Článek

Senátoři připravili s Řápkovou zákony, jež mají vyřešit problémy Romů a nepřizpůsobivých. Známe je jako první

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz vzniká v Senátu napříč politickým spektrem iniciativa, která má řešit problémy s romskou minoritou a nepřizpůsobivými. Dle informací redakce patří mezi hlavní iniciátory předložení několika zákonů senátor ODS Jaroslav Zeman a senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava, kteří spolupracují s exposlankyní ODS Ivanou Řápkovou.
27.11.2013 13:42 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (230 článků) , Ivana Řápková (153 článků)
Podobné články

Naučíme Romy pracovat, slibují senátoři. Oprášili k tomu zákony sepsané Řápkovou

 
Skupina senátorů má zájem prosadit tvrdší zákony proti nepřizpůsobivým menšinám. Jde o tři normy, téměř shodné s těmi, které nestihla dokončit exposlankyně a bývalá primátorka Chomutova Ivana Řápková. Senátoři mají zájem omezit příspěvek na bydlení, podporu v nezaměstnanosti svazují s veřejnou službou a rovněž mají za cíl zpřísnit dohled nad sběrnami odpadů.
07.12.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Ústeckou kandidátku ODS vede Gandalovič s Řápkovou

 
Exministr zemědělství Petr Gandalovič povede ODS v Ústeckém kraji do říjnových předčasných sněmovních voleb. Rozhodli o tom delegáti pondělního regionálního sněmu v Litoměřicích, kteří na druhé místo kandidátky zařadili primátorku Chomutova Ivanu Řápkovou.
29.06.2009 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (84 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Kraus si znovu stěžuje na ČT: Lžou a zakázali mi i reprízu s Řápkovou

 
Herec a moderátor Jan Kraus opět kritizuje vedení České televize za to, že zakazuje vysílat v rámci letních repríz některé díly pořadu "Uvolněte se, prosím". Nejprve se mu nelíbilo, že byla zakázána repríza pořadu s Kateřinou Jacques a "její" biomasou - údajně kvůli sledovanosti. Ve čtvrtek Kraus prohlásil, že ČT údajně zakázala odvysílat i díl s primátorkou Chomutova Ivanou Řápkovou.
13.08.2009 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1026 článků) , Kateřina Jacques (122 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Iniciativa Odporuj žaluje Řápkovou kvůli titulu na právech

 
Radikálové z iniciativy Odporuj podali trestní oznámení na chomutovskou primátorku Ivanu Řápkovou (ODS). Tvrdí v něm, že podvodně získala magisterský titul na plzeňské právnické fakultě a dopustila se tím trestných činů.
02.11.2009 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Vdova po docentovi: Manžel Řápkovou nezkoušel

 
Vdova po zesnulém učiteli Jiřím Pipkovi tvrdí, že její muž někdejší studentku plzeňské právnické fakulty Ivanu Řápkovou nezkoušel, protože v den údajné zkoušky v Plzni nebyl. Napsaly to středeční Lidové noviny (LN).
11.11.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápkovou prý do čela kandidátky ODS nepustila zvažovaná podpora klausovců

 
Poslankyně Ivana Řápková měla být v čele kandidátky ODS v Ústeckém kraji, přesto překvapivě oznámila, že kandidovat nebude. Podle dobře informovaného zdroje Řápkovou „zařízlo” vedení strany poté, co vyšlo najevo, že jednala s lidmi kolem exprezidenta Václava Klause, jehož pravicový projekt chtěla podpořit.
03.09.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Deportace Romů z Francie polarizuje společnost

 
Průzkum veřejného mínění francouzské agentury CSA pro deník Le Parisien ukázal, že Francie je v otázce vystěhování nepřizpůsobivých Romů rozdělena. Osmačtyřicet procent dotázaných repatriaci Romů podporuje, 42 procent respondentů je proti, informuje čtvrteční vydání deníku.
26.08.2010 10:30 |

podobné články

Kožnar (S.cz): Vzájemné soužití Romů, cikánů, nepřizpůsobivých a Čechů

 
Způsob vzájemného soužití je nereálný, nejdříve Chanov, teď Janov a po té je na řadě Most? Vláda řeší vykoupení vepřína za půl miliardy pro cikánský památník, ale není schopna vyřešit problémy stávajícího žití ve městech.
10.10.2017 10:15 |

podobné články

Při střetu Romů a extremistů skončil jeden z Romů v bezvědomí

 
Při střetu tří Romů a 13 extremistů v Novém Bydžově utrpěl jeden z Romů zranění hlavy a byl převezen do nemocnice. Podle ČT byl v bezvědomí.
12.03.2011 17:35 |

