Článek

Senátor: Národní výbory se vrací

 
Za nesmyslnou buzeraci místní a krajské samosprávy považuje včera schválenou novelu o povinnosti obcí, měst, mikroregionů i krajů zveřejňovat smlouvy senátor Ivo Valenta. "Z podstaty věci nemám nic proti tomu, aby nakládání s veřejnými prostředky bylo pod přísnou veřejnou kontrolou. Ale zveřejňování tisíců smluv není podle mne tou správnou cestou," napsal na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.
21.01.2015 12:12 |

podobné články

Podobné články

Sněmovní výbory podpořily dohodu CETA s Kanadou

 
Sněmovna by měla schválit komplexní hospodářskou a obchodní dohodu CETA mezi EU, jejími státy a Kanadou. V tomto týdnu jí to doporučily dva sněmovní výbory: hospodářský a zahraniční. Stojí to v usneseních výborů na stránkách Sněmovny. Sněmovna dohodu podpořila v úvodním kole v úterý, výbory ji projednaly ve čtvrtek. Schvalovat by ji mohla v září na poslední řádné schůzi před říjnovými volbami. Senát už dal souhlas k ratifikaci dohody v dubnu.
15.07.2017 16:20 |

podobné články

„Frankensteinovy“ slípky z Česka nezmizí. Výbory zákaz klecí „zamázly“, ochránci šokovali videem

 
Sněmovní výbory neposvětily pozměňovací návrh novely zákona na ochranu zvířat, který by v ČR zakázal klecové chovy slepic. Nyní zákon poputuje do Sněmovny. Poslanci se tak mohou rozhodnout, jestli kývnou na zákaz, který by klece z ČR dostal do roku 2027, nebo dají na výbory. Proti návrhu je především hnutí ANO. Premiér Andrej Babiš (ANO) se přitom nechal opakovaně slyšet, že má rád zvířata a udělá vše proti týrání. Přijetí návrhu blokují především peníze. Poslanci se obávají vlivu na chovatele i spotřebitele. Experti pak tasili čísla. Ta mimo jiné říkají, že bude vejce stát i 10 korun, či že bude přechod na neklecové chovy stát 8 miliard. Ochránci zvířat se rozhodli bojovat i drsným videem, které poskytli Blesk Zprávám.
19.02.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Sněmovna dala šanci vyšší mateřské

 
Sněmovnou ve středu prošel v prvním čtení návrh levicových poslanců vrátit mateřskou na loňskou úroveň. Návrh projednají výbory. Sněmovna následně odhlasovala, že se návrh projedná ve zkráceném řízení. Výbory tak mají na projednání zákona maximálně třicet dní.
27.01.2010 17:35 |

podobné články

Sněmovní výbory budou volit svá vedení

 
Ve Sněmovně se poprvé sejdou nově ustavené sněmovní výbory, aby zvolily své předsedy.
08.07.2010 07:35 |

podobné články

Sněmovní výbory si zvolily své předsedy

 
Ve čtvrtek se ve Sněmovně sešly všechny nově ustanovené výbory. Zvolily si své předsedy.
08.07.2010 12:10 |

podobné články

Sněmovní výbory zvolily vedení, Vodrážka řídí vlivný zahraniční

 
Výbory Poslanecké sněmovny ve čtvrtek zvolily svá vedení. Výsledky voleb odpovídají předchozím dohodám mezi stranami. David Vodrážka sice přišel o post místopředsedy ODS, ale povede zahraniční výbor. Jiří Paroubek je místopředsedou rozpočtového výboru.
08.07.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3740 článků) , David Vodrážka (124 článků)

Chomutov: Nově zřízené komise a výbory mají své e-maily

 
Výbory zastupitelstva a komise rady města mají nově zřízené e-mailové schránky, jejichž prostřednictvím s nimi mohou komunikovat občané města.
13.03.2011 13:50 |

podobné články

Senátní výbory odmítly novelu o zdravotním pojištění

 
Zdravotní a ústavně-právní senátní výbory odmítly první část zdravotní reformy. Doporučily zamítnout novelu o veřejném zdravotním pojištění. Především to bylo kvůli výhradám sociální demokracie.
13.07.2011 19:55 |

podobné články

Senátní výbory projednají reklamu v ČT a soudní řízení

 
Senátní výbory dnes projednají ohlášené úpravy novely o omezení reklamy v České televizi. Posoudit mají také zprůhlednění veřejných zakázek pro armádu a převod nevyužitých peněz na likvidaci autovraků na zateplování domů do programu Zelená úsporám.
03.08.2011 06:35 |

