovně. Střetli se tam odpůrci a zastánci Istanbulské úmluvy

 
Odpůrci i zastánci přijetí takzvané Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí se dnes odpoledne střetli ve Sněmovně. Sněmovní petiční výbor uspořádal veřejné slyšení poté, co obdržel petice s víc než 10 000 podpisů proti dokumentu i na jeho podporu. Na debatu dorazilo přes 150 lidí.
06.11.2018 18:50 |

podobné články

Odsoudíme chlapa-násilníka rychleji, ušetříme! Sněmovní debata o Istanbulské úmluvě přinesla překvapení

 
V Poslanecké sněmovně se sešly hned dvě petice týkající se Istanbulské úmluvy. Ta první dohodu podporuje, ta druhá před důsledky paktu, kladoucího si ambiciozní cíl vymýcení domácího násilí, varuje. K oběma peticím se ve Sněmovně konalo i veřejné slyšení, kde byly prezentovány argumenty zastánců úmluvy, a stejně tak i jejích odpůrců.
07.11.2018 14:00 |

podobné články

Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít

 
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
18.11.2018 21:25 |

podobné články

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Skutečně nerozumím názvům jednotlivých pasáží Istanbulské úmluvy

 
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2019 – ústní interpelace premiéra Babiše k zamýšlené ratifikaci Istanbulské úmluvy
05.12.2019 20:20 |

podobné články

Koalice organizací s Českou ženskou lobby vyzvala k ratifikaci Istanbulské úmluvy

 
Koalice nevládních organizací Hlas proti násilí vyzvala politiky a političky k ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy. Přijetí této mezinárodní dohody proti domácímu a sexuálnímu násilí, která má zajistit pomoc obětem i práci s pachateli, chce iniciativa podpořit kampaní s příběhy týraných či znásilněných žen.
10.12.2019 06:30 |

podobné články

„Jsou za hlupáky!“ Od předsedy Svobodných zní k příznivcům Istanbulské úmluvy nepříjemná slova

 
Ratifikace Istanbulské úmluvy může postavení žen i zhoršit, varuje ve svém komentáři na Facebooku předseda Svobodných Libor Vondráček. Podle něj žádný podobný dokument nepotřebujeme, a upozorňuje, že v argumentáři Rady Evropy ke kontroverzní úmluvě se dají najít pasáže, které příznivci dokumentu příliš neocení.
08.08.2020 21:40 |

podobné články

Golasowská (KDU-ČSL): Proč nesouhlasím s ratifikací Istanbulské úmluvy

 
Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (DN), to je přesný název tzv. Istanbulské úmluvy (IÚ). Její zastánci hovoří o tom, že je potřeba ji co nedříve ratifikovat, neboť tímto podpisem budou oběti domácího násilí lépe chráněny. Já o tom nejsem ale vůbec přesvědčena, a proto se budu v této úvaze zabývat pouze DN a otázky genderu nechám stranou.
09.08.2020 17:10 |

podobné články

Ministr Dienstbier: Istanbulská úmluva je mezinárodní standard v oblasti ochrany obětí domácího násilí, které zažívá každá třetí žena

 
Vláda na svém dnešním jednání vyslovila souhlas s podpisem Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulské úmluvy). Česká republika dosud patřila ke zbývajícím osmi zemím Rady Evropy, které Istanbulskou úmluvu nepodepsaly. Ratifikace úmluvy by měla proběhnout do poloviny roku 2018.
13.02.2016 17:20 |

podobné články

Zástupci Karpatské úmluvy jednali v Modré

 
Ve dnech 14. až 16. června 2017 se v Modré u Uherského Hradiště uskutečnilo 8. zasedání Implementačního výboru Karpatské úmluvy [1]. Česká republika je pro období 2014–2017 předsednickou zemí Úmluvy a zasedání Implementačního výboru v Modré tak bylo vyvrcholením tříletého vedení agendy Úmluvy na straně ČR.
23.06.2017 09:10 |

podobné články