Článek

Senátor Plevný: Dá se očekávat, že firmy se v dalších letech budou snažit o daňovou optimalizaci

 
Projev na 3. schůzi Senátu dne 24. listopadu 2022 k návrhu změny zákona o dani z přidané hodnoty a o daních z příjmů.
24.11.2022 18:00 |

podobné články

Podobné články

Nechal běžet vánoční trhy, kluziště, pomalé očkování. Blatný tepal starostu Chebu. Ale tvrdě narazil. Bylo to jinak. Senátor Plevný ho usvědčil

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek v Senátu hájil pandemický zákon, který po dohadech nakonec s malými úpravami horní komorou prošel. Po jeho výstupu ale některým senátorům zůstala hořká pachuť v ústech. Obzvláště když se ministr opřel do starosty Chebu. Senátor Miroslav Plevný po šéfovi resortu zdravotnictví nyní v otevřeném dopise žádá omluvu.
25.02.2021 22:35 |

podobné články

Poslanci odhlasovali vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě

 
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila rozsáhlou vládní novelu zákona o daních z příjmů, která zejména zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě, vrací daňovou slevu důchodcům a omezuje výdajové paušály živnostníků. Obsahuje i některá opatření proti daňovým únikům. K závěrečnému schvalování se poslanci vrátí pravděpodobně na zářijové schůzi
17.07.2014 14:30 |

podobné články

Sněmovna kývla na vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě

 
Poslanci řekli ano změnám na vyšší daňovou slevu na druhé a třetí dítě a také odsouhlasili, aby se daňové slevy pracujícím a podnikajícím důchodcům vrátily na daňovou úlevu 24 840 korun ročně. Na druhou stranu se naopak omezí výdajové paušály živnostníků na dva miliony korun. Norma nyní putuje do Senátu.
24.09.2014 10:40 |

podobné články

Kongres Trumpovi schválil klíčovou daňovou reformu. Kritici: Bohatým bude líp

 
Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh už v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli procedurálním pochybením musel následně odsouhlasit pozměněnou verzi, kterou potvrdila také sněmovna, čímž schvalovací proces skončil. Zákon nyní zamíří k Trumpovi k podpisu. Prezident na Twitteru přijetí reformy označil za historickou daňovou úlevu pro Američany.
20.12.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků)

Do registru GLORIA™-AF je zařazeno již 10 000 pacientů s fibrilací síní

 
Společnost Boehringer Ingelheim oznámila, že do registru GLORIA™-AF, jednoho z nejrozsáhlejších aktuálně celosvětově běžících registrů zařazující pacienty s fibrilací síní2, byl zařazen 10 000. pacient. Registr GLORIA™-AF, tj. celosvětový registr pacientů s fibrilací síní dlouhodobě léčených perorálními antitrombotickými přípravky, je součástí trvalé snahy společnosti Boehringer Ingelheim o optimalizaci prevence cévních mozkových příhod u pacientů s fibrilací síní. Registr bude poskytovat důležité informace z každodenní klinické praxe týkající se zvyklostí používaných při předepisování antitrombotické léčby a výsledků dosahovaných u pacientů. Kromě toho se očekává, že registr poskytne cenné informace o další možné optimalizaci antitrombotické léčby, aby bylo možné poskytovat pacientům s fibrilací síní co nejlepší možnou ochranu před potenciálně invalidizující nebo fatální cévní mozkovou příhodou. Inovativní třífázové uspořádání registru GLORIA™-AF publikované v březnovém čísle amerického časopisu American Heart Journal pomůže při shromažďování užitečných dat o účinnosti a bezpečnosti přípravku Pradaxa® (dabigatran etexilate) ve srovnání s warfarinem a umožní vyhodnocovat změny v předepisování antitrombotické léčby v průběhu času a v různých částech světa1.
11.04.2014 18:30 |

podobné články

Česká republika se v Paříži připojila k mezinárodní iniciativě 67 zemí proti daňové optimalizaci

 
Česká republika se stala signatářem smlouvy BEPS, jejímž cílem je zlepšit boj proti agresivní daňové optimalizaci zejména velkých nadnárodních společností.
08.06.2017 10:15 |

podobné články

ČEZ: Díky optimalizaci provozu v Dukovanech opět zvyšují dodávky bezemisní energie

 
Díky modernizaci a optimalizaci provozu chladicích věží zvýší ČEZ výrobu v Jaderné elektrárně Dukovany o přibližně 15 500 MWh. Odpovídá to roční spotřebě více než 5000 domácností. České jaderné elektrárny tak pokračují v trendu dalšího posilování bezpečnosti a efektivity. Energetici zároveň připravují další projekty v této oblasti.
21.06.2022 10:25 |

podobné články

FAEI.cz: Majitelé si prodej firem často sami komplikují

 
Když chce majitel prodat svoji firmu, má dva úhlavní nepřátele: Sám sebe a daňovou optimalizaci. Kromě toho ještě musí najít manažera, který bude firmu reálně řídit, aby ji on sám mohl prodávat. Že na prodej firmy je potřeba myslet s předstihem několika let v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) vysvětluje Jan Slabý, šéf společnosti Ecovis, která se fúzím a akvizicím věnuje.
28.05.2018 11:25 |

podobné články

O krizi v Chebu napsal německý deník. Starostovi nato přišel dopis ze zahraničí

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek na půdě Senátu tepal starostu Chebu Antonína Jalovce, že kvůli jeho přičinění situace v tamní nemocnici vygradovala a dostala se do povědomí jako jedna z nejvytíženějších v Česku... Ale – starosta saského města Tharandt Silvio Ziesemer naopak nešetří v dopise, jejž zaslal chebskému starostovi, chválou a uznáním. A senátor Miroslav Plevný v otevřeném dopise žádá Blatného o omluvu za „nepravdivé nařčení starosty Chebu“.
27.02.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Silvio (2 články)