podobné články

Senát asi odmítne, aby EK určovala opatření týkající se Romů

 
Senát se zřejmě postaví proti tomu, aby Evropská komise určovala členským zemím konkrétní opatření pro sociální začleňování Romů do společnosti. Horní komoře to doporučil její evropský výbor. Reagovala tak na zprávu komise týkající se uplatňování pravidel EU pro vnitrostátní strategie integrace Romů. Senátoři o návrhu rozhodnou za dva týdny.
07.06.2014 09:55 |

podobné články

Strach z nepřizpůsobivých se dál šíří. Až do Vimperku

 
Lidé ve Vimperku v jižních Čechách se bojí nepřizpůsobivých. Ve městě se rozmáhá prodej drog, prostituce i krádeže. Největší problémy přitom dělají ti Romové, kteří se do města přistěhují na jeden měsíc a pak zase zmizí. Především kvůli nim starosta Bohumil Petrášek požádal o spolupráci policejní prezidium a protidrogovou centrálu.
02.11.2011 11:40 |

podobné články

Údajné vyhrocování vztahů s Romy ve Vimperku vypadá jako bublina

 
I přestože podle policejních statistik je Vimperk na Prachaticku jednou z nejklidnějších lokalit v Jihočeském kraji, začínají se tam někteří místní bouřit proti skupině mladých Romů, která prý páchá kriminalitu. Na Facebooku vzniklo Hnutí za Vimperk bez nepřizpůsobivých Romů. Ti podle některých místních prodávají na ulici drogy a slovně napadají kolemjdoucí.
02.11.2011 17:05 |

podobné články

Senát schválil stěžejní podmínku pro přijetí Lisabonské smlouvy

 
Senátoři jednají o Lisabonské smlouvě. Očekává se, že v hlasování dokument projde. Hlasy mu dají senátoři ČSSD a KDU-ČSL a také většina Klubu otevřené demokracie (KOD). Potřeba je sehnat sedm hlasů zákonodárců ODS. Pět jich své "ano" slíbilo, další se k podpoře přiklánějí. Senátoři již ve středu schválili zavedení vázaného mandátu, který si mnozí senátoři ODS kladli jako podmínku pro schválení Lisabonu.
06.05.2009 09:50 |

podobné články

Senátoři chtějí, aby politici již nemohli pobírat dva platy

 
Někteří senátoři se snaží změnit zaběhnutý systém, kdy si politici přijdou na dva platy ze státní kasy. Na programu 25. schůze horní parlamentní komory jsou kromě žhavých a sledovaných témat, jako jsou církevní restituce nebo zákony o důchodovém spoření, i dva nové senátní návrhy. Jeden požaduje, aby poslanci a senátoři nepobírali dva platy, druhý se týká odvodů za půdu ze zemědělského půdního fondu.
12.08.2012 22:40 |

podobné články

Senátoři už připravili zákon proti těžbě břidlicových plynů

 
Senátoři ODS a ČSSD už připravili zákon o zákazu těžby břidlicových plynů metodou hydraulického štěpení. Byla by to jednodušší cesta než novely řady zákonů, které se chystá do dvou let prosadit ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Na veřejném slyšení v Senátu to dnes uvedl spoluautor návrhu, náchodský senátor Petr Pakosta (dříve ODS).
25.05.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pakosta (31 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků)

Senátoři připravili zákon proti těžbě břidlicových plynů

 
Senátoři ODS a ČSSD už připravili zákon o zákazu těžby břidlicových plynů metodou hydraulického štěpení. Byla by to jednodušší cesta než novely řady zákonů, které se chystá do dvou let prosadit ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Na pátečním veřejném slyšení v Senátu to uvedl spoluautor návrhu Petr Pakosta (zvolen za ODS)
25.05.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pakosta (31 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků)

Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!

 
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
16.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (607 článků)

Senát za poslance opravuje zákony. Posílají nám je děravé, stěžuje si předseda

 
Zákon o registru smluv a změny v podmínkách pojišťování cestovních kanceláří – dva velmi důležité zákony projedná ve čtvrtek na své schůzi Senát. Podle jeho předsedy Milana Štěcha (ČSSD) ale obě normy museli senátoři lidově řečeno zazáplatovat. V prvním případě vyřešit problém státního podniku Budvar, v druhém neochotu pojišťoven platit více peněz za krach cestovek, než je ve smlouvě o úpadku.
21.10.2015 18:25 |

podobné články

Matějka (Svobodní): Naši senátoři už mají konečně jasno - za problémy Romů mohou Romové

 
Přestaňme s novodobou plošnou převýchovou Romů. Nevedlo to nikam stovky let a nepovede to podle mě nikdy. Byli jiní, jsou jiní a zůstanou jiní a není na tom nic špatného.
15.08.2011 20:25 |

podobné články