Článek

Senátor Žaloudík: Novela nereaguje na aktuální potřeby a stav České republiky

 
Projev na 15. schůzi Senátu 20. ledna 2019 k zákonu o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací
30.01.2020 15:30 |

podobné články

Podobné články

Senátor Žaloudík: Heger vesele ignoruje Senát a způsobuje tak chaos

 
Senát jako taková jakási parlamentní instituce je zřejmě nehodná pozornosti silového koaličního vládnutí, napsal na svůj blog senátor Jan Žaloudík. Ostře tak kritizuje ministra zdravotnictví Leoše Hegera, že ještě nepředložil na základě plenárního usnesení koncepci veřejné ochrany zdraví a hygienických služeb. „Není tedy jasno ani o prioritách, ani o odpovědnostech a metodách práce v této klíčové oblasti zdravotnictví, kterou má držet každý civilizovaný stát ve své gesci.“
12.08.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Profesor-lékař z ČSSD varuje: Zase chtějí vyhodit půlmiliardu

 
Senátor Jan Žaloudík (ČSSD) si všímá dalšího pokusu ministerstva zdravotnictví utratit 500 milionů korun za elektronické zdraví či elektronické zdravotnictví. Ještě se resort neotřepal z kauzy IZIP a už prý seje další plevel, který bude muset za čas zase někdo vyplevelit, upozorňuje stínový ministr zdravotnictví Žaloudík.
19.02.2013 07:55 |

podobné články

Lékaře je třeba podpořit, ministerstvo s nimi nemluví, zdůrazňuje ČSSD

 
Stínový ministr zdravotnictví ČSSD Jan Žaloudík zastává názor, že ministerstvo zdravotnictví nekomunikuje s lékaři o zcela zásadních věcech, jako je třeba financování chodu zdravotnictví. Sociální demokracie proto podle něj podporuje navázání dialogu. Podpořit je třeba také lékaře, kteří na pátek chystají protest, řekl Žaloudík na dnešní tiskové konferenci.
28.02.2013 15:00 |

podobné články

Žaloudík (ČSSD): Schopnosti Agelu stojí a padají s neschopností státu

 
V komentáři se prof. Žaloudík zamýšlí nejen nad tím, do jaké míry jsou hospodářské výsledky skupiny Agel dané schopností tohoto poskytovatele zdravotní péče pohybovat se ve zdravotnickém byznysu, ale i nad obecnější otázkou, co pacientům nabízí veřejný sektor a jaké cíle může mít sektor soukromý.
30.04.2013 14:25 |

podobné články

Žaloudík (ČSSD): Ochrana veřejného zdraví nebo veřejná ochrana zdraví?

 
Jde jen o nepodstatnou slovní přesmyčku nebo o správnost terminologie, aby odrážela skutečný obsah? Před několika dny jsem na webu Aktuálně.cz zveřejnil svůj komentář, že rozbitý systém veřejné ochrany zdraví vede k chaosu a možné korupci a že náš slušný pan ministr už přes půl roku nereaguje na usnesení Senátu, aby urychleně předložil koncepci hygienické služby.
18.08.2012 14:50 |

podobné články

Kocourkova exmanželka: Odkloňoval a teď nereaguje

 
Exmanželka bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka trdí, že Kocourek na její žádosti o "odkloněné" milony nereaguje.
09.01.2012 19:05 |

podobné články

Německo pláče: Schumacher nereaguje na podněty, nepovedlo se ho probudit!

 
Již dva týdny lékaři probouzejí legendu F1 Michaela Schumachera z umělého spánku a nyní museli přiznat smutnou pravdu: "Michael nereaguje na podněty, zatím není možné ho probudit."
09.02.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (487 článků)

Svět motosportu PLÁČE! Schumacher nereaguje na podněty, NENÍ MOŽNÉ ho probudit

 
Již dva týdny lékaři probouzejí legendu F1 Michaela Schumachera z umělého spánku a nyní museli přiznat smutnou pravdu: "Michael nereaguje na podněty, zatím není možné ho probudit."
09.02.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (487 článků)

Senátor a lékař na Frekvenci 1 srovnával politiku a rakovinu: Zlatá rakovina

 
Senátor a ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík (ČSSD) byl hostem sobotního Press klubu moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. České zdravotnictví přirovnal k džungli, kterou je třeba pročistit. Ale i navzdory „zaplevelení“ našeho systému umíme s penězi ve zdravotnictví naložit poměrně efektivně. A pokud jde o srovnání rakoviny a politiky, pak zlatá rakovina.
13.06.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (413 článků) , Jan Veselý (170 článků) , Jan Veselý (170 článků)

Žaloudík (ČSSD): Peake lidem podporou kšeftování s léky neprospívá

 
Jedním z problémů chabé lékové politiky České republiky je také paralelní vývoz léků, který plodí místní nedostatečné zásobování nebo aktuální nedostupnost některých léků u nás. Ministerstvo zdravotnictví o problému ví a ministr Leoš Heger se od jara zavazoval, že takzvaný paralelní vývoz bude řešit zákonem.
01.09.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Vedení ČSSD schválilo předsedovi Sobotkovi změny ve stínové vládě