Bušina: Politika mě nyní nezajímá

 
Filip Bušina byl nadějným politikem ČSSD a spolupracovníkem Davida Ratha. Jeho politickou kariéru však přerušilo obvinění za daňovou optimalizaci a následné zatčení. Do politky se nyní vracet nehodlá.
08.01.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4622 článků)

ČR je pro firmy zemí s nižší daňovou jistotou

 
Téměř dvě třetiny velkých firem působících v ČR vnímají daňovou jistotu v Česku jako nižší než v jiných vyspělých státech, jako je například Německo nebo Velká Británie. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Deloitte.
31.08.2010 13:25 |

podobné články

Velké firmy by měly platit daleko větší daně, myslí si Jiří Dolejš. Ale když se to prý jen vysloví před Babišem, je zle

 
ROZHOVOR Mnohem víc peněz do státní pokladny než elektronická evidence tržeb může podle ČSSD přinést vyšší zdanění velkých firem z oblasti telekomunikací, finančnictví a energetiky, které odvádějí velkou část výnosů z české ekonomiky do zahraničí. Komunisté by nějaké zvýšení daní pro vybrané firmy podpořili, i když sami prosazují vyšší daňovou sazbu pro všechny velké firmy. „Myšlenka sektorové daně nám není cizí, je to také způsob, jak dosáhnout podobného daňového efektu, to znamená daleko více zdanit velké firmy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonomický expert KSČM, poslanec Jiří Dolejš. Ale přiznává, že velkou překážkou proti tomuto záměru není ani tak slabá pravicová opozice, jako koaliční partner ČSSD – šéf hnutí ANO, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.
10.12.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Jiří Dolejš (534 článků)

Trump podepsal daňovou reformu. USA čekají největší změny od Reagana

 
Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal daňovou reformu, kterou tento týden schválil Kongres Spojených států. Daňové změny, které budou platit od ledna, jsou nejrozsáhlejší od dob prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v 80. letech.
22.12.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (123 článků) , Donald Trump (5928 článků)

Daňovou reformu bude třeba příští rok upravit, tvrdí Babák

 
Vláda se daňovou reformou bude muset znovu zabývat počátkem příštího roku. Tvrdí to ekonomický expert VV Michal Babák, podle něhož byl v reformě spolu se zachováním stravenek ponechán i třítisícový bonus, kterým chtělo ministerstvo financí zrušení stravenek kompenzovat. Babák tvrdí, že pokud by byl bonus zachován, rozpočet by přišel zhruba o 12 miliard korun. Babák hovoří i o dalších úpravách.
10.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Sobotka: Po příštích volbách budeme chtít změnit daňovou politiku Česka

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vystoupil v nedělní Partii televize Prima family v debatě s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Postěžoval si, že není spokojen s připravovanými finančními reformami v Česku, a pokud jeho strana při dalších volbách uspěje, plánuje daňovou politiku změnit.
29.01.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

Sobotka: Po příštích volbách změníme daňovou politiku Česka

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vystoupil v nedělní Partii televize Prima family v debatě s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Postěžoval si, že není spokojen s připravovanými finančními reformami v Česku, a pokud jeho strana při dalších volbách uspěje, plánuje daňovou politiku změnit.
29.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

STAN v Karlovarském kraji posílil

 
Ve čtvrtek 29.3 proběhl krajský sněm Starostů a nezávislých v Karlovarském kraji, kdy proběhla dovolba 7. člena krajského výboru, jímž se stal doc. Miroslav Plevný z Chebu. Účastníci rovněž kriticky diskutovali ohledně připravované reformy krajského školství.
03.04.2018 17:40 |

podobné články

Plevný (STAN): Pro rozvoj města je nutné se nebát rozhodovat, ale i aktivně přizvat jeho obyvatele

 
Cheb, druhé největší město Karlovarského kraje prochází v současné době značným rozvojem. I tady jsme sice ve vedení města museli omezit některé plánované investice kvůli nižším očekávaným příjmům do rozpočtu z důvodů koronavirových omezení, naproti tomu například zájem developerů o výstavbu bytů a rodinných domů je značný.
12.08.2020 10:00 |

podobné články

Němcová míří do Senátu, tvrdí bookmakeři. Zato Láska to má nahnuté

 
V prvním kole senátních voleb pronikl do horní komory Parlamentu pouze Zdeněk Linhart v Děčíně, v ostatních šestadvaceti obvodech se tak o novém či staronovém senátorovy bude rozhodovat o nadcházejícím víkendu. Druhé kolo nabídne řadu zajímavých duelů, s mandátem už ale prakticky může počítat Miroslava Němcová za Prahu 1 a Jan Sobotka z Trutnova, které bookmakeři favorizují absolutním kursem 1,01:1. A daleko není ani Miroslav Plevný z Chebu (1,02:1) nebo Pavel Kárník z Kolína (1,03:1).
06.10.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1722 článků) , Pavel Linhart (4 články)