Článek

Senátor Smoljak: Výběru členů Rady ČT se může zúčastnit i veřejnost

 
Volební komise Senátu obdržela celkem 49 návrhů na členy Rady České televize, kterými se zabývala na svém jednání 7. listopadu. Projednávání jejich kandidatur proběhne veřejně na pozvání senátní Stálé komise pro sdělovací prostředky ve Valdštejnském paláci ve dnech 21. a 23. listopadu v čase mezi 9 - 16 hodinou.
09.11.2023 15:25 |

podobné články

Podobné články

Platit víc na ČT a ČRo. Jinak to nejde, míní Smoljak. Chce ubránit nezávislé Kavčí hory

 
Senátor a místopředseda Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky David Smoljak (STAN) prosazuje přijetí novely zákona o České televizi a Českém rozhlasu. Podle Smoljaka by se měla například rozdělit volba členů mediálních rad mezi poslance i senátory, aby nedošlo k ovládnutí médií většinou ve Sněmovně. „Musí se také vyřešit financování veřejnoprávních médií, musí se zvýšit příjmy těch médií, zejména minimálně o inflaci navýšit koncesionářské poplatky,“ říká Smoljak.
22.12.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Smoljakova finta s neziskovkou. Co senátor u jiných tepal, to sám provedl zcela okatě, poukazuje Nacher

 
U volby radních do Rady ČT se používá dvojí metr, upozorňuje v komentáři pro Reflex pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher (ANO). Zaleží prý, zda jde o „správného“, nebo „špatného“ nominanta. Soudí tak na základě právní analýzy o způsobilosti navrhovatelských organizací, kterou se ohání senátor David Smoljak (STAN) a tvrdí, že by Poslanecká sněmovna měla odložit dovolbu čtyř členů Rady ČT. Kdyby však taková analýza existovala už před rokem, mohli bychom se prý dozvědět, že Smoljak nyní kritizuje něco, co sám porušil.
26.04.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Patrik David (3 články) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Maminka umřela šťastná! vrací David Smoljak úder bratrovi. Jde i o Svěráka

 
Spory bratrů Davida a Filipa Smoljakových neskončily ani po unikátních senátorských volbách na Praze 9, kde oba synové známého umělce stanuli proti sobě. Poté, co senátor David Smoljak při obhajobě mandátu získal přes 40 procent hlasů a jeho bratr přibližně desetinu, rozhodl se Filip Smoljak na sociální síti připomenout, co všechno jeho bratr „napáchal“.
07.10.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Filip David (17 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Ladislav Smoljak zemřel, bylo mu 78 let

 
Ve věku 78 let zemřel v neděli ráno režisér, scenárista a herec Ladislav Smoljak. Informovali o tom jeho syn David Smoljak a manažer divadla Járy Cimrmana Václav Kotek.
06.06.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Smoljak (167 článků) , Jára Cimrman (349 článků) , Václav Kotek (15 článků)

Smoljak se angažoval v politice. Politici litují jeho smrti

 
Režisér, scenárista a herec Ladislav Smoljak, který v neděli ráno ve věku 78 let zemřel, pozorně sledoval události na české politické scéně a často se k nim veřejně vyjadřoval. Politování nad jeho úmrtím vyjádřili také bývalý prezident a Smoljakův přítel Václav Havel či předseda Strany zelených, kterou Smoljak podporoval, Ondřej Liška.
06.06.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Ladislav Smoljak (167 článků) , Ondřej Liška (370 článků) , Ladislav Ondřej (100 článků) , Václav Liška (68 článků) , Ondřej Havel (106 článků)

Hádka o ČT: Smoljak vytáhl staré maily, exministr Staněk se neudržel

 
Dění kolem Rady České televize se začíná opět dramatizovat. Pod kotel vydatně přiložil i Senát, když schválil rezoluci, že postup Rady při odvolávání Dozorčí komise byl nezákonný. Do Českého rozhlasu přišel do pořadu Pro a proti stanovisko hájit senátor David Smoljak, který v bojích o veřejnoprávní televizi patří k nejaktivnějším. Proti němu usedl bývalý ministr kultury Antonín Staněk, poslanec ČSSD, který naopak současnou televizi kritizuje.
25.11.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: David Pro (18 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Senátor Smoljak: Nikdy nesmíme sejít na cestu vlády jedné strany nebo hnutí, kde vítěz bere vše

 
Na Komunitní zahradě Pastvina ve Vinoři se zažátkem července sešli představitelé politických stran STAN, Piráti a TOP 09 - Vít Rakušan, Ivan Bartoš a Markéta Pekarová Adamová - a oznámili, že jejich společný kandidát pro senátní volby na Praze 9 je obhajující senátor a radní MČ Praha Vinoř - David Smoljak.
19.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (721 článků) , Ivan Ivan (2836 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Senátor Smoljak zhnusen Zemanem. Vlastizrada?