podobné články

Sněmovní výbory budou projednávat církevní restituce

 
Sněmovní výbory budou dnes projednávat vládní návrh na majetkové vyrovnání státu s církvemi. Církve by měly dostat zhruba polovinu někdejšího majetku v hodnotě okolo 75 miliard, který je ve vlastnictví státu. Za ostatní by měly dostat ve splátkách finanční náhradu. Návrh ostře kritizuje opozice.
04.04.2012 07:50 |

podobné články

Strany si rozdělily sněmovní výbory

 
Zástupci stran pravděpodobné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL v úterý rozdělili sněmovní výbory jednotlivým poslaneckým klubům. Počet byl přidělen poměrně v závislosti na výsledcích voleb.
03.12.2013 13:25 |

podobné články

Poslanci budou volit místopředsedu, ustaví výbory a komise

 
Poslanci budou dnes volit čtvrtého místopředsedu sněmovny. Na druhé povolební schůzi, která začíná dopoledne, ustaví výbory a budou se zabývat zřízením komisí. Mezi body programu patří rovněž schválení zasedacího pořádku. Poslanci jsou zatím v lavicích podle abecedy.
04.12.2013 06:30 |

podobné články

Sněmovní výbory budou volit svá vedení

 
Ve sněmovně se dnes poprvé sejde většina nově ustavených výborů, aby si zvolily své předsedy. Poslanci výbory ustavili ve středu odpoledne a dali jim den na ustavující schůze. Šéfy výborů by mělo plénum potvrzovat v pátek.
05.12.2013 08:10 |

podobné články

Teroristé vyhrožují evropským olympionikům, varování dostali i Slováci

 
Olympijské výbory několika evropských zemí obdržely teroristickou hrozbu před zimní olympiádou v ruském Soči. Postupně to dnes potvrdily olympijské výbory Maďarska, Slovinska, Itálie, Německa či Slovenska. Varování, podle Mezinárodního olympijského výboru (MOV) nereálná, tak zřejmě byla rozeslána hromadně. Mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment řekl, že Praha žádnou podobnou výhrůžku nedostala.
22.01.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Kliment (4 články)

Stanjura (ODS): Zbytečné vládní výbory

 
Stará politická poučka praví: "Když si nevíš rady nebo problém nechceš řešit, vytvoř komisi či výbor. Voliči možná uvěří, že plníš svůj program." Přesně v duchu této byrokratické tradice B. Sobotka a A. Babiš ustavili dva zbytečné vládní výbory.
18.03.2014 10:30 |

podobné články

Poslanci se budou zabývat interpelacemi, zasednou i výbory

 
Poslanci se budou dnes zabývat hlavně interpelacemi na členy kabinetu. Zasednou také některé výbory. Rozpočtový se bude zabývat návrhy rozpočtů prezidentovy kanceláře, Senátu, sněmovny a několika dalších institucí pro příští rok. Sejde se rovněž vyšetřovací komise k případu pražské karty Opencard.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

Jourová dnes absolvuje slyšení před výbory Evropského parlamentu

 
Českou kandidátku do Evropské komise Věru Jourovou čeká dnes odpoledne slyšení před čtyřmi výbory Evropského parlamentu. V sérii otázek a odpovědí by měla prokázat osobní integritu i schopnosti k tomu, aby v budoucí komisi vedené Jeanem-Claudem Junckerem mohla mít na starosti portfolio týkající se spravedlnosti, ochrany spotřebitele i rovného postavení žen.
01.10.2014 06:10 |

podobné články

Jourová to dostala. Výbory EP jí funkci komisařky přikleply

 
Na půdě Evropského parlamentu dnes končí představování uchazečů o funkce komisařů v budoucí Evropské komisi vedené Jeanem-Claudem Junckerem. Pro českou kandidátku na post eurokomisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnosti pohlaví Věru Jourovou se vyslovily všechny čtyři požadované výbory europarlamentu.
07.10.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (434 článků)

ČT: S kandidaturou Věry Jourové souhlasí všechny výbory EP

 
Všechny výbory Evropského parlamentu schválily kandidaturu Věry Jourové z hnutí ANO na post evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. Informovala o tom Česká televize.
07.10.2014 13:31 |

podobné články