Článek

Senátor Nenutil: Mrzí mě, že vedení ústavu musí teď víc energie věnovat obhajování svých pozic než vlastní badatelské činnosti

 
Projev na 27. schůzi Senátu dne 14. 10. 2020, Výroční zpráva Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek za rok 2019.
14.10.2020 19:35 |

podobné články

Podobné články

Senátor Nenutil otupil nadšení Farského: Federalizace EU? V žádném případě...

 
ROZHOVOR „Žádné zadlužení není příjemné. Rozhodující je účel zadlužení. V tomto případě jde z většiny o nápravu stavu věcí, se kterými nemohl nikdo počítat ani u nás, ani v EU, ani ve světě. Důležité bude, jak efektivně my i další unijní země vypůjčené prostředky využijí,“ říká senátor za Chebsko a Tachovsko Miroslav Nenutil při hodnocení summitu lídrů Evropské unie. „Deficit je ve výši cca 1/3 jednoho ročního rozpočtu naší republiky. Pan exprezident by si mohl vzpomenout, jaký byl deficit v době, kdy on byl ministrem financí a pak předsedou vlády. A to žádná krize nebyla,“ reaguje na kritiku Václava Klause.
24.07.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10026 článků) , Miroslav Nenutil (8 článků)

Členové z Ústavu pro studium totalitních režimů na protest houfně odchází z rady

 
Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), která se věnuje badatelské a ediční činnosti, odešla na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana už více než polovina členů. Bývalý předseda této rady Michael Kraus dnes řekl, že kvůli tomu na členství v radě rezignovali dnes další tři lidi, Jan Kmenta, Jan Stříbrný a ředitel polského Ústavu národní paměti Lukasz Kaminski. Celkově tedy odešlo už devět z patnácti členů. Nesouhlasí s výměnou Hermana a jmenováním nové ředitelky Pavly Foglové. Kraus nevěděl, zda se vědecká rada v dohledné době sejde. 
12.04.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1112 článků)

Lukáš Vích: Nikdo mne nenutil, abych rozhovor s Kočí nahrál

 
Sponzor Věcí veřejných a člen frýdecko-místecké organizace Véček Lukáš Vích se v rozhovoru pro Právo svěřil s tím, že nikdy nikoho nenahrával a k tomu, aby nahrál sobotní schůzku s Kristýnou Kočí – úryvky z ní pak zveřejnil server Týden.cz – jej nikdo nenutil.
15.04.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (703 článků)

Stehlík a Nenutil chtějí šéfovat Památníku Lidice

 
Historik a někdejší vedoucí odboru pro válečné veterány v resortu obrany Eduard Stehlík a právník a historik Jiří Nenutil se přihlásili do výběrového řízení na ředitele Památníku Lidice. S informací přišel server Aktuálně.cz.
17.02.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Stehlík (40 článků)

Senátor Nenutil: Námětem pro další činnosti je problém postupného vylidňování venkova

 
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 - Informace komisí Senátu o činnosti za rok 2018.
18.10.2018 16:25 |

podobné články

V ÚSTR už zůstala méně než polovina členů

 
Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), která se věnuje badatelské a ediční činnosti, odešla na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana už více než polovina členů. Na členství v radě rezignovali dnes další dva lidi, celkově tedy už osm z patnácti členů, řekl dnes ČTK bývalý předseda této rady Michael Kraus. Nesouhlasí s výměnou Hermana a jmenováním nové ředitelky Pavly Foglové. Kraus nevěděl, zda se vědecká rada v dohledné době sejde.
12.04.2013 17:45 |

podobné články

Obezitu nezpůsobuje jen nadměrný příjem energie, ale především zdroj této energie

 
Kvalita je důležitější než kvantita. Platí to i ve stravě, protože současné výzkumy dokazují, že není ani tak podstatné, kolik energie denně přijmeme, ale z jakého zdroje tato energie pochází. Jeden člověk konzumující zdravou vyváženou stravu tak může být štíhlý, ale jiná osoba, která přijde denně stejné množství energie nezdravými potravinami, je obézní. Čerstvé ovoce tak kupříkladu nelze nahradit džusem.
24.05.2018 10:30 |

podobné články

Vědeckou radu ÚSTR opustili na protest další dva lidé

 
Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), která se věnuje badatelské a ediční činnosti, odešla na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana už více než polovina členů. Na členství v radě rezignovali v pátek další dva lidé, celkově tedy už osm z patnácti členů. Informoval o tom dosavadní předseda této rady Michael Kraus, který sám rezignoval ve čtvrtek.
12.04.2013 16:45 |

podobné články

Žáček se zlobí, že vláda krátí ústavu rozpočet

 
Ústav pro studium totalitních režimů se bouří proti krácení svého rozpočtu. Hrozí tím, že pokud nedostane peníze navíc, zastaví část své badatelské činnosti. Letos dostal ústav 174 miliónů korun, pro rok příští se mu ale finance kvůli krizi scvrkly na 160 miliónů. Se stejnou částkou může zhruba počítat i pro následující dva roky.
16.10.2009 07:50 |

podobné články

Premiér Sobotka ve sněmovně řekl, že se jeho vláda nechystá komplikovat činnost ÚSTR