 
V den, kdy si připomínáme Tibet, Miloš Zeman záměrně a provokativně začíná bojovat za ruskou vakcínu. Zhnusení v redakci Pavla Šafra nemůže být větší. Senátor David Smoljak mezitím zuřivě listuje trestním zákoníkem, protože mu v rozčílení uniklo, že se má podívat do úplně jiného právního předpisu.
10.03.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

 
Senátor David Smoljak se opět pustil do boje za Českou televizi. Tentokrát ho pobouřil plán na škrty ve veřejnoprávních médiích a otevírá tak téma možného zvyšování koncesionářských poplatků či jiné finanční pomoci ČT. Rozhodně prý nyní nestačí říkat, že na zvyšování poplatků teď „není vhodná doba“. Hrozí se, že se omezování tvorby ČT děje zrovna teď, kdy „ruská propaganda a její domácí pomocníci metají do evropského veřejného prostoru tuny lží a pomluv“. Varuje, že bez pomoci ČT a ČRo přijdou záplavy „dezinformačních fekálií“.
05.07.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Volby do Rady ČT: Smoljakova finta s neziskovkami u poslanců neprošla

 
Poslanci ze sněmovního volebního výboru se dnes zabývali analýzou, kterou jim přinesl senátor David Smoljak (STAN) a která se zabývá tím, zda organizace, jež podle zákona navrhují kandidáty do Rady ČT, splňují zákonem stanovené podmínky. Paradoxně však sám před rokem tyto podmínky porušil, když založil spolek pouze pro podání návrhu na kandidáta do Rady ČT. Dnes tvrdí, že na základě této analýzy by Poslanecká sněmovna měla odložit dovolbu čtyř členů Rady ČT. Poslanci ANO označili analýzu senátorů za „kádrovací“, informuje iROZHLAS.cz.
27.04.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“

 
Na Hradčanském náměstí v Praze v úterý v podvečer demonstrovaly stovky lidí proti politice prezidenta Miloše Zemana a vlády. Na akci, kterou pořádal spolek Masaryk, vystoupili mezi řečníky například senátoři David Smoljak, Marek Hilšer a Václav Láska, kteří kritizovali volbu nových členů Rady České televize či přístup vlády k Číně, píše iDNES.cz.
02.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Marek Hilšer (253 článků) , Václav Masaryk (162 článků) , Marek Masaryk (6 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

První společná senátní akce Smoljaka a Němcové. Výzva poslancům k čistce v Radě ČT

 
Senátor David Smoljak (STAN) informoval na svém facebookovém profilu o tom, že Senát schválil usnesení, které vyzývá Poslaneckou sněmovnu, aby v případě potvrzení porušení Zákona o České televizi členy Rady ČT zvážila odvolání těch členů Rady, kteří se protizákonného jednání dopustili. Schválení předcházela diskuze, do níž se mimo jiné zapojil i senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) či senátorka Miroslava Němcová (ODS).
19.11.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (888 článků) , Miroslava Němcová (1777 článků) , Jiří David (133 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Platby hotovostí a fusekle v sandálech... Babišovci, Prouza a Smoljak na jedné lodi

 
Česko se nachází v situaci, ve které se na jedné lodi ocitli prezident svazu obchodu Tomáš Prouza, 1. místopředseda ANO Karel Havlíček a trochu překvapivě i senátor David Smoljak, který v jiných situacích nenechával na Babišově hnutí ANO nit suchou. Co tyto tři muže spojilo? Boj za možnost platit v restauraci kartou. Proti tomuto táboru stojí druhá skupina, která by možnost platit v podnicích hotově rádi zakotvili do Ústavy.
15.07.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Tajná volba členů Rady ČT a ČRo se blíží. Zde jsou jména kandidátů. Některé z nich moc dobře znáte