 
Grémium sociální demokracie dnes schválilo změny ve stínové vládě, jak je navrhl předseda ČSSD a stínový premiér Bohuslav Sobotka. Téma zdravotnictví převzal po vazebně stíhaném exhejtmanovi Davidu Rathovi senátor Jan Žaloudík, stínovou ministryní práce a sociálních věcí se stala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská a novým odborným mluvčím pro sport je bývalý cyklistický závodník a nynější senátor Jozef Regec.
22.06.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , David Rath (4552 článků)

Redaktorka zmapovala svinčík v českých nemocnicích, senátor ČSSD jí děkuje

 
Senátor sociální demokracie Jan Žaloudík chválí na svém blogu reportérku deníku MF DNES Lenku Petrášovou za průzkum čistoty v nemocnicích. Podle něj se jedná o velký krok pro naše zdravotnictví a své nápady by měli takto realizovat všichni.
27.08.2012 10:40 |

podobné články

Poplatky za den v nemocnici končí. Raději bych je zachoval, říká senátor z ČSSD

 
Místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala prohlašuje, že peněz ve zdravotnictví je relativně dost, ale v Česku neumíme usměrňovat jejich toky. Poplatky ve zdravotnictví z tohoto hlediska představují jen kapku v moři. Přesto nová koaliční vláda hlasitě oznamuje zrušení většiny poplatků. Někdejší pražský primátor to považuje za zásadní chybu. Senátor Jan Žaloudík (ČSSD) lituje zrušení poplatku za den pobytu v nemocnici.
03.02.2014 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1594 článků) , Jan Fiala (109 článků) , Jan Fiala (109 článků)

Australanky si na vložky a tampony vydupaly nulovou daň. Češky platí DPH 21 procent

 
Australská vláda po 18 letech podlehla tlaku žen a zruší kontroverzní daň na dámské hygienické potřeby. Tampony a vložky nyní podléhají dani ze zboží a služeb ve výši deseti procent, protože nejsou zařazeny do kategorie nezbytných potřeb, což je podle žen nespravedlivé, protože například kondomy a opalovací krémy jsou od daně osvobozeny. Federální i státní vlády se dnes dohodly, že daň na dámské hygienické potřeby zruší. V ČR se na tyto potřeby uplatňuje standardní sazba.
03.10.2018 09:10 |

podobné články

HK ČR: Novela zákoníku práce jde za rámec rozumného kompromisu a podstatně zhoršuje podmínky pro podnikání

 
Zákoník práce je v ČR dlouhodobě jednou z největších brzd pružnosti trhu práce. Novela, kterou představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a ke které dnes Hospodářská komora ČR odeslala své připomínky, výrazným způsobem zvýší administrativní, ale také finanční zátěž zaměstnavatelů. „Očekávali jsme zvýšení pružnosti pracovního trhu, místo toho nám byla předložena naprosto bezzubá a technicistní novela. Vláda by měla řešit to, co podnikatele opravdu tíží, ne jim prostředí ještě více komplikovat. Novela zákoníku práce se navíc zcela nelogicky děje bez transpozice evropského práva,“ komentuje prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.
30.03.2016 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (534 článků) , Vladimír Dlouhý (534 článků)

Senátor Látka: Novela zákona nereaguje na globální změny klimatu

 
Projev na 4. schůzi Senátu dne 18. 1. 2017 k návrhu zákona o ochraně přírody a krajiny
18.01.2017 15:20 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu projednala Koncepci rozvoje letištní sítě pro potřeby zajišťování obrany České republiky

 
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice. Ministr zemědělství spolu s ústředním ředitelem Státní veterinární správy informovali o vývoji situace, dosud přijatých opatřeních a dalším plánovaném postupu při řešení výskytu afrického moru prasat v části Zlínského kraje.
11.09.2017 19:35 |

podobné články

HK ČR na konferenci „Fórum Veřejné zakázky kvalitně, aneb aktuální stav v ČR“

 
Prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Petr Kužel vystoupil na odborné konferenci „Fórum Veřejné zakázky kvalitně, aneb aktuální stav v ČR“. Konferenci organizovala Komora administrátorů veřejných zakázek (KAVZ) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR (MPO).
15.10.2012 12:45 |

podobné články

POZOR! Facebook šíří nebezpečnou nemoc FOMO! O co jde?

 
Trávíte hodně času na sociálních sítích? Pokud ano, dávejte si dobrý pozor. Mohou mít totiž vliv na váš zdravotní stav a dokonce můžete skončit až v depresích. Tento stav hrozí, když na vaše statusy a fotky nikdo nereaguje.
15.09.2013 10:40 |

podobné články