 
Vláda nepřipravuje kroky, které by bránily digitalizaci dokumentů v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) nebo přístupu k nim. Při sněmovních interpelacích to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministerský předseda reagoval na obavy Miroslavy Němcové (ODS), podle níž je situace v ústavu velmi neradostná, je v rozkladu a případnou reorganizací hrozí omezení badatelské práce a zpomalení nebo zastavení digitalizace.
11.12.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9550 článků) , Miroslava Němcová (1585 článků)

6 tipů jak znovu nabít ztracenou energii

 
Také patříte k lidem, kteří se ráno co ráno co ráno i přes veškerou snahu nemohou dostat z postele? Budík vypínáte třikrát, nespočetněkrát se přemlouváte, mnohdy sami sebe poctíte nějakou tou nadávkou, ale i přesto vám ranní vstávání dělá obrovský problém. Cítíte se unaveně, chybí vám elán ptáte se sami sebe: jak nabít ztracenou energii?! Nedostatek energie se výrazně odrazí na našem pracovním i osobním životě. Zatímco v zaměstnání se to projeví ve sníženém výkonu či méně kvalitní odváděné práci, v osobním životě se začneme chovat podrážděně, všechno nás hned vytočí, jsme nevrlí a naše okolí tak trpí. Jestliže se ptáte, jak nabít ztracenou energii, je dnešní článek určený právě vám! Máme pro vás 6 tipů jak nabít ztracenou energii! Chybí vám energie? Pak čtěte! Tip první: vydatně se nasnídejte! Víte jak se říká: snídaně je základem dne! Ráno si na tohle tvrzení, které je mimochodem i vědecky potvrzené, vzpomeňte a tendence se ošidit na nejdůležitějším jídle dne okamžitě a ve svém vlastním zájmu zažeňte. Vaše snídaně by měla být bohatá především na tuky a bílkoviny, které se postarají o doplnění potřebné energie. Tip druhý: dejte si zelenou! Věděli jste, že listová zelenina může být jakousi nabíječkou postrádané energie? Pokud ne, pak teď už to víte a rozhodně to nezapomenete! Odborníci se shodují na tom, že tmavě zelená listová zelenina je bohatá na vitamíny, minerály a důležité antioxidanty. Proto si jí dopřejte opravdu dostatek, ať máte spoustu elánu, který můžete libovolně využít. Tip třetí: napijte se teplé vody! O sklenici teplé vody s citronem po ránu se toho napsalo i napovídalo tolik, že o této fintě musí vědět snad úplně každý. I přesto nás udivuje, kolik lidí i takhle jednoduchou věc vědomě opomíjí. Jestliže vám chybí elán a vy přemýšlíte nad způsoby, jak nabít ztracenou energii, nemůžete pro to udělat... Čtěte více Příspěvek 6 tipů jak znovu nabít ztracenou energii pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, hodnotí Krnáčová své působení v čele Prahy

 
Adriana Krnáčová bilancovala na tiskové konferenci čtyři roky v roli primátorky Prahy i volební neúspěch hnutí ANO. Nejvíce ji mrzí, že spadla trojská lávka. Za jedno volební období se ale podle ní zázraky realizovat nemohou, i když její výsledky podle ní se zázraky hraničí. Dále uvedla, že ji mrzí, že premiér a lídr hnutí Andrej Babiš dal vinu za volební neúspěch právě jí.
16.10.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (782 článků)

Pirát Michálek poslal vzkaz Babišovi: Trošku nás mrzí...

 
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, proč tak důrazně trvá na tom, aby předseda vlády Andrej Babiš (ANO) odhalil základy svého investičního plánu, o kterém už pár let mluví, ale zatím ho téměř nikomu neukázal. Piráty prý mrzí, že s nimi předseda vlády svůj plán nekonzultoval. Podrobněji vysvětlil, proč ho to mrzí.
29.11.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19798 článků)

Žijte naplno a starosti o energie přenechte jiným!

 
Léto a prázdniny jsou již tady a ještě než odjedete na dovolenou, ověřte si kolik platíte za energie a kolik můžete ročně ušetřit? Energie dnes v ČR nabízí celá řada dodavatelů, přičemž cena energie se u jednotlivých společností výrazně liší. Proč tedy platit víc, když nemusíte? Právě nyní je ta nejvhodnější doba na to, vybrat dodavatele který vám nejen ušetří peníze, ale jako svému klientovi nabídne i kvalitní servis. Společnost Europe Easy Energy je jedním z cenově nejvýhodnějších dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. Rok 2013 navíc zahájila s novými, výhodnějšími tarify. S Europe Easy Energy uzavíráte smlouvu na dobu neurčitou, bez jakýchkoliv skrytých poplatků.
07.07.2013 09:05 |

podobné články

Uniregály.cz – jak si zařídit vlastní obchod?