 
Volební výbor Poslanecké sněmovny naplánoval na 21. března a 22. března veřejné slyšení kandidátů na uvolněná místa tři členů Rady Českého rozhlasu a tří členů Rady České televize. ParlamentníListy.cz zjistily, že mezi kandidáty jsou velmi zajímavé osobnosti. Kupříkladu do Rady České televize může zamířit někdejší generální ředitel ČT Jiří Balvín, čí známá právnička Dagmar Raupachová, anebo dokonce i kanoista, olympijský vítěz Martin Doktor. Do Rady Českého rozhlasu je nominován poslanec a exministr kultury Vítězslav Jandák (ČSSD) a mezi jinými i farář Zbigniew Czendlik.
16.03.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (426 článků) , Martin Doktor (227 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Neodvolatelná Rada ČT a nekontrolovatelná televize. Pozor, než se to celé rozjede! Petr Žantovský varuje před tím, co chystá Smoljak

 
TÝDEN V MÉDIÍCH S důrazným varováním před tím, co chystá senátor David Smoljak, přichází v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Mluvící hlava všech možných platforem požadujících změnu zákona o České televizi po letošním zvolení do horní komory Parlamentu rychle vystartovala s návrhem, jímž by se Rada ČT stala neodvolatelnou a Česká televize zcela nekontrolovatelnou. Předkladatel sice vůbec nerozumí tomu, co navrhuje, poněvadž není ani legislativec, ani odborník na mediální problematiku, ale scénárista, přesto je třeba se mít na pozoru, aby zákon neprošel a z České televize neudělal stát ve státě.
23.11.2019 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (309 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Neodvolatelná Rada ČT a nekontrolovatelná televize. Pozor, než se to celé rozjede! Petr Žantovský varuje před tím, co chystá Smoljak

 
TÝDEN V MÉDIÍCH S důrazným varováním před tím, co chystá senátor David Smoljak, přichází v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Mluvící hlava všech možných platforem požadujících změnu zákona o České televizi po letošním zvolení do horní komory Parlamentu rychle vystartovala s návrhem, jímž by se Rada ČT stala neodvolatelnou a Česká televize zcela nekontrolovatelnou. Předkladatel sice vůbec nerozumí tomu, co navrhuje, poněvadž není ani legislativec, ani odborník na mediální problematiku, ale scénárista, přesto je třeba se mít na pozoru, aby zákon neprošel a z České televize neudělal stát ve státě.
23.11.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (309 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

„Kulturní mafie“. Senátor Smoljak na výplatní pásce u Zdeňka Svěráka. Promlouvá jeho bratr a protikandidát. Mnohým se to nebude číst pěkně

 
ROZHOVOR Pikantní souboj synů Ladislava Smoljaka se odehraje už za týden ve volebním obvodu Prahy 9. Proti stávajícímu senátorovi se rozhodl postavit Filip Smoljak, který se ani po letech nemůže dostat ke spoustě věcí z otcovy pozůstalosti, které jeho bratr zabavil a znemožnil mu k nim přístup. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří také o tom, jak jeho sourozenci dávno předali svoje plné moci advokátní kanceláři Zdeňka Svěráka, jejímž cílem je, aby rodina Svěrákova získala pod svou kontrolu veškerá práva Ladislava Smoljaka a mohla na nich vydělávat na vlastní účet.
25.09.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Smoljak (167 článků)

Boje o Senát v Praze: Kdo postoupil do druhého kola? Bodovala Němcová, Žantovský i Smoljak

 
Praha už zná postupující v senátních volbách! V hlavním městě se do Senátu volilo celkem ve třech obvodech. Za Prahu 1 se o křeslo utká Miroslava Němcová z ODS s Václavem Hamplem (za KDU-ČSL), v Praze 5 Michael Žantovský (za TOP 09) se stávajícím senátorem Václavem Láskou (Senátor 21) a v Praze 9 David Smoljak (za STAN) s Eduardem Stehlíkem (KDU-ČSL a ODS).
03.10.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1777 článků) , Eduard Stehlík (48 článků) , Michael David (100 článků) , David Michael (17 článků) , Michael Michael (1894 článků) , David David (1726 článků) , David Eduardo (2 články) , David David (1296 článků) , David Eduardo (2 články)

Všichni budou platit. V Rakousku rozhodl soud a Smoljak se raduje

 
Koncesionářské poplatky by nově měli platit i ti, kteří disponují jakýmkoliv zařízením, které umožňuje příjem veřejnoprávních médií, tedy i mobilem, tabletem nebo počítačem. Senátor David Smoljak v té souvislosti poukazuje na rozhodnutí rakouského Ústavního soudu. A raduje se.
25.10.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1726 článků) , David David (1296 článků)