Článek

Senátor Větrovský: Zásadní je omezení maximálního počtu společníků

 
Projev na 22. schůzi Senátu ČR ze dne 13. května k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2
13.05.2020 17:35 |

podobné články

Podobné články

Že se mají uprchlíci v Bělé dobře? Omyl. Hůř než slepice. Právník Větrovský popisuje, jak to tam vypadá

 
ROZHOVOR O nepříznivých podmínkách pobytu cizinců v zajišťovacím zařízení v Bělé-Jezové pro ParlamentníListy.cz promluvil Jaroslav Větrovský, zakladatel a právník Asociace pro právní otázky imigrace. Po „vzpouře“ totiž i právníkům asociace, která se stará o migranty, došla trpělivost: „Zákony nejsou dodržovány samotnými orgány České republiky, včetně policie a Ministerstva vnitra,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Větrovský, který konkrétně popsal „nesnesitelné“ podmínky v zařízení a navrhnul řešení.
07.08.2015 15:01 |

podobné články

Joanne K. Rowling se stala členkou britského Řádu společníků cti

 
Dědeček britské královny Alžběty II. král Jiří V. založil v roce 1917 Řád společníků cti. Vládce Spojeného království umístil do jeho čela jako suveréna a stanovil, že řád může mít v každou chvíli jen pětašedesát členů, z toho pětačtyřicet z Velké Británie a zbytek ze zemí Commonwealthu. Do skupiny výjimečných byla v úterý 12. prosince přizvána spisovatelka Joanne K. Rowling.
16.12.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Joanne Rowling (67 článků) , Jiří Dědeček (30 článků)

Finanční správa: Upozornění na změnu uplatňování DPH u společníků společnosti

 
Finanční správa připomíná plátcům DPH pravidla pro uplatňování DPH u společníků společnosti. Podle nové právní úpravy každý společník společnosti postupuje individuálně sám za sebe podle obecných ustanovení zákona o DPH.
29.11.2018 12:15 |

podobné články

Podpořili mě komunisté i Kalousek, pochvaloval si v rádiu ministr Mládek

 
Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se střetli dva kandidáti na post senátora na Táborsku – ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) a Jaroslav Větrovský za hnutí ANO. Ministr Mládek si pochvaloval, že se mu dostalo podpory jak z řad TOP 09, tak od komunistů. Větrovský naproti tomu vysvětloval, co je mu sympatické na hnutí ANO. Došlo také na možnou Mládkovu rezignaci.
13.10.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (672 článků)

Omezení maximálního počtu lidských embryí, která... Stanjura ve sněmovně odstartoval obstrukce

 
AKTUALIZOVÁNO Poslanci pravicové opozice zřejmě přišli na nový způsob sněmovních obstrukcí: navrhnout na začátku jednacího dne zařazení návrhů těch zákonů a novel, které jsou již měsíce ve Sněmovně tzv. u ledu, čímž se dosáhne zablokování normálního běhu dolní komory. Proč to? Aby se pokud možno co nejvíc oddálilo projednávání o Elektronické evidenci tržeb (EET). Jak se nová finta "fň" správně provádí, pak koalici předvedl šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura...
27.11.2015 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (277 článků)

Konvička (BPP): Národní parky ve Sněmovně – a ANO, Šumava stále kvoká

 
Když to prosazuje senátor zvolený za ANO, musí to být levárna – mohlo by se mávnout rukou nad senátními změnami v Zákoně o národních parcích, o němž právě jedná Sněmovna a jehož návrhem se zviditelnil můj úspěšný volební soupeř, senátor Větrovský.
22.02.2017 16:55 |

podobné články

FN Brno: Chirurgická klinika FN Brno a LF MU zavádí v rámci programu ERAS osobní přístup sestry k pacientovi

 
Chirurgická klinika FN Brno a LF MU pokračuje v rámci svého Kolorektálního projektu v další implementaci ERAS postupů, tedy zavádění moderních poznatků a trendů do léčebného procesu vyplývajících z filozofie maximálního možného omezení invazivních postupů a poskytnutí co největšího prostoru přirozenému průběhu (ERAS – Enhaced Recovery After Surgery).
24.02.2020 18:56 |

podobné články

Mateřská škola Otrokovice bude mít tři nové třídy

 
Mimořádně příznivou zprávu má pro rodiče předškolních dětí otrokovická radnice. Kvůli nedostatečné kapacitě mateřské školy se vedení města rozhodlo rozšířit předškolní zařízení tak, aby uspokojilo zájmy maximálního možného počtu rodičů, kteří sem své ratolesti přihlásili. Nejpozději od letošního října tak zahájí provoz tři nové třídy Mateřské školy Otrokovice, které poskytnou kapacitu přes osmdesát dětí.
31.05.2011 19:10 |