 
Toužíte po vlastním obchodě? Je to váš dlouhodobý sen? Sny jsou od toho, abychom si je plnili. V tomto článku se dozvíte zajímavé tipy, jak zařídit vlastní prodejnu, co neopomenout, jak vybrat vhodnou lokalitu, vybavit prostory a mnoho dalšího. Výběr vhodné lokality Aby byl váš budoucí obchod úspěšný a chodili vám tam pravidelně zákazníci, je důležité vybrat tu správnou lokalitu. Dejte si tedy v tomto ohledu záležet, v dnešní době je obchodníků opravdu mnoho, od čehož se samozřejmě odvíjí to, že se jich hodně na trhu neudrží. Jedním ze střípků, jak být úspěšný, je právě výběr vhodné oblasti. Udělejte si průzkum o konkurenci S výběrem místa souvisí průzkum konkurence v dané oblasti. A proč? Díky tomu budete mít povědomí o tom, zda vůbec po vašem zboží poptávka. Na základě toho si tedy musíte ujasnit, co budete prodávat, a jaká bude vaše cílová skupina. Jen tak můžete udělat průzkum. Budete potřebovat minimálně živnost V podnikání se člověk neobejde bez živnosti. A provozování obchodu není výjimkou. Živnost zřídíte na Živnostenském úřadě. A jelikož provozování obchodu spadá pod volné živnosti, takže nebudete potřebovat žádnou odbornou způsobilost. Jako živnostník ale budete muset splňovat všeobecné podmínky. Více informací zjistíte přímo na Živnostenském úřadě. Hygiena hraje v obchodu hlavní roli Oproti založení živnosti je hygiena prostor celkem náročná, zejména pokud máte v plánu prodávat potraviny. Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví musí nemovitost splňovat řadu požadavků: V nemovitosti musí být zajištěna pitná voda, která musí vyhovovat požadavkům stanoveným zvláštními právními předpisy. Musí být zajištěna i teplá tekoucí voda, která pochází z pitné vody o teplotě min. 45 °C. Musíte používat vlastní led, který je vyroben z pité vody a musí s ním být manipulováno v souladu s požadavky na nebalené potraviny. Prodejna musí disponovat dostatkem přirozeného nebo umělého osvětlení, být dostatečně větraná a musí být i rovněž zajištěn... Čtěte více Příspěvek Uniregály.cz – jak si zařídit vlastní obchod? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.06.2018 16:25 |

podobné články

Senátor: Cizince na práci potřebujeme a potřebovat budeme. A pokud jde o nárůst kriminality, od představitelů policie jsem si nechal zjistit...

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Důvěra našich občanů v demokracii je z členských států EU na nejnižší úrovni. Do jisté míry k tomu přispívá i těžké hledání východiska dlužníků z jejich situace; z větší části za to může ale i šíření dezinformací formou tzv. hoaxů a bohužel i šíření účelových polopravd prostřednictvím některých soukromých médií,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Miroslav Nenutil (ČSSD), senátor za Chebsko a Tachovsko.
24.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Nenutil (8 článků)

Exodus nebude. Někteří lékaři se ale do svých pozic nevrátí

 
Ačkoli se vláda a lékařské odbory dohodly a zdravotnická krize nepřije, někteří lékaři se do svých původních pozic nevrátí. Jiní se zase bojí šikany.
17.02.2011 15:00 |

podobné články

Matěj (14), který ubodal matku, lítost necítí. Mrzí ho, že nemůže hrát ping-pong

 
Čtrnáctiletý Matěj, který před třemi týdny zavraždil svou matku v Chlumci nad Cidlinou, prý ani na chvíli neprojevil lítost nad tím, co udělal. Mnohem víc ho mrzí, že nemůže hrát stolní tenis, protože si při vraždě poranil ruku. Televizi Nova to řekl ředitel výchovného ústavu v Boleticích na Děčínsku, kam byl nezletilý vrah umístěn.
12.04.2013 20:15 |

podobné články

Senát bude řešit situaci v ústavu pro studium totalit

 
Situace v Ústavu pro studium totalitních režimů se dnes opět bude řešit v Senátu, který volí členy jeho rady. Senátoři si na veřejné slyšení přizvali jak členy vedení ústavu, tak kritiky jeho současného chodu. Odložili kvůli tomu projednávání výroční zprávy o činnosti ústavu v loňském roce i debatu o směřování této instituce.
03.06.2014 06:05 |

podobné články