podobné články

Desítky psů dnes vyrazily na stohodinový závod spřežení

 
Desítky psů vyrazily dnes ve Veclově na Jindřichohradecku na trať ojedinělého nonstop závodu musherů. Psí spřežení budou 100 hodin usilovat o najetí maximálního počtu kilometrů. Závod, který odstartoval dnes v 10:00, skončí v sobotu ve 14:00, řekl pořadatel akce Bohumír Kremlička.
14.02.2012 14:45 |

podobné články

Čtvrtá verze Microsoft Security Essentials zdarma ke stažení

 
Microsoft uvolnil ke stažení už čtvrtou verzi Microsoft Security Essentials (MSE), která je určena pro bezplatné použití jak v domácnostech, tak i ve firmách do maximálního počtu deseti uživatelů.
27.04.2012 16:20 |

podobné články

Kandidát do Senátu Větrovský: Nemám v plánu rezignovat na funkci starosty

 
Na radnici pracuje již čtvrté volební období. Za práci uvolněného zastupitele získal v roce 2014 cenu Nejlepší starosta Jihočeského kraje. Nabídku kandidovat v krajských volbách odmítl. Přijal ale výzvu reprezentovat ANO v senátních volbách ve volebním obvodě Tábor. To je krátká vizitka Jaroslava Větrovského z hnutí Nezávislí 2014. Čím ho hnutí oslovilo? A jakými tématy by se chtěl jako senátor zabývat? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
09.07.2016 12:20 |

podobné články

Zamítněte senátní návrh na likvidaci našich národních parků

 
Senát bohužel přijal návrh připravený jihočeskými a západočeskými regionálními politiky. Předložil jej senátor Jaroslav Větrovský (nezávislý za ANO) s podporou známého odpůrce ochrany přírody senátora Tomáše Jirsy (ODS) z Hluboké nad Vltavou, který dlouhodobě hájí zájmy developerů na Šumavě.
05.02.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (71 článků)

Senátor Větrovský: Problémem malých obcí není nedostatek prostředků, ale personální deficit

 
Projev na 8. schůzi Senátu dne 20. července 2017 k návrhu zákona o krajích
20.07.2017 22:30 |

podobné články

Senátor Větrovský: Chlap by měl nést následky za to, když něco slíbí a nesplní

 
Projev na 12. schůzi Senátu dne 31. 10. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
31.10.2019 19:35 |

podobné články

Senátor Větrovský: Okamžitá finanční pomoc je žádoucí a měla by být provedena neprodleně

 
Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2
09.04.2020 16:55 |

podobné články

Senátor Větrovský: Snahou návrhu je eliminace rizika nárůstu nesplácených úvěrů

 
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 4. 2020 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, ve znění pozdějších předpisů
16.04.2020 22:36 |

podobné články

Korytář (Změna): Zastupitelé schválili omezení hazardu v Liberci

 
Po dlouhých jednáních se Změně pro Liberec ve spolupráci s dalšími stranami podařilo prosadit návrh na výrazné omezení hazardu ve stotisícovém městě. Zastupitelé na čtvrtečním zasedání odhlasovali návrh, který povede k zásadnímu omezení míst, kde je možné hazard provozovat, zásadně to již nebude možné např. v okruhu 150 m od základních a středních škol a každá žádost o nové kasino se bude posuzovat individuálně a ve vícestupňovém procesu. Proti omezení hazardu bylo pouze liberecké ANO včetně primátora.
02.02.2018 05:35 |

podobné články

Klaus ml. na Frekvenci 1: Chládek řeší automaty na sladkosti. Opravdu zásadní!

 
V jednoduchosti je krása. Zdá se, že právě tímto heslem se řídí expert ODS pro školství Václav Klaus ml. Současný ministr dělá zásadní chybu právě v tom, že systém nezjednodušuje, spíše naopak. A aby toho nebylo málo, místo toho, aby řešil zásadní problémy ve školství, řeší automaty na sladkosti. Kde tedy leží ty zásadní problémy? A jak na tom dnes je ODS?
31.08.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9870 článků)

Ministerstvo zahraničí jedná s ruskou ambasádou o počtu diplomatů v Praze, uvedl Petříček u Moravce

 
Ministerstvo zahraničních věcí jedná s ruským velvyslanectvím o počtu diplomatů v Praze a o omezení počtu registrovaných diplomatických aut ambasády. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nechtěl předjímat, zda Česko nějaké ruské diplomaty vypoví, podle něj je třeba také zajistit, že se neochromí provoz českého velvyslanectví v Moskvě.
25.11.2018 16:00 |

podobné články